PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deponunun incelerek benzin kaçırması

white_king
13 Nisan 2015, 21:52
merhaba arkadaşlar 2006 model kırmızı ybr 125 sahibiyim ve depo sorunum var...geçtiğimiz yaz durduk yere benzin deposu sağ tarafın altından benzin akıtmaya başladı kontrol ettiğimde deponun kaynak yeri gibi birleşim yerlerinden akıttığını gördüm..neyse gözüken biryerde olmadığı için güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırdım fakat 1 hafta sonra yine aynı sorun tekrarladı bu seferde bir öncekinin 5 cm ilerisi delindi tekrardan yapıştırdım..

Gelgelelim bundan 3 ay öncesine kadar gayet sorunsuz bir şekilde motorumu kullanırken bu seferde deponun sol tarafı delinince tamam dedim arkadaş motor haram bize ve garaja çektim(anlamadığım kanser gibi yayıldı meret sorun ne anlamış değilim, yıllar geçtikçe deponun incelmesi söz konusumudur)..sonrasında da öğrenci olarak yaşadığım çanakkaleye döndüm...

sadede geleyim şimdide abilerim...10 gün sonra memlekete gidip motorumu alıcam fakat öncesinde yeni bir benzin deposu almalıyım nette bakınıyorum fakat her siteye de güvenemiyorum malum, bana şu siteden şunu alabilirsin diyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim bir an önce sipariş vermem lazım artık:)

Adventure58
13 Nisan 2015, 22:03
Aynı sorun bende vardı on somun yerınden T şeklinde çatlamış normal kaynakla kaynattı traşladı 1 hafta oldu tık yok.

crxforever
13 Nisan 2015, 22:06
rialli.com da ucuz yedek parçalar var. ybr ile birebir aynı kasada kuba xr modeli ve benzer motorların deposu ucuza gelebilir.
bunun dışında oto sanayiye gidip depoda çatlak olan yerlere kurşun erittirebilirsin.
kanuni motorum vardı işe yaramıştı. çok alakasız bir yerde sızdırırsa big baboll ciklet işe yarıyor. :mrgreen:

white_king
13 Nisan 2015, 22:19
rialli.com da ucuz yedek parçalar var. ybr ile birebir aynı kasada kuba xr modeli ve benzer motorların deposu ucuza gelebilir.
bunun dışında oto sanayiye gidip depoda çatlak olan yerlere kurşun erittirebilirsin.
kanuni motorum vardı işe yaramıştı. çok alakasız bir yerde sızdırırsa big baboll ciklet işe yarıyor. :mrgreen:

eyvallah ta artık tamir düşünmüyorum bir süre sonra sonra başka biryerden tekrarlamıyacağının da garantisi yok.o yüzden yenisini alıp kurtulmak istiyorum bu dertten:)rialliyede bakıyorum bu arada teşekkür ederim...

çalıkmoto
13 Nisan 2015, 23:00
wiwi ye ulaş yada wiwi satan bayilere sana yarın buradan fiyat atarım. senin motorunun deposuna bir zamanlar su kaçmış o su benzinde en dibe çöküceği için ki öyle yapmış deponun en dibine yani kaynak arasına sızmış ve orayı çürütmüş illaki ileride bi kaç kkaçak olacak :)

white_king
13 Nisan 2015, 23:09
wiwi ye ulaş yada wiwi satan bayilere sana yarın buradan fiyat atarım. senin motorunun deposuna bir zamanlar su kaçmış o su benzinde en dibe çöküceği için ki öyle yapmış deponun en dibine yani kaynak arasına sızmış ve orayı çürütmüş illaki ileride bi kaç kkaçak olacak :)

wiwi yedek parça markası sanırsam kusura bakmayın pek bilgim yokta o yüzden soruyorum..siz iyisimi bana fiyat ve linki atarsanız daha iyi olur:)