PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dün sakaryada motorcuların başına gelenler

Sayfa : [1] 2 3

akbird
13 Nisan 2015, 09:49
Sakarya'da motosikletçiler ile otomobil sürücüleri arasında çıkan kavga güçlükle yatıştırıldı.

Edinilen bilgilere göre, İzmit'ten Dokurcun tarafına gitmek isteyen 20 kişilik motosikletli grup Akyazı D-140 karayolu Batakköy kavşağı civarında bir otomobilin tacizine uğradıklarını iddia etti. İddialara göre otomobilin üzerlerine sürdüğünü bu sebepten 4 motosikletin düşme tehlikesi yaşadığı ve motor kameralarının kırıldığını belirten motosiklet sürücüleri Kuzuluk Kaplıca evleri önünde otomobil sürücüsünden zararlarının karşılanmasını istedi. Durumu duyan otomobil sürücüsünün arkadaşları olay yerine gelince iki grup arasında gerginlik yaşandı.

20 KİŞİLİK GRUBU TEK BAŞINA DAĞITTI

Çıkan kavga sonrası motosiklet sürücülerinin bir kısmı olay yerinden uzaklaşırken, mağdur olduğunu iddia eden ve ismi öğrenilemeyen motosiklet sürücüsü kavganın ortasında tek başına kaldı. Motosiklet sürücüsü yanında getirdiği elektro şokla kendisine saldıran 20 kişilik gurubu dağıtmayı başardı.

KÖYLÜ KADINLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Kavga sırasında motorcu gencin birçok kişi tarafından darp edildiğini gören köylü kadınlar ellerine sopa alarak kavga eden gruba tepti gösterdi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri birçok kişiyi gözaltına alırken, kalabalık grup motoru tekmeleyerek öfkesini motordan çıkardı.

Kendini elektro şokla savunan motosiklet sürücüsünün grubu dağıtması ile kamera saniye saniye yansırken, Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: Milliyet - Akyazi Haber

https://www.youtube.com/watch?v=yLTNJV_VlhE

https://www.youtube.com/watch?v=0Y3uLaJLZCE

http://imageshack.com/a/img901/109/xBIOJR.jpg

http://imageshack.com/a/img911/9931/3WsyJd.jpg

hasansonmez
13 Nisan 2015, 09:58
demekki sakaryada yirmi kişi bi adama saldırdığına göre delikanlısı bol bi yer zaten istanbulda da 41 plakalalı araçlara ara sıra raslıyorum kalite belliymiş meğer, biz doğuyu eleştirirken güvensiz diye asıl teröristler burnumuzun dibinde haberimiz yok.

Ali1903
13 Nisan 2015, 10:00
O adamı orta bırakaj motorcu arkadaşlarıda arkadaş değilmiş. Ulan sen beraber oturup kalktığın adamı öyle yerde nasıl tek başına bırakırsın ben bunu anlamıyorum. Ülkemizin poliside kesin cok meşguldür ondan gecikmiştir oraya gelmeye. Biz dışarıda birine bişey diyip dokunduğumuz an ters kelepçe yapıp nezarethaneye götürüyorlardı.(Cok yaşandı). İşte böyle bi ülkede yaşıyoruz artık kimin ne olunduğu bilinmiyor. Bildiğin mafya ülkesiyiz birinden laf duydummu hayatında bir surata yumruk atmamış kişi arkasında 30 kişiyle reis oluyor.

sailor33
13 Nisan 2015, 10:11
::rantinp: 1 kişiye saldıran sözde delikanlı sürüsü

smiles
13 Nisan 2015, 10:16
İşte ahlaksız, şerefsiz Türkiye gerçeği. Olmayan özelliklerimizle övünmekten aslında ne olduğumuzu göremiyoruz. 20 kişi bir kişiye karşı. Sorsan hepsi delikanlıdır.

TEMBEL
13 Nisan 2015, 10:18
kaskı çıkarmayaymış keşke, 20sinide yığardı oraya.

cluuberzone
13 Nisan 2015, 10:33
kendi babam bile olsa eğer haksızsa CAHİLCE savunmam...

bu yolda da olur bir mecliste de olur farketmez.

Ne yazıkkive ne hazindirki milletçe yanlışı sırf ahbabımız dostumuz diye DOĞRU kisvesi altında biliçsizce savunuyoruz.

kardeşim hatalıysa çek kenara hatalısın de.
nedir bu inatla koruma içgüdüsü

CengoCenk
13 Nisan 2015, 10:40
demekki sakaryada yirmi kişi bi adama saldırdığına göre delikanlısı bol bi yer zaten istanbulda da 41 plakalalı araçlara ara sıra raslıyorum kalite belliymiş meğer, biz doğuyu eleştirirken güvensiz diye asıl teröristler burnumuzun dibinde haberimiz yok.

Dostum sakarya nın plaka 54 dür :) 41 kocaeli. Aman diyim benimde araba plakası 41 arada olan benimkine olmasın :)

akbird
13 Nisan 2015, 10:40
kendini erkek sanan zavallıların yaptığı dengesizlik. Muhtemelen şahin doğan tayfası it kopuklar... Asıl önemli olan beraber yola çıktığın insanların seni orda o durumda bırakıp gitmesi. Herkesle yola çıkılmazmış demekki. Yola çıktığın insanları iyi tanıyacaksın öyle yola çıkacaksın. yeni tanıştığın insanlarla gezmeyeceksin...

CengoCenk
13 Nisan 2015, 10:42
O kadar, sorsan "erkeğim diye övünecek" adam vardı orada. Hiç birisi bir teyze kadar olamadı. Helal olsun teyzeme...

kurubuz
13 Nisan 2015, 10:44
Taşrada işsiz gençlerin bu tür olayları çok oluyor. Kavga edecek kimse bulamazlarsa birbirlerine dalaşırlar. İş yok , okul yok, akşama kadar kahvede bekle olmuyor tabi. Biraz "ekşın" lazım. "Artiz" gibi gezen ve "artistik" yapan motorcu grubundan daha iyi bir kurban olabilir mi ?
Aynı durumu asker uğurlaması yapan serserilerde de görebilirsiniz. Birisi bir şey desin de dövelim diye fırsat kollarlar.

crxforever
13 Nisan 2015, 10:48
üzücü bir haber. olayı bilmiyoruz da diğer motorcuların gitmesi şık olmamış.
elektro şok cihazının bu kadar işe yaradığını bilmiyordum.

A.Volkan
13 Nisan 2015, 10:49
İş yerinden izleyemediğim için mecbur telefondan izledim!Üç şey dikkatimi çekti!Bir ordaki yaşlı teyzelerin tepkisi kendilerini tebrik ediyorum ellerinden öpüyorum!Diğeri jandarmanın pasifliği!Diğeri 20 KİŞİLİK MOTORCU GRUBUN ARKADAŞLARI DAYAK YERKEN NERDE OLDUĞU?Acaba ordalardı da ben mi göremedim?Olayın kim haklı kim haksız bölümüne detayları bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Ayrıca smiles(İSMAİL ABİ) bu olayı eleştirebilirsin olayın içindeki şahıslarıda eleştiribilirsin oradaki güvenlik güçlerinide eleştirebilirsin!Unutma ki bu ülkenin her yeri böyle değil benim abim yaşındasın(41)benden daha çok şey yaşamış ve görmüş olabilirsin ama bu yaşadığın ekmeğini yediğin yere vatanına ŞEREFSİZ VE AHLAKSIZ TÜRKİYE deme hakkını vermez!Senin gibi güzel bir abime yakıştıramadım!

Mamba09
13 Nisan 2015, 10:56
Ah ulan bi 20 kişi daha motosiklet eldiveni takılı vaziyette orda olsa keşke. Bunu yazarken bile bacaklarım titredi. Şu şahinci apaçilerden nefret ediyorum nefret. Karı kıza laf atarlar. Bira içerler şişeyi kırarlar köpeğin ayağina batar. Neyse ya...

biyeybaraküs
13 Nisan 2015, 11:04
o motorcu grubunun geri kalanına (kaçanına ) bir şeyler söylemek isterdim ama kalsın boş ver kavga etmeden önce iyi düşüneceksin girdin mi ölümüne gireceksin veya kavga etmeyeceksin öyle şahinci apaçileri görünce kaçmayacaksın geri vites yapmayacaksın herneyse asabım bozuldu

LifeisBike
13 Nisan 2015, 11:06
O adamı orada bırakanlara yazıklar olsun..

agrasiwe
13 Nisan 2015, 11:14
o şahinci dallamaların saldırmasına değilde, motor süren öteki kaçan dallamaların hareketine kızdım.

smiles
13 Nisan 2015, 11:15
İş yerinden izleyemediğim için mecbur telefondan izledim!Üç şey dikkatimi çekti!Bir ordaki yaşlı teyzelerin tepkisi kendilerini tebrik ediyorum ellerinden öpüyorum!Diğeri jandarmanın pasifliği!Diğeri 20 KİŞİLİK MOTORCU GRUBUN ARKADAŞLARI DAYAK YERKEN NERDE OLDUĞU?Acaba ordalardı da ben mi göremedim?Olayın kim haklı kim haksız bölümüne detayları bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Ayrıca smiles(İSMAİL ABİ) bu olayı eleştirebilirsin olayın içindeki şahıslarıda eleştiribilirsin oradaki güvenlik güçlerinide eleştirebilirsin!Unutma ki bu ülkenin her yeri böyle değil benim abim yaşındasın(41)benden daha çok şey yaşamış ve görmüş olabilirsin ama bu yaşadığın ekmeğini yediğin yere vatanına ŞEREFSİZ VE AHLAKSIZ TÜRKİYE deme hakkını vermez!Senin gibi güzel bir abime yakıştıramadım!

Şerefsiz, ahlaksız Türkiye biraz maç sloganı gibi olmuş, pardon. Demek istediğimi sinirden anlatamamışım ama buna benzer bir olay başıma geldiği için ekstra sinirlendim.
Maalesef genellemelere açık bir ülkeyiz ve bu insanların sayısı hiç de az değil. Bindiğin takside, dolmuşta, yoldan geçen arabalarda her taraf padişah tuğrası, Türk bayrağı doludur, ama davranışlar bu kimlikle uyuşmaz. Kahraman, şanlı geçmişiyle övünürken levyeyi kapıp "zor durumdaki" arkadaşına yardım için bilmem kaç kişi tek kişiye girişebilir öldüresiye. Bu olmaz diyebilir misiniz?
Ekmeğini yerken vergisini ödüyorum ama karşılığını alamıyorum. Karşılığını başkaları alıyor. Ben hesap soruyorum, ama sormayan da çok. Bu memleket benim de memleketim ve daha iyi olsun istiyorum. Bu adamların sayısı azalsın, ahlaklı, saygılı, dürüst insanların sayısı artsın istiyorum. Ekmeğini yeme söylemleri kimseye bir şey kazandırmıyor bunu görmek lazım.
Bu memleket için emek vermiş ve hayatını kaybetmiş insanların emekleri heba oluyor. Üç beş kendini bilmez diyerek bu olayları azımsamamak gerek.

phradrel
13 Nisan 2015, 11:25
bu gençlerin geçmişiyle övünmeleriyle bu yaptıkları şerefsizliklerin bir alakası olabilir mi? bu gençlerin övündüğü şeylere bir baksanıza ya savaş ya fetih ya da katliam... orta çağda avrupa karanlıktayken "islam coğrafyasının" bilimde ne kadar ileri olduğuyla kimse gurur duymaz... ya da aynı şekilde imparatorluklar zamanındaki görece hoşgörüyle.

işimiz gücümüz 500 sene önce 1000 sene önce yaşamış adamlara özlem duymak. bugünkü halimize acıyorum. linç kadar iğrenç, linç kadar karaktersizlik örneği olan başka bir şey var mıdır? ama işte tarihimiz linçle dolu... yazık. çok yazık.

Blindfire
13 Nisan 2015, 11:36
Haklı haksız olayına hiç girmiyorum. Motosiklet arkadaşlığı böyle olmamalı. Ayıp etmiş giden arkadaşlar:farao:

iguven
13 Nisan 2015, 11:42
Motorcu arkadaşa çok geçmiş olsun. Bu olayda herkesin suçu var fakat bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını sağlayacak bir çözüm yok ne milletimizin kendisinde ne de devletimizde, ne güvenlik kuvvetlerinde, ne de hukuk sistemimizde.

O yüzden söylemek istediğim kimseye bulaşmayın kim olursa olsun, kendi yolunuza devam edin. Bence bu olayda birinin ölmemesi büyük mucize. Varsa kaydınız, ispatınız emniyete veya mahkemeye verin onlar uğraşsın siz muhatap olmayın derim ben.

cihan54
13 Nisan 2015, 11:49
Sakaryalı olduğumdan utandım! Sakaryanın taşralarında bu tür insanlar zebil.. Ama gelip benim motorcu kardeşime denk gelmeleri ayrı bir rezillik. Biz bu memlekette motora ve motorcuya karşı anlayışı düzeltmeye çalışsak da yine de bu delikanlı müsvetteleri türüyor. Yazıklar olsun. Diyebileceğim pek birşey yok, yazıklar olsun...

Seko
13 Nisan 2015, 11:56
kendini erkek sanan zavallıların yaptığı dengesizlik. Muhtemelen şahin doğan tayfası it kopuklar... Asıl önemli olan beraber yola çıktığın insanların seni orda o durumda bırakıp gitmesi. Herkesle yola çıkılmazmış demekki. Yola çıktığın insanları iyi tanıyacaksın öyle yola çıkacaksın. yeni tanıştığın insanlarla gezmeyeceksin...

Bu Şahin Doğan tayfasının delikanlılığı 4 kişi bir arabaya binip, tek kişiye saldırmaktan ibaret. Ha bir de bıçak varsa bıçak çekerler. Bıçak, tabanca delikanlıları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Şerefsiz, ahlaksız Türkiye biraz maç sloganı gibi olmuş, pardon. Demek istediğimi sinirden anlatamamışım ama buna benzer bir olay başıma geldiği için ekstra sinirlendim.
Maalesef genellemelere açık bir ülkeyiz ve bu insanların sayısı hiç de az değil. Bindiğin takside, dolmuşta, yoldan geçen arabalarda her taraf padişah tuğrası, Türk bayrağı doludur, ama davranışlar bu kimlikle uyuşmaz. Kahraman, şanlı geçmişiyle övünürken levyeyi kapıp "zor durumdaki" arkadaşına yardım için bilmem kaç kişi tek kişiye girişebilir öldüresiye. Bu olmaz diyebilir misiniz?
Ekmeğini yerken vergisini ödüyorum ama karşılığını alamıyorum. Karşılığını başkaları alıyor. Ben hesap soruyorum, ama sormayan da çok. Bu memleket benim de memleketim ve daha iyi olsun istiyorum. Bu adamların sayısı azalsın, ahlaklı, saygılı, dürüst insanların sayısı artsın istiyorum. Ekmeğini yeme söylemleri kimseye bir şey kazandırmıyor bunu görmek lazım.
Bu memleket için emek vermiş ve hayatını kaybetmiş insanların emekleri heba oluyor. Üç beş kendini bilmez diyerek bu olayları azımsamamak gerek.

Zaten trafikte Osmanlı tuğrası, Türk bağrağı veya siyah cam üzerinde K. Atatürk imzası gördü mü dikkat edeceksin. Nedense bunlar artık koydukları simgelerden mi gaza geliyorlar neden bilinmez, saygısızlık had safhada bunlarda...

MotorKafa
13 Nisan 2015, 11:58
Yüzde ellinin malum tarafı

Thracian
13 Nisan 2015, 12:19
Bu olay nedense yıllar önce yaşadığım alakasız bir olayı hatırlattı bana;
Ya orta okul yada lise yıllarındayız.Arkadaşlarla beraber bizim yazlıkta kalıyorz.Gece eğlence ve gezme için şehir merkezine indik saat geç olduğundan mecburen ıssız tenha yoldan yürüyerek geri dönüyoruz.Birden bire hiç bir neden yokken 10-15 sokak köpeğinden oluşan bir sürü havlayarak üstümüze doğru koşmaya başladı.Ben arkadaşlara kaçmayın bize yetişirler korkmadan bekleyin taş atın üstülerine diyordum ki arkamı bir döndüm arkadaşlar 0-100 metre rekorları kırıyorlar,tabanları yağlamışlar.Ben elimi yere attım yerde taş yok.Yerden taş alıp atar gibi yaptım.Yaptıkça hayvanlar korkuyor ve geri çekiliyorlardı.5-10 kere tekrarladım sürünün büyük bir kısmı dağıldı ve kaçmaya başladı.Dibime kadar yaklaşabilen 1-2 köpeğede tekme salladım,tekmeler yerini bulmadı ama onlarda korkup kaçmaya başladı.

Bu olay tamamen gerçektir.Şimdi şu Sakarya'daki olayı insani standartlarda değerlendirirseniz bu olayın neden olduğunu anlayamazsanız.Benim yaşadağım olay ile bağdaştırarak analiz ederseniz belki olayın oluş sebebine dair ip uçlarını elde edebilirsiniz.Bu köpekler bize neden saldırdı?Çünkü biz büyük ihtimal onların bölgesinden geçiyorduk,onların sürüsüne dahil değildik,onlardan farklıydık,onlardan daha gelişmiş canlılardık,büyük ihtimalle bizi kendilerine tehtid olarak gördüler.Belkide sataşacak kimseyi bulamayınca birbirini dişleyen bu itler sırf üstünlük taslamak için sırf onların sürüsünün alfa olduğunu kanıtlamak için yada belki sırf eğlence olsun diye bize saldırdılar.Halbuki bu itler tek başlarına olduklarında bırakın saldırmaya sokakta yüreyenlere yan gözle bile bakmaya bile cesaret edemezlerdi.Ama sürü olunca yersiz bir cesaret geliyor o cesarette hayali,olmayan taşlar tarafından kolayca kırılıyor.

Bu olay bütün Sakaryalılara maledilemez.Çok samimi ve aklı başında Sakaryalı arkadaşlarım var.Bütün Sakaryalılar bu şekilde ilkel canlılar değil ama bu tarz canlıların da o bölgede sayılarının hiç te az olmadığı göz ardı edilemez bir gerçektir.

Camo
13 Nisan 2015, 13:04
Bunlar sakaryalı falan değil,
Sakaryalılar bu şekilde davranmaz

braveguy
13 Nisan 2015, 13:11
Bunlar sakaryalı falan değil,
Sakaryalılar bu şekilde davranmaz

sakaryadaki romanya vatandaşları mı bunu yapan?
komik olmayalım bal gibi oranın adamları işte. bir telefonla kahveden adam toplamış it.

her kimse bunlar, son derece kancıklar.
motosiklet sürücüsünü polis gözaltına aldıktan sonra motorunu tekmelemişler şeref yoksunları.
illa zarar verecekler mala mülke. barzolar.
bunlarla mecburen aynı ortamları paylaşan herkese sabır diliyorum.

tamerozkul
13 Nisan 2015, 13:23
O kaçan motosikletlilere ne demeli bir teyze kadar olamamis sakaryanin gencleride ayip etmis

necatik35
13 Nisan 2015, 13:34
Yüzde ellinin malum tarafı

İşte olayın özeti.....

Darkcity2000
13 Nisan 2015, 14:12
Adamı tek başına bırakıp kaçan orçolara nedense boş, o adam elinde silah olsa 10 ununu gebertse nefsi müdefadan evine gönderirlerdi... Nedemek ulan bir telefonla kavga var gel diyip tanımadığın birine girişmek...

psyche
13 Nisan 2015, 14:27
Bence biraz temkinli olmalıyız özellikle çoğalan motovloglar ,kayıtta olan kameralar ciddi şekilde gaza getiriyor insanları,bu şekilde hem antipatik hemde kendimizi riske atıyoruz.

karadenizz
13 Nisan 2015, 14:30
Motorcu abimiz aramızdamı acaba?.Eğer bir tepki gösterilcekse benim motosikletim yok fakat ben varım.Adam nasıl dövülür,motosiklet nasıl tekmelenir gösterebiliriz.Barkın abiye gönderdim.

tamerozkul
13 Nisan 2015, 14:32
Simdi o 20 kisiyi vursaydi ceza yermiydi

ahmetersoz1
13 Nisan 2015, 14:33
Kansız serefsizler...

abeciMotoru
13 Nisan 2015, 14:37
bu memleketle hiç ilgim olmasa da plakamdan utandım.

teknoali
13 Nisan 2015, 14:49
bundan sonrası nasıl olacak acaba onu merak ediyorum saldırıya uğrayan arkadaş şikayetci olup uğraşacak mı ? motoru tekmeleyenler vs tespit edilecek mi yoksa kim vurduya mı gitmiş olacak ? çok garip yasalarımız var. adam gidiyor hırsızlık yapıyor bi cacık olmadan serbest kalıyor ama iki kişi kavga ederken biri yumruk atınca öteki darp raporu alıp şikayetçi oluyor aradan 2 sene geciyor ceza geliyor hadi ilk ise para cezası ama bi vukuaatı varsa 5-6 ay içeriye diyolar.

MotorKafa
13 Nisan 2015, 15:12
Motorcu abimiz aramızdamı acaba?.Eğer bir tepki gösterilcekse benim motosikletim yok fakat ben varım.Adam nasıl dövülür,motosiklet nasıl tekmelenir gösterebiliriz.Barkın abiye gönderdim.

Bir de yeri gelmişken; arkadaşı izleyip gaza gelen sana ve senin gibi gaza gelecek diğer arkadaşlara bir tavsiye.

5 yıldır aralıksız motosiklet kullanıyorum.
Şimdiye kadar sözlü kavgaya çok dahil olmuşumdur ama, motordan inip fiziksel kavgaya sadece 2 kere dahil oldum.
Ve ikisinde de bıçakla karşılaştım.
Hem de öyle çakı makı değil. Bildiğin kurbanlık bıçak. Yani adam direkt öldürmeye geliyor.

Bu olaylarda yara almadan, öldürülmeden kurtulmam tamamen şans.

Artık sözlü kavgaya bile dahil olmamaya çalışıyorum.
Aklıma en kötü senaryoyu getiriyorum her zaman.

Yani diyeceğim o ki; siz siz olun kavgaya girmeden önce 10 kere daha düşünün. En kötü senaryoyu gözünüzde canlandırın.

En kötü senaryo 1 : Adam ateşli silah taşıyordur. Siz bıçak da çekseniz, biber gazı da sıksanız, elektro şok da verseniz, hayatınız adamın işaret parmağında olabilir.

En kötü senaryo 2 : Herifin altındaki aracı dengede tutan 4 tane teker var. Üzerinize çıksa en fazla 250 liralık tampon masrafı yapar. Yani hayatınız bir gaz pedalına bağlı olabilir.

Bu senaryolar 3 5 10 diye uzar gider.

A.Volkan
13 Nisan 2015, 15:25
Beyler şu an yanlış değilse konuyu okuyan 500 den fazla kişi var!Sağ duyulu olun.Kavga ile herşey çözülmez!Olayın deyatlarını çoğumuz bilmiyoruz benim takıldığım en önemli nokta dayak yiyen kişinin 20 motorcu arkadaşının nerde olduğu!

Ozanonur
13 Nisan 2015, 16:09
Bu olayın Sakarya da olması beni çok üzdü. Doğrusu orada burada olması önemli değil bu olayın olması önemli. Sakarya da böyle tipler haddinden çok fazla var. Özellikle modifiyeli şahin gördün mü yandın. Bir de şu olayı tüm Sakaryalıların üzerine yıkan arkadaşlar sizin ilinizde olmuyor mu böyle olaylar. Lütfen ön yargınızı biraz yıkın. Bunları yapan karaktersiz insanlarla diğerlerini bir araya katamazsınız. Tekeriniz düz bassın.

karadenizz
13 Nisan 2015, 16:20
Tavsiye için teşekkür ederim.Fakat ben gaza gelip yazmadım.Olay ne olursa olsun orada abiye saldırmışlar,ellerinde silah, bıçak vb olmasına gerek yok, adam kendini savunmasa,ayağı takılsa, paldır küldür linç edilecek.
Dedikleriniz sadece motosiklet tartışmalarında olmuyor ki gündelik hayatımızda da bu olabilir.Kavga güzel ve çözüm getirici bir şey değil fakat benim fikrimce orada saldırıya uğrayan akrabamız arkadaşımız olsaydı daha farklı düşünürdük.Daha sonra malum şahıslar bu olayı aynen şöyle anlatılır;
'Geçen bi motorcu dövdük,döve dövee ellerim acıdı' diye diye uzar.Adamlar iyice cesaretlenir.Ama temiz bi sevilse biraz akıllanabilirler :)

Yasal yol izlenir zaten, pasif oldukça sırtımıza binen çok olacaktır,fikrimce bıçağı gördün kaç olmamalı önemli olan elinde tutmak değil onu kullanmaktır.25 30 yaşında adam, haklı, tartışacak,karşı taraf bıçak çekti hadi bbyy mı olacak.Belki genciz çok fazla sorumluluğumuz,düşüneceğimiz bir şeyler az olduğundan böyle bakıyoruz.Yanlış bir şey dediysek affola, şiddet yanlısı değilim,fakat korkarak,karşıda adamı gördümü kalbi azına gelerek yaşayacak adamda değilim.

CompanERROR
13 Nisan 2015, 16:23

Göz görmeyince beyin kişner bilader. Dogululara kurban olun.

yasdal
13 Nisan 2015, 16:26
Allah allah, ee hani herkes "bi koyduk mu adamı uzatırız, evinden aldırırız, bi çaktım kaskla adamın burnu burdan buraya geldi aga" durumundaydı. 20 si birden uzamış bizim motorcuların. Haa demek ki bu forumdan değilmişler. Yoksa affetmezlerdi. Teallaam. Bu arada haklı haksız işi bilinmez ama linç kültürü içinde var bizimki gibi ortadoğu milletinin. Arada az modernleşen klavyeden linç eder, aklı evveli eline sopayı alır koşar. Yine de geçmiş olsun arkadaşa. Yerdeki motorunu falan tekmelemişler, üzülüyorum böyle işlere ister istemez.

DKN
13 Nisan 2015, 16:27
bunların ki delikanlılıksa aynısını chopper grubuna yapsınlar. özellikle fark ettiğim olay saldırmak isteyip 20 kişi oldukları halde korkarak vurmaya çalışmaları :) demek ki aralarından birini güzelce dövün diğerleri kaçacak delik arar diyenler haklılarmış

movibiker
13 Nisan 2015, 16:35
muhabbete bak,adam 20 kişinin içinden elindeki elektroşok sayesinde kurtulmuş,nerde kaldı türklük mertlik yiğitlik.bir adamı saçma bir sebepten linç etmek ne demek,nerde kaldı müslümanlık.boşver ya artık diyecek laf bulamıyorum.
arkadaşın biride iki defa kavgaya girdim ikisinde de kurban bıçağıyla saldırdılar demiş,inanılmaz şeyler bunlar.şu ülkede şans eseri yaşıyoruz,başka açıklaması yok.

Maslak
13 Nisan 2015, 16:41
Bu olayın Sakarya da olması beni çok üzdü. Doğrusu orada burada olması önemli değil bu olayın olması önemli. Sakarya da böyle tipler haddinden çok fazla var. Özellikle modifiyeli şahin gördün mü yandın. Bir de şu olayı tüm Sakaryalıların üzerine yıkan arkadaşlar sizin ilinizde olmuyor mu böyle olaylar. Lütfen ön yargınızı biraz yıkın. Bunları yapan karaktersiz insanlarla diğerlerini bir araya katamazsınız. Tekeriniz düz bassın.

Bencede bu olayı sakarya halkının tümüne yansıtmak doğru değil; millet olarak noldu abi bize yaa noldu çanakkalede şehit olan atalarımızın torunlarına böyle, vicdani değerlerine sahib çık ; bu olayın tam terside olabilirdi 20 motorcu bir arabalıyı sıkıştırıp dövmüşte olabilirdi, bunuda düşünerek üç beş kendini bilmezin yaptığını çoğunluğa maal etmemeliyiz. Görünce insan çok sinirleniyor ama bu çapulcuları dövmeye kalksan yıllarını alır yinede bitiremezsin, Buarada gercektende arkadası tebrik ettim önlemli olmak lazım

satoyama
13 Nisan 2015, 17:19
olaya karışan aracın şekli şemali herşeyi özetliyor zaten.. pazar günü boş boş gezen sakaryalı izmitli serseriler..

brooklynnn
13 Nisan 2015, 17:30
Şeytan diyor toplan git dağıt ama nereye kadar sen toplan o toplansın hayata bak bee

arkadaşlarına da helal olsun delikanlılarmış!!

Serk21
13 Nisan 2015, 17:44
Çok bilen vatandaş Sakarya 41 değil 54 plaka..

Motosikletli grup izmitten yola çıkmış. Bende izmitliyim, peki kim bu kaçan totoşlar? Kesin içlerinde bu başlığı okuyan vardır.. Hadi çıkın yazın neden kaçtınız? belki vardır haklı bi sebebiniz.. Hadi da küfretmesin insanlar size hunharca.. Acaba benim tanıdığım da var mı içlerinde? çok merak ettim.

akbird
13 Nisan 2015, 17:53
Mesele bence sakarya izmit meselesi değil. Her şehirde bu çakal sürüsü ( saldıran, kalabalık olunca artis olan serefsizler ) vardır ve bu herkesin başına gelebilir. Bence önemli olan kimlerle yola çıktığını bilmek ve bişi olduğunda yanında olabilen insanlarla yola çıkmaktır. Mesele yolda arkadaşını bırakıp gitmeleridir.

bravetaxi
13 Nisan 2015, 17:53
şoka gerek yok kask tak kafa olarak gir direk dağılırlar it sürüsü gibi ışığı gören tek kalan adamın üstüne koştu adama helal olsun kaçmadı kendini savundu