PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harley Davidson Sportster 883 IRON - Teknik yardim.

Kaan Sen
12 Nisan 2015, 20:28
Arkadaslar ,teknik bilgisi olan arkadaslardan faydali bilgi,tavsiye bekliyorum.
Sorunum.
Yaklasin 4 gun once normal surus seyrindeyken,arka frene dokundugumda,fren pedalinda bir titreme hissetdim,pisikolojikmi bilmiyorum,donuslerde arka kayiyor gibi bir guvensiz donuyorum.
Arka balatalari sokdum,temizledim,zimparaladim,hidroligi kontrol etdim,olmadi.
Fren tam durmaya yakin,bir tikirti yapiyor,ses yok yalnizca pedalda hissediyorum.
Disk de mi yada gobekdemi bir problem oldu bilemedim,tecrubesi olan arkadaslar,bana bir fikir verirse sevinirim.
Simdiden herkese tesekkurler.
Kaan SEN

eek
12 Nisan 2015, 20:44
Hocam bağlantılarda gevşeklik yoksa ve balata dediğiniz gibi bitmemişse disk eğilmiş olabilir, darbe haricinde sıcakken su tutma gibi işlemler de diske zarar verebiliyor. Sehpanız varsa kaldırıp o şekilde deneyin isterseniz, ses nereden geliyor, oynama var mı daha kolay görürsünüz. Ayrıca sehpa üzerinde teker sağa sola hareket ediyor mu onu da kontrol edin (vida gevşemesi veya en kötü rulmanda problem olabilir). Bir de tavsiyem bu işlemi yaparken video çekin, belki buradan yardımcı olabiliriz.

Kaan Sen
13 Nisan 2015, 02:10
Oncelikle,yanitladigin icin tesekkur ederim.
Motorun agirligi sebebiyle sehba yahut padoksuz arkayi kaldirma sansim olmadi,yarin bir arkadasinkini odunc alip arka tekerde varsa boslugu,yada diskin yamulup yamulmadigina bakabilicem sanirim.
Yonlendirme icin tesekkur ederim,videoda iyi fikir,deniyecegim,tekrar tesekkurler.

Darkcity2000
13 Nisan 2015, 09:04
on masa amortisorleri (yag seviyesi kacak), gidon bilyalarini da kontrol et, birde arka amortisor...Bunlar virajda arkanin bosalma hissini yasatabilir