PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimin km si kendi kendine düştü

erensipahi
12 Nisan 2015, 20:16
Merhaba arkadaşlar bugün petrole giderken dijital gösterge bi gitti geldi kapandı tekrar çalıştı herşey normal gibiydi benzini aldım km yi sıfırlayım derken birde baktım 3.200 de olması gereken motor 1.700 km ye düşmüş beni çok rahatsız etti bunu nasıl eski haline getircem arkadaşlar yardım edin servise götürsem bana yardım edebilirlermi göstergeyi söktüm ayarlama yeri vardır diye oda yok napcam bilemiyorum bu arada motorum kuba cr1

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Arkadaşlar yardım edin moralim çok bozuldu bu olaya nasıl düzeltilir analog değil km

ARçİL
12 Nisan 2015, 20:51
Akşam akşam çok güldüm kusura bakma boşver km hiç kurcalama 1500 km farktan birşey olmaz ama basınçlı suyla birdaha yıkama

snappy x
12 Nisan 2015, 21:32
Akşam akşam çok güldüm kusura bakma boşver km hiç kurcalama 1500 km farktan birşey olmaz ama basınçlı suyla birdaha yıkama

sana öyle öyle yapacaksın yani birde orjinal diye satacaksın haa ??

ARçİL
12 Nisan 2015, 21:53
sana öyle öyle yapacaksın yani birde orjinal diye satacaksın haa ??

Bu durumu satarken belirtsin söylesin. şimdi kurcalarsa söktak km düşürülmüş denir. senin için fesat

erensipahi
12 Nisan 2015, 22:41
Düzeltmek istiyorum varmı bi yolu bunun neden olduğunuda anlayamadım basınçlı suylada yıkamadım motoru silerim hep alarm takılı bu uzaktan çalıştırma falan o falan mı bozdu acaba ben dürüst adamım neyse o olsun istiyorum km si

copycat
13 Nisan 2015, 09:58
benim de başıma gelmişti panik yapma. RESETLENİNCE KM DEN MİL E DÖNMÜŞTÜR. ayarları kurcala tekrar km ye çevirirsin.

işin komik yanı biz ustayla 2 saat beyin fırtınası yapmış ama fark edememiştik:)

kurubuz
13 Nisan 2015, 10:57
benim de başıma gelmişti panik yapma. RESETLENİNCE KM DEN MİL E DÖNMÜŞTÜR. ayarları kurcala tekrar km ye çevirirsin.

işin komik yanı biz ustayla 2 saat beyin fırtınası yapmış ama fark edememiştik:)

3200/1.60 = 2000 km eder. Adamınki 1700 e düşmüş. Deniz miline (1,8) dönüşmüş olabilir mi ? :queen:

erensipahi
13 Nisan 2015, 12:03
Yok mil degil onu denedim km gosteriyor tam 1500 km dustu eski haline getirmek istiyorum

ilkerabi
13 Nisan 2015, 12:20
1500 km daha yap eski haline otomatikman döner..
Tripmetre dediğimiz sıfırlanabilir sayaç sizin göstergede görünüyor mu, görünüyorsa kaç hane????

erensipahi
13 Nisan 2015, 12:50
Trip var birde odo var tribi her benzin aldığımda sıfırlıyorum fakat odo sürekli devam ediyordu sıfırlanmıyordu yani ama ne olduysa birden bire odo
düştü analog olsa elimle söküp ayarlıcam ama dijital söktüm içini ama ayar yapılan bi yeride yok en iyisi servise götüreyim. Beyinden olabilir mi acaba diyerek beyni söktüm kontağı açtım aynı km yi gösteriyor sadece motor ateşleme yapmıyor yıkamacıda suyla tekeri döndürsem çokmu uzun sürer acaba :D

copycat
13 Nisan 2015, 15:31
3200/1.60 = 2000 km eder. Adamınki 1700 e düşmüş. Deniz miline (1,8) dönüşmüş olabilir mi ? :queen:

onu baştan fark ettim de arkadaşın önceki rakamı yanlış hatırladığını varsaydım.

erensipahi
13 Nisan 2015, 16:19
Servise götürdüm yapacak bişey yok dedi ilk defa benim başıma geliyor sanırım böyle bişey usta herkes düşürtmek istiyor sen yükseltmek istiyosun diye bide dalga geçti benimle :mrgreen: ayar yapılamıyormuş neyse böyle bincez artık yinede çözüm yolu bilen bi arkadaş çıkarsa burdan bi yardımcı olsun benimde içim rahat etsin :)

sdirer
13 Nisan 2015, 16:59
kör istemiş bir göz Allah vermiş iki göz. ::150:: ohh ohh suyundan da koy... keşke bana da olsa... ::blusssh: satarken söylersin. :)

Serk21
13 Nisan 2015, 17:21
Memlekette okadar çok km düşürme olayı var ki motor artık durumu kabullenip sen ellemeden kendi kendini düşürmüş =)

arda4
13 Nisan 2015, 18:09
Sanayi'de km düşüren arkadaşlara gidiyorsun, 20TL veriyorsun "Bunun göstergesi değişti, orjinal kilometresi şu" gibi bir şey diyebilirsin. işlem tamam.

Bir kere faideli bir iş yapmış olurlar.

Veyahut olur da satacak olursan dersin, kilometre telinde bir sorun oldu gerçek kilometre şudur diye.

erensipahi
15 Nisan 2015, 12:54
Sanayiiye bi götüreyim bakalım ne diyecekler pek gelişmiş değil sanayiimiz ama olsun bakalım şansımızı deneyelim