PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet SINAVI :) Araba için

umuterdogdu
12 Nisan 2015, 08:31
Evete abilerim sayılı gün geldi bugün 3 de sınavım var :) inşallah geçicegim :) ondan sonra hemen a2 için işlemler başlıcak :) vitesli tecrübem oldu bayağı :) 200 km kadar :) yanı ondanda geçicegimi düşünüyorum :) allahın izniyle giren tüm arkadaşlar geçer :) kağıthane elmasların orda giricem varmı başka arkadaş orda giricek :)

Ali1903
12 Nisan 2015, 09:08
Sıkıntı etme, dün girdim. Sinyalleri unutma ve fazla hız yapma. Parkta zorlanabilirsin ama geçersin hayırlısıyla

umuterdogdu
12 Nisan 2015, 09:09
:) parkda zorlanıcağımı sanmıyorum :) 1 kez derse gıttım hemen soktum tek seferde :) opel vivaro yanı genıs arac kullandıgım ıcın parkda sıkıntı yok :D

Ali1903
12 Nisan 2015, 09:17
Ozaman sıkıntı etme kendine geçtin say devam et kardeşim. Yolun acık olsun

umuterdogdu
12 Nisan 2015, 09:26
Eyvallah sağolasın :) inşallah bir aksilik olmaz benim aklım hep sag el viteste :D geçen ders te koydum oraya hoca hayırıdır oglum dedeı hocam ne hayırı dedım o el nerde dedı haa tamam tamam dedım koydum dıreksıyona :D

Ali1903
12 Nisan 2015, 09:28
Eyvallah sağolasın :) inşallah bir aksilik olmaz benim aklım hep sag el viteste :D geçen ders te koydum oraya hoca hayırıdır oglum dedeı hocam ne hayırı dedım o el nerde dedı haa tamam tamam dedım koydum dıreksıyona :D

Dün benimde bikaçkere gitti geldi el oraya ama geçirdiler. zaten elin garanti viteste olucak bayağı kalabalıktır orası sollarken yükselticeksin şeride girince düşürüceksin falan

umuterdogdu
12 Nisan 2015, 09:33
:) hayırlısı olsun ya sen arabayamı girdin yoksa motoramı :) bugun arabaya gırıcem bakalım motosiklet ne zaman :)

kubilay1305
12 Nisan 2015, 10:42
Dostum hiç korkmaya gerek yok zaten daha öncede araba sürdüysen çok rahat geçiyosun ben normal hızla (50-60) giderken daha 15-20 dk zamanım arttığı için erken gidersek sorun olabilir diye benzinliğe çekip çay sigara yapmıştık :D

bacayracam
19 Nisan 2015, 23:11
selam şimdiden hayırlı olsun ben oraya yakın oturuyorum 4 ay önce motorum çalındı sonradan öğrendim motor eğitim alanı motor hırsızların mekanıymış gece gelip şov yapıyorlarmış birtürlü göremedim motor götürürken arabayla arada bir nöbete çıkıyorum site güvenliği çaldıkları motoru buradan götürürken cok görüyoruz dedilerdi yaz geliyor bundan sonra pyasaya çıkarlar şerefsizler

Onurhan D
19 Nisan 2015, 23:50
Ben bugün direksiyon sınavında kaldım yokuş kalkışta arabayı stop ettirdim arabada
start stop özelliği var hiç bozuntuya vermeden debriyaja basıp anında arabayı
çalıştırdım ama yanımda ki kadın hayır bitti dedi ve arkaya geçtim çok koydu
gerçekten.

Halbuki çokta iyi araba kullanırım ama nasıl oldu anlamadım 10 tane
direksiyon dersine girdim sadece 2. gün yokuşta yine stop ettirmiştim geri kalan
8'inde hiç bir sıkıntım olmamıştı.Ehliyete yazıdıktan sonra arabada aldık hemen
hemen hergün alıştırma olsun diye boş alanda dur kalk falan yapıyordum babam
gelince inip ben parkediyodum sınava giderken kendimden çok emindim kesin gözüyl
e bakıyodum ki işte buda benim hatamdı.

Sınav alanına gittiğimde her gelen parketmeden iniyodu bizim kursta çalışan bir
bayana sordum bunlar neden parketmiyolar diye inenleri görmüyo musun direksiyon
hocaları sürücü adayları yolda sınavları bitmiş araçtan indirilmiş dedi gerçekten park
yapabilen çok nadir insan gördüm bugün,en ufak bir şeyi affetmiyorlar artık.

Çocuk parkuru tamamen tamamlamış park ederken arka tekeri kaldırıma hafif deydi
diye parkını tamamlamadaan çocuğu indirdiler çok şaşırdım bu kadar olacağını
tahmin etmiyordum.

Benim kayıt olduğum kursun sahibiyle benim sınavıma 10 dakika kala yanıma gelip
öğüt verdi şunlara şunlara dikkat et diye sonrada komisyon üyelerine küfür etti ota b*ka
bırakıyolar ikinci arabada sabahtan beri 8-0 böyle şey mi olur dedi.

Eve geldikten sonra Ekşi Sözlüğe baktım ehliyet sınavına girip görüşlerini yazanların
yazılarını okudum da ne hatalar yapıpta geçenler olmuş şok oldum dedikleri gibi eskisi kadar
kolay değil hem B hemde A2 sınavı.

4Vaqrant
20 Nisan 2015, 00:04
Ala ala burdaki surucu kursundaki egitmenim rampada 1 kere stop etme hakkin var demisti bana. Stop etmessen iyi olur ama 1 kere stop ettirirsen sıkıntı yapmazlar 2.stopda kalirsin dedi? Kural mi yoksa burda mi oyle bi uygulama var bilmiyorum.

umuterdogdu
20 Nisan 2015, 00:27
valla ben sarı iışkta geçtim baktım karsımda ısıgın orda ıbırsı onume zıplar gıbı yapttı kornaya bastım sonra gerı cekıldı :D

piyanotick
20 Nisan 2015, 03:13
Arkadaşlar ben bu sınavlarda görev alıyorum ve sınavların uygulanış şekillerinde bölgeden bölgeye farklılıklar olduğunu düşünüyorum. Bu farklılıklara ise sınav görevlilerinin insiyatif farklılıkları diyebiliriz. Yıllardır araç kullanan biri olarak araç stop etmenin 'ben' olabilecek bir şey olduğunu düşünsem de bir başkası böyle düşünmeyebiliyor. Sınavda dikkat edilecek kurallar ise yaklaşık 30 madde ve sürücü kurslarında mevcut ama adaylar bu maddelerden bi haber!! Aday sınava geliyor güzergahı bile bilmiyor. Ya da araç kullanırken her şey nizami ama hiç ikinci vites yok. Yani bazı durumlarda görevliler kanaatlerini sonuca yansıtmak durumunda kalabilir. Ve bu aslında sizlerin ve diğer insanların hayatını korumak için. Kimsenin gözlerindeki gülüşü çalmak bizlerin hakkı değil. Sağlıcakla..

Onurhan D
20 Nisan 2015, 13:58
Arkadaşlar ben bu sınavlarda görev alıyorum ve sınavların uygulanış şekillerinde bölgeden bölgeye farklılıklar olduğunu düşünüyorum. Bu farklılıklara ise sınav görevlilerinin insiyatif farklılıkları diyebiliriz. Yıllardır araç kullanan biri olarak araç stop etmenin 'ben' olabilecek bir şey olduğunu düşünsem de bir başkası böyle düşünmeyebiliyor. Sınavda dikkat edilecek kurallar ise yaklaşık 30 madde ve sürücü kurslarında mevcut ama adaylar bu maddelerden bi haber!! Aday sınava geliyor güzergahı bile bilmiyor. Ya da araç kullanırken her şey nizami ama hiç ikinci vites yok. Yani bazı durumlarda görevliler kanaatlerini sonuca yansıtmak durumunda kalabilir. Ve bu aslında sizlerin ve diğer insanların hayatını korumak için. Kimsenin gözlerindeki gülüşü çalmak bizlerin hakkı değil. Sağlıcakla..

Hocam ben aracı stop ettirmekten çok,stop ettirdikten sonra geri panik yapmadan toparlayabilmenin telaşa vermeden hızlı bir şekilde arabayı düzgün tekrar hareket ettirmenin sürücülerde aranması gerektiğinden yanayım.
Çünkü sınavda ister istemez heyecan oluyor ayak titreyebiliyor vesaire derslerde yapılmayan hatalar sınavlarda karşımıza çıkıyor.
1 saniyelik hatalar yüzünden kalmak insanın gerçekten zoruna gidiyor ben kendim için demiyorum ama örnek vereyim dün parkuru hatasız tamamlayıp park ederken arka tekeri hafif kaldırıma deydi diye parkını tamamlatmadan araçtan indirilen bir arkadaşımızı gördüm gerçekten ona haksızlık yapıldığını düşünüyorum.(Kendisini tanımıyorum)
Ayrıca bu hocaların insiyatif işide bana çok ters geliyor kimi çok ters oluyor kimi çok iyi niyetli yani bir nevide işimiz komisyondakilerin düşünüş şekline bağlı olmuş oluyor.

obk11
20 Nisan 2015, 18:36
Bu komisyondaki kisilerin hepsi ogretmendir. Benim babam 25 yillik ogretmen ve butun herkes tanir babami ve hayliyle benide. A2 alirken bana parkuru bile tam yaptirmadan trafige ciktik ufak tefek hatalarim oldu sinyal yerine kornaya bastim bir kac kez ama tam puan gecmisim. Simdi 3-4 ay sonra araba ehliyetini alirken yine boyle bir sey olucak %500 garanti. Hani herkesin bi yerde tanidigi olur ya benimde bu yonden bi tanidigim var simdi herkes haksizlik diyecek ama tekerlek kaldirima surttugu icin kimse birakilmaz yada istop ettigi icin sonucta insan oglu bu hata her zaman yapar. Ama boyle ufak hatada birakmak insanlik degildir yani..