PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikletim ve sorunları

beyefendi
12 Nisan 2015, 07:47
Günaydın, motosikletim de 2 sorun var, 1.si zincirden krrr krrr sesi geliyor yani yağsız değil öyle olsa sürekli gelirdi bu ses her döngünin 1 noktasında geliyor yani şöyle....... Krrr....... Krrr sebebi ne olabilir bu sesin? 2.si motorum 5. Viteste 1 kere tekliyor yani düz gidiyorken 1 kere tık diye ileri geri atıyor beni stop etmeden devam ediyor bunun sebebi nedir önemli bir sorun mu bunlar ona göre bi çözüm bulayım şimdiden teşekkürler.

erensipahi
12 Nisan 2015, 09:41
büyük ihtimalle zincir şasede bi yere yada korumaya falan sürtüyor olabilir motorun marka modelini söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim cup motorumda bu sorun vardı şaseye sürtüyordu zincir usta gerginlik ayarı falan yaptı düzeltti

beyefendi
12 Nisan 2015, 17:28
Cb125e commuteri hondanın

superboycu
12 Nisan 2015, 17:36
zincirden gelen ses aynı şekilde benim başıma geldi sebebi ise ön dişlinin tek teker yüzünden dişlerini eğmem zincir o dişliye geçerken sürtüyordu değiştirdim problem kalktı büyük ihtimal ondan kaynalanır kontrol ettirir iseniz büyük ihtimal dişliden kaynaklıdır.

ucanteneke5
12 Nisan 2015, 17:46
zincirin dengesiz uzamansından dolayı gelen bi ses sıkıntı olmaz ama değiştirirsen keser sesi.
diyer sorununda hava filtresinin kirli olmasından veyat devirsiz giderken ani gaz vermede motor boğulup düzeltiyo kendini .

çalıkmoto
12 Nisan 2015, 22:23
dostum zincirinde kırık bakla var bir baklada salıyor ve geriyor 2.si şanzımanda 5. dişlisi sana el sallıyor 5.vites dişlisinde anlattığın kdarı ile anladığım zedelenme var ve orada yüke binince yani tam gaz veya bayır çıkarken kaçırma yapıyor o iş büyük :D