PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KEEWAY SUPERSHADOW 250 YARDIM!

yavuzselim
12 Nisan 2015, 02:43
Öncelikle herkese selamlar. Motorumda tekleme( ya da boğulma) ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Sürüşteyken motor bi anda teklemeye, gaz yememeye başlıyor. Vites değiştirdiğimdeyse sorun geçiyor ama her viteste yapma ihtimali var bu sıkıntıyı. Elektrik arızası dendi beyni değiştirdim randıman alamadım. Gazla ve vites değiştirmeyle alakalı olduğu için karbüratör ayarından olacağını düşündüm başka bir tamirciye götürdüm yaptı, bi süre düzeldi sonra yine... Yakıt tüketimi de arttı. Bujileri ve buji pipolarını değiştirdim kar etmedi. Elektrikle alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü vites değiştirdiğimde yada gaza sağlam yüklendiğimde düzeliyor. Artık benzin pompasından şüpheleniyorum fakat böyle bir sorun yaşayan kullanıcı varsa fikir almak istedim. Böyle giderse motoru komple yenileyeceğiz yahu. Güzelim motordan soğudum. Satsam böyle satılmaz. Yardımcı olabilecek birileri çıkar inşallah. Saygılar

mehmet__26
12 Nisan 2015, 08:59
Dostum karbüratörünü temizlettin mi? Belki memelerde tıkanıklık olabilir, bu tıkanıklık da karbüratörün fazla gelen benzini tahliye hortumundan dışarı atmasına neden olabilir (yakıt artışı). Deponda pislik olma ihtimali de var. Aklıma gelen bunlar.

fazil
12 Nisan 2015, 10:43
14 senedir Virago 250 kullaniyorum, sizin motorun japon versiyonu yani. Soguk havalari hic sevmez. 7-8 Derece alti sicaklikta gaz yememe ve tekleme sorunu yapar, bir turlu duzelmedi. Karburatorde buzlanmaya karsi 2 adet isitici direnc vardir, sanirim sorun onlarin soguk havalarda yeterli olmamasi ve benzin-hava karisiminin emilirken donmasi. Eger soguk havalarda oluyorsa bu sorun karburatore giren kablolara bir bakin, ayrica termostat vardir bu isiticalari kontrol eden, ona da bir bakmanizi oneririm.

Pervaneli ucak motorlarinda da ayni sistem isiticilar varmis bu arada donmaya karsi. Arastirirken karsima cikmisti.

yavuzselim
15 Mayıs 2015, 23:59
Hocam karbüratörü temizlettim onda sıkıntı yok ama ikinci ihtimaller mantıklı geliyo şu an. yakıt da fazlaydı geçen haftaya kadar. uzun yol yaptım yüksek devirde zorladım bi 200 km kadar, yakıt düzene girdi. Ama bu boğulma tekleme olayı hala çözülmedi. Rampa aşağı inerken motoru kompresörde tuttuyorum, düzlüğe gelip gaz verdiğimde motor tekleme yapıyor.Gaz yemiyor. o şekilde devam edersem egzozdan patlama geliyor. Debriyajı sıkıp gazı salıp veriyorum düzeliyor. Elektrikle alakalı olduğunu sanmıyoruz. Aynı hatayı veren 2 motor daha var. bunlar da yine virago klonu motorlar. Abi kafayı yemek üzereyiz. soğudum motordan. Sağlam bi tamirci de yok etrafta. Sorunu biz çözdük çözdük. yaşayan bilir diye açtık başlığı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

soğukla bi alakası yok hava 30 derece yine yapıyo bu aksaklığı. üstte tarif etmeye çalıştım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler ilgi için

ahwet
24 Mayıs 2015, 03:18
Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum boştayken gaz verdimi yiyor ancak motor giderken veya ani gaz açmada gaz yemeyip boğuluyo teklemeye başlıyor elektrik tesisatını komple sıfırladım gene geçmedi karbüratörü temizledim gene geçmedi son çare sıfır karbüratör alıcam gibi gözüküyo sizde son durum nedir sıkıntıyı çözebildinizmi

Sukarbonsan
16 Temmuz 2015, 08:45
Şu sıkıntıya çözüm bulabilir yok sanırım dün istanbuldan balıkesire geldim motor düz Yoldayım 90 I geçmedi yokuşlarda 2. Vitese kadar düştü cekiş sıfır diyebilirim bujileri de değiştim yine aynı, motorun calışması normal ama güç yok eksoz dan gelen patlama sesi cabası yapabilecek ustada yok sanırım bu sorunu