PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Arızası - Yardım

MoKo777
11 Nisan 2015, 10:43
Arkadaşlar bugün motorumla ışıklarda durduktan sonra motor stop etti ve bi daha çalışmadı şansıma eve yakındım da iterek eve götürdüm.Ayak marşıyla çalıştırmaya çalıştım öyle de olmadı.Motorum henüz 800 km'de ama çin malı.Kuba superlight 200.Sizce problem neden kaynaklanıyordur bu sorunu nasıl çözebilirim ? Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum teşekkürler.

CompanERROR
11 Nisan 2015, 10:57
Benzine bak.

almpoz
11 Nisan 2015, 10:57
Yan ayaklıkta stop müşürü varsa vidası düşmüştür temas ediyor olabilir aynı sorunu bende yaşadım çünkü.Motor istop edip çalışmıyor ayak marşı dahi bassanız.

MoKo777
11 Nisan 2015, 11:38
Yan ayaklıkta stop müşürü varsa vidası düşmüştür temas ediyor olabilir aynı sorunu bende yaşadım çünkü.Motor istop edip çalışmıyor ayak marşı dahi bassanız.

Yan ayaklıkta stop müşürü yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Benzine bak.

Depo full.2 gün önce doldurdum.

anyhow
11 Nisan 2015, 11:45
tek sorun stop müşürü olucaktır ama yok diyosun kim iptal ettiyse kablosunu bir kontrol ettir belki şase yapıp stop ettiriyo olabilir.

MoKo777
11 Nisan 2015, 11:47
Motorun farları fln hiç bişeyi çalışmıyor.Kontağı çevirdiğimde benzin miktarını dahi göstermiyor.

Mertcan39
11 Nisan 2015, 11:54
sigortan atmış olaiblir fakat ayak marşıyla çalışması gerekir

efendy06
11 Nisan 2015, 12:27
Ana sigorta atmışsa çalışmaz Mertcan kardeşim :)

Bahsettiğiniz durumdan anladığım, kontağı açıyorsunuz ancak elektrik tesisatında hayat belirtisi yok. Doğru ise, sigortalardan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bir de kutup başlarına bakınız, biri çıkmış olabilir.

MoKo777
11 Nisan 2015, 12:33
Motorun yağıyla ilgili bi durum olabilir mi ? 2 haftadır yağ değiştirmeye götürcektim fakat fırsat bulamadım acaba yağla alakalı bi durum olma olasılığı var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Bahsettiğiniz durumdan anladığım, kontağı açıyorsunuz ancak elektrik tesisatında hayat belirtisi yok. Doğru ise, sigortalardan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bir de kutup başlarına bakınız, biri çıkmış olabilir.

Tam dediğiniz gibi kontağı çeviriyorum fakat elektrik tesisatında hayat belirtisi yok.Eve gittiğimde vidaları söküp bir bakacam sigorta atması ise kendim halledebilir miyim ? Sigortayı değiştirmem mi gerekir ?

hsk
11 Nisan 2015, 12:38
Sigortanın yerini biliyorsanız aynı değerde bir sigorta alıp değiştirebilrsiniz,fakat sigorta neden atıyor,onu bulmak gerekli yoksa taktığınız sigortada atacaktır.

Enes Bakır
11 Nisan 2015, 15:51
yağıyla alakası olamaz kardeşim , elektrik yok diyosun motorda

Mertcan39
11 Nisan 2015, 16:03

Allah Allah benim motorda bir tane sigorta var o attığında ayaklıktan çalışıyor :)

ümitersoy
11 Nisan 2015, 16:09
Sigorta arka selede biyerdedr. Yaninda hep yedek tasimak lazm 1 tl bisey ama yolda birakiyo iste :) benmde basima gelmisti

suatatak
11 Nisan 2015, 16:35
MERHABA
akü kutuplarını kontrol etmeniz lazım. Kutuplardan biri yada 2 si oksitlendiyse elektrik keser, büyük araçlarda da oluyor aynı durum.
kutupların üzerine sıcak su yada sodalı dökerseniz temizlenir. yada söküp silip zımparalayıp takarsanız sorun düzelir.
Birde ( - ) kutup bağlantı kablosunun motosiklete (şasiye) bağladığı yeri kontrol edin. küf, pas, oksit elektirği keser.

MoKo777
11 Nisan 2015, 16:57
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çoğunuzun da dediği gibi sigorta yanmış.Seleyi fln sökmeme rağmen bulamadım sigortayı :) Usta gelip halletti neyse artık öğrenmiş oldum böyle böyle tecrübelencez.Yan ayaklıktaki stop müşürünün kablosunu kesmişler motoru aldığımda muhtemelen o bi yere değip kısa devre yapıp yakmış sigortayı öyle dedi usta.Bundan sonra yanımda sigorta bulundurcam.

efendy06
11 Nisan 2015, 17:01
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çoğunuzun da dediği gibi sigorta yanmış.Seleyi fln sökmeme rağmen bulamadım sigortayı :) Usta gelip halletti neyse artık öğrenmiş oldum böyle böyle tecrübelencez.Yan ayaklıktaki stop müşürünün kablosunu kesmişler motoru aldığımda muhtemelen o bi yere değip kısa devre yapıp yakmış sigortayı öyle dedi usta.Bundan sonra yanımda sigorta bulundurcam.

Söylemiştim, elektrik yok = sigorta / kutup başları