PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Kursu için zaman bulamama - Önerilerinizi bekliyorum

AlperenB
11 Nisan 2015, 02:24
Merhabalar, motosiklet almayı planlıyorum 1-2 ay içerisinde ancak bir işte çalışmamdan kaynaklı ehliyet kurslarının zamanları bir türlü yeterli olmuyor benim için. Motosiklet sürmeyi dahi bilmiyorum ancak yarım yamalak bir işte yapmak istemiyorum. İşim gereği günde yaklaşık 10-11 saat ayakta ve çalışıyor oluyorum. İzin günlerim hiç belli değil haftanın herhangi bir günü olabiliyor ayda toplamda 5 veya 6 izin yapıyorum değişmeli olarak. Sizce ehliyeti en sağlıklı bir şekilde nasıl alabilirim? Sürüş eğitimi için ders bile alsam izin günlerimde yinede normal kurs derslerini falan kaçırıyorum. Lütfen biriniz bi aydınlatsın ne yapabilirim? İstanbul Avrupa Yakasında oturuyorum.

Teşekkürler iyi forumlar

Darkcity2000
11 Nisan 2015, 08:28
Arkadasim haftalik azami calisma saati 45 dir, sen dunyaya 1 kere geldin, hicbirsey senden daha onemli degil, bence motoru 2. plana alip calisma sartlarinin daha iyi oldugu bir ise gec mutlaka bulursun, bu sekilde hayatin avuclarinin icinden akip gider, biraz kalifiye durumunu arttiracak onlemler al kendine vakit ayirabilecegin imkanlari arastir motor isi ondan sonra cozulecektir, mevcut durumun buna musait degil...

Darkfriairs
11 Nisan 2015, 09:40
Çalışma saatlerin uzun olduğu için, motosiklet sevdasından vazgeçeceksin.

AlperenB
11 Nisan 2015, 11:37
Arkadasim haftalik azami calisma saati 45 dir, sen dunyaya 1 kere geldin, hicbirsey senden daha onemli degil, bence motoru 2. plana alip calisma sartlarinin daha iyi oldugu bir ise gec mutlaka bulursun, bu sekilde hayatin avuclarinin icinden akip gider, biraz kalifiye durumunu arttiracak onlemler al kendine vakit ayirabilecegin imkanlari arastir motor isi ondan sonra cozulecektir, mevcut durumun buna musait degil...
Abi 18 yaşında adamım biliyorum bi ömür öyle gitmez, bu sene üniversiteye gitmeyi planlıyorum il dışı olduğu için bizimkilere yük olmuyum diye 1 sene çalışmaya karar verdim para biriktirip. Ama dediğin gibi imkansızsa, 1-2 hafta erken ayrılmam gerekicek işten. Önerin için teşekkür ederim

O da çok zor be abi, içim gidiyor milleti sürerken görünce, son 3 haftadır rüyamda hep motor sürmeye çalışıyorum ancak sürmeyi bilmediğim o kadar bilinçaltıma işlenmiş ki, rüyanın sonunda hep motordan düşüp uyanıyorum. Baya derin mevzular ahshshs ama bir yolunu bulucam, eksiksiz bir şekilde ehliyeti alabileceğim bir yol. Tek tek kurslarla konuşuyorum şimdi saatlerini soruyorum en son birisi 7 de basliyor dersler dedi sürüs dersleri icinde günlük 100 lira para istedi istediğin gün olur dedi. Biraz pahalı oluyor ancak yapcak bişey yok. Cumartesi Pazar izin ayarlayabilsem direk Honda'nın eğitimine gitmek istiyorum arkadaşlar çok övmüşler.

selsa
11 Nisan 2015, 12:00
Benzer durumdayız, 3 senedir erteledikçe erteliyorum ben de.

Planım şöyle ki, bir haftasonu honda gs1 e gideceğim işimi gücümü ayarlayıp. Sonra dandik bir kursa sadece sınava girebilmek için yazılacağım. Kursun saatlerine, eğitimine çok fazla takılmayacağım. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum tabi ki.

A.Volkan
11 Nisan 2015, 12:11

Neden vazgeçecekmiş! İnsanların heveslerini kırmayın.18 yaşında Çakı gibi adam taşı sıksa suyunu çıkarır.
Alperen kardeşim hayallerini erteleme benim senden tek ricam paranı biriktir yavaşça koruma ekipmanlarını al bu arada isim vermiyorum ama güzel bir kursa yazıl rica et kesin yardımcı olurlar.En sonunda da motorunu alırsın.Mesela başlangıç olarak, bir Scooter!

AydınOğlu09
11 Nisan 2015, 12:32

Her tarafta asgari maaş'a iş var sen iş yerine teklif et bu olayı kursa falan gideceğiö diye kabul etmezlerse siz bilirsiniz deyip çıkarısn :)

Onurhan D
11 Nisan 2015, 13:00

Bu cevabı yazmak için çok düşündün mü merak ettim neden vazgeçsin bu hayatta karşımıza çıkan zorluklardan vazgeçersek ne anlamı kalır mücadelenin ?
Hem zorlu yollardan geçilerek ulaşılan hayallerin yaşattığı mutluluğu başka hiçbişeyden alamazsınız.

Kardeşim bence ayda 5 izin kullanıyosan patronunla konuş 1 ay 2 iznini kullanma müsait bi haftasonu ayarla kullanmadığın iki günlük iznini git hondadan eğitim al.Kursta derslere girmene gerek yok zaten kitaptan yazılı sınavı kendin ayarlarsın.

mehmetenis
11 Nisan 2015, 13:06
Alperen sen avrupa yakasın da nerede oturuyorsun paşam sana fiyatında yardımcı olabileceğimiz kaliteli bir kurs ayarlayalım ,bana özelden ulaş.

AlperenB
11 Nisan 2015, 17:19
Benzer durumdayız, 3 senedir erteledikçe erteliyorum ben de.

Planım şöyle ki, bir haftasonu honda gs1 e gideceğim işimi gücümü ayarlayıp. Sonra dandik bir kursa sadece sınava girebilmek için yazılacağım. Kursun saatlerine, eğitimine çok fazla takılmayacağım. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum tabi ki.
Bende şefimle konuşmayı düşünüyorum, müdür hanım biraz sert izin konusunda ancak şef baya yardımcı oluyor bana işe başladığımdan beri, rica edicem bakalım. Senin içinde hayırlısı olsun inşallah başkan.

Neden vazgeçecekmiş! İnsanların heveslerini kırmayın.18 yaşında Çakı gibi adam taşı sıksa suyunu çıkarır.
Alperen kardeşim hayallerini erteleme benim senden tek ricam paranı biriktir yavaşça koruma ekipmanlarını al bu arada isim vermiyorum ama güzel bir kursa yazıl rica et kesin yardımcı olurlar.En sonunda da motorunu alırsın.Mesela başlangıç olarak, bir Scooter!
Abi o da bir görüş sonuçta, zaman ayırıp mesaj yazmış arkadaş sıkıntı yok. Ekipman çok önemli abi farkındayım çok güzel bir kask beğendim hatta Shark Raw diye :D bakalım bütçe yettikçe, her ne kadar bir heycan olsada içimde motosiklet konusunda, canımdan önemli değil diye düşünüyorum. Sözüm meclisten dışarı bu işe gerçekten gönül vermiş ölmeyi bile göze alan abilerime lafım yok, herkesin kendi hayatı nasıl yaşamak isterse onu ne mutlu ederse öyle yaşayıp, bitirmesi lazım. Bu arada güzel yorumun için teşekkür ederim.

Her tarafta asgari maaş'a iş var sen iş yerine teklif et bu olayı kursa falan gideceğiö diye kabul etmezlerse siz bilirsiniz deyip çıkarısn :)
İş ortamında müdüre hanımı pek sevmesemde çalışma ortamındaki abilerimi cidden seviyorum, elimden geldiği kadar onlarla birlikte çalışmak mutlu eder. Yukarıda da dediğim gibi şefimle bir görüşücem, kendiside sevdiğim abilerimden. Teşekkür ederim yorumun için.

Bu cevabı yazmak için çok düşündün mü merak ettim neden vazgeçsin bu hayatta karşımıza çıkan zorluklardan vazgeçersek ne anlamı kalır mücadelenin ?
Hem zorlu yollardan geçilerek ulaşılan hayallerin yaşattığı mutluluğu başka hiçbişeyden alamazsınız.

Kardeşim bence ayda 5 izin kullanıyosan patronunla konuş 1 ay 2 iznini kullanma müsait bi haftasonu ayarla kullanmadığın iki günlük iznini git hondadan eğitim al.Kursta derslere girmene gerek yok zaten kitaptan yazılı sınavı kendin ayarlarsın.
Kafamda tam olarakta bu var, uğraşıyorum abi bakalım, hayırlısı artık. Sağolasın.

Alperen sen avrupa yakasın da nerede oturuyorsun paşam sana fiyatında yardımcı olabileceğimiz kaliteli bir kurs ayarlayalım ,bana özelden ulaş.
Tamam abi mesaj atıyorum şimdi, sağolasın.