PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS Kullanım kitapçığı rödaj bilgisi(!)

ozhanhrmann2
10 Nisan 2015, 23:30
Merhaba herkese,
Tvs apachenin kullanım kılavuzu pdfsine bi bakayım dedim rödaj dönemindeki şu uyarı dıkkatımı cekti? http://i.hizliresim.com/lkn1ok.jpg (http://hizliresim.com/lkn1ok)
Şimdi bu uyarıya herkes uyuyormu ? Uyarsan ne olur? uymazsan ne olur?

araştırda gel bilmemne yazacak kişilere şimdiden söyleyeyim tvs ile ilgili ufak çaplı bi araştırdım ama 50km h la ilgili birşey denmemiş. iyi günler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Yani benim bildiğim devir olarak 7bin 8bin deviri geçme gibisinden yazması gerekmezmiydi?

kinqdai
10 Nisan 2015, 23:48
50 Km/h uyarsan dediği gibi ömrü için iyi olur. Arada sırada biraz hızını yükseltirsen ama biraz sıkıntı olmaz. Fark ettiysen orda diyor zaten motorun kendine gelmesi için farklı devirlerde kullanın. Yani 50/60 km hız max gidilicek ama devir sürekli değiştir diyor vitesini değiştir diyor buda otomatikmen yani çok zorlamadan max çıkabilceğin devirlere çık 6-7 her neyse ama hız devir uyumu normal olsun, ama gidip 2. vitesde 50 ile git demiyor. Aslında dediğin gibide olması lazım biraz daha açıklayıcı olsa güzel olurdu benim anladığım konudan tamamen bu oldu varsa hatam affola.
Bizim çinlide kullanım kitapçığı bile yoktu şanslısın :D

Thracian
10 Nisan 2015, 23:56
Kullanım klavuzlarında genelde rodajda çıkılacak maksimum devir yada gazı şu kadar açın gibisinden bilgiler verilir.Burada biraz yanlış veya eksik yazılmış gibi.Benim motosikletin klavuzunda 500 km ye kadar yarım gaz,500-1000 arası 3/4 gaz gibi bir şey vardı tam ve kesin bilgi için klavuza bakmak lazım.Siz gaz ve devir üstünde gidin(yarım gaz yada 6000 dd gibi) son viteste de 50-60 km yi geçmemeye özen gösterin.Motosikleti farklı devirlerde,farklı viteslerde kullanın.

hakikiteker
11 Nisan 2015, 00:18
Böyle şey mi var? 2. viteste 50km yapsam rodaj kaymak gibi olacak yani? Saçma sapan, çok farklı anlamlar çıkarılabilecek ve işin ehli olmayan kişilerce yazıldığı belli bir kılavuz. Bence 1000km ye kadar kademe kademe artırarak devir sınırı koyun kendinize, en doğrusu bu olur.

sezer0696
11 Nisan 2015, 01:51
1000 km kadar 50 de gidince nolcak guzel soru benm motorda rodajda hatta yarın goturecem 500 km oldu ben 120 125 bos yolda basarım hicte rodajda felan demem pek bişe fayda etmiyo ama fabrika yagı ınce oldugu ıcın surtunme olabilir oo yuzden motorun fabrika yagını yavaş yavaş yemesi daha iyi hemde

Bune
11 Nisan 2015, 11:35
Böyle şey mi var? 2. viteste 50km yapsam rodaj kaymak gibi olacak yani? Saçma sapan, çok farklı anlamlar çıkarılabilecek ve işin ehli olmayan kişilerce yazıldığı belli bir kılavuz. Bence 1000km ye kadar kademe kademe artırarak devir sınırı koyun kendinize, en doğrusu bu olur.

O yüzden alt tarafta farklı motor devirleri denmiş, farklı devirlere ulaşmak için farklı viteslerde sürmek gerekir.

Ben kullanma kılavuzuna uyarak yaptım rodajı benim için sıkıntılı geçti öyle yavaş gitmek ama motoru sattığım adam daha biner binmez çok güzel yapmışsın rodajı motor kaymak gibi resmen hissettiriyor demişti. :cat:

ozhanhrmann2
11 Nisan 2015, 19:14
O yüzden alt tarafta farklı motor devirleri denmiş, farklı devirlere ulaşmak için farklı viteslerde sürmek gerekir.

Ben kullanma kılavuzuna uyarak yaptım rodajı benim için sıkıntılı geçti öyle yavaş gitmek ama motoru sattığım adam daha biner binmez çok güzel yapmışsın rodajı motor kaymak gibi resmen hissettiriyor demişti. :cat:

motor rödajdan sonra kaç kmh yapıyordu?

Bune
11 Nisan 2015, 19:23
motor rödajdan sonra kaç kmh yapıyordu?

En fazla 135 görmüştüm iyice abanarak ama normal kullanımda 125 di max hızı