PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Cbr 650f için İxil egzoz (Salyangoz)

Serkan cbr
10 Nisan 2015, 20:18
Arkadaşlar, yaklaşık 2 hafta önce aldıgım motorumun rodajı bitti ve egzoz takma çabalarına giriştim.
İxil x55 egzozu beğendim ve fatih kılıçlıdan aldım, kısmetse sabah taktıracağım egzozu ancak kafama takılan bir hususta sizlerin görüşlerini almak istiyorum.
Slip on olarak takacağım egzozu manifoltlara bağlamadan önce salyangoz yapmamı ve bu şekilde uzatmamı söyleyenler var, internette gördüğüm videolarda kimse bu şekilde bir uygulama yapmamış !
sizce ne yapmalı, salyangoz yapmalımı? yapmamalımı?
Şimdiden teşekkürler. :rendeer:

lucifer1
10 Nisan 2015, 20:26
bence bildiğin gibi standart olarak tak hiç öyle şeylere girme internette bende rastlamadım her ne kadar ixil markasını seven biri olmasamda normal olarak takmanı öneririm

Ahmetcan45
10 Nisan 2015, 21:49
Bildigim kadarıyla salyozgoz yaparak takarsan ses daha toklaşıyor ve mükemmel bi ses veriyor .

seerkan
10 Nisan 2015, 23:10
Selam ben cbr650f e ixil l2x taktım. Bizim motorlara slip on takılmıyor. Komple egzos gerekli arada bir kelpçe vb yok son susturucuyu söküp baska bir egzos takmak için. Bu sebeple egzos katalizörün önünden kesildi. Araya salyangoz boru yapılıp slip-on egzos takıldı bu saatten sonra istediğin egzosu söküp takabilirim. Salyangoz sayesinde universal bir uç oldu yani. Salyangoz ile ilgili de egzoscunun söylediği direkte yapabiliriz ama çok fazla ses verir rahatsız eder alt devirlerde torku öldürür demişti. Onun için salyangozlu yapıldı. Ben 2 haftadır kullanıyorum memnunum

mubumu
11 Nisan 2015, 15:59
@serkan cbr

egzozu taktırdın mı ?

maliyeti ne oldu sana ?

ses ve görsel için video resim yüklermisin...

Serkan cbr
21 Nisan 2015, 00:16
arkadaşlar egzozu taktırdım, yeni konu açtım cbr 650f izlenimlerim olarak, orda bulabilirsiniz.