PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tvs apache mi yoksa cbr 125 mi yardim

doğan81
10 Nisan 2015, 17:08
Merhaba abilerim ve kardeslerim ben dogan 17 yaşındayım Barkin bayoglu ve motovloglar sayesinde motosiklet asigi oldum. Ancak hic bir sekilde motora binmedim scooterda almak istemiyorum babami zor ikna ettim butcem ekipmanlar hersey dail 8500-9000 tl arasi ben ya Cbr 125 yada tvs apache istiyorum sizce hangisini almaliyim lutfen bana yardım edin

Tvs apache Sıfır olarak alabiliyorum.
2013 modelleri 5390 tl ruhsat+plaka+kapıda teslim ücretsiz Kargo
2014 modelleri 5780 tl ruhsat+plaka+kapida teslim ücretsiz kargo
Boyle olunca bana cok cazip geldi

Ancak cbr 125(2011-2014) de hosuma gidiyor eger cbr alirsam ikinci el almam gerekiyor. Tvs yi almıştım aslinda ama titresim olur die cok korkuyorum sonucta yeni baslicam hemen bikmak istemem.

Yardim edin lutfen hangisini almaliyim

alitezz
10 Nisan 2015, 17:09
bence tartışmasız cbr 125 sonuçta çoğu konuda daha kaliteli ama temizini bulmanda çok önemli

Oguz K.
10 Nisan 2015, 17:10
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/115211-tvs-apache-rtr-mi-cbr-125r-mi.html

Enes Bakır
10 Nisan 2015, 17:21
şahsi fikrim tvs apache al sıfırdan rodajını kendin yap sonra kafan rahat bin. değiştirmek istediğindede 250 cbr ye geçersin 125 liğe o kadar para verme.

doğan81
10 Nisan 2015, 17:27
Gorusleriniz icin tesekkur ederim tvs apache yi alicam ancak korkum sadece titresim.
Cbr 125 gonlumdeki motor max 6500-7000 tl verebilirim

SSIRIN
10 Nisan 2015, 17:32
Eğer uzun süre kullanacaksan sıfır motor alıp kendi bildiğin gibi kullanıp keyfini sürebilirsin ama 1 yıl sonra satıp motor yükselteceğim diyorsan temiz ikinci el cbr125 bulursan tercihin cbr125 olsun.

Not: TVS Apache rtr150 2013 sahibiyim. Titreşim var. Kimini rahatsız ediyor kimini etmiyor ama titreşim bariz var. denemeden alma.

EneS_Turker
10 Nisan 2015, 17:34
İkisinide kullanmış biri olarak tarafsız yorumlamam gerekirse..

-Cbr son hız olarak apacheden iyidir.
-Apache ara hızlanmlarda çok seridir. Cbr kaybolur arkasında ancak son hızda geçer..
-Apache kısa mesafe koşar.. Cbr maraton gibi düşün..
-Cbr görüntü olarak apache den daha dikkat çeker.
-İlk motor olmak için daha sakindir ara hızlanmaları yavaştır.
-Cbr ve apache aynı yakar ortalama.
-Parça fiyatları olarak apache daha iyidir. Keza ilk motor olacağı için düşme kalkma olduğunda cbr canını yakar ..
-Hava soğutma ve su soğutma farkı var ikisinin arasında.. Apachenın bakımları daha rahattır sistemi basittir başını ağrıtmaz.ancak bu demek değil ki cbr sağlam değil :) sadece daha karmaşıktır mekanık aksamı.
-Artçın ikisinde de pek rahat edemez ancak emin ol apachede daha rahat ve konforlu 2 kişi yol alırsın.
-Titreşime glecek olursak.. Apache ne kadar titrerse Cbr125 te o kadar titrer.. Bunun lami cimi yok.. Honda diye marka fanatikliği yapmaya gerekte yok.. her alanda söylediğm bişeydir bu.. Aynı zamanda bu titreşim seni rahatsız edermi.. Bence etmez..
-Kalite olarakta farkları olduğunu düşünmüyorum.. İkiside seni üzmez.. ancak ilk motor olarak apache bana daha mantıklı gelirdi yerinde olsam.. :cat:
-

doğan81
10 Nisan 2015, 17:43
Bu ara180 boy ve 85 kiloyum cbr125 altimda kucuk kalirmi ulen 180 boyun var sanki cok uzunsuz die bilirsiniz ama motorun ustunde okuz gibi durmak istemem kusura bakmayin cok soru soruyorun ama birde hangisiyle kolayca ogrenebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

-Apache ara hızlanmlarda çok seridir. Cbr kaybolur arkasında ancak son hızda geçer..
-Parça fiyatları olarak apache daha iyidir. Keza ilk motor olacağı için düşme kalkma olduğunda cbr canını yakar ..
-Hava soğutma ve su soğutma farkı var ikisinin arasında.. Apachenın bakımları daha rahattır sistemi basittir başını ağrıtmaz.ancak bu demek değil ki cbr sağlam değil :) sadece daha karmaşıktır mekanık aksamı.
-Artçın ikisinde de pek rahat edemez ancak emin ol apachede daha rahat ve konforlu 2 kişi yol alırsın.
-Titreşime glecek olursak.. Apache ne kadar titrerse Cbr125 te o kadar titrer.. Bunun lami cimi yok.. Honda diye marka fanatikliği yapmaya gerekte yok.. her alanda söylediğm bişeydir bu.. Aynı zamanda bu titreşim seni rahatsız edermi.. Bence etmez..
-Kalite olarakta farkları olduğunu düşünmüyorum.. İkiside seni üzmez.. ancak ilk motor olarak apache bana daha mantıklı gelirdi yerinde olsam.. :cat:
-

Cok tesekkur ederim ustam zaten artci almam daha ben duzgun duramiyorken artciyla rezil olamam.
sehir ici kullanicam arabalarin gazibindan kurtulabilmek icin tvs daha mantikli galiba ama ogrenme sorunda var barkin bayoglu cbr icin 3 bilemedin 4 dakkaya ogrenir dio oda aklimi karistirmiyo deil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

-

Eğer uzun süre kullanacaksan sıfır motor alıp kendi bildiğin gibi kullanıp keyfini sürebilirsin ama 1 yıl sonra satıp motor yükselteceğim diyorsan temiz ikinci el cbr125 bulursan tercihin cbr125 olsun.

Not: TVS Apache rtr150 2013 sahibiyim. Titreşim var. Kimini rahatsız ediyor kimini etmiyor ama titreşim bariz var. denemeden alma.

Gorusleriniz icin tesekkur ederim tvs apache yi alicam ancak korkum sadece titresim.
Cbr 125 gonlumdeki motor max 6500-7000 tl verebilirim

Peki hocam yeni baslayana sorun cikartirmi tvs apache

EneS_Turker
10 Nisan 2015, 17:48
Sorun çıkıp çıkmaması sana bağlı biraz.. öğrendikten sonra daha güçlüsünü isticeksin sürekli.. 600cc ile öğrenende var 100cc ile öğrenemeyende .. yenetek meselesi.. kimse bilemez yani..

SSIRIN
10 Nisan 2015, 17:52
İlk aldığın üründe eksik gedik yok ise düzgün toplanmışsa. Sen hor kullanmaz, rodajını iyi yaparsan. bakımlarını zamanında yaptırırsan kolay kolay problem yaşamazsın.

doğan81
10 Nisan 2015, 18:31
Zaten hangisi olursa olsun 1 sene kullanip bajaj pulsar almayi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Birde boy icin ne düşünüyorsunuz

dolphin_star
10 Nisan 2015, 18:40
2 ADET SIFIR APACHE ALMIŞ KULLANMIŞ BİRİ OLARAK DİYORUMKİ CBR AL SORUNSUZ BİN. APACHEDE TİTREŞİM VAR ŞEHİR İÇİNDE HİSSETMEZSİN AMA GRUP SÜRÜŞLERİNDE PARMAKLARIN UYUŞUR. ABARTMIYORUM PARMAKALRIN UYUŞUR FRENİ SIKAMAZSIN. 9 yıllık motorcuyum iki motorun rodajınıda profesyonel yaptım. yakıt çok uygun ve çok seri bir motor ama cbr nin yerini tutmaz. 1 sene kullanıp pulsar alacağım demişsin, direk pulsar al ozaman niye uğraşıyorsunki? 2.el temiz pulsar al devam et...

başlangıç motorum ybr 125
2.motorum tvs apache 2012 kırmızı
3.motorum tvs apache 2012 sarı
4.motorum sym wolf 2012
5.motorum ybr 125esd 2011
6.motorum honda spacy 2014
7.motorum honda cg 125 2006 model

9 yıllık motorcuyum en az 200.000 km tecrübem var

seyyid47
10 Nisan 2015, 18:44
ne alırsan al ama kesinlikle sıfır alma. sıfıra vereceğin parayla motosiklet + komple koruyucu ekipman alırsın Sadece bundan eminim :cherry:

doğan81
10 Nisan 2015, 19:09
Pulsar al demissin ama yeni basliyorum pulsar 200 luk bi motor 23 hp cok gelmezmi zaten 2013 yada 2014 alicam 2011 2012 modellerdeki titresim yeni kasalarda azaltilmis olabilir. Die dusunuyorum kesinlikle yazdiklarina saygi duyuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Haklisin ama tvs alirsam zaten 3000 lira gibi para kaliyo onlarlada ekipmanlari alicam 2.el alirsam daha cok para kalir ama bilemiyorum aslinda mantikli gelmoyo deil 2. El almak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Kisa mesafe dedigim 20 km gidicem bu 20 km nin 10 km si sadece sehir icinde kullanicam yani 10 km boyunca bos yolda gidicem duzcede yasiyorum

Birde duzce istanbul arasi ayda 1kere gidicem

ccc67
10 Nisan 2015, 19:09
Tartışmayin 2sinide hem artcili bende tek kullandım 2sindede sonuna kadar bağıra çağıra cbr

doğan81
10 Nisan 2015, 19:35
Peki sebebi ne hocam titresim mi tabiki cbr 125 almak istiyorum ama adam kargoyla kapina getirim dedi plaka ruhsatida yapiriz dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Yolcudur abbasin incelemsindede tvs ve cbr 125 karsilastirmasi yapmis tvs icin yeni baslayan titresim hissetmez dio

ccc67
10 Nisan 2015, 19:40
Apache için mi kapıya getiririz dedi.Cbr için de birinden rica edersin getirir il dışında ise otobüsle gelir daha dun cbr 250 getirdi bi Abim otobüsle bende gitim terminalden aldım evine koyduk motoru bunlar basit şeyler.Apacheye gelirsek.Ben çok dandik buldum.O titreşim az falan değil arkadaşim Benim artcimdi beraber apacheye bindik dön don diye bağırdı arkadan inelim diye.Çok kalitesiz.Grenaji bile ortadan tek vida ile tutturulmuş elle oynayinca oynuyor yerinden. Bana kullanış olarakta güven vermedi. Şahsi görüşlerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Yeni başlayan hissetmez evet ilk 1hafta.Motora alışınca deviri azıcık yukarı çıkaracak ve supriiizzz artik bir böbrek taşınız yok çünkü titreşimde düştü :)

doğan81
10 Nisan 2015, 19:54
Böbrek taşı kadar diyosun ozaman direk cbr ye yoneliyim peki alirken nelerine dikkat edeyim yardimci olurmusunuz birde ben im boy ve kiloma gidermi 180 boy 85 kilo kalip hafiften var
gobek vs yok tabi spor yapıyorum :)

OnNumero
10 Nisan 2015, 19:58
İki motosikletide kullandım ikisi arasında tercih yapsaydım kesinlikle cbr alırdım.Birde neden ybr yerine tvs almak istiyorsun bütçen sıfır ybr almaya yetiyor.

Mhdrift41
10 Nisan 2015, 20:01
2008 model 30 binde cbr 125 almak mı yoksa 2012-13 model 5-10 bin arası TVS apache mi?

doğan81
10 Nisan 2015, 20:09
Gittim yamaha bayisinde test ettim ustune oturdum resmen altimda kaybolda cok ince ve bana itici geliyo zaten cbf i gordugum gibi yolumu deistirdim ya tvs yada cbr 125 tvs bayisine gittim baktim motor hicte kucuk kalmadi tabi bilmedigim icin test etme sansim olmadi hicbirini
honda bayisinde cbr 125 olmadigi icin bakamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Zaten 2011 model altinda almam cbr 125 tabiki apache daha iyi bulunur temizlik acisindan ama anlatildigi gibi ise motordan sogurum titresim bi zamana kadar kabul edilebilir ama o kadar tvs kullanicilari var titreşim benim icin bi seviyeye kadar kabul edilebilir ama bobrek tasida dusurturse hayata kuserim :(

nokiaxxx
10 Nisan 2015, 20:20
İmkanınız var ise ! kesinlikle cbr ama sıkıntıya giricek seniz borç altına girmektense tvs sizi tatmin eder 80kmh a kadar gidişi tatminkar gaz tepkisi güzel benzin tüketimi ben 800km kullandım 2lt veya 2.2 yaktı cidden az yakıyor titreşim e gelir sek abartmıyorum kullandığım en titreşimli aletti hele rodajda noluyo dedim kendi kendime ilk yağ değişimin den sonra yarı yarıya azaldı lastikleri berbattı arka kayıp duruyordu orjinal lastikleri için söylüyorum motorda agresif görenler şekil yaptığımı zannediyorlardı! ben maddi imkanlarımı zorladım pulsar aldım ama eğer imkanım olmasaydı eğerki bütçem kısıtlı olsaydı ne ybr ne cbf seçimim titreşim olmasına rağmen tvs olurdu .

doğan81
10 Nisan 2015, 20:25
Zaten tvsyi aldigim gibi lastikleri degistiricem sifir mi onerirsin apache yoksa 2.elmi apache alirsam

Apache yi aldigim gibi herseyini yapicam en kalitelsinden lastigi bile pirelli takicam yani anlican en iyi seyleri yapicam aklina ne gelirse ama cbr 125 te alirim ama pekte biseler yapamam ustunde

yaso2867
10 Nisan 2015, 20:31
Apache için mi kapıya getiririz dedi.Cbr için de birinden rica edersin getirir il dışında ise otobüsle gelir daha dun cbr 250 getirdi bi Abim otobüsle bende gitim terminalden aldım evine koyduk motoru bunlar basit şeyler.Apacheye gelirsek.Ben çok dandik buldum.O titreşim az falan değil arkadaşim Benim artcimdi beraber apacheye bindik dön don diye bağırdı arkadan inelim diye.Çok kalitesiz.Grenaji bile ortadan tek vida ile tutturulmuş elle oynayinca oynuyor yerinden. Bana kullanış olarakta güven vermedi. Şahsi görüşlerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Yeni başlayan hissetmez evet ilk 1hafta.Motora alışınca deviri azıcık yukarı çıkaracak ve supriiizzz artik bir böbrek taşınız yok çünkü titreşimde düştü :)
Kim aldı cbr 250 yine kimle tanıştın :)

atillatopal9
10 Nisan 2015, 20:43
ben schooter bile sürmeden cbr 125 aldım. onda öğrendim. basit motor ama kaliteli ve muazzamdır. apaçi alırsan pişman olursun. 500 daha verip cbr 125 temizlere bakabilirsin. honda nerde apaci nerde. apacinin gidonu cok değişik.

oluroyle
10 Nisan 2015, 20:47
Tvs apache derim, isin içine cbr girerse, cbr karşı bir antipatikligim var..

doğan81
10 Nisan 2015, 20:55
Biri cbr diyor biri apache kafam karisti iyice

Cbr 125 2.El alirken nelere dikkat etmeliyim km si maksimum kac olsun

Tvs apache alirsam neleri deistiriyim

nokiaxxx
10 Nisan 2015, 20:58
sıfır herzaman iyidir .
http://i.hizliresim.com/GvL2P3.jpg (http://hizliresim.com/GvL2P3)

http://i.hizliresim.com/22GNrL.jpg (http://hizliresim.com/22GNrL)

şekilde güçte sınıfındaa şekil bulmuş

doğan81
10 Nisan 2015, 21:12
Peki tvsye ne yaparsam titresim azalir

zheroen
10 Nisan 2015, 21:14
ekipman aldınmı ??
alamdıysan yeniden hesap yap
ben senin yerinde olsam düşüp kalkacağım kıracağım arazide motoru nasıl kullancağımı öğretecek motor alarım .
hiç kullanmadım ama x-treme max herkez çok övüyor .cbr falan alıcan düşürüp kıracan zaten ,sonra da parasal anlamada ailene zorluk çıkaracan

doğan81
10 Nisan 2015, 21:36
sehir icinde vs kullanicam alet lazim arazi icin nissan skystar 4x4 var onunla girerim

zheroen
10 Nisan 2015, 21:48
wtf ahahahaha :)

EneS_Turker
10 Nisan 2015, 21:49
Şurda Cbr yi bilmeden Tvs al yada Tvsyi bilmeden cbr al diyenleri gülerek okuyorum.. bu kadar bilinçsiz insanın olduğu ortamdan ne kadar tavsiye alınır orasıda tartışılır.. Titreşim cbr de de var.. tvs kadar var.. bunun aksını iddia eden varsa bu motorlara binmemiş kahrını çekmemiş demektir.. Ancak bu titreşime yok böbrek taşı döküyor yok el ayak uyuşuyor diyende gidip bi doktora göstersin kendini.. Günü birlik 1000Km+ yaptım 2 motorlada .. senin bünyen dayanıklı değilse bu iki motorada bulaşma direk ybr cbf bak.. bunların ikiside bi nebze yorar..

Herkesin gönlünde bi aslan yatar.. kimseyi dinleme hangisni beğeniyorsan onu al.. ikiside üzmez.. Kalite olarak kendini kanıtlamış aletler bunlar.. yazmak için yazmayın şuraya..

doğan81
10 Nisan 2015, 21:53
hocam konu dagilmadan biran once motorumu almak istiyorum cbr 125 te alirken nelere dikkat etmeliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Hocam inan kafam oyle karisti ki motor alamicam boyle giderse sen tecrubelisim ustad cbr 125 alirken nelere dikat edeyim

Yada apachenin titresimini azaltmak icin ne yapayim

Cronos
10 Nisan 2015, 23:12
Şekilli motor istiyorsan CBR 125 al 2. el.. Bu kadar takılmana gerek yok dostum zaten motorda pişince fazla zarar etmeden satarsın. Araziye de girmicem demişsin. Şehir içi gösterişli güzel motor olarak Cbr 125 iyidir.

ccc67
10 Nisan 2015, 23:39
Şurda Cbr yi bilmeden Tvs al yada Tvsyi bilmeden cbr al diyenleri gülerek okuyorum.. bu kadar bilinçsiz insanın olduğu ortamdan ne kadar tavsiye alınır orasıda tartışılır.. Titreşim cbr de de var.. tvs kadar var.. bunun aksını iddia eden varsa bu motorlara binmemiş kahrını çekmemiş demektir.. Ancak bu titreşime yok böbrek taşı döküyor yok el ayak uyuşuyor diyende gidip bi doktora göstersin kendini.. Günü birlik 1000Km+ yaptım 2 motorlada .. senin bünyen dayanıklı değilse bu iki motorada bulaşma direk ybr cbf bak.. bunların ikiside bi nebze yorar..

Herkesin gönlünde bi aslan yatar.. kimseyi dinleme hangisni beğeniyorsan onu al.. ikiside üzmez.. Kalite olarak kendini kanıtlamış aletler bunlar.. yazmak için yazmayın şuraya..

Hocam siz Cbr kullandınız mi bilmiyorum kulandiysaniz da bozuk kullandınız sanırım :) evet 12 binde 11bin devirde titreşim var ama Ben hissetmiyorum Apache ninki kadar mi :) yarısından bile daha azdır iddialiyim.Kardeş özeldrn at mesaj her turlu yardımcı olurum

doğan81
11 Nisan 2015, 00:32
Ustadlar bazilariniz apache bazilariniz cbr diyo ama boy ve kilo surekli goz önünde tutmaya calisiyorum bu motorlarin altimda duzgun dururumu yoksa kucukmu kalir özellikle korkum cbr küçük kalir die

EneS_Turker
11 Nisan 2015, 01:20
Hocam siz Cbr kullandınız mi bilmiyorum kulandiysaniz da bozuk kullandınız sanırım :) evet 12 binde 11bin devirde titreşim var ama Ben hissetmiyorum Apache ninki kadar mi :) yarısından bile daha azdır iddialiyim.Kardeş özeldrn at mesaj her turlu yardımcı olurum

Amacım sidik yarıştırmak değil ancak iki motoruda çok çok iyi tanıyacak kadar tecrübeliyim.. ve böyle bilgisizce konuşanlarla artık muhatap olmayacak kadarda forumlarda takıldım.. doğrudur dostum sen ne diyosan odur.. :)

sezer0696
11 Nisan 2015, 02:02
cbr abartmışlar şekili felan yorucu GİTMİYOR APACHE en azından oyle degil şekline durusuna gidişine gore en iyisi diyebilirim

ccc67
11 Nisan 2015, 07:08
Amacım sidik yarıştırmak değil ancak iki motoruda çok çok iyi tanıyacak kadar tecrübeliyim.. ve böyle bilgisizce konuşanlarla artık muhatap olmayacak kadarda forumlarda takıldım.. doğrudur dostum sen ne diyosan odur.. :)

Mevzu sidik yarıştırma falan değil hocam.Benimde ilk alacağım motor Apache olacaktı fakat bu mevzuyu görünce iyi ki dedim.Simdi ben boyle düşünürken o titreşimi harbi yemisken ne diyebilirim ki.Forumdaki herkes kardeşim,Abim.Herkes için iyisini istiyorum da o yüzden boyle çıkışlar yapıyorum kirdiysam k.bakyamin

nothinglose
11 Nisan 2015, 08:30
6.000 km yeni kasa tvs apache edge kullandım güzel motor şekli filan yerinde ama titreşim gerçekten rahatsız etti beni. bütçen yetiyorsa tabiki cbr

doğan81
11 Nisan 2015, 09:00
Peki hangi hiza ulastiginizda rahatsiz edici sekilde basliyor titresim

orh
11 Nisan 2015, 10:25
2sinide alma 2 eli çabuk giden bir ucuz bir japon al 1 sene sonra 250 lik bir makina sıfır al

doğan81
11 Nisan 2015, 11:36
Zaten cbr 125 in piyasasi iyi deilmi hocam sen daha iyi bilirsin ama ucuz olarak ybr var ama inan motor cok kucuk geliyo

orh
11 Nisan 2015, 11:53
Zaten cbr 125 in piyasasi iyi deilmi hocam sen daha iyi bilirsin ama ucuz olarak ybr var ama inan motor cok kucuk geliyo

honda 2 eli daha iyi tvsye göre yani demem iyicene alıştıktan sonra yetmeyecek ufak cc ona göre hazırla kendini bence hondadan yana kullan tercihini sadece 150 125 cc gibi makinalr için fiyatlar çok pahalı geliyor bana genel anlmada fiyatlar çok fahiş ya bütçene göre ayarala

star_007
11 Nisan 2015, 12:08
ya dogan kardesım bak kimse yogurdum ekşi demez. 2 kez sıfır apache aldım apachenin her kasasını kullandım. bensana diyorumki apache alma. bajaj pulsardan gözün korkmasın alıp seni biyere yapıştırmaz.bajaj pulsarda kullandım çünkü. alt devirleri cansız zaten bu yüzden yeni başlayana hitap ediyor. başlangıç motoru diye geçiyor zaten. apache kullanıcıları olaya tarafsız bakamıyor. kendi motorlarına toz kondurmuyorlar. iki motoruda yanyana çek ve kesiciye daya cbr yerinden kıpırdamaz makineli gibi sayar. apache ayaklıkta bile duramaz deli gibi titrer. bizzat denedimya niye apachede ısrar ediyorsun? 3 ayda motoru zor sattım. cbr nin ölüsü bile para eder.

doğan81
11 Nisan 2015, 13:24
Peki hocam tmm apache den vazgectim ama cbr den boy kilo konusundan korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Aynen ole her gecen gun fiyatlar dusmesi gerekirken dahada cikiyo

BatuhanK
11 Nisan 2015, 14:06
187 boyum var kiloda sana yakın. Xt660 bile ufak görünüyor altımda. Ona yapacak vir şey yok.cbr küçük görünüyorsu ama motosiklete sığmada hiç bir problem yoktu. Kaldıki 180 boy ile daha rahat edersin. O sınıfta neye binersen bin motosiklet küçük kalacak altında. Yüksek yol motorları dışında durum bu.
Bir de ek olarak madem hedefinizde pulsar var, gidin pulsar alın. Alt devirleri acayip güçlü bir motosiklet değil, gaz kolu da sizin elinizde. Sonuçta istemsiz tekere gelen bir alet falan değil hepi topu 200cc 20 küsür beygir. Herhangi bi düşme kalkmada da cebinizden yarı yarıya belki daha da az para çıkar pulsarla

doğan81
11 Nisan 2015, 14:55
Saolasin hocam Galiba yine kucuk olucak ama yapacak bise yok

Pulsar icin hocam babaminda mazisinde motorculuk var biraz biliyo bu isleri pulsar tutamassin ucar dio o yüzden cbr alip biraz surdukten sonra ogrendikten sonra satar pulsar alirim die dusunuyorum

Birde abilerim tamam cbr al diosunuzda alirken nelere dikkat etmeliyim kmsi vs...?