PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu eldiven alınır mı?

Morphin
09 Nisan 2015, 17:58
Motoru almama 1 ay kala ekipmanları hazırlamaya başladım. "Ninja 250SL"

Aşağıdaki eldivenin görünümü çok hoşuma gitti.
Genelde böyle ürünler dandik olur ama belki dedim aranızdan alıp kullanan vardır.
http://www.n11.com/s001-yazlik-kisa-parmak-motorsiklet-eldiveni-siyah-P27464107

Ayrıca düşük fiyat segmentinden böyle ürünler önerirseniz sevinirim.

vejihi
09 Nisan 2015, 18:08
Kardeşim motosiklet için parmaksız eldiven alınır mı hiç?

Bunu alacağına bulaşık eldiveni al en azından rüzgardan cildin kurumaz.

santo78
09 Nisan 2015, 18:16
parmaksiz eldiven alirsan ilerde piyanoda calamayabilirsin :queen:

Morphin
09 Nisan 2015, 18:22
Kardeşim motosiklet için parmaksız eldiven alınır mı hiç?

Bunu alacağına bulaşık eldiveni al en azından rüzgardan cildin kurumaz.

Çok hoşuma gitti hocam bu ya :)
Hem yazda geliyor diğerleri terletir falan dedim. MotoGP'ye katılmıyoruz sonuçta fıtıfıtı gidicez bilmiyorum ki nasıl olur :cherry:

EneS_Turker
09 Nisan 2015, 18:27
Bunu kullanıyorum ayrıyetten kışlık eldivenimde var ancak bu eldiven çok rahat ve şık.. tavsiye ederim..

http://image5.sahibinden.com/photos/26/05/72/194260572z8x.jpg

berkcigdem
09 Nisan 2015, 18:28
yazda olsa sen belırlı bır hızın uzerıne cıktıgında ki 60-70 km den bahsedıyorum öle 100- 200 falan degıl eline güzel güzel rüzgarı yemeye başlıyorsun. emin ol elinde üşüyor. heleki ileriki yaşlarında parmaklarını düz bir şekilde tutamadıgın zaman ahhh ulan kafam olaydıda başka eldıvenler kullansaydım dıceksın.

ayrıca yere düşersen parmaklarının açık olmasından dolayı parmaklarının zarar gormesınden hıc bahsetmıyorum

Morphin
09 Nisan 2015, 18:29
Yazılımcıyım parmaklara ihtiyacım var hocam. Piyano çalmıyoruz ama çok fena klavye kullanırım :bounce:

maktama
09 Nisan 2015, 18:37
E ozaman senin eldivenin eniyilerinden alman gerekir. Hayatını ellerinle kazanıyorsun çünkü. Maddiyatının elverdiği en iyisi neyse onu al.

CHaTaN
09 Nisan 2015, 18:42
Öncelikle lütfen ukalalık gibi algılamayın sorumu, Motosiklette eldiven kullanımının sebebi nedir biliyormusunuz?

GB79
09 Nisan 2015, 18:45
Bisiklet için alabilirsiniz :)

biyeybaraküs
09 Nisan 2015, 19:05
yazılması gerekenler yazılmış zaten http://www.n11.com/s001-yazlik-kisa-parmak-motorsiklet-eldiveni-siyah-P27464107 (sol köşe Linkleri otomatik urlye çevir unutuyor çoğu arkadaşımız)

Morphin
09 Nisan 2015, 19:25
Öncelikle lütfen ukalalık gibi algılamayın sorumu, Motosiklette eldiven kullanımının sebebi nedir biliyormusunuz?

Koruma amacı ile. Sonuçta düşüldüğü anda ellerimiz ile kendimizi koruruz. En büyük hasarı eller görür.
Bende bunun bilincindeyim ama insan düşmemeye endeksli kararlar alıyor. :cherry:
Çok hoşuma gitti eldiven ninjanın yeşilinede gidiyor temiz. Neyse kapalı bakayım ben :mrgreen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

E ozaman senin eldivenin eniyilerinden alman gerekir. Hayatını ellerinle kazanıyorsun çünkü. Maddiyatının elverdiği en iyisi neyse onu al.

Hocam haklısınız da ne bileyim eldiven çok hoşuma gitti. Ben yinede bunu alayım dursun köşede :)
Bunu alıcaktım ama Fiyatı pek uygun değil. (http://www.n11.com/alpinestars-smx-2-air-carbon-eldiven-siyah-yesil-P28716034)
Motor - Kask - Ekipmanlar falan aşırı büküyor belimi. Şimdilik 50-100 lira civarında bişey alim sonra düzeltirim diye düşünüyorum.

maktama
09 Nisan 2015, 19:55
Ben motoru alana kadar ay ay ekipman almıştım,hatta yazlık venom air montu ve scoyco MC14 eldiveni aynı kişiden ikinci el almıştım, uyguna gelmişti, ikinci eli de düşünebilirsiniz. Motoru aldıktan sonra da kışlık ekipman almaya devam ettim parça parça. O ikinci el aldığım yazlık eldiven sadece 20km hızla giderken acemilik eseri önfreni sıkıp düştüğümde elimin asfaltta yüzülmesini engellemişti. Siz de alırken mümkünse avuç içinde sürtünme bölgelerinde kaydırıcı olanlara ya da extra katmanı olanlara bakın. Ama parmaksızı almayın, paranıza ve güvenliğinize yazık olmasın.

oluroyle
09 Nisan 2015, 20:55
Yazılımcıyım parmaklara ihtiyacım var hocam. Piyano çalmıyoruz ama çok fena klavye kullanırım :bounce:

Aman diyeyim,sakın parmaksız eldiven almayın...Boşa para,parmaklarınızı korumayacak ...

Gözümün önünde motor süren bir abim, grup sürüşünde, nasıl gitti, düz duvara sürttü bilmiyorum.. Hiçbiryerinde hiçbirşey yok , parmakları soyuldu ve kanadı.. Neden , parmaksız eldiven .. Elinde eldiven olaydı, elleri ona işi gereği lazım olan abime, bir hafta boyunca canını yakmazdı..

BatuhanK
09 Nisan 2015, 21:44
Koruma kısmının dışında, rengarenk parmaklarınız olabilir. Yazın güneşin etkisi nedeniyle özellikle vücudu iyi kapatmak gerekiyor. Koruma kısmına zaten değinilmiş, üstündeki sert kısım da pek bir işe yaramaz.