PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michelin City Grip Almalı mıyım?

Mexico
09 Nisan 2015, 16:33
Merhaba motorum 1600 km de. Orijinal lastikleri güven vermiyor,özellikle ıslak zeminde çok kayıyor. Nette biraz göz gezdirdiğimde genellikle konuların hep 2011-2012-2013 civarı açıldığını gördüm.
Bende bu yüzden en güncel haliyle şu soruyu soruyorum.
PCX için Michelin City Grip almalı mıyım? Yoksa yakın fiyatlarda başka tavsiyeniz var mı?

Amenthalas
09 Nisan 2015, 16:52
Merhaba motorum 1600 km de. Orijinal lastikleri güven vermiyor,özellikle ıslak zeminde çok kayıyor. Nette biraz göz gezdirdiğimde genellikle konuların hep 2011-2012-2013 civarı açıldığını gördüm.
Bende bu yüzden en güncel haliyle şu soruyu soruyorum.
PCX için Michelin City Grip almalı mıyım? Yoksa yakın fiyatlarda başka tavsiyeniz var mı?
Pcx kullanıyorum 500 km deyken motorum ıslak havada orjinal lastikler deli gibi kaydığı için düşeceğimi anlayıp değiştirdim, michelin city grip bu dünyadan değil uzaylılar falan yapmış herhalde böyle bir lastik yok taktırdığın anda motorunun gidişi bile değişecek alabileceğin en iyi fiyat/performans lastiğidir. Düşünmeden al !

smiles
09 Nisan 2015, 16:55
Geçen ay aldım, dün ilk defa yağmurlu havada sürdüm. Süper! Tavsiye ederim

Mayki
09 Nisan 2015, 17:19
Herkes city gripleri övüyordu. Bende geçen hafta Kabataş Buz Motora Yamaha Xenterime city grip takmak için gittim, ustaların tavsiyesi ile metzeller feel free taktım. Halen acaba iyimi kötümü ettim diye düşünüyorum. :) :)

Mexico
09 Nisan 2015, 18:00
Ben servis tavsiyesinden cok kullanici tavsiyesini dikkate aliyorum. Ticari kaygilar insani sahtekarliga sevk edebilir.
Yorum yapan herkese tesekkurlerbilk boslukta taktiracagim :)

berkcigdem
09 Nisan 2015, 18:25
pcx kullanıyorsan 1 sanıye bıle dusunme o lastıklerı degıstırmek ıcın.

GB79
09 Nisan 2015, 18:40
Ben de 1200 km önce City Grip taktırdım, çok değişim hissettim, çok güven veriyor artık motor. Riske girme başka bir şey arayıp, Amerika'yı yeniden keşfe gerek yok. Verdiğin paranın karşılığını alacaksın.

MeHMeTK.
09 Nisan 2015, 23:48
Metzeller feel free, city grip'ten aşağı değil. Ben city grip kullanıyorum ömrünü tamamlamak üzere sertleştiğini ve ıslak zeminde tutuşunun düştüğünü hissetmeye başladım. Bundan sonraki tercihim metzeler olacak.

mithrelios
10 Nisan 2015, 00:10
benim aletin üstünde standart lastikler Michelin City Grip. öyle karşılaştırma yapacak ahım şahım bi tecrübem yok. bir, çok sıcak asfaltta ve iki, cidden kaygan ıslak zeminde (kapalı otopark girişi içerisi asfalt değil beton) arkanın kaydığını bir iki sefer hissettim.

virajlarda öyle ahım şahım motor yatırmışlığım yok ama en azından lastiğin limitinden ziyade kendi limitimin daha fazla yatma önünde engel olduğu güvenini verdi hep. Ankara'da hava sıfırın altına düşmedikçe yağışlarda bile kullandım motoru, diğerleri nasıldır bilmem ama bunlarla güvensizlik hissetmedim. Şu an lastik değiştirecek olsam sanırım tekrar aynısından taktırırdım.

motorcu48
10 Nisan 2015, 00:11
gönül rahatlığıyla alabilirsin.arkadaşım pxc te çok memnun

berkcigdem
10 Nisan 2015, 01:40
Metzeller feel free, city grip'ten aşağı değil. Ben city grip kullanıyorum ömrünü tamamlamak üzere sertleştiğini ve ıslak zeminde tutuşunun düştüğünü hissetmeye başladım. Bundan sonraki tercihim metzeler olacak.

metzeler güzel lastiktir fakat bizim memlekitimizin yollarında malesef çabuk sertleşmeye başlıyor. scooter için en iyisi city grip. hee dıyorsanızki ben uzun yola gidicem uzun yol lastiği olarakda michelin pure serisi inanılmazdır. aslında michelin pure serisi city gripdende iyi bir lastik 3 hamurdan oluşuyor. fakat lastiğin performans verebilmesi için ısınması gerekiyor o yuzden şehir içi kullanımlarda bence city grip şehir dışında ise pure serisi en iyileri. bu arada dedıgım gıbı metzeller gercekten guzel lastıktır ama bızım memleketın yolları malesef guzel degıl.

şöyle düşünün ben eski duke 200 üm ile yunanistana gittim üzerindeki dandik lastiklerle ile. inanırmısınız o dandik dedıgım lastık yunanıstan yollarında show yaptı =)

Mexico
10 Nisan 2015, 08:26
metzeler güzel lastiktir fakat bizim memlekitimizin yollarında malesef çabuk sertleşmeye başlıyor. scooter için en iyisi city grip. hee dıyorsanızki ben uzun yola gidicem uzun yol lastiği olarakda michelin pure serisi inanılmazdır. aslında michelin pure serisi city gripdende iyi bir lastik 3 hamurdan oluşuyor. fakat lastiğin performans verebilmesi için ısınması gerekiyor o yuzden şehir içi kullanımlarda bence city grip şehir dışında ise pure serisi en iyileri. bu arada dedıgım gıbı metzeller gercekten guzel lastıktır ama bızım memleketın yolları malesef guzel degıl.

şöyle düşünün ben eski duke 200 üm ile yunanistana gittim üzerindeki dandik lastiklerle ile. inanırmısınız o dandik dedıgım lastık yunanıstan yollarında show yaptı =)

Bana da ağırlıklı olarak şehir içinde lazım zaten. Özellikle kısa mesafe sürüşlerim çok fazla. Bu yüzden city grip hala en mantıklısı sanırım.

aranel
10 Nisan 2015, 09:28
burgman 200 ümde var harika bir lastik.

Mexico
14 Nisan 2015, 20:39
Lastikleri aldim. 5 km kadar kullanip eve geldim. İlk fark ettigim sey frenler oldu.
Yardimci olanlara tesekkurler :)

sp83
24 Haziran 2015, 17:18
Pcx 125'i aldığımda bayi direkt olarak sordu, ben daha sonra değiştiririm dedim. Bir abim de lastikler yazdan sonra değiştir, bunlar yeterli dediği için erteledim ama ilk sert frende yerdeydim. Kask, mont ve dizlikten sonra ilk iş bu lastikleri taktım, henüz 9-10 km yaptım ama fark hissedilir derecede. Elbette bu lastiklerle motorun kapasitesini zorlamamak lazım ama dediğim gibi fark açık.

Mexico
24 Haziran 2015, 20:30
Taktırdım zaten kullanıyorum bende :)