PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 ye insan koruma demiri için fikir varmı?

Tgn
09 Nisan 2015, 15:05
sa. arkadaşlarım
cbf kullanıcısıyım.internette kapalı kabin motosikletler var özellikle elektrikli cinsleri.
onlara bakarken aklıma geldi
40 la 50 yle vs giderken önteker kayar vs vs. düşme anında motorda yanlarda ufak insan kalça vs korumak için inip binmeyi engellemeyecek koruma demiri yapılamazmı? fikirleriniz???

berkcigdem
09 Nisan 2015, 15:12
tahmınen yapılabılır baya tasarlayarak fakat kaza anında o demır kırılır ıse vucudunuzdabır yerlere saplanabılır o yuzden baya profesyonelce tasarlanıp yapılması gerekıyor. motorun aerodinamıgını falanda bozmaması gerekıyor.

Tgn
09 Nisan 2015, 15:19
çarpma anında motordan savrulmamak için yada dışarı savrulup sürüklenmemek için ufak bir emniyet kemeri takılır.sonrasında bir durum olursada o kafes içinde motor durana kadar korunmuş oluruz diye düşünüyorum..
kem üst taraflar olmasada olur yarım kafescik gibi...

hakikiteker
09 Nisan 2015, 15:26
Topcase için kullanılan arka çanta demiri roll-bar şeklinde yana doğru genişletilebilir. Ama şekli çok önemli günlük kullanımda tehlike yaratmaması açısından, ayrıca ağırlığı da fazla olmamalı ki korunma niyetiyle ikide bir devrilip kaza yapılmasın.

berkcigdem
09 Nisan 2015, 15:42
çarpma anında motordan savrulmamak için yada dışarı savrulup sürüklenmemek için ufak bir emniyet kemeri takılır.sonrasında bir durum olursada o kafes içinde motor durana kadar korunmuş oluruz diye düşünüyorum..
kem üst taraflar olmasada olur yarım kafescik gibi...

emniyet kemeri takılırsa bence cok fena sonuclara yol açabilir. Allah korusun düştünüz normalde motorun üzerinden ayrılmış oluyoruz ve motor sürükleniyor yada takla atıyor vs vs. fakat emnıyet kemeri sizi tutucagı ıcın sizde motorla suruklenebılırsınız ve orada kendinizi kontrol edemiceğiniz için felaket sonuclara yol açabilir bu bana pek guvenlı gelmedı acıkcası.

birde bu demire harcıcagınız para ne kadar olucaktır bılmıyorum fakat airbag li montlar var bence onlar daha guvenlı ama dedıgım gıbı demırin maliyeti ile aynı mı bılmıyorum. çünkü o montlar biraz pahalı.

BatuhanK
09 Nisan 2015, 15:52
Motosikletten düştüğünüzde, motosikletten bir An önce uzaklaşmak en mantıklısı olur. motosiklet düştüğünde insandan daha çok mesafe alır, altında kalmalarda diz, dirsek, bilek kırılmalarına neden olabilir, egzoz yanıklarına neden olabilir. Ama bence en önemlisi bilek kırılması.
Motora tutunup giderseniz de daha çok sürüklenecek, bileğinize aşırrı yük bindirecek belki de duramayıp karşı şeride veya duran bir cisme hızla çarpacaksınız. Belki de direkt vücudun çarpmasından daha büyük hasarlar alacaksınız.
Bu tür motosikletin etrafını çevreleyecek koruma demirleri sadece araya sıkışmanıza, bol kemik kırığına ve motosikletten ayrılamamanıza neden olur. Korumaları tam giyip, güvenli sürüş ve hakimiyet eğitimleri sizi kaza sonrasında ve kazadan daha çok korur

abeciMotoru
09 Nisan 2015, 15:58
emniyet kemeri felaket olur bence de, yine bi gün kaza yapıyorum, düştüm motor sürükleniyo,
ben gidonu bırakmadım motoru yavaşlatırım yada başka yerlere savrulmaz belki diye ama motorla beraber sürüklenme bitmedi, kötü oluyo yani :)

atillatopal9
09 Nisan 2015, 16:01
hocam araba al espirisi yapmak isterdim yapmıcam :)

Tgn
09 Nisan 2015, 16:08
HOCAM neden öyle diyosunuz deprem kafesi gibi düşünün .tehlike bitince içinden çıkacağız işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

bu sistem zaten var .kapalı kabin motosikletler var zaten..bende diyorumki yarım demir kafesli bişeyler yapılamazmı diye.....

biyeybaraküs
09 Nisan 2015, 19:08
sa. arkadaşlarım
cbf kullanıcısıyım.internette kapalı kabin motosikletler var özellikle elektrikli cinsleri.
onlara bakarken aklıma geldi
40 la 50 yle vs giderken önteker kayar vs vs. düşme anında motorda yanlarda ufak insan kalça vs korumak için inip binmeyi engellemeyecek koruma demiri yapılamazmı? fikirleriniz???

HOCAM neden öyle diyosunuz deprem kafesi gibi düşünün .tehlike bitince içinden çıkacağız işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

bu sistem zaten var .kapalı kabin motosikletler var zaten..bende diyorumki yarım demir kafesli bişeyler yapılamazmı diye.....

bu işleri ciddi ciddi düşünüyorsan bence motora binip binmeyeceğini tekrar gözden geçir