PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deri Pantolon ve Bot Yazın Rahatsız Edermi?

One_ Million
08 Nisan 2015, 17:07
Arkadaşlar Deri Montum Ve eldivenim var,
Deri pantolon ve bot almak istiyorum, daha önceden kullanmadım, yazın rahatsız edermi?
Genelde şehir içi kullanıyorum arada bir uzun yol yapıyorum.
İyi forumlar.

MotorKafa
08 Nisan 2015, 17:24
http://akakce.cubecdn.net/dalin/dalin-zarf-pudra-z.jpg

pnongrata
08 Nisan 2015, 17:26
İyi kilo verdirirler yaz sıcağında. :)

kong
08 Nisan 2015, 17:48
kurdeşen dökersin :mrgreen:

berkekolik1
08 Nisan 2015, 17:52
Bende harleyle bot kullanmayı düşünüyorum??

Darkcity2000
08 Nisan 2015, 18:17
bot tam bot yaz kis kullaniyorum aklim hic ayagima takilmiyor...

CHaTaN
08 Nisan 2015, 18:36
Hareket halindeki motosiklet te deri mont ta botta çok fazla terletme yapmaz. Ama sorun trafikte durunca yada gün içersinde kullanmaya devam edince başlar o zaman terletme yapar. Deri pantalonlar hakkında çok bilgim yok kevlar pantalonlardan memnunum

Reşit
08 Nisan 2015, 18:42
Hareket halindeki motosiklet te deri mont ta botta çok fazla terletme yapmaz. Ama sorun trafikte durunca yada gün içersinde kullanmaya devam edince başlar o zaman terletme yapar. Deri pantalonlar hakkında çok bilgim yok kevlar pantalonlardan memnunum

Lütfen sıralı 4 bir spor motosiklet kullanın ve ilk cümleyi bir daha yazın :mrgreen:

Gelelim soruya. Botun alternatifi yok ama pantolonda var. Eğer sürekli 200+ gidiyorum diyorsanız o süratlerde sürüklenme ihtimaline karşı deri tek çaredir. Kevların sürtünmeye dayandığı sürat 180, derinin 400 km/h dir. Amaç sadece evden çıkıp gazlayıp tekrar eve gelmekse, sürüş yavaş da olsa deri öneririm. Hem çok konforlu hem de güvenli. Ama arkadaşlarda yarım saat süreceğim, bi çay içelim falan filansa kevlar :cat: Deri ceket bile bazen eziyet oluyor. Kolay gelsin

CHaTaN
08 Nisan 2015, 20:48
Lütfen sıralı 4 bir spor motosiklet kullanın ve ilk cümleyi bir daha yazın :mrgreen:

valla sırasını hatırlamıyorum ama kullandığım motosikletler

ZZR600
CBR 600F2
GSXR750 SRAD
CBR900 RR Fireblade
bir aradan sonra
CBR600RR

Sanırım bu motorlar sizin bahsettiğiniz spor motosiklet katagorisine giriyordur. Ama gel gelelim asıl soruna benim kullandığım zamanlarda ayakta ayakkabu ile bile kullanmak güvenliydi. herkez terlik şor kullanırdı :). O yüzden bu deri bot deneyini maalesef yapamadım :). Ama CBR600 RR kullandığımda deri bot kullanndım ve bende pek terleme olmadı. Ben sadece motora bindim otobana çıktım hevesimi aldım döndüm geldim. Yani bir ulaşım aracı olarak kullanmadım hiç. Bu şekilde boş yollarda kullanınca terletme olayı olmuyor.(terletme sıcağın etkisi ile olmuyor ama yusufun etkisi ile olan terlemeleri bilemem)

santo78
08 Nisan 2015, 21:04
Haha yusufun etkisi iyidi :queen:

BatuhanK
08 Nisan 2015, 22:02
Sizi değil ama çevredekileri zorlayabilir :)

selsa
08 Nisan 2015, 22:08
Deri pantolon demişken :D

https://www.youtube.com/watch?v=M3k18-LmaxM

RAMİREZ
08 Nisan 2015, 23:23
Deri pantolon mahfeder, Uzun bot "olmazsa olmaz"dır.

shadowmaster
08 Nisan 2015, 23:48
Mont, pantolon, eldiven korumaları onaylı olduğu sürece yazlık versiyonları mevcut. Ama özellikle bizim gibi bir ülkede uzun bot bence şehir içi / şehir dışı mutlaka kullanılmak durumundadır. Hem de bilek, aşık ve kaval kemiğini tam koruyarak.

One_ Million
09 Nisan 2015, 13:35
Üstad deri pantolon giymeden Bot giymek görüntü olarak ne kadar mantıklı? :)
Deri pantolon mahfeder, Uzun bot "olmazsa olmaz"dır.

CHaTaN
09 Nisan 2015, 13:45
Üstad deri pantolon giymeden Bot giymek görüntü olarak ne kadar mantıklı? :)

Deri pantolon ile botun işlevleri tamamen farklı olduğu için biri olmadan da öbürü olabilir. sonuçta botun ana işlevi atak ve kaval kemiğindeki kırıkları önlemek. deri pantalonun ana işlevi sürtünmeden doğacak yaralanmaları önlemek.
Sürtünmeden doğacak etkileri önlemek için kevlar pantolon da yeterli olur kanaatindeyim. zaten onun da yetmediği yerlerde artık ne kadar sadaka verdiniz kime ne iylik yaptınız sabah besmele ile mi bindiniz motora gibi etkenlerin koruması altına giriyorsunuz.
Gelelim korumanın tam nasıl olması gerektiğine. Eğer gerçekten tam bir koruma istiyorsak deri de olsa başkabirşeyde olsa ya mont ile tek parça olacak yada fermuar ile bağlanacak. Yada askılıklı olacak. Çünkü bunlar olmassa o sürtünme o pantalonu yada montu üstünüzden o kadar hızlı çıkartırki anlayamassınız bile.

One_ Million
09 Nisan 2015, 15:37
evet katılıyorum söylediklerinize, bende kesinlikle bottan yanayım tam koruma bir bottan yanayım, fakat yazın binerken kevgar yada normal bir kotun altında bot ne derece estetik duracaktır, he şu var tabiki görüntü değil giydiğpimiz malzemenin işlemi önemli..
Ben deri pantolon daha önce hiç giymedim özellikle yazın.. sadece giyen deneyen kişilerden yorum almak istiyorumki.. pantolonu alıp boşa evde tutmayım..
Deri pantolon ile botun işlevleri tamamen farklı olduğu için biri olmadan da öbürü olabilir. sonuçta botun ana işlevi atak ve kaval kemiğindeki kırıkları önlemek. deri pantalonun ana işlevi sürtünmeden doğacak yaralanmaları önlemek.
Sürtünmeden doğacak etkileri önlemek için kevlar pantolon da yeterli olur kanaatindeyim. zaten onun da yetmediği yerlerde artık ne kadar sadaka verdiniz kime ne iylik yaptınız sabah besmele ile mi bindiniz motora gibi etkenlerin koruması altına giriyorsunuz.
Gelelim korumanın tam nasıl olması gerektiğine. Eğer gerçekten tam bir koruma istiyorsak deri de olsa başkabirşeyde olsa ya mont ile tek parça olacak yada fermuar ile bağlanacak. Yada askılıklı olacak. Çünkü bunlar olmassa o sürtünme o pantalonu yada montu üstünüzden o kadar hızlı çıkartırki anlayamassınız bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Sizi değil ama çevredekileri zorlayabilir :)

Ne gibi? (:

CHaTaN
09 Nisan 2015, 17:03
Ben kevlar Jean kullanmaktan memnunum ama daha sıklıkla ve daha konforlu bir şekilde kullandığım pantolon da aiağıda linkini gönderiyorum. Ben bu pantolon ile çok rahat ettim sizin de rahat edeceğinize inanıyorum. Bot ile kullandığım zamanda bugüne kadar kimseden kötü görüntü var diye bir yorum almadım. Donuçta bu pantalonları botun üstüne geçirdiğinizden botun çok az bir kısmı gözüküyor ve sizi görüntü olarak rahatsız etmiyor.

https://www.riderdenim.com/urunler/detay/10

BatuhanK
09 Nisan 2015, 17:27
Koku, pişik, ve bilinum kötü şeyi yApar. insanları soğutur:) şehir içi için konuşuyorum.
Paçası biraz bol bir kevlar pantolon, sonradan ya da sipariş üstüne de yaptırılabilir, botun üstüne giyilirse bence sırıtmaz. Güzel bile durur