PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikletimin Pistonlarından ses geliyor ? (VİDEOLU)

egehans
08 Nisan 2015, 13:48
Merhaba,

Forumda yeniyim size bir sorum olucaktı.Hyosung GV 250 2005 model motorum var geçen aylarda motorumu istemeden zorladım ve yavaşladığım zaman ses geldiğini farkettim videosunuda atıcam.İşte yavaşladım baktım "tar tar tar" ses geliyor korktum durdum dinledim hangi pistondan olduğunu anlayamadım hemen sanayiye gittim adam sesi duyunca direk zorladın motoru demi dedi evet dedim.Performans arttı motorda onu farkettim ama sesden dolayı bir sorun olduğu bariz ve aşırı derece benzin yiyor eski haline göre su gibi çekiyor. Birde param yoktu yaptıramadım daha doğrusu daha ne kadar tutar onuda bilmiyorum ama ucuz olmayacağı kesin. Neyse devam ettim kullanmaya 2 gün önce yolda motora gaz veriyorum sanki boğulur gibi gitmiyor sinirlendim bende devam ettim gaz vermeye gaz kesti motor sağa çektim 2 , 3 dakika çalışmadı yani çalıştırırken marş motoru bitik gibi ses geldi ve pistonların vururken sanki biri çalışmıyo gibiydi daha sonra motorun torku azaldı ve hızı azaldı motorun gaz tepkisinde aşırı azalma var ve hızını alamıyor sizce sorun nedir ve takribi ne kadar fiyat çekerler yaşadığım yer Aydın/Söke ama sökede sanayide sadece pejo yapmayı bildikleri için yaptırmıyorum Kuşadasına götürmeyi düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=i9ZhCAM-trM&feature=youtu.be

MotorKafa
08 Nisan 2015, 14:01
Motorun mına koymuşsun kardeş

essegesse
08 Nisan 2015, 14:57
Krank milin gitmiş.Geçmiş olsun.

DKN
08 Nisan 2015, 15:53
kaç km deydi

egehans
08 Nisan 2015, 16:11
kaç km deydi

18binde motor krank mili olsun farketmez fiyat ne kadar gelir sizce maksimum vericeğim bütcem 400 TL o yüzden

CHaTaN
08 Nisan 2015, 16:40
Belkide olay o kadar vahim değildir. Motor sanki subap vuruyor gibi bir ses geliyor. Sadece subap ayarı ile de hallolabilecek bir sorun da olabilir. Subap ayarı çok fazla para gerektiren bir işlem değildir.

Ama diyelim krankı yamultmuşsun ve komple değişmesi gerekiyor Hyosung için fiyatı 650-750 TL civarı. Tabi buna artı ustanın işçilik parası da eklenecek.

inanma
08 Nisan 2015, 17:00
Piston kollarında boşluk var ve yakıt tüketimi performans gibi sorunlar varsa bununla alakalı değil. Kol takımı 150 lira civarına bulunabiliyor ama motor tamamen açılacağı için en az 400-500 lira işçiliğe alırlar.

kong
08 Nisan 2015, 17:50
vay be traktör gibi :mrgreen:

ucanteneke5
08 Nisan 2015, 19:25
piston etekleri vuruyo bu genelde fazla sıkıştırmakta oluyo.
piston silindir değişmesi gerekiyo arka silindirin.
V motorlarda genelde kroniktir iyi soğutma olmadığından oluyo.

tinerci
08 Nisan 2015, 21:35

Aynen sorun bu. Pistonlar silindir içinde çalkalanıyor. Silindir piston yapılması gerek. Silindir kapakları ve silindirler sökülüp rektefiyeciye gönderilecek. İzmir'de sadece motosiklet motoru rektefiyesi yapan bir yer var. Tahminimce 250-300 TL gibi bir rakama yapılır.

inanma
09 Nisan 2015, 00:04

Aynen sorun bu. Pistonlar silindir içinde çalkalanıyor. Silindir piston yapılması gerek. Silindir kapakları ve silindirler sökülüp rektefiyeciye gönderilecek. İzmir'de sadece motosiklet motoru rektefiyesi yapan bir yer var. Tahminimce 250-300 TL gibi bir rakama yapılır.

Etek degil kol burca vurup ses yapiyor

batıegeli
09 Nisan 2015, 00:30
Arka silindirin piston pimi boşluk yapmış, büyük ihtimal o silindirin pistonu şişmiş ve sekmanlarınıda bozmuş olabilirsin.Komresör saati ile ölçüm yaptırırsan makinayı açmadan önce daha net bir arıza tespiti olur.

search16
09 Nisan 2015, 01:27
Ses bence sübaplardan geliyor. Zorlamadan dolayı yamulma olmuş gibi. Kapalı kutu sökmeden tahmin çok çıkar. Ama sorun çok büyüğe benzemiyor.

mterayes26
09 Nisan 2015, 02:44
Sübap vursa keserdi ses sert , krank gitse bu motor nasıl çalışacak , etek vuruyor pistonu . Silindirleri pahalı sök 2 silindirir de ölç yada ölçtür veya rektefeciye ver adam etsin yeni piston sekman conta grubu tamamdır miss gibi

V motorlarda kronik olan nedir , arka silindir yağsız kalma dışında nasıl soğumaz izah edermisin uçanteneke bunu da öğrenelim

arda4
09 Nisan 2015, 12:03
Hocam 400Tl bile bulmaz,

sübaplardan (valflerden) ses geliyor,

Hazır elletmişken yeni sübap, sübap yayı al hatta ucuzsa sübap lastiklerini de değiştirt fıstık gibi olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

fiyatları da burada > https://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx

sübapların kendisi hariç yay lastik vs gayet ucuz