PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba olsa da sorun aynı kaporta

mterayes26
07 Nisan 2015, 22:45
90 model bir lada alıyorum nasipse çamurluk ve yan etekleri çürük delinmiş bunlar nasıl onarılır ne yapmak gerekir . Teşekkürler

shooter1
08 Nisan 2015, 00:25
bende de 89 doğan var yerimizi önlerden alalım

mterayes26
08 Nisan 2015, 00:49
tofaş gurubunu sevmiyorum çok yakıyor , bu zıkkımı yakıtı için alıyorum . Alalım cevapları

motosero
08 Nisan 2015, 18:05
bakmadiysaniz altinada iyice bakin curuk delik olur.birde bagajdaki amortisor kulelerine bakin arka koltugu yatirin arka davlumbazida kontrol edin.kaportaciya gider fiyat alirsiniz.

efendy06
08 Nisan 2015, 23:57
O modelde alacağınız ladaların tamamında çürük olur. Ladalarda kroniktir bu çürüme. Kaportacılar tamirini yapıyorlar çürüyen yerlerin. Ancak maliyet ne olur bilemem. Bir de çürüğü iki türlü tamir ediyorlar;
1. Çürük kısımları yeni sac ile değiştirmek (sağlıklı olan budur.
2. Çürük kısımları macunla kapatmak ki, kısa süre sonra macunlar çatlar, patlar bi işe yaramaz. Daha düşük maliyetli olur ama dediğim gibi, uzun vadede tekrar tekrar yaptırmak zorunda kalırsınız.

Aracın tabanına ve amortisör kulelerine de bakın muhakkak, tabanı değiştiriyorlar gerçi ama kuleler sıkıntı, çürümüş ise uğraştırır.

hsk
09 Nisan 2015, 00:26
Eray abi araç eski model olduğu için altı çürük olma ihtimali yüksek lada olması da cabası.
Babam oto elektrik ustası kendisinde 91şahin var altını komple yeniden yaptırdı çürük olan yerleri maliyet : 500tl ydi 2012 yılı için diyorum bunu.

shooter1
09 Nisan 2015, 00:40
kendimizin yapabileceği bir şey yok mu illa kaportacı mı görecek
doğan komple alt 600 tl 2014aralıkta söylemişti usta

hsk
09 Nisan 2015, 01:16
Şayet varsa bir lifte kaldırıp altına bakmak da fayda var. Sizin için daha sağlıklı olur görüp ona göre karar verirsiniz.

mterayes26
09 Nisan 2015, 02:19
Sevgili arkadaşlarım çok teşekkür ediyorum üzmyecek bir kaportacım var zaten onunla irtibata geçeceğiz , hamdicim ustam en iyisini bilir doğrusunu yapar ellerinden öpüyorum .

kesinlikle yeni ve paslanmaz saç yaptırırım oralara sağolun önerilerinizi bekliyorum