PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayak marşı acil yardım ?

victorhugo
07 Nisan 2015, 11:39
Ya arkadaslar bu ayak marşının ayrı bir teknigimi var 30 40 defa denemeden çalstramyorm. Boşluğunu alıyorm frene basıp hafif gazla hızlıca vuruyorum bastryorm hic bi şekilde olmuyor. Gelen gorinki başka bir arkadaş veya usta en fazla ikincide aldırıyor. Su anda scooterin basndsyim ve çalstrp ustaya gitcem yardmci olurmusunuz acil nasıl çalştrablrm ayakla elle almıyor.

MotorKafa
07 Nisan 2015, 11:42
Kırmızı güç düğmesiyle alakalı olabilir mi?

victorhugo
07 Nisan 2015, 13:02
Hocam.kırmızı bi düğme yokki benim scooterda

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Dün 40 defa denedim en sonunda zorla aldı. Bugün yine böyle sunu uğraşmadan ayak marşı ile calstrmanin yöntemi yokmudur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Kimse yokmu

marcolomboss
07 Nisan 2015, 13:12
Scooterda ayak marşı diğer ayak marşlılara göre 2-3 kat daha zordur. Sert ve kol kısa olduğundan Güç kazanıp kolay kolay çalıştıramazsın. Bileklerini kenarlara vurmakta cabası... Tekniği ise boşluğunu alıp ayakkabının ucu değil tam ortası ve motora paralel olarak sertçe basamaktır. Ve gazı hiçbir zaman sonuna kadar verme. Motoru boğduğun zaman usta gelsede çalıştıramaz.. Gazı çeyrekten daha aza ayarla.

Survivalsyk
07 Nisan 2015, 13:16
Merhabalar
Motorun üzerine aktar gibi,zıplar gibi dene birde istersen.
Bilg.
Sayg.

victorhugo
07 Nisan 2015, 19:26
Eyvallah arkadaşlar bugün 1 saat sonunda calstrp ustaya goturdum konjektör ve akü değişti . Simdi soğumasnı bekliyorum gitcem bakcam bida çalşmamazlk yapcakmı. Bu arada teknikler vermeye devam ederseniz sevinirim çünkü hala zornlanyrm. Usta ikinci marsta alıyo :S

telike
07 Nisan 2015, 19:30
ustana sorsana madem yanında adam var.

hsk
07 Nisan 2015, 19:34
Yapman gereken hafif gaz vermek ve pedala olabildiğince hızlı basmak.Soğuk havalarda bende zor çalıştırıyorum ayak marşı candır.

marcolomboss
08 Nisan 2015, 13:17
Jigleyi açmayı unutma

DKN
08 Nisan 2015, 13:25
scooterın ne marka