PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynanın ucundaki kablolar nereye takılır ?

victorhugo
03 Nisan 2015, 22:03
Merhabalar bunun aynısından aldım ucunda bitane geçmeli bitanede boşta kablo ucu var bu uçlar nereye takılır bilen arkadaşlar yazabilirmi lütfen. ?

http://image5.sahibinden.com/photos/57/51/24/183575124te5.jpg

mterayes26
03 Nisan 2015, 22:45
Kırmızı artı ister akü ister kontak, siyah şase halkları da birbirine geçir

_SpartacuS_
03 Nisan 2015, 22:49
Akü'den 12 Volt Alman için. Gerisini Aynanın içinde ki elektronik devre halledecek sende keyfini süreceksin Lakin Müzik keyfi sürmek için Görüş açını engelleyip umarım kaza yapmazsın.

tekintekin
03 Nisan 2015, 22:59
Aynanın üzerinde küçük hoparlör var ,12 volt verilmez ,eğer 12 volt verirseniz , hoparlör yanar , mp3 dinlemek içindir onlar ...

victorhugo
03 Nisan 2015, 23:14
Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün terimleri yabancıyımda. Aşağıdaki fotoda bütün uçları numaraladım hangisini nereye bağlayacağımı tek tek söyleyebilirmisiniz acaba ? Birde aküde nereye bağlıyorum acaba direk kutup başlarınamı takıcam. Eğer öyleyse yön olarak farkedermi ?

http://i.hizliresim.com/079q7R.png

kdiner
03 Nisan 2015, 23:40
aynada hopörlör var, bunlar kırmızı olan ses sisteminin artı ucuna, diğeri ise eksi ucuna, sakın ha aküye bağlamayın tabi eğer aynada başka bir aydınlatma veya ışıklandırma yoksa.

Berkec.
03 Nisan 2015, 23:57
Abi en iyisi git bi ustaya göster

victorhugo
04 Nisan 2015, 00:09
Kardeşim öğrenmek istiyorum işin açıkçası büyük sorunlar olmadıkca ustaya gitmiyorum. Bilen varsa numaralara göre anlatması kafi.

Thracian
04 Nisan 2015, 00:13
3 ve 4 nolu kablolar kutup başlarına.+ kutuba gelen kablo genelde kırmızı oluyor yine de burada hangisi nereye gelecek emin değilim.Zaten 3 ün üstünedeki plastik aksam büyük ihtimalle sigorta.Bu iki kablonun ucundaki 6 nolu soket(elektrik besleme) 1 veya 2 ye ikiside aynı tür soketse 1 daha büyük ihtimal gibi gözüküyor.5 nolu da 1 veya 2 ye.5 nolu da diğer aynadaki speakerın ses kablosu.Bunları sadece resimden bakarak tahmini olarak söylüyorum kesin bilgi değildir.Daha önce bu tarz bir elektrik işiyle uğraşmadıysanız tavsiyem montajı anlayan birisi ile beraber yapın.Yada aynaların yanında montaj ile ilgili bir şema vb. çıktıysa ona bir göz atın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Kutup başlarına derken direk kutup başlarına bağlamaya gerek yok müsait bir kablodan elektrik alabilirsiniz.

ilkerabi
04 Nisan 2015, 00:21
İyi de kardeşim, nerde bunun mp3 çaları, ses sistemi..
Yoksa daha çok ararsınız o kabloları takacak yeri..

mterayes26
04 Nisan 2015, 01:08
Aynanın üzerinde küçük hoparlör var ,12 volt verilmez ,eğer 12 volt verirseniz , hoparlör yanar , mp3 dinlemek içindir onlar ...

Kaç v verilir nasıl verilir onu da yaz o zaman kızınca da kızdı oluyor. Devre var onun içind

Victor Hugo sende bize güvenmiyorsan git elektrikçiye bağlat o kadar yazdık tarif ettik.

tekintekin
04 Nisan 2015, 10:52
Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün terimleri yabancıyımda. Aşağıdaki fotoda bütün uçları numaraladım hangisini nereye bağlayacağımı tek tek söyleyebilirmisiniz acaba ? Birde aküde nereye bağlıyorum acaba direk kutup başlarınamı takıcam. Eğer öyleyse yön olarak farkedermi ?

http://i.hizliresim.com/079q7R.png

SEVGİLİ KARDEŞİM , O ALDUĞIN ÜRÜNÜN MONTAJ ŞEMASI YOK MU ? EĞER YOKSA , ŞUNU DİYEYİM , AYNALARIN BİR TANESİNDE SANIRIM , CD. KART GİRİŞİ OLMALI VE RADYO OLMALI ,ÖYLE İSE , SÖYLEYEBİLİRMİSİN . RESİMLE DE GÖSTEREBİLİRMİSİN ?

telike
04 Nisan 2015, 11:24
aynanın içinde müzik dinleyebileceğin bir sistem var mı sadece hoparlör mü?_

Thracian
04 Nisan 2015, 12:02
Merak eden arkadaşların merakını gidereyim.Bu aynalara nette dolaşırken rastlamıştım.Açıkçası görüş açısını biraz kısıtladığı için ve şehir dışında rüzgardan motor sesinden pek bir şey duyulmayacağı için benim kullanacağım bir şey değil.Bir aynanın içinde MP3 çalar var ileri geri açma kapama tuşları,hafıza kartı girişi vb. var aynanın üstünde diğeri kablo ile ona bağlanıyor sadece ses alıyor diğerinden.Resimde görüldüğü gibi.;
http://www.weebly.com/uploads/5/5/0/3/5503024/3127238_orig.jpg

victorhugo
05 Nisan 2015, 22:40
Aynen öyle fotoğraf bu. Aynanın birinde kart okuyucu vs var.