PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 Yuksek devirde gaz yememe boğulma sorunu

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 02:47
Merhaba iyi günler,motosikletim 2011 YBR 125ESD bugün başıma gelen bi olayda sorunun ne olacağı hakkında bi çözüm bulamadım sizlere de danısmak istedim belki başından geçenler vardır.Şöyle oluyor 1.viteste tam gaz yapıyorum devir kesiciye kadar sorun yok ancak 2.vitese atıp tekrar tam gaz yapınca motor boğuluyor.hani kontağı giderken kapatırsın gaz verirsin boğulur ya öyle..aynı şekilde 2.viteste gazı açtımmı yüksek devirde tekrardan boğuluyor ve devir düşüyor bu arada bu olaylar 8000 devirden sonra oluyor o devire kadar bir problem yok..
*motorun hava filtresi temiz
*bujisi yeni sıfır NGK
*buji pipo başlığı(değişmedi eski olabilir)
*hava rolanti ayarları güzel sıkıntısız
*subab ayarı yeni yapıldı sentille doğru biçimde
şimdiden teşekkürler..

mterayes26
01 Nisan 2015, 03:46
Karbüratörü kurcaladınız mı temızlık vs

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 03:52
yok karbüratörü hiç kurcalamadık

mterayes26
01 Nisan 2015, 03:56
nasıl bir boğulma oldugunu anlasam olacakda

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 04:00
ya hani eskiden şahinlerde egzoz patlatırlardı yolda viteste giderken kontağı kapatıp gazı verirlerdi boop booop yaparlar gaz yemezdi kontağı açınca egzoz patlardı..onun gibi devir 8000 den sonra gaz verirken booooop diyip devir düşüyor gaz yemiyor

mterayes26
01 Nisan 2015, 04:02
Hava filtresi açık mı, birde bak bakalım ateşleme nasıl o anda sök pipo dan kabloyu

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 04:05
motorun herseyi orjinal hiç kurcalamadık hava filtresi falan orjinal
motor calışırken o devirde bujiden ayırıcam mı kabloyu anlamadım ?

orh
01 Nisan 2015, 07:31
egzoz da olabilirmi sorun

suatatak
01 Nisan 2015, 09:57
merhaba
benzin filtresini kontrol ettiniz mi ?

Tİme_shİft42
01 Nisan 2015, 10:02
Hava filtreside orjinalmi :cherry: detarjanlı suda yıkayıp kurulayın belki faydası olur

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 17:14
hava filtresi yeni orjinal , egzozda orjinal sanmiyorum..benzin filtresi yeni degisti aldgmda degistirmistim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

son durum : 70 i gecmiyo motor boğulma yapiyo devir fark etmiyor delircem ya..Tps sensörunu soktuk denedik yine yapti.bujide yeni olmasına rağmen bi sorun mu var acaba ? herhangi tekleme egzoz patlatma sorunu yok gerci

ilkerabi
01 Nisan 2015, 17:38
Motor depoda benzinle Uzun Süre Yattı MI ?
(takipteyim...)

AdnanSim.
01 Nisan 2015, 22:20
Okullarin kapandığı 1.donem sonunda 10 gun yatti uzerinden 2 ay gecti nnerdeyse bu gune kadar en ufak bi sorun yoktu..dün gece basladi..atesleme bobini yaparmi acaba ? videoda çektim sorunu youtube attikta sonra link paylasirim sizinle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Buji ve buji piposunuda yeniledim sorun devam ediyor..ancak yan ayaklik müşurunu biraz kurcaladim duzelir gibi oldu devam ediyor hala...ozellikle 1.viteste devir kesiciye kadar gaza yukleniyorum kesiciye giriyor sonra 2.vitese attigimda bogulma yapiyodu yan ayaklik musurunu acip kurcaladim bu sefer 3.viteste düşük devirde yaptı

MELİH
01 Nisan 2015, 22:49
SÜBAP AYARI SIKI.. ONDAN DOLAYI.. FABRİKA AYARLARINA GÖRE YAPTIRIN. ÇİN MOTORU AYARINA GÖRE YAPIYORLAR SIKI GELİYOR..

BatuhanK
01 Nisan 2015, 23:26
Subap ayarlarını yapmıştınız, bir süre düzgün çalıştı. Aklıma ilk o geldi fakat ihtimal vermedim.
İşin garibi tekerlek boştayken o devirleri görüyor.

Blindfire
01 Nisan 2015, 23:43
Benzin hava karışımında sıkıntı var gibi, bütün benzini boşalt sana yakin Opet veya Shellden benzin al tekrar dene sorun devam ederse iyi bir servise göster.

AdnanSim.
02 Nisan 2015, 00:09
Subab ayarlarını sentille süper bi şekilde ayarladık hatta motor rolantide durmuyodu subab ayarından sonra baya sağlıklı 1300 devirde çalısmaya başlamıstı..çok sıkıymıs gevsettim dedi arkadaşım..şuan fabrika verilerinde sanıırm 0.10 0.12 ayarında olması lazım..
motoru orta ayaklığa alınca sıkıntı yok son devirleri görüyor..
bütün benzini boşalttık ve tekrar koyduk ama devam etti eger sorunu bulamazsak içindeki benzini boşaltıp yeni benzin koyucam bakalım olursa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Bu arada 1.viteste de sorun yok 1.viteste devir kesiciye kadar görüyor ancak 2,3.4..viteste devir kesiciye kadar gelmeden boğuluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Benim şüpehelendiğim parçaları yazıyorum buraya siz olabilir veya olmaz diyebilirsiniz;

*Atesleme bobini(yağmurlardan sonra motoru yıkadım çamurunu iyice atmak için bilmeden ateşleme bobinin oraya su tuttum baya fazla)
*Yan ayaklık müşürü
*Statör
*CDİ Beyin
*Karbüratör

BatuhanK
02 Nisan 2015, 00:22
Bir boşlukta yamahaya gidelim adnan, dinle beni :)

AdnanSim.
02 Nisan 2015, 00:28
https://www.youtube.com/watch?v=_6JAx1G-Xsc

buda sorunun videosu...Orda 1.viteste devir kesiciye kadar gelip 2.vitese aldım motor boğuldu ve hemen çektim kenara video çektim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Bir boşlukta yamahaya gidelim adnan, dinle beni :)

Gidelim kanka gidelim,yarın bi son bi kaç deneme yapıcaz rıfatla sende gel hatta ordan gideriz olmadı:)

mterayes26
02 Nisan 2015, 15:08
çOK İLGİNÇ YAA horultu hava filtresi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

ama bu dış bobin ve ateşlemeden başka birşey değil

AdnanSim.
05 Nisan 2015, 16:46
Iz motoya goturdum ve sorunun karburatorden olucagni soyledi ateslemesinde bi problem yok dediler..pazartesi gel bakalım dedi.karburatorun 2.memesinde problem var gbi gorunuyo hava hortumlarina vs bakicaz dedi

mterayes26
06 Nisan 2015, 03:16
Karbüratörden olma olasılığı için sök kendin şamandırayı biraz aç benzın yetişmiyor olabilir. Memeleri güzelce yıka her gördüğün deliğe hava tut.

marcolomboss
07 Nisan 2015, 18:38
. Arkadaşın dediği gibi benzin yetişmiyor olabilir.ama bunu neden 1. Viteste yapmıyor ?. Sen pipoyu sök bujinin başına getir çalıştır ikinci viteste o boğulma devirlerine getir. Ayni şey oluyorsa ateşlemende,bobinde,beyinde veya benzin hortumun da olabilir. Depoya bişey kaçmış tıkıyor olabilir. Çok ihtimal var. Ayaklık müşürünün içini sök 4 tane vida tutuyor. Temizle WD40 sık. Ve aklına gelmez ama bende olmuştu. Motorda açık kablo varsa şase yapıyor olabilir

AdnanSim.
08 Nisan 2015, 23:56
Eveet sorunu bulduk..Sorun karbüratörün pislenmis olması memelerin hepsi tıkanmıs karbüratör temizleyici sprey aldım ve başladık sökmeye en ufak yerlerine kadar sıkıp temizledik memelere hava tuttuk acıldı şuan hiç bi sıkıntı yok..bu arada benzin deposunu çalkalayıp temizledik benzin filtresinide aynı şekilde temizledik baya kir çıktı.herkese teşekkürler :)