PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet alarm taktırıcam ama öyle basit birşey değil

velizrsln
23 Mart 2015, 21:02
istediğim özellikler kriterler;
İlk başta sarsıntı olunca haber vericem küçük seslerle sarsıntı devam ederse basıcak kıyameti koparıcak,
kendi pilide olucak aküden güçde alıcak,
Hassasiyet ayarı falan olmasını istiyorum
hırsız aküyü parçalasa bile alarmın kendi pili olsun
ve her şey de olduğu gibi fiyat performans kalite üçlüsünüde unutmayalım,

bu zor birşey değil böyle hangi bir ürün var bilmiyorum bilenler ins yardım eder, bence bunlar oldumu motosikleti çaldırmak hiç kolay olmaz
evimiz 4 katlı apt. altta kapalı moto garajı koyucak yer var ama şimdi o işe girmek istemiyorum ne biliyim her gün sok çıkar garaj al getir falan filan zor iş ya,
alarm bence büyük derecede koruyor, hatta birde farları yanıp söndüren bir özellik olursa çok daha iyi olur, hatta hatta çok şey istiyor olabilirim ama çok büyük sarsıntıda kornayı bile devreye sokucak,
yani diyiceğim o ki şu moto aksesuarcılardaki 30-40 liralık kapı zili gibi basit çin malı alarmlardan olmasın
e şimdi bana yardım eder misiniz? en azından yorum atarmısınız motorcu kardeşlerim

okican
24 Mart 2015, 22:03
Hawkalarm.com

Benim siparişim yolda.
Standart darbe sensörü var. Ben ek olarak proximity sensör ekledim. Birisi yanına yaklaşınca önce uyarıyor. Israr ederse alarm devreye giriyor.
Onun yerine tilt sensörü (eğim sensörü) yada microwave radar sensör de (manyetik alan) tercih edilebilir.
Toplam maliyet shipping dahil 200 tl.
ayrı bir ücretle back up extra siren de alınabilir.
Uyku modu olan ve güç tüketimi çok düşük kaliteli bir alarmdır.

tekintekin
25 Mart 2015, 00:02
Ben motosikletime Desi oto alarm taktım (kendim),çok ta memnun kaldım , şahane bir siren sesi ver , darbe sensorü çok güzel , gayet iyi ,,, araştır derim , güç tüketimi sorunu falan da hikaye yani bir sorun yaşamadım 4 gün devrede bıraktım alarmı , ,4 gün sonra tek marşta çalıştı makına ...

okican
25 Mart 2015, 16:24
benim ürün bugün teslim edildi
hafta sonu montajıyla ilgilenirim
malzeme kalitesi beklediğim gibi üst seviyede

@tekintekin güç tüketimi benim gibi kullanıcılar için çok önemli. ben yeri geliyor birkaç hafta hiç motosikletin yanına uğramıyorum, çalıştırmıyorum. o nedenle zaten küçük olan aküyü bitirmek çok kolay.

http://i.hizliresim.com/mGAmA0.jpg (http://hizliresim.com/mGAmA0)

velizrsln
29 Mart 2015, 03:13
Hawkalarm.com

Benim siparişim yolda.
Standart darbe sensörü var. Ben ek olarak proximity sensör ekledim. Birisi yanına yaklaşınca önce uyarıyor. Israr ederse alarm devreye giriyor.
Onun yerine tilt sensörü (eğim sensörü) yada microwave radar sensör de (manyetik alan) tercih edilebilir.

Site satilik yaziyor

hsk
29 Mart 2015, 03:28
Spy5000m bi araştır özellik olarak tam istediğin gibi uzaktan stop ettirme hareket olduğunda kumanda üzerinden sesli ve titreşimli ikaz verme.Yanına yaklaşan biri olduğunda ikazi var ve mesafesi size kalmış.
Forumdaki mevcut konu ; www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/117015-spy-5000m-2-way-motosiklet-alarmi.html

okican
30 Mart 2015, 20:02
Site satilik yaziyorhawkcaralarm.com olacaktı
Bu arada size pm attım

velizrsln
26 Mayıs 2015, 16:12
Spy5000m bi araştır özellik olarak tam istediğin gibi uzaktan stop ettirme hareket olduğunda kumanda üzerinden sesli ve titreşimli ikaz verme.Yanına yaklaşan biri olduğunda ikazi var ve mesafesi size kalmış.
Forumdaki mevcut konu ; www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/117015-spy-5000m-2-way-motosiklet-alarmi.html

hocam tessklr 500m sanırım benim aradıgım cihaz

maktama
26 Mayıs 2015, 16:15
hocam tessklr 500m sanırım benim aradıgım cihaz

spy 5000m tam aradığınız cihaz DEĞİL, zira kendi pili yok, sadece aküden güç alır. Onu da çözmek basit aslında ancak bir miktar uğraşı gerektirir.

velizrsln
26 Mayıs 2015, 17:20
spy 5000m tam aradığınız cihaz DEĞİL, zira kendi pili yok, sadece aküden güç alır. Onu da çözmek basit aslında ancak bir miktar uğraşı gerektirir.

ben fiyat performans ürünü arıyorum yani en pahalısını değil peki daha alternatif bir öneriniz var mı?

maktama
26 Mayıs 2015, 17:42
ben fiyat performans ürünü arıyorum yani en pahalısını değil peki daha alternatif bir öneriniz var mı?

Hocam, sizin verdiğiniz kriterlerin tamamını karşılayacak f/P oranı iyi bir alarm yok, zamanında(1 yıl kadar önce) araşırdığım kadarıyla. Karşılayan ürünün de fiyatının maşallahı var. Spy5000m f/p ürünü ancak verdiğiniz "kendi pilide olucak ..." kriterini karşılamadığını bilmenizi istedim sadece. Yoksa spy5000m alarmı ben zaten kullanıyorum motorumda :D

Hatta şu anda sahibinden sitesinde yurtdışındaki fiyatı ile aynı fiyata satılıyor neredeyse. ;) Ben geçen sene ebay'den almıştım, Türkiye'de satan yoktu.

link1 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-spy-5000-m-motosiklet-alarmi-207356138/detay) Türkiye'den satılan(kumanda versiyonu 211)

link2 (http://www.ebay.com/itm/SPY-5000M-LCD-motorcycle-alarm-system-two-way-remote-start-microwave-sensor-/191475274444?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c94d0d2cc) Ebay'den satılan(bunun kumanda versiyonu 209, bir eski tasarım)

velizrsln
26 Mayıs 2015, 18:04
Hocam, sizin verdiğiniz kriterlerin tamamını karşılayacak f/P oranı iyi bir alarm yok, zamanında(1 yıl kadar önce) araşırdığım kadarıyla. Karşılayan ürünün de fiyatının maşallahı var. Spy5000m f/p ürünü ancak verdiğiniz "kendi pilide olucak ..." kriterini karşılamadığını bilmenizi istedim sadece. Yoksa spy5000m alarmı ben zaten kullanıyorum motorumda :D

Hatta şu anda sahibinden sitesinde yurtdışındaki fiyatı ile aynı fiyata satılıyor neredeyse. ;) Ben geçen sene ebay'den almıştım, Türkiye'de satan yoktu.

link1 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-spy-5000-m-motosiklet-alarmi-207356138/detay) Türkiye'den satılan(kumanda versiyonu 211)

link2 (http://www.ebay.com/itm/SPY-5000M-LCD-motorcycle-alarm-system-two-way-remote-start-microwave-sensor-/191475274444?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c94d0d2cc) Ebay'den satılan(bunun kumanda versiyonu 209, bir eski tasarım)

hocam kendine pil takmak ne kadar zor yani ben yapabilicegime inanıyorum ama bilmiyorum??, birde o 211 ve 209 500m in alt modellerimi yani fark etmez heralde 500m olsun yeter

forzaBJK
27 Mayıs 2015, 04:21
spy 5000m mesafe olarak yaniltmasin.

Naked150
27 Mayıs 2015, 05:23
Bence alarm senin telefonunuda çaldırsın işyerinde olanlar gibi üstelik cep telefonundanda takip edilebilir sistemler var eger yerin yoksa illaki almalısın sonunakadar kullanırsın için rahat eder

orhan899
27 Mayıs 2015, 08:58
hem aküden hem pille calışma gibi lüks olamaz çünkü akü ve pil voltaj değerleri farklı. Senin işini görebilecek en güzel alarm sistemi SPY 5000m dir. Hassasiyet ayarı var zaten kesmeyi fln bırak motorun yanından araba geçtimi çalmaya başlıyor. O yüzden hırsız keser olayını hiç düşünme. Bende kullandım bunu zamanında gerçekten yararlı bir sistem tek sıkıntısı yola bıraktıgında kedinin üstüne cıkıp alarmı çaldırması ve yanından geçen sesli bir araba kamyon vs. nin alarmı çaldırması.

maktama
27 Mayıs 2015, 10:11
hem aküden hem pille calışma gibi lüks olamaz çünkü akü ve pil voltaj değerleri farklı. ....

12V'lik normal pil/şarjedilebilir pil (https://www.google.com.tr/search?q=12v+rechargeable+battery&biw=1381&bih=808&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Gm9lVZbxOMKV7Aba8ILYBw&ved=0CAcQ_AUoAQ) dünyada üretilmedi mi yoksa?!!? 1.2v'lik Şarjedilebilir pilleri de birleştirip 12v elde etmek de mi yasaklandı? Bu nasıl kesin bir yargıdır böyle?!!?!:pr:

velizrsln
28 Mayıs 2015, 10:00
Tesekkurler maktama, amac zaten akunun yanina 1 aku daha koymak ayni volt kucuk kapesiteli birsey akuyu etkilemez zaten kucucuk kapasite sadece akiyu yenilerken onuda yenileriz olur biter, bu arada senin moto ney oyle pulsar 200 un wifili modeli gibi

orhan899
05 Haziran 2015, 15:04
12V'lik normal pil/şarjedilebilir pil (https://www.google.com.tr/search?q=12v+rechargeable+battery&biw=1381&bih=808&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Gm9lVZbxOMKV7Aba8ILYBw&ved=0CAcQ_AUoAQ) dünyada üretilmedi mi yoksa?!!? 1.2v'lik Şarjedilebilir pilleri de birleştirip 12v elde etmek de mi yasaklandı? Bu nasıl kesin bir yargıdır böyle?!!?!:pr:

güzel kardeşim alarm bu radyo değil haftada bir onun pilinin şarjıylamı uğraşıcaksın... O şekilde olduğunu biliyoruz heralde piyasada bir ton cihaz var öyle çalışan ama alarm bu bir kere bağlanır sürekli çalışır durumda olmalı BENCE......

velizrsln
05 Kasım 2015, 23:46
Bence alarm senin telefonunuda çaldırsın işyerinde olanlar gibi üstelik cep telefonundanda takip edilebilir sistemler var eger yerin yoksa illaki almalısın sonunakadar kullanırsın için rahat eder

5000m de bu özellikler var mı? telefonuma çağrı atması için o alarmada bir hat lazım o zaman motoru takip bile edebilirim ama o sistem biraz pahalı kaçmasın bana

tyrung
06 Kasım 2015, 00:13
O sistemler GPS takiplerinin birçoğunda var. Turkcell in böyle bir hizmeti var. 15tl aidatla alabilirsin.
Fakat onun bili olsa dahi 2 günlük, sonrasında aküyü çekiyor.

yeknet
06 Kasım 2015, 00:20
güzel kardeşim alarm bu radyo değil haftada bir onun pilinin şarjıylamı uğraşıcaksın... O şekilde olduğunu biliyoruz heralde piyasada bir ton cihaz var öyle çalışan ama alarm bu bir kere bağlanır sürekli çalışır durumda olmalı BENCE......

ben de ekleme yapmak isterim şarjlı pille akünün akım değerleri çok farklı. pilleri birleştirerek alarmdan bip sesi bile çıkaramazsınız. Yargı değil bilimsel gerçekler.

A.Türker
06 Kasım 2015, 01:09
Alarmlı disk kilidi al geç uğraşma bağlantı falan.

velizrsln
09 Kasım 2015, 02:24
O sistemler GPS takiplerinin birçoğunda var. Turkcell in böyle bir hizmeti var. 15tl aidatla alabilirsin.
Fakat onun bili olsa dahi 2 günlük, sonrasında aküyü çekiyor.

aynen takip sistemi pahalıdır aylık 15 tl rent a kar cılar için falan sorun değilde her aracımıza koysak battık olmaz yani olmaz daha uygun bir yolu varsa takip etmek için olabilir, şimdilik bu 5000m e ekstra pil eklemem gerek

unvrld
09 Kasım 2015, 07:40
Abi yalnız kimse dememiş garaja soksana diye. Benim motorum olsun kendim garaj yapar sonra hergün ona sokarım motoru lan :D. Ne zahmetiymiş ya. Ben o kadar bekledim onu :D

velizrsln
24 Haziran 2016, 01:55
alarm takma zamanı tekrar bir araştırma içerisindeyim spy nin kontağa ve akü ye bağlanabilir yeni ürünü yok sanırım manuel devam

velizrsln
25 Haziran 2016, 14:21
Hawkalarm.com

Benim siparişim yolda.

Mrb suan bu alarm mi mi kullaniyotsunuz? Memnun musunuz? Benim aradigim ozellikler var mi?

velizrsln
27 Ekim 2016, 16:03
acaba şu aliexpressdeki 10-15 dolarlık ürünler nasıl

okican
27 Ekim 2016, 16:51
Mrb suan bu alarm mi mi kullaniyotsunuz? Memnun musunuz? Benim aradigim ozellikler var mi?ben ürünü aldım ancak montajlamadan kasko yaptırınca üşenip kenara kaldırmıştım. sonra web üstünden alış fiyatının biraz altına bir rakama bir arkadaşa gönderdim.
markanın malzeme kalitesi ve üretim tekniği gerçekten üst seviye. sensörler, kumandalar vs son derece başarılı. ücreti karşılığında bu modele gps modülü bile eklenebiliyor.
en önemli özelliği düşük güç tüketimi. bekleme modunda tüketim değerleri firmanın sitesinde yazıyor. birçok markada bu bilgilere ulaşmak mümkün bile olmuyor. motosklet aküsü için stand by modunda güç tüketimi çok önemli. aracı hergün kullanmıyorsanız alarm 1 haftada aküyü komple bitirebilir.

AHZ
27 Ekim 2016, 18:09
https://m.tr.aliexpress.com/item/1251164440.html#autostay (http://s.click.aliexpress.com/e/iQBqBIIaQ)
Bu ürün nasıldır acaba?

velizrsln
27 Ekim 2016, 18:26
Aslinda ben kumanda istemiyorum kontagi kapatinca alarm devreye girsin otomatik kumandayi kim tasicak birde

AHZ
27 Ekim 2016, 19:36
Bu ürün çift yönlü olması avantaj gibi. Mesela avm de falansınız sesi başkası duysa siz duymayacaksınkz ama kumandanın titreşim ile sizi uyarması. Ve hangi ölçüde olduğuna göre uyarması. (dokunma vs şeklinde) güzel gibi duruyor.

velizrsln
27 Ekim 2016, 23:46
Bu ürün çift yönlü olması avantaj gibi. Mesela avm de falansınız sesi başkası duysa siz duymayacaksınkz ama kumandanın titreşim ile sizi uyarması. Ve hangi ölçüde olduğuna göre uyarması. (dokunma vs şeklinde) güzel gibi duruyor.

çift yönlü ne demek?
o kumandanın çekim gücü çok az olucak hiç bir işe yaramicak ben kumandasını falan çöpe atarım

AHZ
28 Ekim 2016, 08:50
1000 metre diyor çekim gücü için. Kapalı alan için bişey diyemem. Benzer ürünleri Kullanan varsa yorumlarından faydalanmak lazım.

velizrsln
11 Kasım 2016, 17:57
aliexpressden 5-10 dolarlık bir şey alıyorum yetmezse satar daha iyi bişey alırım

velizrsln
14 Kasım 2016, 01:29
1000 metre diyor çekim gücü için. Kapalı alan için bişey diyemem. Benzer ürünleri Kullanan varsa yorumlarından faydalanmak lazım.

ben o kumandayı kullanmicam benim için hassasiyet ayarı ve kontak özelliği olsun yeterli, aliexpressde yorum yapanlara mesaj atamıyoruz demi

AHZ
20 Kasım 2016, 18:22
ben o kumandayı kullanmicam benim için hassasiyet ayarı ve kontak özelliği olsun yeterli, aliexpressde yorum yapanlara mesaj atamıyoruz demi

Atamıyoruz. Atabilsem bende sorcam :)
Ama tr de buna benzer ürün olsaydı en azından yorumlarına bakardık. Ben en kısa zamanda alcam buna benzer bişey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

(Kumandadan titreşimle seni uyarması çok güzel bi özellik. Yani bence düzgün çalışıyorsa)

velizrsln
29 Aralık 2016, 01:02
gelişmeler;
10 dolarlık alarmı mı bekliyorum muhtemelen onda kontak özelligi olmicak ve bende hemen yenisini sipariş edicem

Atamıyoruz. Atabilsem bende sorcam :)
Ama tr de buna benzer ürün olsaydı en azından yorumlarına bakardık. Ben en kısa zamanda alcam buna benzer bişey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

(Kumandadan titreşimle seni uyarması çok güzel bi özellik. Yani bence düzgün çalışıyorsa)

anca o kumandayı çantama koyarım bir şey çalıcaksa onun içinde çalsın cebimde taşıyamam ben her şeyi

S3cond
03 Ocak 2017, 04:59
Spy 5000m tavsiye ederim p/f oranı en iyi alarm.