PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devre Kesici Butonu Nasıl İptal Edebilirim?

cbr1907
12 Mart 2015, 15:21
Devre Kesici butonunun bakır plaketleri oksitlenmis. Butonu iptal etmek için kabloları kesip direk birbirine bağladım fakat motor hala çalışmıyor. Vurdurmayla da çalışmıyor sorun buradan kaynakli. Yardımcı olursanız sevinirim

Mertcan39
12 Mart 2015, 15:23
birbirinden ayrı denedinizmi peki devre kesici dediğiniz ayaklıktakimi ?

cbr1907
12 Mart 2015, 15:55
Hayır gaz kolu yanındaki kırmızı buton. Buton açık konumdayken iki kabloyu telle birleştiriyor motor çalışıyor kapatınca iki kablo arası açık kalıyor. Kabloları başka bir tel ile birleştirip çalıştırdım ama tekrar kesip stop ettirdi ben de kabloları birbirine bağladım fakat yine çalışmıyor.

Mertcan39
12 Mart 2015, 16:16
simdi sizjn dediginize gire o buton anahtar gorevi goruyor bagladiginizda calismasi gerekirdi yani ben elektrikte boyle biliyorum daha bilgili kisiler yardim edicektir

cbr1907
12 Mart 2015, 18:52
http://i.hizliresim.com/aqJmnO.jpg
Burdaki buton fotoğraf alıntıdır.

Carbondioxid
12 Mart 2015, 19:14
Naçizane, sakın o butonu iptal etmeyin , iptali bırakın, yenisini edinip takın, bende ilk sıralarda bu butondan kıllanmış idim, ancak arazide düşüşlerde uzuv kopmasını bile enggeliyen bir mucize butondur kendisi, maazallah, düşüldü ve bacak tekere sıkıştı motor durmuyor, her daim kontağa uzanmak mümkün olmuyor bir defa başıma geldi o yüzden yazıyorum.

cenkito
12 Mart 2015, 19:20
muhtemelen elektirik tesisatının kalanında da sorun vardır.

yan ayaklık müşiri vs varsa ona ve debriyaj müşirine de bakmanı öneririm

yusufozugenc
12 Mart 2015, 19:29
Sigortaları kontrol ettin mi?

cbr1907
12 Mart 2015, 23:46
Yorumlar için teşekkürler,amacım sanayi bölgesine kadar motorun çalışması,araziye girmiyorum ama yenisini takacağım elbet.
Ayaklık müşürünü önceden çıkarmıştım devrede değil,debriyaj müşürüne bakacağım yarın ama sanmıyorum.
Diyeceğim sorun kesinlikle buradan kaynaklı,ama niye çalışmıyor çözemedim.Akü de yoruldu yarın bakacağım.

cbr1907
14 Mart 2015, 18:20
Buji çıkartıp şaseye surttugumuzde hiç kıvılcım çıkartmıyor yani hiç elektrik gelmiyor :/

ilkerabi
14 Mart 2015, 18:45
Hayır gaz kolu yanındaki kırmızı buton. Buton açık konumdayken iki kabloyu telle birleştiriyor motor çalışıyor kapatınca iki kablo arası açık kalıyor. Kabloları başka bir tel ile birleştirip çalıştırdım ama tekrar kesip stop ettirdi ben de kabloları birbirine bağladım fakat yine çalışmıyor.

O zaman ya bağlantıyı yapamadınız, ya da buton arızalı değil, buna gelen kablolarda kopuk/kırık var..

cbr1907
14 Mart 2015, 22:27
O zaman ya bağlantıyı yapamadınız, ya da buton arızalı değil, buna gelen kablolarda kopuk/kırık var..

Hocam sorun ordan kaynaklıysa da değil artık,akü bitti sayılır,sarj ettik.Sonuç değişmedi,üstüne bujiye hiç elektrik gelmiyor

mavrelo
18 Mart 2015, 15:11
Senin bobine elektrik gelmiyor bobine gelen ve giden kabloları kontrol et