PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj Balatası Tanımlama / Kod / Tip / Uyum

Carbondioxid
10 Mart 2015, 16:04
Balata tipleri nasıl birbirinden ayrılır ?

Dişli/zincirde en azından 428 /520 / 525 / 530 gibi kalınlık ifadeleri geçer peki debriyaj balatalarında?

Balata pabuç sayısı ? sac kalınlığı ? tırnak sayısı ? ayırd etmek ve belli markalara uyum değişim için nasıl tanımlanır?

Söküp eskiyi , elde tutup marketine tükkanına gözle uyum olup olmadığını kontrol edeceğim bi yer yok ,motorun yedek parçada ise sadece set halinde var imiş (tas/tarak tamaı ile) bu durumda , sadece balataları yayları ve sacları değişmeyi düşünüyorum ancak tip/model/ hangi modellerin uyumlu olduğunu bilmiyorum.

Bu konuda bilir/bilen kişiler yorumlarını esirgemesinler lütfen.

cenkito
10 Mart 2015, 16:25
bu sefer yorum yok

bende takipdeyim :)

Carbondioxid
11 Mart 2015, 12:37
İlginç , allame her konuya prof edası ile yazan forumdaşlar yorum yapmamışlar , anlaşılan bilinen markaların tekelinde kalmış balata tiplerinide şekillendirmişler anlaşılan.

mterayes26
11 Mart 2015, 16:24
Zincir ve dişlilerde kodlar olur fakat balatalarınkisi bunlar gibi değildir. Seri numarası şeklinde olur. Saçlar öyle hemen bozulmaz yaylar keyfi değişmez alırsın eline kumpası manuele bakarsın ölçüleri doğrultusunda değiştirirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Pabuç sayıları değişir mi, incelik kalınlık olarak sabit mi kalır daha hiç dikkat etmedim. Tırnak sayılarıda bunun gbi olabilir google a sorabilirsin Serkan abi el atar buraya onun alanı

Carbondioxid
11 Mart 2015, 16:49
Evet Serkan usta'yı bekliyelim en iyisimi, bildiklerini yazar umarım.

mterayes26
11 Mart 2015, 23:34
Hiç dikkat etmedim belki serkan abi bakmıştır

serkanADH13
11 Mart 2015, 23:46
Eve daha Yenı geldım,
Yemegımı yedım Ohhh Uzantım Koltuguma Forum'da Dolaşıyorum :)

Arkadaşlar ılk olarak pek cok modelın debrıyaj balataları aynı'dır,,,

Çinli,,Japon ayrımı değil pek çoğu aynıdır,
125 , 150,,Ve bazıan 200 cc modeller dahı aynı olabiliyor,

Farklı tipler çoğunlukla MOTOR BLOĞU JAPON İLE AYNI KALITEDE OLAN motorlarda fark edebiliyor,,,

cbr 125,
cbf 150,
ybr 125,
TÜM AGK,,CG SERİLERİ, ve pek çok CUB modelleri aynı balatayı taşır,

Farklı modeller arasında ASYA TAY 200 balatası farklıdır,

Asya tay 200 modeli ile CBF 250,,,
Cbx 250,
ybr 250 Bunlar aynı balatayı taşır,

Ve 1..2 balata farklı ıle cbr 600F ve cbr 600RR balatalarıda aynı olabiliyor,

125,,150 cc modellerin debriyaj balata kalınlıkları ortalama 3 mm olarak çıkıyor,
ve yarım mm inceldiği zaman motor hissedilir seviyede çekişten düşüyor...

Carbondioxid
12 Mart 2015, 00:04
Eve daha Yenı geldım,
Yemegımı yedım Ohhh Uzantım Koltuguma Forum'da Dolaşıyorum :)

Arkadaşlar ılk olarak pek cok modelın debrıyaj balataları aynı'dır,,,

Çinli,,Japon ayrımı değil pek çoğu aynıdır,
125 , 150,,Ve bazıan 200 cc modeller dahı aynı olabiliyor,

Farklı tipler çoğunlukla MOTOR BLOĞU JAPON İLE AYNI KALITEDE OLAN motorlarda fark edebiliyor,,,

cbr 125,
cbf 150,
ybr 125,
TÜM AGK,,CG SERİLERİ, ve pek çok CUB modelleri aynı balatayı taşır,

Farklı modeller arasında ASYA TAY 200 balatası farklıdır,

Asya tay 200 modeli ile CBF 250,,,
Cbx 250,
ybr 250 Bunlar aynı balatayı taşır,

Ve 1..2 balata farklı ıle cbr 600F ve cbr 600RR balatalarıda aynı olabiliyor,

125,,150 cc modellerin debriyaj balata kalınlıkları ortalama 3 mm olarak çıkıyor,
ve yarım mm inceldiği zaman motor hissedilir seviyede çekişten düşüyor...

Güzel bilgiler, motor apachi 250cc sm/cross ,japon honda nc250 kopyası , peki özel ricam olsa!!!

Ben balatamı bu gece söksem , sökük debriyaj balatasını resimleyip tırnak sayısı , balata bakla sayısı, iç çap, dış çap, kalınlık bilgilerini yazsam..

Siz atolyenizde/dükkanınızda eski sökük, çıkma olanları ile mukayese edip bana bilgi olarak yardımcı olsanız?

Ölçümleri kumpas ile yapacağım.

cenkito
12 Mart 2015, 01:21
Güzel bilgiler, motor apachi 250cc sm/cross ,japon honda nc250 kopyası , peki özel ricam olsa!!!

Ben balatamı bu gece söksem , sökük debriyaj balatasını resimleyip tırnak sayısı , balata bakla sayısı, iç çap, dış çap, kalınlık bilgilerini yazsam..

Siz atolyenizde/dükkanınızda eski sökük, çıkma olanları ile mukayese edip bana bilgi olarak yardımcı olsanız?

Ölçümleri kumpas ile yapacağım.

elimde cg balatası var onlarla bende kıyaslayabilirim

sadece o mevcut :)

serkanADH13
12 Mart 2015, 02:27
elbette,
resımlerı ve olçüleri görelim :)

Carbondioxid
13 Mart 2015, 02:26
http://i.hizliresim.com/4LQO6A.jpg (http://hizliresim.com/4LQO6A)

Resme ekleyemedim , Tırnaktan tırnağa dışçap 146.5mm , ikinci yahut 3. paint kullanmam kusura bakmayın artık :P , yardımlar için teşekkür ederim Cenkito , ve Serkan usta , ölçüyü bulabildik var sayar isek, yanlı yani balataları yanal yatık olanlardan takılırsa ekstra bir tutunma faide varmıdır?

Balatanın çember çapıda 9.5mm yanakmı desem , ebadmı desem kafam sulandı artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Son ekleme , megelli ile aynı blok , bir kullanıcı Honda CBR 1000 RR 2012 ile aynı olduğunu yazmış idi, tabii malum ben ulaşamıyorum çıkık cbr1000 rr balatasına^^ , belki fikir/teyit edebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

elbette,
resımlerı ve olçüleri görelim :)

[/COLOR]Serkan usta , unuttun sanırım:)

cenkito
13 Mart 2015, 13:13
carbon elimde suan kumpas yok verdi idim gelmedi daha
ama mekanık kumpas, digital değil, gene de ölçüp yazacam haberin olsun :cat:

Carbondioxid
13 Mart 2015, 15:22
carbon elimde suan kumpas yok verdi idim gelmedi daha
ama mekanık kumpas, digital değil, gene de ölçüp yazacam haberin olsun :cat:

Sağolasın cenkito , ölçümü yaptığım kumpasım mekanik benimde, 3-4 tekrar ölçümle her ebeadı bu şekilde değerleri aldım^^

serkanADH13
14 Mart 2015, 23:18
Dostum unuttum ben yıne onu :)

elımdeı balataların ölçülerine yarın bakacagım,
Yarın aksam kesın bılgı verırım,

Carbondioxid
15 Mart 2015, 22:15

Eyvallah Serkan usta, küçük ilçe kıyas biey yapabilecek tükkan saire yok, size ihale oldu, uyumlu tipi bulabirsem siz sanırım bazı yedek parça satışıda yapıyordunuz?

Newfren kit almayı düşünüyorum, kit olmasada balatalrı bakalım, ay sonuna doğru, yenilemem gerek, sizden haber bekliyorum Serkan ustam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Serkan ustam , bakabildinizmi acaba balata ölçülerine? , gerçi pazar tatili idi ..:salut:

cenkito
16 Mart 2015, 17:57
bugun (pazartesi) aksam üstü grsrz :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

cg

dıs çap 110mm

iç çap 91 mm civarı

tırnak sayısı 8

gerisine bakmadım

üzgünüm :cat:

Carbondioxid
16 Mart 2015, 18:52
@ Cenkito

Eline emeğine sağlık kardeşim:cat:

@ serkanADH13

Umarım unutmaz yine ...

dockerengin
16 Mart 2015, 18:55
Ben İzmir'deki bir apachi kullanıcısından Hyasung gt250 balatasının uyduğunu duymuştum. Serkan usta sende gt250'den çıkma balata varsa onunla karşılaştırabilirsin.

Carbondioxid
16 Mart 2015, 19:27
Ben İzmir'deki bir apachi kullanıcısından Hyasung gt250 balatasının uyduğunu duymuştum. Serkan usta sende gt250'den çıkma balata varsa onunla karşılaştırabilirsin.

İşte çekince yaşadığım durum, yine senden kx kawasaki uyumlu olduğunu öğrenmiştim,ve megelli kullanan birinden honda cbr 1000rr ile yaynı olduğunu öğrendim , ancak kılı kırkbeş yaran bir tipim , bundan dolayı olurda balatada yarım mm'lik uyumsuzluk darlık, sonrasında geri dönülmez hasar yaşamamak adına milimetrik ölçüm teyidi gerekli, maalesef apachi yedekte sadece balata değil tası tarağı ile var imiş, tüm sorun bu aslında:salut:

dockerengin
16 Mart 2015, 20:03
İşte çekince yaşadığım durum, yine senden kx kawasaki uyumlu olduğunu öğrenmiştim,ve megelli kullanan birinden honda cbr 1000rr ile yaynı olduğunu öğrendim , ancak kılı kırkbeş yaran bir tipim , bundan dolayı olurda balatada yarım mm'lik uyumsuzluk darlık, sonrasında geri dönülmez hasar yaşamamak adına milimetrik ölçüm teyidi gerekli, maalesef apachi yedekte sadece balata değil tası tarağı ile var imiş, tüm sorun bu aslında:salut:

Tabiki en mantıklısı problem yaratmadan kullanılabilecek olanı bulmak. Yurt dışında bu motor bloğunun kullandığı balata kodunu bulup o şekilde aramak işe yaramaz mı?

Carbondioxid
16 Mart 2015, 20:09
Tabiki en mantıklısı problem yaratmadan kullanılabilecek olanı bulmak. Yurt dışında bu motor bloğunun kullandığı balata kodunu bulup o şekilde aramak işe yaramaz mı?

Rx3 cyclone , megelli , xmoto , ve zs177mm türevi olan neerdeyse tüm markaları didikledim, forumları karıştırdım "clutch plate /disc " vsvs , malesef, bir veiye rastlamadım.

Tek derdim tam ölçü ve bilindik markanın tesbiti yapıp, newfren yatık balatayı almak.

cenkito
16 Mart 2015, 20:24
yurt dısı sitelerde bende senin için arandım

ama denk gelemedim

sana denk geldim :)

CO2 nicle

Carbondioxid
17 Mart 2015, 21:35
Geçen sene , sübab ayar değerleri için , çırpındığım sıralar , taaa uzak doğuya gitmiştim :P yani oturduğum yerden^^ ,şu motor bloğu dünyayı saracak ama ben halen bilgisinin peşindeyim...

Serkan ustaaaa , unutmadın umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Bir umut bekliyoruz reizz.

serkanADH13
18 Mart 2015, 02:24
dostum ben 146,5 olcuyu gormemıstım,

yarın sana resımlerı ıle ekleyecegım,

o dış çaplı vardı galıba,
ama içini Spiral UFAK JET TAŞI veya havalı taşlama ile buyutmen gerekebılır,,,

Yarın ola hayır ola...

Syanur
18 Mart 2015, 02:47
http://i.hizliresim.com/4LQO6A.jpg (http://hizliresim.com/4LQO6A)

Resme ekleyemedim , Tırnaktan tırnağa dışçap 146.5mm , ikinci yahut 3. paint kullanmam kusura bakmayın artık :P , yardımlar için teşekkür ederim Cenkito , ve Serkan usta , ölçüyü bulabildik var sayar isek, yanlı yani balataları yanal yatık olanlardan takılırsa ekstra bir tutunma faide varmıdır?

Balatanın çember çapıda 9.5mm yanakmı desem , ebadmı desem kafam sulandı artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Son ekleme , megelli ile aynı blok , bir kullanıcı Honda CBR 1000 RR 2012 ile aynı olduğunu yazmış idi, tabii malum ben ulaşamıyorum çıkık cbr1000 rr balatasına^^ , belki fikir/teyit edebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

[/COLOR]Serkan usta , unuttun sanırım:)

Güzel iş çıkartmışsın öncelikle tebrik ederim :)

Genel olarak cevap, mümkün değil. Ancak ve ancak böyle hangi modelin kopyasıydı, hangisinin balatası uyabilirdi, bulduğun bir muhtemel çıkma balatanın ebatlarını ölçüp biçip vs, takipte olacaksın. Belki bir gün kesin emin olursun.

Ne yazıkki EBC nin tüm fren balatalarının ebatları var, oradan bişeyler çıkıyor. NGK nın buji ebatları ve kodkarı var, oradan da motordan motora bişeyler buluyoruz. DID'in sana gönderdiğim tüm dişlilerinin ebatlarını gösteren katalogları var. Honda TR de bile doğru düzgün kayıdı olmayan XL200'ün dişlilerini o şekilde tespit ettik ve y.dışından sipariş geçtik :cat:

Lakin debriyaj balatalarının öyle bir ölçü-değer tablosu yok (keşke ebc yapsaymış). Yada ben bulamadım. O yüzden cevap mümkün değil. Tek yol takip, araştırma vs, vs,... Alixepresteki satıcılar ile iletişime geç. Debriyaj balatası satanlar ile veya senin motorun parçalarını yada senin motorun üreticinin başka motorlarını satanlar ile temasa geç. Belki bulursun, bulamasan da belki hangi modelden kopyaladıklarını öğrenebilirsin.

Benim başıma gelen olay şu oldu. Bildiğin gibi bizim motor NX250 kopyası. Öncelikle NX250 debriyajı araştırırken EBC den kodunu buldum. Ancak o kod üzerine ebayde ve sahibinden de CBF/CBX250 balataları da çıktı. Tabi aynı zannettik. Tesadüfen ustanın motoru CBF250 idi ve benim motorun yanında o da dağınık vaizyetteydi. Debriyajları üst üste koyarak az bir farkla olsa da aynı olmadıklarını farkettik. Ben de NX'in debriyajı farklıdır, benimkine uyuyordur umuduyla sipariş geçtim. NX'in debriyajları geldi ve benimkiler ile aynı ebattaydı. Fakar Honda 6 tane kalın debriyaj kullanıyorken benim motorda 7 tane daha ince debriyaj varmış :) Uygun bir şekilde hallettik durumu. Yanlız yaylardan da ümitliydim ama Honda paketinin içinden 4 tane kısa yay çıktı, benim motorda 6 tane uzun yay. Yaylar değişmedi o yüzden.

Yani diyeceğim, ahan da kesin oldu dediğinde bile olmuyor bazen :) Sana kolay gelsin, yolun açık olsun. Çindekiler ile irtibatı bozma derim :wiinkk:

Carbondioxid
18 Mart 2015, 09:41
Güzel iş çıkartmışsın öncelikle tebrik ederim :)

Genel olarak cevap, mümkün değil. Ancak ve ancak böyle hangi modelin kopyasıydı, hangisinin balatası uyabilirdi, bulduğun bir muhtemel çıkma balatanın ebatlarını ölçüp biçip vs, takipte olacaksın. Belki bir gün kesin emin olursun.

Ne yazıkki EBC nin tüm fren balatalarının ebatları var, oradan bişeyler çıkıyor. NGK nın buji ebatları ve kodkarı var, oradan da motordan motora bişeyler buluyoruz. DID'in sana gönderdiğim tüm dişlilerinin ebatlarını gösteren katalogları var. Honda TR de bile doğru düzgün kayıdı olmayan XL200'ün dişlilerini o şekilde tespit ettik ve y.dışından sipariş geçtik :cat:

Lakin debriyaj balatalarının öyle bir ölçü-değer tablosu yok (keşke ebc yapsaymış). Yada ben bulamadım. O yüzden cevap mümkün değil. Tek yol takip, araştırma vs, vs,... Alixepresteki satıcılar ile iletişime geç. Debriyaj balatası satanlar ile veya senin motorun parçalarını yada senin motorun üreticinin başka motorlarını satanlar ile temasa geç. Belki bulursun, bulamasan da belki hangi modelden kopyaladıklarını öğrenebilirsin.

Benim başıma gelen olay şu oldu. Bildiğin gibi bizim motor NX250 kopyası. Öncelikle NX250 debriyajı araştırırken EBC den kodunu buldum. Ancak o kod üzerine ebayde ve sahibinden de CBF/CBX250 balataları da çıktı. Tabi aynı zannettik. Tesadüfen ustanın motoru CBF250 idi ve benim motorun yanında o da dağınık vaizyetteydi. Debriyajları üst üste koyarak az bir farkla olsa da aynı olmadıklarını farkettik. Ben de NX'in debriyajı farklıdır, benimkine uyuyordur umuduyla sipariş geçtim. NX'in debriyajları geldi ve benimkiler ile aynı ebattaydı. Fakar Honda 6 tane kalın debriyaj kullanıyorken benim motorda 7 tane daha ince debriyaj varmış :) Uygun bir şekilde hallettik durumu. Yanlız yaylardan da ümitliydim ama Honda paketinin içinden 4 tane kısa yay çıktı, benim motorda 6 tane uzun yay. Yaylar değişmedi o yüzden.

Yani diyeceğim, ahan da kesin oldu dediğinde bile olmuyor bazen :) Sana kolay gelsin, yolun açık olsun. Çindekiler ile irtibatı bozma derim :wiinkk:

NC250 kopyası , ancak bende newfren ve ebc'ye baktım yoklar, olsada dediğin gibi,, uyup uymayacağı muamma, hayırlısı.

Çin'e zongişene yine mesaj attım, xmotoyoda tabii, yanıt gelmedi , neyse işte bütün mesele debriyaj ebatlarının bir sandarta oturmamaısı, ve üreticilerin ölçüleri nete yüklememesi durumu, bide şu uyar bu uyar afaki, çünkü oturduğu tasa sentil bile tam girmekte, yani toleransı düşük , yani yarım milimetre dar yad büyük olsa girmeyecek gibi, bu yüzden tam ölçü gerekiyor.

Bakalım hayırlısı, motor bloğu şuan odamda muşambanın üstünde ahali görse oyacak, geri takmaya niyetim yok, balataların renkleri değişmiş artık daha evvel söktüğümden biliyorum, yine debriyajda çeki hissetiğimde söktüğümde 3-3.2 mm idi sanırım bana gereken en az 4mm kalınlık.

Bulunduğum yer 100k nüfüslu, hyosung250 bile yok, raceler var bol miktarda tabii onlrda burada ustaya bırakmıyorlar dh büyük merkezlere götürüyorlar, dolayısı ile sökülmüş örnekler ile yada sıfır balatalar ile muayene şansım yok, buradan yazıyorum sanki millete hikaye anlatıyormuşum gibi geliyr tahmin ediyorum.

Neyse, SERKAN usta ( CBR 1000 RR 2012 ) debriyaj balatası ile , karşılaştırma yapabilirsek abii elde söküğü yahut sıfırı var ise, iş/güç yoğunsuz biliyorumda bende imkanlar dahilinde burada bilgi mahpusu/yoksunuyum durum bu.

Serkan usta 146.5 mm tırnaktan tırnağa dış çap.

Geriye KX 250 , CBR 1000 RR 2012 , Ve HYOSUNG GT250 , Balataları ile eşleştirme ölçüm kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

QUOTE=serkanADH13;3571262]dostum senın balatana uyumlu hıcbır numune yok elımde,

CBR 600 F OLMUYOR,
cbr 250 OLMUYOR,
gt 250 olmuyor,
V motor xv 250 olmuyor,
Farklı olarak cb veya RKS HİÇ OLMUYOR,[/QUOTE]

@Dockerengin Hyo'da olmuyormuş, sanıyorum sana bilgi veren 17lik versiyon kullanıyor olmalı, yahut dendiği gibi az toleransı törpülemiş olsa gerek.

Bu durumda cbr1000rr 2012 , ve Kx 250 kalıyor:salut:

serkanADH13
19 Mart 2015, 02:15
KX debriyaj balatası 2 yıldır değiştirmedim hiç.

cbr 1000RR 'ın balatasınıda değiştirmedim o sebepten bilgim yok,

Onun dışında,

AGK DEBRİYAJ BALATASI,''Agk YBR,,CBF,,CG,,CGL Tüm debriyaj balataları standart ölçüdür,''

İÇ GÖBEK ÖLÇÜSÜ,:::::::::::::::91 MM,
DIŞ ÇEMBER ÖLÇÜSÜ::::::::::::::110 MM,
TIRNAKLARDAN DIŞ ÖLÇÜ::::::::::119 MM,
TIRNAK ÇAP ÖLÇÜSÜ::::::::::::::15,5 MM,
__________________________________________________ __________________________________________________ _______
Yamaha RX 115 Debriyaj balata ölçüsü,,,

İç göbek ölçüsü::::::::::::100 mm,
Dış çember ölçüsü::::::::::115 mm,
Tırnaktan Tırnağa dış ölçü:123 mm,
Tırnak Çap ölçüsü::::::::::14 mm:
__________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________

V Motor CHOOPER 250 Debryaj Balata ölçüsü,

Debriyaj iç göbek:::::::::::::::::::113 mm,
Dış Çember::::::::::::::::::::::::::133,5 mm,
Tırnaktan Tırnağa dış çember:::::::::148 mm.
tırnak çap ölçüsü::::::::::::::::::::13,5 mm,,,
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Cbf 250 Debriyaj Balatası Ölçüleri,,,

Debrıyaj balatası iç göbek::::::::::101 mm:
Dış çember,:::::::::::::::::::::::::125 mm:
Tırnaktan tırnağa dış çember::::::::136 mm:
Tırnak çap çölçüsü:::::::::::::::::::14 mm

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________

Cbr 600f Debriyaj balatası ölçüleri,

İç göbek ölçüsü,:::::::::::::::::::::::108 mm:
Dış çap::::::::::::::::::::::::::::::::124 mm
tırnaktan tırnaga dış çap::::::::::::::135 mm:
tırnap çap.::::::::::::::::::::::::::::13,5 mm...

cub ve dier ufak çaplıları ölçmeye ihtiyaç duymadım,,,

CB 125,,,
RKS 150,,200 ,

VE DİER İÇ TIRNAKLARI FARKLI OLANLARIDA ÖLÇMEDİM...

Umarım işine yaramıştır...

Carbondioxid
19 Mart 2015, 02:19
KX debriyaj balatası 2 yıldır değiştirmedim hiç.

cbr 1000RR 'ın balatasınıda değiştirmedim o sebepten bilgim yok,

Onun dışında,

AGK DEBRİYAJ BALATASI,''Agk YBR,,CBF,,CG,,CGL Tüm debriyaj balataları standart ölçüdür,''

İÇ GÖBEK ÖLÇÜSÜ,:::::::::::::::91 MM,
DIŞ ÇEMBER ÖLÇÜSÜ::::::::::::::110 MM,
TIRNAKLARDAN DIŞ ÖLÇÜ::::::::::119 MM,
TIRNAK ÇAP ÖLÇÜSÜ::::::::::::::15,5 MM,
__________________________________________________ __________________________________________________ _______
Yamaha RX 115 Debriyaj balata ölçüsü,,,

İç göbek ölçüsü::::::::::::100 mm,
Dış çember ölçüsü::::::::::115 mm,
Tırnaktan Tırnağa dış ölçü:123 mm,
Tırnak Çap ölçüsü::::::::::14 mm:
__________________________________________________ __________________________________________________ ____________________________

V Motor CHOOPER 250 Debryaj Balata ölçüsü,

Debriyaj iç göbek:::::::::::::::::::113 mm,
Dış Çember::::::::::::::::::::::::::133,5 mm,
Tırnaktan Tırnağa dış çember:::::::::148 mm.
tırnak çap ölçüsü::::::::::::::::::::13,5 mm,,,
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Cbf 250 Debriyaj Balatası Ölçüleri,,,

Debrıyaj balatası iç göbek::::::::::101 mm:
Dış çember,:::::::::::::::::::::::::125 mm:
Tırnaktan tırnağa dış çember::::::::136 mm:
Tırnak çap çölçüsü:::::::::::::::::::14 mm

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________

Cbr 600f Debriyaj balatası ölçüleri,

İç göbek ölçüsü,:::::::::::::::::::::::108 mm:
Dış çap::::::::::::::::::::::::::::::::124 mm
tırnaktan tırnaga dış çap::::::::::::::135 mm:
tırnap çap.::::::::::::::::::::::::::::13,5 mm...

cub ve dier ufak çaplıları ölçmeye ihtiyaç duymadım,,,

CB 125,,,
RKS 150,,200 ,

VE DİER İÇ TIRNAKLARI FARKLI OLANLARIDA ÖLÇMEDİM...

Umarım işine yaramıştır...

Emek vermişsin Serkan ustam teşekkür ederim , sanırım hiçbiri uymuyor, bi yerden haber geldi markasız bişeymiş ölçüler tutyormuş diye 1-2 güne bakacağım.

Olmadı megelli balata , oda olmaz ise cbr1000rr balata, oa olmadı koy gtune rahvan gitsin..

serkanADH13
19 Mart 2015, 02:22
o markasız dediğiklerine fiyat al bakalım,,,

Eger uygun gelır ıse 5 TAKIM olarak fiyat al,
4 takımını ben alabılırım :)
Dursun Bulunsun diye :)

Carbondioxid
20 Mart 2015, 11:53
o markasız dediğiklerine fiyat al bakalım,,,

Eger uygun gelır ıse 5 TAKIM olarak fiyat al,
4 takımını ben alabılırım :)
Dursun Bulunsun diye :)

Yeğenim sabah bakmış , bildiğimiz cg balatası imiş iç çap 91mm, şark kurnazlığı yapıp, gevezelik edip, var ağbüü diyen esnaf tipi derler ya, işte ondan çıktı herif, ölçüleri veriyoruz, hee var diyor , fiyat sorduruyoruz, şuan bilmiyorum diyor.

Ahir zaman işi , istisnalar hariç, her sektörde iş ehillerinde değil, istisnaları tenzih ediyorum, yazık...

serkanADH13
21 Mart 2015, 23:19
Cbr 1000 RR debrıyaj balatası ÖLÇÜLERİ,

İç çap,::::::::::::::::::::::112.5 mm,
Dış Çap.:::::::::::::::::::::138 mm,
Tırnakyan Tırnaga Dış çap :::150 mm
tırnak çapı. ::::::::::::::::13,5
tırnak sayısı::::::::::::::::12

Carbondioxid
22 Mart 2015, 04:49
Cbr 1000 RR debrıyaj balatası ÖLÇÜLERİ,

İç çap,::::::::::::::::::::::112.5 mm,
Dış Çap.:::::::::::::::::::::138 mm,
Tırnakyan Tırnaga Dış çap :::150 mm
tırnak çapı. ::::::::::::::::13,5
tırnak sayısı::::::::::::::::12

Eline sağlık Serkan usta , uymasada bizden sonraki nesile faidemiz olacak bu başlık ile:P , buda gol değil , 550 küsürde debriyaj tüm sete vermek istemiyorum (istemiyorum degil üpseler vermem)

Acaib iş ,balata listesi, ölçüleri listesi yok, cross reference yok, çok ilginç.

forewer
22 Mart 2015, 10:46
Kargo dahil 75$'a buradan alabilirsin balatalarını. 15 güne elinde olur.

http://www.ebay.co.uk/itm/EBC-Heavy-Duty-Clutch-Kit-CK1312-/381094017014?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item58baf937f6

Carbondioxid
22 Mart 2015, 11:02
Kargo dahil 75$'a buradan alabilirsin balatalarını. 15 güne elinde olur.

http://www.ebay.co.uk/itm/EBC-Heavy-Duty-Clutch-Kit-CK1312-/381094017014?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item58baf937f6

Öneri için teşekkür ederim , Ck1312 Ebc kodu biliyorum cbr100rr için EBC firmasının kodlaması , ancak sorun burada başlıyor , ebadlar/ölçüm diagramı gerek , yoksa işin alım safhası 2.planda anlatabildiğimi umuyorum .

1. önceki sayfada milimetrik ölçümleri ölçüp fotoladım , durum tam uyumlu milimetrik ölçüde olanı blabilme meselesi, lütfen okuyunuz.

serkanADH13
22 Mart 2015, 22:24
sana şöyle bir tavsiye vereyim UYUMLU İSE FARKLI DEBRIYAJ TASI BUL YAKINLARINDA ÇIKMA ONU BİR DENE,,,

:)

Carbondioxid
23 Mart 2015, 04:31
Arar tara ,( asidle zıctım, sonunda deldim) sonunda ehveni şer en uyumlu toleranslar biraz farklı , ( 0.1 - 0.5 mm gibi ) olarak bulduğum balata modeli , iç çap = 116.3mm , dış çap =138.7 mm , tırnaktan tırnağa çap = 150.3 mm

http://www.aliexpress.com/store/product/7-Pcs-Clutch-Plate-Set-for-Honda-CR250R-TKX450-CR480R-CR500R-XR500R-XL600R/935140_1515600789.html

Xmotos Xz250Rm / motoruma olası uyumlu balata modelleri ortak tip marka/modeller = Honda CR250R , TKX450 , CR480R , CR500R , XR500R , XL600R , NX 650

Biraç güne nasib olur ise NX 640 balatası sonuçlarını paylaşrım , yardımlar için herkese teşekkür ederim.

Carbondioxid
10 Nisan 2015, 00:50
NX 650 EBC CK1170 balata , 4 gün yağda beklettim(mtl5170) , 3. gün motorda takılı, takariken tolerans sıfıra yakın, sıkışıp kalır diye korktum ama uydu , kolu çekince ayırıyor, sürüşte az fark etti, ileride artı-eksi olur ise paylaşırım.

cenkito
10 Nisan 2015, 01:00
sevindim kardesim, gule gule kullan