PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 yağ değişimi sonrası problem.

senturk35
09 Mart 2015, 12:28
Merhaba arkadaşlar;

Geçen hafta motorumu 1000km bakımına götürdüm, yag değişimi yapıp sağına soluna bakıp bir tur atıp sıkıntı olmadığını söylediler, döndüm geldim eve.Ertesi sabah motoru çalıştırmaya çalıştım fakat her zaman tek marşta çalışan motor 2-3 seferde çalıştı ,jigle tam çekiliyken 4bin devir civarı çalışan motor 2bin devir civarı çalışmaya başladı, hadi onu da ayarlamışlar herhal de dedim.Beni rahatsız eden en büyük sorun motor ısındıktan sonra kalkış için birinci vitese atar atmaz motor istop ediyor, daha önce böyle bir şey olmuyordu vitese şık diye geçiyordu.Açaba uygun olmayan kalitesiz bir yağ mı koydular?:pale:

Biyturs_OnSr
09 Mart 2015, 21:50
Kaliteden ziyade koyu yağ koymuşlar benim anladığım kadarıyla. Genelde rodaj için konur koyu/kalın yağ. Yağı değiştirince kendine gelir motor.

DKN
09 Mart 2015, 21:56
ne yağ koydular ?

mterayes26
09 Mart 2015, 22:18
Ayak müşürüne bak

tekintekin
09 Mart 2015, 23:35
Kalkış yapmak adına vitese takınca stop etmesinin ,konmuş olan yağ il alakası yok ,

bursagsli
09 Mart 2015, 23:42
1. Vitese takınca motoru tak diye bir ses geliyor mu şanzımandan

senturk35
10 Mart 2015, 09:40
1. Vitese takınca motoru tak diye bir ses geliyor mu şanzımandan
Evet tak diye ses gelip motor öne doğru atılıyor(debriyaja full çakili) ,boşa alıp tekrar çalıştırıp bire taktığımda şık diye geçip istop etmiyor yani sadece sabah ilk çalışmada yapıyor. Ayrıca cevaplar için teşekkürler.

bursagsli
10 Mart 2015, 13:33
Motora kalın bir yağ koymuşlar. Haliyle motor biraz daha geç ısınır sende ısınmadan kullanınca böyle sorun oluyor malum yaz geldi havalar ısınınca sorun ortadan kalkar

erreguay
10 Mart 2015, 13:46
ne yapmak gerekir böyle bi durumda. Boşta ısınması için daha fazla zaman ayırmak sorunu çözermi

tekoklava
10 Mart 2015, 13:51
tıkır tıkır çalışan motorlar servis sonrası neden hep problem çıkartır anlamış degilim

bursagsli
10 Mart 2015, 15:49
ne yapmak gerekir böyle bi durumda. Boşta ısınması için daha fazla zaman ayırmak sorunu çözermi

Motoru ilk çalışmada 5-6 dk durduğu yerde çalışsın motor ısınınca içindeki yağda ısınır böylece sorun ortadan kalkar

cenkito
10 Mart 2015, 16:06
Evet tak diye ses gelip motor öne doğru atılıyor(debriyaja full çakili) ,boşa alıp tekrar çalıştırıp bire taktığımda şık diye geçip istop etmiyor yani sadece sabah ilk çalışmada yapıyor. Ayrıca cevaplar için teşekkürler.

buyuk ihtimalle balatalar yapısıyor.

motoru calıstırmadan önce vitesi 1 e takıp , debriyaj cekili iken 15-20 cm ileri geri oynat

arka teker dönsün, sonra al bosa calıstır,

muhtemelen ilk kalkıstaki silkeleme ve stop etme olayı olmayacaktır

Nikkfurie
10 Mart 2015, 16:33
koydukları yağ kalın debriyaj tam ayıramıyor..

servise uğra debriyaj manetinden teli biraz gersinler sıkıntı kalmaz..

senturk35
10 Mart 2015, 16:48
teşekkürler.