PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : topcase için son durum nedir?

kordinaryus
09 Mart 2015, 00:33
bi konuda yazı koyulmuştu. ama orada 'motosikletin orijinalinde olmayan çantalar yasak' gibi bi ibare vardı. ceza da yiyenler olmuş sanırım. bu konuda güncel bilgileriniz neler?

yeknet
09 Mart 2015, 00:35
Değişen bişey yok. benim bildiğim kıl bir polise denk gelirsen ceza yazabileceğidir. O yüzden çevirme gördün mü şerit değiştir.

oluroyle
09 Mart 2015, 00:50
Merhaba,

malumunuz bugün maç vardı , bir sürü yunusundan tut,trafiğine dört beş yerde denk geldik,bir allahın kuluda hey bu topcase ne iş demedi :P

Denizlilide

turkish39
09 Mart 2015, 01:13
Bu konuyu habire durup dururken gündeme getirip kaşınan biziz,polislerin bişey dediği yok

almpoz
09 Mart 2015, 01:24
daha dün çarşıda arka çanta ve yan çantalarla turladım onca yunus geçti önümden ve bi o kadarda arabalı polis ama kimse bu çantalar ne iş diye sormadı :queen:

holow
09 Mart 2015, 01:34
Su konulara yorum yapmayin.konu acmayin lütfen.
Gündeme getiren getire en son gerçekten yasaklayacaklar.yok bisey iste neyi kasiyorsunuz.çok korkuyorsan takma çanta.
Motoru 12 ay kullananlar zaten çanta kullanıyor mecburen.
Yalandan entel dantel takimi çanta yasakmi çanta yasakmi diye diye gerçek motorcularin ceza yemesine sebep oluyor.
Kapatin bu konuları zaten polislerin haberi bile yok.
Gitti anadolu rest.bi soru sordu korkusu da 2 ay motor kullananlara aldi

kordinaryus
09 Mart 2015, 02:12
Su konulara yorum yapmayin.konu acmayin lütfen.
Gündeme getiren getire en son gerçekten yasaklayacaklar.yok bisey iste neyi kasiyorsunuz.çok korkuyorsan takma çanta.
Motoru 12 ay kullananlar zaten çanta kullanıyor mecburen.
Yalandan entel dantel takimi çanta yasakmi çanta yasakmi diye diye gerçek motorcularin ceza yemesine sebep oluyor.
Kapatin bu konuları zaten polislerin haberi bile yok.
Gitti anadolu rest.bi soru sordu korkusu da 2 ay motor kullananlara aldi

hocam ceza yedim diye konu açmışlar. ben henüz yemedim ama niye körü körüne çıkayım yola? varsa böyle bi durum ona göre pozisyon alırım. sizce trafik emniyet amirleri bu forumu okuyup ona göre bizi zor durumda bırakacak karar mı verecekler? akıl mantık...

reverse
09 Mart 2015, 10:30
Arkadaşlar az sonra motorumu muayeneye götüreceğim. Topcase tabi ki sokecegim ancak alt tablasının takili kalması sorun teşkil eder mi?

emc2
09 Mart 2015, 12:35
+1 Güzel soru. Sanırım olmayacak. Çünkü otomobilimi muayeneye götürdüğümde arkasında tablası ile gelen bir çok motosiklet görmüştüm. bir sorun yoktu sanırım. Bende de topcase var ama mantık olarak baktığında araca ruhsatında yazmayan bir eklenti, uygulanmışsa kusur olarak gözükmesi lazım. bu topcase de olsa aynı tablada olsa aynı, ayaklık olsada aynı sis farı olsada aynı elcik olsada aynı vs. ancak tabi ruhsattan neyi nasıl yorumlarsın oda başka bir şey. bir diğer hususta motosikletine sticker yapıştıran, tümden kaplama yaptıranlarımız var. bildiğiniz üzere araçlarada reklam amaçlı yazı yazdırmanın bir bedeli var. motosiklet her nekadar ulaşım aracı olsada bir hobi zevk aracı olarak kullanıldığı içinde kişiselleştirmeler yoğun olarak yapılıyor. buna ya bir kural getirilmeli (mesnetsiz ve orantısız cezalara maruz kalmamak için) yada iki tekerlekli bu aletler bu tür kısıtlamalardan hariç tutulamalıdır.

reverse
09 Mart 2015, 15:43
Alt tabla sorun olmadi.
Hatta bmw gs ile gelen bir abimiz cantasiyla birlikte gecti muayeneden. Ben adami killandirinca iceri girip cantanin sorun olup ilmayacagini sordu ve bir sorun olmayacagi yanitini aldi.

matrix506xx
03 Nisan 2016, 17:16
Son durum ne?

Ofius
03 Nisan 2016, 17:27
Mevzuda derdimiz muayene ise gecebilir de gecmeyebilir de ama mevzu trafik polisiyse muayeneden gecen canta polisi baglamaz. Polis ceza yazacaksa yazacaktir. Adam aracimdaki spoyler tehlikeli parca diye ceza yazdi bana uzun ugraslari sonucu halbuki muayeneden gecmisti ayni spoyler ile. Polisin niyet varsa en ufak seyi sebep göstererek ceza yazabilir. (Benim ceza örneginde spoylerden once plakanin tamponun sag tarafinda olmasindan dolayı ceza yazacagini soylemisti)

matrix506xx
03 Nisan 2016, 17:30
Mevzuda derdimiz muayene ise gecebilir de gecmeyebilir de ama mevzu trafik polisiyse muayeneden gecen canta polisi baglamaz. Polis ceza yazacaksa yazacaktir. Adam aracimdaki spoyler tehlikeli parca diye ceza yazdi bana uzun ugraslari sonucu halbuki muayeneden gecmisti ayni spoyler ile. Polisin niyet varsa en ufak seyi sebep göstererek ceza yazabilir. (Benim ceza örneginde spoylerden once plakanin tamponun sag tarafinda olmasindan dolayı ceza yazacagini soylemisti)

Aracınız lancer mi?

satoyama
03 Nisan 2016, 17:34
geçen hafta girdiğim muayenede baktım topcase için hafif kusur işlenmiş.

Ofius
03 Nisan 2016, 20:05
Aracınız lancer mi?

Yok bmw vardi 2001 model bi spoyler taktırmıştım ama metal ayakli ust kismi mika benzeri bi malzemedendi. Giderken parcalanip birilerini yaralayacagini iddaa etmisti polis.