PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 40 yağ ile motosiklet silmek

tamerozkul
09 Mart 2015, 00:02
Herkese merhaba elimde birtane kullanilmamis yağ vardi motoru yikayip kuruladikdan sonra komle her yerine sürdüm bez ile bu yagi ufak tefek paslar vardi kayboldu bu yağın boya filan bi zararı olurmu? Birde bugun fark ettim benzin deposunda cizikler var bunları gitermenin bir yolu varmı arkadasin birisi oje onermis uyguladim ama pek olmadı-(

oyunageldim
09 Mart 2015, 00:09
Pası engellediği doğru ama tozu engellemez :)

tamerozkul
09 Mart 2015, 01:46
Sildikden sonra pas filan kalmadı su depodaki ciziklere kıl oluyom takinti var biraz boyatsam kaça patlar yada kökden depoyumu değisdirsem acaba

seigen
09 Mart 2015, 09:03
Derin çizikler değilse çizik gidericiyle bir denemeni tavsiye ederim.

Sado39
09 Mart 2015, 10:01
Kuba cg nin deposu kac para ki? Direk yenisini al bence kafan rahat olsun. Değmeyecekse kaplamalara bi bak derim.

arda4
09 Mart 2015, 12:43
Cilalarsın, eğer çizikler cila yüzeyinde ise kabolacaktır. Yok daha derinde boya katmanında ise biraz azalacak ama yine varlığını koruyacaktır.

Yağ boyayı kısmen de olsa çözebilir. Çözücülerin hepsi (benzin,tiner,yağ vs) boyayı çözebilir bozabilir. Çıplak metal kısımlarda ise sorun yok. Benzinle temizlersin pırıl pırıl olur.

boora
09 Mart 2015, 13:51
depoya yan kapaklara sürdüysen üzerinede bulaşır :silent: boyaya zarar vermez herhangi bir zararı olmaz hatta paslanmayı bir miktar engelleyebilir. pasta cila ile çizikleri giderebilirsin. benzin deposu 70-80 lira zaten boyatmaya gerek yok bence

oluroyle
09 Mart 2015, 13:52
Civatalar toz torpak toplar.

Alisilin
09 Mart 2015, 14:05
Cilalarsın, eğer çizikler cila yüzeyinde ise kabolacaktır. Yok daha derinde boya katmanında ise biraz azalacak ama yine varlığını koruyacaktır.

Yağ boyayı kısmen de olsa çözebilir. Çözücülerin hepsi (benzin,tiner,yağ vs) boyayı çözebilir bozabilir. Çıplak metal kısımlarda ise sorun yok. Benzinle temizlersin pırıl pırıl olur.

Yağ boyaya zarar vermez, senelerdir yağ sızdıran traktörlerin yağlarını temizleyince altından ışıl ışıl boya çıkar.
Depodaki çiziğe pasta-cila yaparsın çok derin değilse geçer. Çizik için depo değiştirmek bana mantıklı gelmedi.

tamerozkul
09 Mart 2015, 14:21
Tesekur ederim arkadaslar hepinize ilgilendiginiz icin once pasta cila yaptircam olmazsa kaplama yapacagim motor ucuz bisey ama takintiliyim idare edin-)