PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet sigortası

Elitas
08 Mart 2015, 22:06
İyi akşamlar motosiklet.net ailesi benim kısa bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.

Bu sene olan fuarda R25'i beğendim ve almaya karar verdim istanbulda yaşıyorum ve buralarda baktım satan bulamadım nisanda mayısta gelir dediler bi kaç yere ön kayıt yaptırdım bekliyordum ki internette elinde olan mağazalar buldum. İzmitte bi mağazada varmış benimde kafama yattı en kısa zamanda irtibat kurup gidip alıcam kısmetse AMA aklıma takılan şu eğer ki ben gidipte İzmitte bi yerden bu motoru alırsam ve orda zorunlu sigortayı yaptırırsam birşey oldugunda bi sorun olur mu ? Sonuçta istanbulda oturuyorum sigorta girişide ordan olmuş olucak. Oraya gidip gelmemi gerektirecek bi sıkıntı olur mu diye merak edip sormak istedim. Teşekkürler

berkcigdem
08 Mart 2015, 22:36
sigortayı bir telefonla yaptırıyorsun yani istanbuldaki sigortacını arıyorsun. abicim şasi no bu dıyorsun marka modeli sölüyorsun adam sana sigortayı yapıyor. sonra mtv falan ödüyorsun ruhsat plakan cıkıyor. plakan cıktıktan sonrada sigortacını arayıp abicim plakam şu diyorsun o sigortanı düzeltiyor ve sana yolluyor.kısacası izmitten yaptırmana gerek yok. hatta istersen plakasız bir şekilde risk alarak o motoru istanbulada getirirsin ki zaten senin ikametgahın istanbul oldugu ıcın bıldıgım kadarıyla ıkametgahına baglı olan trafık şubeden başka yerde o ruhsat çıkmıcak. sonrada kazasız belasız sürüşler.