PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya nostalji 125 marş sorunu ACIL YARDIM LUTFEN

Thermosifon
08 Mart 2015, 21:31
Herkeze merhabalar araniza yeni katildim yani acemiyim ve ilk motorum asya nostaljiyi takas ile aldim. Sorun su sifir aku takildi farlar korna hersey tamam mars almadi ayak marsi denendi calisicak gbi oluyor benzin kokuyor ama nafile ne denesek olmadi acaba neden baska ne olabilir ne deneyebilirim nekadar bir masraf cikartir bu sorun bana ?

DKN
08 Mart 2015, 21:36
kaç model kaç km de ? ayak marşı var demişinde yanlışın olmasın :) jikleyi çek tekrar bas. olmadı karbüratörü temizlersin bujiyi değiştirirsin

samett61
08 Mart 2015, 21:37
sorun ya buji yada karbüratördedir karbüratör pis olabilir. temizlenmesi gerekebilir.

Thermosifon
08 Mart 2015, 21:57
kaç model kaç km de ? ayak marşı var demişinde yanlışın olmasın :) jikleyi çek tekrar bas. olmadı karbüratörü temizlersin bujiyi değiştirirsin

Motor suan 19000 de ancak aifirlanmisti motor tamamen crank va degisti ayak marsi dedigimiz seyi yalnis mi biliyorum acaba yilardir motor kullanan bir arkadasimla denedik cunku :) 2005 model motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

sorun ya buji yada karbüratördedir karbüratör pis olabilir. temizlenmesi gerekebilir.

Karburatorun sifiri asya yetkili bayisin de 75tl daha uyguna nereden bulabilirim yada saglam bir usta anlayan istanbul avcilar taraflarin da? Bunlardan ziyade daha buyuk ne gibi bir sorun olabilir sizce ?

samett61
08 Mart 2015, 22:02
Motor suan 19000 de ancak aifirlanmisti motor tamamen crank va degisti ayak marsi dedigimiz seyi yalnis mi biliyorum acaba yilardir motor kullanan bir arkadasimla denedik cunku :) 2005 model motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Karburatorun sifiri asya yetkili bayisin de 75tl daha uyguna nereden bulabilirim yada saglam bir usta anlayan istanbul avcilar taraflarin da? Bunlardan ziyade daha buyuk ne gibi bir sorun olabilir sizce ?

karbüratörün sıfır alınmasına gerek yok youtubede 125cc lerin ortak karbüratörleri aynı olduğu için temizleme işleminin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. yapamam diyorsan istanbul gaziosmanpaşanın orda sana bir motorcu abimizi önerebilirim karbüratörü yeni almana gerek yok yani temizlesen yeterli olacakdır.

Thermosifon
08 Mart 2015, 22:26
karbüratörün sıfır alınmasına gerek yok youtubede 125cc lerin ortak karbüratörleri aynı olduğu için temizleme işleminin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. yapamam diyorsan istanbul gaziosmanpaşanın orda sana bir motorcu abimizi önerebilirim karbüratörü yeni almana gerek yok yani temizlesen yeterli olacakdır.

Peki sorun karburator ve buji harici baska neyde olabilir suan videolari izledim kendim acip temizleyebilirim elimden gelir vaktim de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Buji ve karburatore ben bakabilir miyim peki ?Servis asagi yukari nekadar alir bu islem icinben motor da daha ciddi bir sorundan korkuyorum en fazla ne olabilir sizce ?

samett61
08 Mart 2015, 22:31
Peki sorun karburator ve buji harici baska neyde olabilir suan videolari izledim kendim acip temizleyebilirim elimden gelir vaktim de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Buji ve karburatore ben bakabilir miyim peki ?Servis asagi yukari nekadar alir bu islem icinben motor da daha ciddi bir sorundan korkuyorum en fazla ne olabilir sizce ?

aynı motor bendede varda buji yerini hala bilmiyorum marşa basınca gıy gıy gıy ediyorsa silindir pistonda sıkıntı yokdur demekdir tek sorun buji ve karbüratörde karbüratör temizliği zahmetli bir iştir 20 25 TL istiyorlar bujiyede 10 tl eklersek 30 35 liraya denk geliyor ama güvenilir bir tamirci bulmanız lazım bazıları baştan sağma iş yapar iyi temizlemeyenmi ararsın hava borusunu takmayanmı ararsın bir sürü şey olur kendin temizleyebilirsin ama gaz ve hava ayarıyla sakın oynama sonra sıkıntı olur yapamam diyorsan dediğim gibi istanbul gaziosmanpaşaya gelme şansın olursa tanıdık bir abimiz var. ciddi bir sorun olacağını zannetmiyorum. sorun büyük ihtimal o dediğim 2 seçenekde.

DKN
08 Mart 2015, 22:39
scooterın çinlisiyle fazlada uğraşılmaz sat gitsin

samett61
08 Mart 2015, 22:40
scooterın çinlisiyle fazlada uğraşılmaz sat gitsin

adam heves etmiş almış boşver bize yardım etmek düşer ALLAH yapısı değilki bunlar hepsi sorun çıkarır :)

Thermosifon
08 Mart 2015, 22:42
adam heves etmiş almış boşver bize yardım etmek düşer ALLAH yapısı değilki bunlar hepsi sorun çıkarır :)

Bu yoruma sapka cikartilir iste eyvallah yoksa gonul isterki bir honda pcx bir xmax bizde biliriz :) sali gunu bir goturucem ustaya size buradan bilgi vericem cok tesekkur ederim

samett61
08 Mart 2015, 22:45
Bu yoruma sapka cikartilir iste eyvallah yoksa gonul isterki bir honda pcx bir xmax bizde biliriz :) sali gunu bir goturucem ustaya size buradan bilgi vericem cok tesekkur ederim

bence tamire götürmelik bir sorun yok motorunda benim sana söylediğim gibi söyliyim sorunun çıktığı zaman bana mesaj atarsın ama sana link veririm belki görmüşsündür videoda herşey gayet açık cidden tamirci olmadık şeyler çıkarır sana karbüratörü bir temizle çok kolay işdir ama zahmetlidir benzinle temizlemen gerek motorun üzerindeyken hava borusunu çıkarıcan birde benzin geçen boruları çıkarıcan temizlemeye başlıcan herhalde sökdüğün şeyleri geri takabilirsin okadarda karmaşık birşey değil.

Thermosifon
08 Mart 2015, 23:10
bence tamire götürmelik bir sorun yok motorunda benim sana söylediğim gibi söyliyim sorunun çıktığı zaman bana mesaj atarsın ama sana link veririm belki görmüşsündür videoda herşey gayet açık cidden tamirci olmadık şeyler çıkarır sana karbüratörü bir temizle çok kolay işdir ama zahmetlidir benzinle temizlemen gerek motorun üzerindeyken hava borusunu çıkarıcan birde benzin geçen boruları çıkarıcan temizlemeye başlıcan herhalde sökdüğün şeyleri geri takabilirsin okadarda karmaşık birşey değil.

Valla dedigin gibidir umarim hocam 3 gundur tuzluya patlicak diye gosteremedim otopark da yatiyor

samett61
08 Mart 2015, 23:14
Valla dedigin gibidir umarim hocam 3 gundur tuzluya patlicak diye gosteremedim otopark da yatiyor

Bana ozelden yarin ogleden sonra yazarsan nasil cikarlp nasil takildigini adim adim yazarim

mterayes26
08 Mart 2015, 23:34
Ateşleme yok onda bak bakalım bujiye karbüratör bozulmaz temizlik istemez öyle

Thermosifon
08 Mart 2015, 23:55
Ateşleme yok onda bak bakalım bujiye karbüratör bozulmaz temizlik istemez öyle

Ilk olarak bujiye bakmasini rica edicem ustadan zaten yine olmazsa artik allah kerim baska ne cikabilir dedigim gibi bilmiyorum

samett61
09 Mart 2015, 00:18
Ilk olarak bujiye bakmasini rica edicem ustadan zaten yine olmazsa artik allah kerim baska ne cikabilir dedigim gibi bilmiyorum

Ne kadar negatif bir insansin arkadasim :) Dedigin belirtiler ya motorda atesleme yok buji yada motora benzin gitmiyor karburator sorunlar bunlar fazla kuruntu yaptin. :)

Thermosifon
09 Mart 2015, 00:42
Ne kadar negatif bir insansin arkadasim :) Dedigin belirtiler ya motorda atesleme yok buji yada motora benzin gitmiyor karburator sorunlar bunlar fazla kuruntu yaptin. :)

Sanirim ilk motorum diye ve biran evel surmek istememle alakali hakli olabilirsiniz cok beklemeyi de sevmeyen bir adam olmamdan oturu suan motor besiktas da otopark da calismadigi icin getiremiyorum da avcilara stres yaptim :)

mterayes26
09 Mart 2015, 12:01
Öğlen goptayım ama orası uzakta be

Thermosifon
09 Mart 2015, 17:55
Öğlen goptayım ama orası uzakta be

Ah iste yakin olsa keske evde on numara ev sinema sistemi var onuda satabilsem masraflara iyi gelicekti ama bulamadik alici akliniz da olsun arkadaslar :)

mterayes26
09 Mart 2015, 18:16
Ah iste yakin olsa keske evde on numara ev sinema sistemi var onuda satabilsem masraflara iyi gelicekti ama bulamadik alici akliniz da olsun arkadaslar :)

Nasıl bir sistem adı kodu ne fiyat nedir.dediklerimi yap masraf etmezsin

Thermosifon
09 Mart 2015, 19:54
Nasıl bir sistem adı kodu ne fiyat nedir.dediklerimi yap masraf etmezsin

Sistem philips HTS5520 modeli fiyat 300tl pazarlik yapilir ama illaki

Thermosifon
11 Mart 2015, 00:29
Motoru bu gun servise verdim bakalim ne cikicak cunku kendim ugrasicak zaman bulamadim malesef...