PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT-07 0KM mi alsam yoksa...

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 17:14
Arkadaşlar merhaba

Bi' çoğunuz beni tanıyordur. 2012 R1' imiz de satıldı artık şehir içi de rahatça kullanabileceğim 600CC lik SS mi alsam yoksa 0KM MT-07 Mİ.

Bütçe olarak 21.000 TL limit olarak belirledim. Kask, Yarış Tulumları, Bot, Eldivenler zaten var.

MT-07 21.000 TL Diablo Rosso lastikler + 1500 tl daha koyar ise 22.500 TL olacak.

21.000TL civarına bakıyorum 600'ler 15.000 12.000km' de artık kaç kere rektefiye oldularsa güvenemedim. 21.000TL ye temiz motor bulamayacağımı anladım.

İkisi çok farklı klasmanda olsa da ULUDAĞ' virajlarına slider değdirirken alacağım rüzgarı hesaplıyorum MT-07 de. Sonuç olarak eninde sonunda düşeceğiz diyerekten yedek parçaları da hesaplıyorum ama işin içine SS duygularım girince beynim yanıyor. Benim yerimde olsanız siz ne yapardınız. Şekil şemalde değilim zaten. Naked' e yarış tulumlarını giyip binince çok daha seksi oluyor. Ne kadar rüzgar alacağımı bu rüzgarın beni ne kadar yalpalayacağını düşünmekteyim. Düzlükte de sinek gibi öne eğilmek gibi şeyler düşününce sıkılıyorum.

Sonuç olarak

2008-07-06 Model 600SS mi / SS de Honda servis vs 2.el olarak düşününce en başta düşündüğüm motor.

2015 Model MT-07mi

BlackGhost
08 Mart 2015, 17:24
valla arkadaşım bana göre mt-07 al derim ancak abs li versiyonunu al bence.
çok güzel makine gerçekten,şehir içi filan rahat diyorlar.
sıfır olması zaten ayrı avantaj olacakdır senin için,ss girme al mt-07 kullan..zaten piyasasıda var aletin elden çıkartmak istersende alıcı bulursun kolayca.malum dövizlerde fırlamışken elden kaçırma mt-07 yi,23-24 olacak diyolar.

DKN
08 Mart 2015, 17:26
r1 kullanan biri bu soruyu sormamalı

almpoz
08 Mart 2015, 17:37
Bana kalırsa abi fazla yorum yapmamakla birlikte r1 den sonra mt 07 ye geçersen fazla rüzgardan şikayetçi olabilirsin demedi deme :wiinkk: 600cc sınıfı düşünüyorsan fazer 6 veya fazer 8 ikinci elini bulabilirsen düzgün harika makinalar.

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 18:07
Bunun deneyimle alakası yok ki. Ne yapsam diye düşünüyorum. Naked sevmiyorum ama deneyebilirim. Biri belki böyle iklemde kaldıysa yazar bende düşünürüm.

LynXMaSTeR
08 Mart 2015, 18:07
ss i bırakıp naked a geçmek biraz sancılı olabilir :)

Sado39
08 Mart 2015, 18:08
Yanlış anlaşılmasın sürdüğümden değil ama üzerine oturma fırsatı buldum. Ybr kullanıcısı olmana rağmen çok da yadırgamadım mt07 yi bence şehir içi rahatlık dersen kesinlikle mt07. Ama R1 den sonra sana nasıl gelir bilemem. :)

sedat_57
08 Mart 2015, 18:09
Yakında kaza yapmadın mı abi sen sliders değdirirken bu ne hız geçmiş olsun tekrardan :rendeer:

BatuhanK
08 Mart 2015, 18:09
Rüzgar değil de 07 o süspansiyonla virajlarda istediğinizi güvenle yapabilecek mi sorusu daha önemli.

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 18:10
Bana kalırsa abi fazla yorum yapmamakla birlikte r1 den sonra mt 07 ye geçersen fazla rüzgardan şikayetçi olabilirsin demedi deme :wiinkk: 600cc sınıfı düşünüyorsan fazer 6 veya fazer 8 ikinci elini bulabilirsen düzgün harika makinalar.

Naked de onları almam. MT07 alabilirim. Kafama yatan tek o var

E-TEKİN
08 Mart 2015, 18:31
Merhaba Mudanya'da trilyeye giderken yaptığın kazayı gördüm, resmen ölümden döndün, orada da viraj davasına oldu o kaza Passat mıydı jetta miydi neydi araba.bence siz bu viraj olayina uludağ virajlarinda değilde pist lerde devam edin, yanlış anlamayın sakın o yerde yatan halinizi hâlâ hatırlıyorum da ondan bu kadar sert yazdım dostum

Sokollu
08 Mart 2015, 18:39
Naked de onları almam. MT07 alabilirim. Kafama yatan tek o var

Deneme şansınız oldu mu MT-07'i ?

Hepimizin bildiği üzere gayet dik oturuşu olan CBR250'den sonra, MT-07'ye oturunca, çok tuhaf hissedip, "bu benim işim değil" diyerek inmiştim. Sıfır motosiklet alma şansı tabi ki her açıdan avantajlı olacaktır, ama R1 gibi sınıfında merdivenin son basamağı olan bir makineden, başka bir sınıfa geçip, Uludağ virajlarında "slider" eritirken çok huzurlu olunacağını sanmıyorum. Forumdaki kullanıcılar,yüksek hızda seyredecek kişiler için gidon amortisörü takılmasının şart olduğunu yazmışlardı. Bir göz atın bence.

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 18:51
Yakında kaza yapmadın mı abi sen sliders değdirirken bu ne hız geçmiş olsun tekrardan :rendeer:

Araba bana çarptı evet. O günlerden bi' çok duygu ve kötü hatıralar kaldı ama yapacak bişi yok. Pist günleri az oluyor yolda az olunca buna takiben ekipmanlarda yaşatacak cinsten olunca sorun kalmıyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Deneme şansınız oldu mu MT-07'i ?

Hepimizin bildiği üzere gayet dik oturuşu olan CBR250'den sonra, MT-07'ye oturunca, çok tuhaf hissedip, "bu benim işim değil" diyerek inmiştim. Sıfır motosiklet alma şansı tabi ki her açıdan avantajlı olacaktır, ama R1 gibi sınıfında merdivenin son basamağı olan bir makineden, başka bir sınıfa geçip, Uludağ virajlarında "slider" eritirken çok huzurlu olunacağını sanmıyorum. Forumdaki kullanıcılar,yüksek hızda seyredecek kişiler için gidon amortisörü takılmasının şart olduğunu yazmışlardı. Bir göz atın bence.

R1 varkende öyle deli gibi gaz açıp 300 lerde gitmiyorduk. 130 140 piste girmek için almıştık fakat İntercity işin içine edince şehir içi malum sattık. 2012 makine 9.000 de idi. Emin ol 300'ü öyle otoban boş sabah 6-7 saaatlerin de denemişimdir. Onun dısın da zevk alabildiğim söylenemez.

Fakat 600CC gidon açısıda fazla daha kıvrak daha ince. MT-07 oturdum üstüne hani B-KİNG ANDY diye adam vardır. Videolarına baktım tulum+naked tulumun omuzlarındaki kevler' lar rüzgardan kayıyor :) Hiç kıyafetlerle naked deneme şansım olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Merhaba Mudanya'da trilyeye giderken yaptığın kazayı gördüm, resmen ölümden döndün, orada da viraj davasına oldu o kaza Passat mıydı jetta miydi neydi araba.bence siz bu viraj olayina uludağ virajlarinda değilde pist lerde devam edin, yanlış anlamayın sakın o yerde yatan halinizi hâlâ hatırlıyorum da ondan bu kadar sert yazdım dostum

Dostum saol yazın için.

http://i.hizliresim.com/rgXY71.jpg

Diz kapağım iyileşmek üzere hafif kırmızılık kaldı. Şimdi T-SHİRT ile mi binilir diye yazmayın arkadaşlar :) Kaburgalarım burada birbirini tutalı 3 gün olmuştu. Dizkapağımdaki hareketli alçıyı ilk çıkardığım gün çekildi bu foto. Yaklaşık olarak 3 hafta olmuştur. Demek istediğim şu ölüyordum ölmedim korumalar saolsun. Passat pert oldu fakat yaşayacak günümüz varmış. Herhangi bi' korku durumum yok. Elbette pistlere de gidiyoruz fakat pist yetmiyor. BURSA-İSTANBUL git gel gerçekten yorucu. İş günlerini buna ayarlamakta oldukça zor. Kaldı ki pist günlerine daha var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Rüzgar değil de 07 o süspansiyonla virajlarda istediğinizi güvenle yapabilecek mi sorusu daha önemli.

Barkın pistte denediğinde memnun kalmadığını söylemişti. O kadar yatırmam'da onu bende düşündüm esnek diyorlar. Açıkçası hiç kullanmadım motoru. Kazamdan sonrada hafif hafif istiyorum naked.

Darkcity2000
08 Mart 2015, 19:10
VFR800 e bir bak istersen, sayko bir makinedir hem ss hem touring. ...

http://www.nationalsuperbike.com/wp-content/uploads/2012/08/tn_IMG_0371.jpg

http://www.motoplanete.com/honda/zoom-700px/Honda-VFR-800-2014-2-700px.jpg

Blindfire
08 Mart 2015, 19:18
Dostum Mt-07 al bence. Hatta bazı bayilerde eski fiyattan bulabilirsin. Vergi zikkimi olmasa ben hemen alirdim.

DKN
08 Mart 2015, 19:19
geçmiş olsun. pistte kullanmıyosanız ss makinayı geçin. spor cruiser yada maxi scooterlara nıye bakmıyosunuz çok zevklilerdir. naked'a gelirsek mt-07 ye daha ilk binişimde söylemiştim yanımdaki arkadaşa amortisörler tırt diye :) ama ille de naked olucaksa mt09 alın. ikisine de bindim

canerol
08 Mart 2015, 19:21
madem naket motor alınacak er6n işini görür bence aynı fiyattalar mt ile mtde virajlarda sıkıntı var deniliyor.hem 50cc için yüksek vergi vereceksin..

atillatopal9
08 Mart 2015, 20:09
hocam arkadaş bahsedince kazana baktım. bence motordan vazgeç diyeceğim ama, hastalık bu ne sen vazgeçersin nede ben,
bende amatörüm ama düşüncem, ss den naket'e geçmek zor olur gibi. gerçe 250R pek ss sayılmıyor daha çok naket oturuş pozisyonu var çok zorluk çekmessiniz özelliklede mt7 acayip tutuldu. ve kullanıcıları çok memnun. benim tavsiyem ya xj6 yada R6

Maslak
08 Mart 2015, 21:14
600rr güzel bir makine bence 600rr al acele etme kardeş bekle illaki denk geliyor.. Buarada yaptığın kazanın kaza yeri fotoğraflarını paylaşmaışmıydın oldukca ciddi bir kazaymış

RmMuR
08 Mart 2015, 21:25
MT07 nin arka amortisorunu kilona gore yarlarsan sikinti cikartmaz.

Bursa İstanbul devamli git gel yapicaksan naked olayini bi daha degerlendirebilirsin.

Ben cook gittim geldim Bursa istanbul. Bana genel olarak keyifli geliyor. Ama yuksek surat olayinda malum nakeddevamli gidilmiyor. Ara hizlanmalar ve guc onemli.

Devamli İstanbul sehir ici kullandigim icin cok kolay kivrak atak ve guclu.

dyavol-77
08 Mart 2015, 21:42
Arkadaşlar merhaba

Bi' çoğunuz beni tanıyordur. 2012 R1' imiz de satıldı artık şehir içi de rahatça kullanabileceğim 600CC lik SS mi alsam yoksa 0KM MT-07 Mİ.

Bütçe olarak 21.000 TL limit olarak belirledim. Kask, Yarış Tulumları, Bot, Eldivenler zaten var.

MT-07 21.000 TL Diablo Rosso lastikler + 1500 tl daha koyar ise 22.500 TL olacak.

21.000TL civarına bakıyorum 600'ler 15.000 12.000km' de artık kaç kere rektefiye oldularsa güvenemedim. 21.000TL ye temiz motor bulamayacağımı anladım.

İkisi çok farklı klasmanda olsa da ULUDAĞ' virajlarına slider değdirirken alacağım rüzgarı hesaplıyorum MT-07 de. Sonuç olarak eninde sonunda düşeceğiz diyerekten yedek parçaları da hesaplıyorum ama işin içine SS duygularım girince beynim yanıyor. Benim yerimde olsanız siz ne yapardınız. Şekil şemalde değilim zaten. Naked' e yarış tulumlarını giyip binince çok daha seksi oluyor. Ne kadar rüzgar alacağımı bu rüzgarın beni ne kadar yalpalayacağını düşünmekteyim. Düzlükte de sinek gibi öne eğilmek gibi şeyler düşününce sıkılıyorum.

Sonuç olarak

2008-07-06 Model 600SS mi / SS de Honda servis vs 2.el olarak düşününce en başta düşündüğüm motor.

2015 Model MT-07mi

600rr'lar 12.000 de 15.000'de rektifiye olmaz...Çin malı Gundial,Çaki-çuki mi bunlar...bence sen iyisimi 250cc'yi geçme..misal CBR250 sana fazla bile...

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 22:15
VFR800 e bir bak istersen, sayko bir makinedir hem ss hem touring. ...

http://www.nationalsuperbike.com/wp-content/uploads/2012/08/tn_IMG_0371.jpg

http://www.motoplanete.com/honda/zoom-700px/Honda-VFR-800-2014-2-700px.jpg

VFR nin'de tadına baktık. Teşekkürler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

600rr'lar 12.000 de 15.000'de rektifiye olmaz...Çin malı Gundial,Çaki-çuki mi bunlar...bence sen iyisimi 250cc'yi geçme..misal CBR250 sana fazla bile...

Sen çok yanlış anlamışsın abicim. 2006 model motor 12.000 km de olur mu ? Yılda 8.000 yapsa en kötü bi hesapla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

madem naket motor alınacak er6n işini görür bence aynı fiyattalar mt ile mtde virajlarda sıkıntı var deniliyor.hem 50cc için yüksek vergi vereceksin..

ER-6N gözüme hoş gelmiyor MT yi zor kabullendim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

MT07 nin arka amortisorunu kilona gore yarlarsan sikinti cikartmaz.

Bursa İstanbul devamli git gel yapicaksan naked olayini bi daha degerlendirebilirsin.

Ben cook gittim geldim Bursa istanbul. Bana genel olarak keyifli geliyor. Ama yuksek surat olayinda malum nakeddevamli gidilmiyor. Ara hizlanmalar ve guc onemli.

Devamli İstanbul sehir ici kullandigim icin cok kolay kivrak atak ve guclu.

Aynen dediğin gibi azizim. Gel git sıkıntı olmazda şimdi SS'e alıştım. Virajı daha çok yapıyorum tapagaz giden apaçide değilim. Ama bilmiyorum işte çok karışık kafam anlamışsındır zaten. Daha yaşım 22 bu yaşta Naked'e geçmeyeyim. İhtiyarlayınca diye düşünüyorum. Çünkü SS yi sorumluluk sahibi olduktan sonra ister istemez bırakacağım bu günlerimi heba etmek istemiyorum :)

TIGERSHARK
08 Mart 2015, 22:24
Çok şanslı bir insansın 22 yaşında kendi yarış motoruna binebiliyorsun (yanlış anlama)

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 22:26
Çok şanslı bir insansın 22 yaşında kendi yarış motoruna binebiliyorsun (yanlış anlama)

Abim almıştı aslında. Kendisi lisanslı yarışçı. Açıkçası şanslı olduğum durum kendi parama kıyıp gidip en iyi korumaları alıp hayatta kalabilmem ve hala şuan nefes alıyor olabilmem inan kolay şeyler değildi benim için.

berkcigdem
08 Mart 2015, 22:44
hiç tarz konularına girmek istemiyorum. ktm duke 690r ve duke 200(hatta 2 haftaya duke 390 gelıyor bunun yerıne) kullanıyorum kendısı naked bildiğin üzere. yamaha mt07 cok az kullandım ve öyle virajda yatırma gibi deneyimlerim olmadı ama güzel motor performansı falan iyi yani.duke 690 ı çok kez yatırdım virajlarda fakat dizlerim yere değmiyordu :)) nakedda rüzgarı çook güzel alıcaksın en başta bunu söliyim. öndende yandanda heryerden geliyor :) ben senın yerınde olsam bunların hepsini bir kenara bırakır sıfır motor almayı tercih ederim çünkü ikinci el dediğin motorların en genci 2008 model yani 7 yıllık motor. bu yüzden markası modeli ne olursa olsun sıfırı tercih ederim en azından bir süre binersin para bırıktırsın satarsın ve 2013-14 model ss lere bakarsın diye düşünmekteyim

ErknOzyurt
08 Mart 2015, 23:00
hiç tarz konularına girmek istemiyorum. ktm duke 690r ve duke 200(hatta 2 haftaya duke 390 gelıyor bunun yerıne) kullanıyorum kendısı naked bildiğin üzere. yamaha mt07 cok az kullandım ve öyle virajda yatırma gibi deneyimlerim olmadı ama güzel motor performansı falan iyi yani.duke 690 ı çok kez yatırdım virajlarda fakat dizlerim yere değmiyordu :)) nakedda rüzgarı çook güzel alıcaksın en başta bunu söliyim. öndende yandanda heryerden geliyor :) ben senın yerınde olsam bunların hepsini bir kenara bırakır sıfır motor almayı tercih ederim çünkü ikinci el dediğin motorların en genci 2008 model yani 7 yıllık motor. bu yüzden markası modeli ne olursa olsun sıfırı tercih ederim en azından bir süre binersin para bırıktırsın satarsın ve 2013-14 model ss lere bakarsın diye düşünmekteyim

Aynı şeyi düşünmedim değil BERK. Fakat motor zevk işi zevk alamazsam bu çok kötü' bi şey. Elbette satarım ederim de böyle tecrübeli abim varken bende kendimi bildiğim halde gidip yeni maceralara atılır isem ve memnun kalmaz isem bu durumu kafaya takarım. Başarısızlık gibi benim için. :)

KLX 250' miz var. Arazi için plakasız vs supermotoya çevireceğiz yakında o yüzden önerilerin için teşekkür ederim. Duke 390'ı beğenmiyorum :) Kullanmadım tabi yorum yapamamda dışarıdan bakınca falan sanki MT-07 nerde o nerde gibi

kinqdai
09 Mart 2015, 00:59
Yerinde olsam alırım XJ6 DİVERSİON BAKARIM RAHADIMA :D

Karalı
09 Mart 2015, 01:18
Siz bir ara ninja300 düşünüyodunuz yanlış hatırlamıyorsam şehir içi dışı virajı güzel daha güçlü birşey istiyorsan cbr600f 2012-13 düşünebilirsiniz

ErknOzyurt
09 Mart 2015, 01:22
Siz bir ara ninja300 düşünüyodunuz yanlış hatırlamıyorsam şehir içi dışı virajı güzel daha güçlü birşey istiyorsan cbr600f 2012-13 düşünebilirsiniz

Amortisörler bozdu o işi. R1 fazla geliyor viraja :) 90-100 derece hep makine. Yazık günah zevkte alamıyorsun sonra. 2008 600RR alabilirim bu gidişle. Olmadı 0 MT-07 Başka motor bakamıyorum :)

xaselcuk
09 Mart 2015, 01:50
Bence almak istediğiniz motosikletlere xj6 diversion ve Cb 650f i de ekleyin.Istediginiz tip motosikletler olabilir.

santo78
09 Mart 2015, 04:26
Ben bu arkadasin isilerine akil sir erdiremiyorum,

Ilk CBR125R'i vardi.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/126228-cbr-125-sj1000-aksiyon-kamerasi-test.html

Sonra kaza gecirdi uludagda slider eritirken bu arada motor kazanin etkisiyle kendi CC'sini 250 lik yapti ve CBR250R oldu. :queen:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127968-mantikli-cc-yukseltme-de-kararsizlik.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/130106-coook-buyuk-trafik-kazasi-gecirdim-hayatiniza-deger-veriyorsaniz-lutfen-okuyun.html

Bu arada R1 abisinin. Kendi kazadan sonra Ninja 300 yada CBR500R arasinda kararsizdi. Sonra uzun sure kayboldu. Simdi R1 yi sattik MT-07 mi aliyim diye konu aciyor. Bence sen 125'lik motorunla kendini oyle dagittin ya ,senin icin enguzeli 50cc scooter falan al yada psikologa falan gozuk. Bu arada arkadasin moturu asagidadir.

http://t1306.hizliresim.com/1b/9/nz1kd.jpg

ErknOzyurt
09 Mart 2015, 08:34

Ilk CBR125R'i vardi.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/126228-cbr-125-sj1000-aksiyon-kamerasi-test.html

Sonra kaza gecirdi uludagda slider eritirken bu arada motor kazanin etkisiyle kendi CC'sini 250 lik yapti ve CBR250R oldu. :queen:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127968-mantikli-cc-yukseltme-de-kararsizlik.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/130106-coook-buyuk-trafik-kazasi-gecirdim-hayatiniza-deger-veriyorsaniz-lutfen-okuyun.html

Bu arada R1 abisinin. Kendi kazadan sonra Ninja 300 yada CBR500R arasinda kararsizdi. Sonra uzun sure kayboldu. Simdi R1 yi sattik MT-07 mi aliyim diye konu aciyor. Bence sen 125'lik motorunla kendini oyle dagittin ya ,senin icin enguzeli 50cc scooter falan al yada psikologa falan gozuk. Bu arada arkadasin moturu asagidadir.

Santocum motoru satıp 250cc almıştık sonradan üstüne para ekleyerek. Önce sorsaydın keşke BARKIN gibi adamın kötülendiği yerde bunların olması gayet normal.

Karalı
09 Mart 2015, 08:44
Sen kararını vermişsin hayırlı olsun sana tavsiyem 07yi kullanmadan alma
Burası mt adamı ipe götürürler;)

Darkcity2000
09 Mart 2015, 09:03
Kaza linkini okudum suan yeni bir hayata baslamissin resmen, linkte bahsettigin abim yarisci olmasaydi ben kudtulamazdim korumalarim full du diye
. ilk etapta evet dogru dedim ama dusununce kazada abinin de uzaktan payi oldugunu dusunuyorum, keza viraj almayi diz surtmeyi abinden ogrenmissin ama karayolunda slider eritirken genc yasta aramizdan ayrilabilecegini hesaba katmamissin, pist disinda bu heyecanin pesinde kosmanin bedeli olacagi acik ilk taksidi odemissin bence borcu kapamadan kacmalisin sadece pistte yapmalisin.. sana tavsiye hic racing ss vs bakma, bir cruiser bir enduro tpuring al uzun yol motorlarindan, nasil olsa bu sevda birakilamiyor en azindan keyifle devam edersin biraz araziye vs girersin yeni yerler kesfedersin...

berkcigdem
09 Mart 2015, 14:00
Aynı şeyi düşünmedim değil BERK. Fakat motor zevk işi zevk alamazsam bu çok kötü' bi şey. Elbette satarım ederim de böyle tecrübeli abim varken bende kendimi bildiğim halde gidip yeni maceralara atılır isem ve memnun kalmaz isem bu durumu kafaya takarım. Başarısızlık gibi benim için. :)

KLX 250' miz var. Arazi için plakasız vs supermotoya çevireceğiz yakında o yüzden önerilerin için teşekkür ederim. Duke 390'ı beğenmiyorum :) Kullanmadım tabi yorum yapamamda dışarıdan bakınca falan sanki MT-07 nerde o nerde gibi

öncelikle duke 390 ile mt07 yi kıyaslamadım 690 ile 07 yi kıyasladım. daha dogrusu kıyaslamadımda ben kendım naked kullandıgımı yazdım. 07 yi kullandıgımı yazdım. 07 ile 390 tabıkıde kıyaslanmaz bırısı 700 bırısı 400 cc en başta. motor zevk işi dediğin gibi bunda hem fikirim şahsen bende zevk aldığım için biniyorum duke 690r ıma. duke 200 de trafik için kullanıyorum. sen o istedgin zevki almak istiyorsan o zaman söliyim mt07 seni kesmicek çünkü en başta ss ile naked farkı var aralarında aero dinamikleri bile çok farklı iki motor. bu durumda ss alman daha mantıklı bırsey ama ticari bakımdan doğru değil sadece.

santo78
09 Mart 2015, 16:14
10 Mart 2014 forumda hala CBR125 in var ninja 300 yada cbr 500 arasinda kaldim diyorsun CBR250R icinde almam arada fark yok diyorsun. Senki it osursa foruma koyan adamsin. 250lik alsan resimlerini falan birsey koyardin mutlaka.

06 Nisan 2014 kazasini CBR250R la yaptigini soyluyorsun.Neydi bu senin kaza yapan CBr250R'in plakasi kardas?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Bak bu kendi sozlerin asagida 10 Mart'da CBR125'in vardi ninja 300 dusunuyordun.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127968-mantikli-cc-yukseltme-de-kararsizlik-2.html

6 Nisan'da kaza yaptim CBR250R ile diyosun. Burda sorunca CBR125 in ustune para verdik aldik diyon. O zaman daha CBR250 1 aylik falan olmasi lazim sonra Ninja 300 almak uzereydim diyosun kazayla ilgili konuda. Bence utanma bu kadar motorunun CC'sinden alinir sonra atar ustunden. ;)

"Günler 06.04.2014 Pazar günü viraj yapmak istedim. Abimde R1 bende ise CBR 250 vardı.Viraj yapmaya gidecektik.Fakat onun işi çıkınca ben tek basıma gitmek zorunda kaldım. Ninja 300 almak üzereydim. Giydim yarış tulumunu, giydim yarış eldivenlerini, botumu ve kaskımı daha yeni temizlemiştim."

GB79
09 Mart 2015, 23:25
10 Mart 2014 forumda hala CBR125 in var ninja 300 yada cbr 500 arasinda kaldim diyorsun CBR250R icinde almam arada fark yok diyorsun. Senki it osursa foruma koyan adamsin. 250lik alsan resimlerini falan birsey koyardin mutlaka.

06 Nisan 2014 kazasini CBR250R la yaptigini soyluyorsun.Neydi bu senin kaza yapan CBr250R'in plakasi kardas?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Bak bu kendi sozlerin asagida 10 Mart'da CBR125'in vardi ninja 300 dusunuyordun.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/127968-mantikli-cc-yukseltme-de-kararsizlik-2.html

6 Nisan'da kaza yaptim CBR250R ile diyosun. Burda sorunca CBR125 in ustune para verdik aldik diyon. O zaman daha CBR250 1 aylik falan olmasi lazim sonra Ninja 300 almak uzereydim diyosun kazayla ilgili konuda. Bence utanma bu kadar motorunun CC'sinden alinir sonra atar ustunden. ;)

"Günler 06.04.2014 Pazar günü viraj yapmak istedim. Abimde R1 bende ise CBR 250 vardı.Viraj yapmaya gidecektik.Fakat onun işi çıkınca ben tek basıma gitmek zorunda kaldım. Ninja 300 almak üzereydim. Giydim yarış tulumunu, giydim yarış eldivenlerini, botumu ve kaskımı daha yeni temizlemiştim."
Dedektif gibisin santo78 :thumleft:

zamer
10 Mart 2015, 21:52
Arkadaslar merhaba,
Bende mt07 alma duygulariyla yanip tutusan biriyim.az once sahibinden de kazali satilik mt07 ilani gordum.arkadas sanirim kazada ayagini kirmis.kendisi buralardaysa buyuk gecmis oldun.aklima direk bu sitede gordugum mt07 alan almayi dusunen dostlar geldi.yaz geliyor arkadaslar.aman dikkat lutfen..
hayirli yolculuklar herkese.

biyeybaraküs
10 Mart 2015, 22:00

Ilk CBR125R'i vardi.

takipteyim mesajım bulunsun

copycat
11 Mart 2015, 11:03
mt-07 şehiriçinde bayağı iyi. çok olumsuz yorum gelmiş ama "cbr 250 den sonra alacaktım koltuğuna oturdum vazgeçtim" gibi yorumlar hakkında takdir senin.