PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boya takılma

cemmoto41
08 Mart 2015, 13:39
Arkadaşlar ben foruma üye olduğumdan beri yeni başlayacağım motor önerisi olan var mı konusundan daha fazla açılmış bir konu görmedim görememde zaten bu böyle devam edip gider boy faktörü ne kadar etkiler şunu anlıyorum adamda 160 boy var enduro kullanabilir miyim diye soruyor ama uzun boylu adam niye motor kullanamasın ki motor küçük gelsin onu anlayamadım mesela benim 186 boyum var önemli ise kilomda 85 benim mesela kullanamayacağım bana küçük gelecek motor var mı bu konuyu birde şu sebepten açıyorum benim motor sevgim büyüklerimde görerek dinleyerek coştu ama hiç motorun küçük geldiğini duymadım

kinqdai
08 Mart 2015, 14:02
Boya yazınca başlıkta bi an da renklerden oluşan "boya" yı düşündüm girdim okudum okudum sonunda anladım yükseklikle ilgili olan "boya" mış. İnş tek değilimdir :D
Konu ile ilgili tek fikrim ayağın yere deyiyorsa boyu kısa olanlar için çok çok sıkıntı olmaz bence yani tam basıyorsa ayak.
Uzunlar içinde sadece ayaklarınız biraz gidonu çok sıkar ss kullanıyorsanızda çok daha eğilmeniz lazım filan işte :)

logan07
08 Mart 2015, 14:06
Ya da motor kicimiza girmiş gibi durur mu ? Altimizda çok küçük kalır mi

Ali1903
08 Mart 2015, 14:07
Yamaha YZF serisinden uzak durmanı tavsiye ederim. Sele yüksekliği oldukca fazla

telike
08 Mart 2015, 14:25
Yamaha YZF serisinden uzak durmanı tavsiye ederim. Sele yüksekliği oldukca fazla

186 boyum var diyor.

cemmoto dostum;
o boyla her tür motoru kullanırsın. nasıl yani? şöyle ki; acemiyken boy önemli mi? aslında önemli yere sağlam basabilmen gerekir. kısa bir arkadaş yüksek bir enduroda zorlanır. şu speyşıl makinalarda mesela. ama orta iyi bir sürücü için dert olmaz motora yavaşken de hakimdir zaten.
boyun için hepsi yeterli. şöyle anlatayım boyun eğer 190ın üstlerinde olsaydı ufak supersport motorlar yani rayzik motorlar biraz altında küçük dururdu. yani sürebilirsin hiçbir sıkıntı çıkartmaz ama bana göre görüntü biraz komik duruyor bu durumlar için de sportouringler var mesea hayabusa zzr1100 zx12 falan gibi. bunlar daha iri motorlar görüntü uzun boylu arkadaşlarda çok at kelebek durmuyor.
velhasıl kelam sürebilirsin tabi ss motosiklet ama boyun dahaa da uzun olsaydı bence komik dururdu. bak bence diyorum çünkü biraz kişisel bişey. ha bi de şu benim msx i 2metre bi arakdaşımız var süremedi çünkü dizleri direk gidona deyiyordu :D ama benim motorum da ekstra ufak normal bi motor değil :D

cemmoto41
08 Mart 2015, 15:46
Boya olarak algılanacağını pek fark edemedim kusura bakmayın birde ben motora yeni başlayacağım için alacağım belli kararlaştırdım ybr yada ihtiyacı karşılayacak cup motor hadi bir seçenek daha var eğitimlerimi yeteri kadar tamamlarsam gt250r sadece son zamanlarda boy muhabbeti üstünde duruluyor bunun anlamı ne mesela ben 18 gireceğim boyum bu sene yaz başında 186 idi hala bilerek öyle diyorum yeni ölçüm yapmadım ama en az 3-4 cm uzadım çevreden gelen değerlendirme hani olur ya göz hizana gelen yer ağız hizasına falan gelir neyse adamda 185 boy var bana küçük gelmeyen motor adamda küçük kalıyor onu anlayamadım adam boşuna mı kuruntu yapıyor hatta bu konuyu açacaktım ilk başta içimde sanane milletin boyundan posundan diye geçti sonra bu motor kazalarını falan okuyorum yada koruma belki bana göre uzun-kısa kalır diye uzun oldu vaktinizi alıyorsam kusura bakmayın

EldekiDebryj
08 Mart 2015, 16:34
Motorun kücük kalması biraz görsel ,kisisel bisey simdi
Ben gordum uzun boylu adam cbr 125r a binmiş motora saplanmiş gibi duruyordu ha surmesine suruyor ama görüntü komik duruyor .. ona takılıyor olabilir bi cok kişi benimde boyum 158 filan cbr 250m var ayaklarim tam yere basmiyor yani begendigim hic bir modelde denedigim kadariyla ayagim yere tam oturmadı zaten yapacak bisey yok dedik suruyoruz ha bassaydim daha guvenli olurdu ama uzun olmanin cok dezavantajli bisey oldugunu dusunmuyorum rahat ettigin surece anca disardan garip gorunur

telike
08 Mart 2015, 21:24
Boya olarak algılanacağını pek fark edemedim kusura bakmayın birde ben motora yeni başlayacağım için alacağım belli kararlaştırdım ybr yada ihtiyacı karşılayacak cup motor hadi bir seçenek daha var eğitimlerimi yeteri kadar tamamlarsam gt250r sadece son zamanlarda boy muhabbeti üstünde duruluyor bunun anlamı ne mesela ben 18 gireceğim boyum bu sene yaz başında 186 idi hala bilerek öyle diyorum yeni ölçüm yapmadım ama en az 3-4 cm uzadım çevreden gelen değerlendirme hani olur ya göz hizana gelen yer ağız hizasına falan gelir neyse adamda 185 boy var bana küçük gelmeyen motor adamda küçük kalıyor onu anlayamadım adam boşuna mı kuruntu yapıyor hatta bu konuyu açacaktım ilk başta içimde sanane milletin boyundan posundan diye geçti sonra bu motor kazalarını falan okuyorum yada koruma belki bana göre uzun-kısa kalır diye uzun oldu vaktinizi alıyorsam kusura bakmayın

yazdığımı okuduysan zaten sorduğun sorunun cevabını verdim. benzer bi cevabı da eldekidebriyaj ablamız vermiş.

sdirer
08 Mart 2015, 21:46
" öğrendikten " sonra 1,50 lik boyla enduro sürülür. zaten olay gitmekte değil inip binmede trafikte beklemede...
ha para bende bok, makam mevki var, fazla uğraşmamayım diye yeteri kadar 2 teker ve o boyla yeteri kadar sürüş çalışmadan bmw enduro alıp sonra sıkışık trafiğe girip yandaki arabanın kaputuna gorç diye devrilen bir abla görmüşlüğüm var. devrileceğini o daha anlamadan fark ettim, koştum, yetişmeye çalıştım ama olmadı. gorç diye kaputa yapıştı ama Allah'tan sıkışmadan benle bir abi yetiştik, tuttuk motoru, kurtardık ablayı yoksa sandiviç olacaktı. ::stretche::facepalm::

cemmoto41
08 Mart 2015, 22:10
Iyi kurtarmışsınız ablayı ha bu arda ne makam mevki nede param yok zaten hakimiyet kuramadığım bir aracı kullanmam ailem motor almamam için sıfır ww polo teklif ediyor ama ben gizli motor alacağım oda honda veya gis akademi eğitimlerini tamamladıktan sonra maddi duruma bağlı motorun gücü ve hacmi

Darkcity2000
09 Mart 2015, 00:10
Ayak yere degmezse olmaz aga, oyle ucuyla falanda degil saglam basacak yoksa hop sola saga uzanir altinda kalirsin motorun

Bune
09 Mart 2015, 00:38
Küçük motor vardır, 186 boy 90 kilom var al bak 250sl altımda nasıl kayboldu.

http://i.hizliresim.com/RJDn7n.jpg

telike
09 Mart 2015, 09:11
Ayak yere degmezse olmaz aga, oyle ucuyla falanda degil saglam basacak yoksa hop sola saga uzanir altinda kalirsin motorun

acemiyken öyle

redlion999
09 Mart 2015, 10:03
Küçük motor vardır, 186 boy 90 kilom var al bak 250sl altımda nasıl kayboldu.

http://i.hizliresim.com/RJDn7n.jpg

Küçük motor yoktur hepsi insanı taşı... diyeceğim de harbiden küçük kalmış be hocam :cherry: Durmak için fren yapmaya gerek yok kafayı kaldırdın mı paraşüt etkisi yapıverir valla..

Arkaya gidecek yerde yok ama tek rahatsızlık rüzgardan olur sanıyorum..Rüzgar direnci 150 den sonra kendini hissettirdiğine göre 250cc de (r25 hariç) pek problem olmaz..

Biz ne yapalım yüksek cc lerde 1.70 boyla honda ve bmw ye mahkumuz.. Hele bmw olmasa enduroya binemeyeceğiz:thumright