PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az daha kaza yapıp katil oluyordum

efendy06
07 Mart 2015, 22:29
Sabah işe motorla gittim. Akşam eve dönerken aklıma geldi, babama uğradım. Motoru bırakıp arabayı aldım. Bir işim var, rotamda çok da çiftlik falan var, köpek falan kovalar, arabayı tercih ettim. Çıktım yola;

Önüm boş, viraja geldim, ayağımı gazdan çekmeden girdim viraja, hızım o viraj için fazla esasen (60km/h), ama trafik kurallarına göre uygun. Arabam da o virajı rahat yer o süratle. Sadece ani direksiyon manevrası veya fren yapmasam yeterli. Birden bir motorcu önüme yatırdı motoru. Lan virajdayız, herif önüme yıktı motoru. Neyse koydum freni, virajın içine kırdım direksiyonu, neyse biraz savruldum falan ama zorla da olsa motorcuyu ezmeden durdurdum arabayı. Hemen geriye taktım, arkadan gelebilecek arabalar ile motorcunun arasına çapraz koyup arabayı dörtlüleri yaktım, indim. O arada kalktı eleman. Aha bildiğimiz apaçi, karanlıkta görememiştim. Kask yok bir halt yok. Jantlar pembemsi bir renge boyanmış. Egzoz motorun kıçından 20 cm sonra son buluyor falan. Neyse, elemanın bir şeyi yok gibiydi. Ambulans geldi, aldı gitti. Kafada veya vücudun önemli kısımlarında darbe yok gibiydi. Bacak ve kolda durum nedir bilemiyorum ama kırık yoktu.

Vay arkadaş, azcık geç görsem, ne bileyim, lastiklerim dandik olsa, bişey olsa, pisi pisine savcı karşısındaydık. Bilemedin 10 cm farkla kurtarabildim sürücüyü.

O belediyenin varya ben, o virajın sağ şeridinde asfaltın ortasında benim motorun arka teker büyüklüğünde en az 10 cm derinliğinde çukur var, muhtemelen ondan oldu. ::rantinp:

Buradan tüm motorcu abilerime, kardeşlerime, dostlarıma ithafen, abi takın şu korumaları yahu. Takın, bir de dikkat edin. Kaportamız yok.

beyefendi
07 Mart 2015, 22:30
Geçmiş olsun :)

sedat_57
07 Mart 2015, 22:37
adamın motoru ybr 125 ti kesin:P ikinizede geçmiş olsun

eraksoy
07 Mart 2015, 22:38
Geçmiş olsun. Allah bi daha göstermesin.

efendy06
07 Mart 2015, 22:45

Motora dikkat etmedim. Karanlıkta belli olmuyordu ama ya ybrdir ya titan ya da çan çin çon cg. Başka ne olabilir ki?

sezerh
07 Mart 2015, 22:49
hangi kavşaktı acaba. daha dikkatli geçmemiz için soruyorm :D

sdirer
07 Mart 2015, 23:00
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. :)

atillatopal9
07 Mart 2015, 23:03
geçmiş olsun hocam.
kaza durumunda haklı haksız demeden, soğuk kanlılığı korumak gerek.
en önemlisi haklı haksız değil, candır çünki.
keşke hastahaneye gittiğinde beraber gitseydiniz.
benim şahsen vicdanım apaçi de olsa el vermezdi. durumunu doktordan dinlemek isterdim.
sağlık olsun, Allah bir daha bu ve buna benzer şeyler vermesin

efendy06
07 Mart 2015, 23:11
hangi kavşaktı acaba. daha dikkatli geçmemiz için soruyorm :D

Çubuk ilçesinde hocam, kavşak değil, cadde hiç değil, yol işte, o yolun bir ucu Ankara Bulvarına, bir diğer ucu köy yollarının dağılma noktasına çıkar.

Yoldaki çukur için soruyorsanız, Ankarada heryerde çukur var. Samsun yolu Dışkapı-Aydınlık geçidinden Konya istikametine dönerken bile çukur var orda :santa: Çevre yolunda asfaltta o kadar çok yama var ki, bazen motorun dengesini bozuyor. Melih Gökçek sağolsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

geçmiş olsun hocam.
kaza durumunda haklı haksız demeden, soğuk kanlılığı korumak gerek.
en önemlisi haklı haksız değil, candır çünki.
keşke hastahaneye gittiğinde beraber gitseydiniz.
benim şahsen vicdanım apaçi de olsa el vermezdi. durumunu doktordan dinlemek isterdim.
sağlık olsun, Allah bir daha bu ve buna benzer şeyler vermesin

Aklıma gelmedi aslında. Kaza yapmaktan korkarım, korkum mal değil de candır. Haklı veya haksız, isteyerek ya da istemeden, belki de farkında bile olmadan, düşünsene, can alıyosun ya ::saad::

sezerh
07 Mart 2015, 23:11
melih başgan sağolsun ankaramızda yollar çok eğlenceli. ama çubuk ilçesindeki yol sanırım karayollarına bağlı olması lazım yanlış hatırlamıyorusam :) yolda yama olması bi sıkıntı ddeğil. yamayı daha fazla atıp yolu bozan gerizekalı firmalara küfretmek gerek aslında :D

efendy06
07 Mart 2015, 23:13
melih başgan sağolsun ankaramızda yollar çok eğlenceli. ama çubuk ilçesindeki yol sanırım karayollarına bağlı olması lazım yanlış hatırlamıyorusam :) yolda yama olması bi sıkıntı ddeğil. yamayı daha fazla atıp yolu bozan gerizekalı firmalara küfretmek gerek aslında :D

Karayollarına bağlı ama asfaltı Büyükşehir attı. Yollar çok eğlenceli canım ona lafım yok. Mesela konya yolunun o sanayiden geçen kısmı Konya istikametine doğru, eski garajın ordan akköprüye kadar tırtışlı tırtışlı ya, motorun gidon tırtışlara göre yönleniyor orda :)

sezerh
07 Mart 2015, 23:16
aman melih gökçeğe yapın demeyin. sonra ramazan ayının ortasında güneşin sıcağında yapıyor. bknz:istanbul yolu, esklişehir yolu. :))

mete_han
07 Mart 2015, 23:46
geçmiş olsun...hayat diyorum...bize neler getirebileceği asla bilinmez...

hakikiteker
07 Mart 2015, 23:50

Demeyin abi öyle, zorla fosforlu adidas aldırcanız :mrgreen:

ccc67
07 Mart 2015, 23:52
Gecmis olsun

celikat
08 Mart 2015, 01:28
Sen neden katil olasin ki, herif intihar etmiş olurdu ölseydi.