PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik ve Motordan anlayanlar Yardım !!

ajwer06
07 Mart 2015, 23:34
merhabalar. motorumu bi süredir kullanmıyordum. motorum asya nostalji scooterdir. bu gün ayak marşı ile çalıstrdıktan sonra 2-3 saat sürdüm fakat motor ne zaman boşa düsse veya dursam istop ediyor. acaba aküden mi diye düşündüm fakat rahat 2 3 saat kullandıktan sonra bile böyle yaptı. sonra eve gelip park ettikten sonra yağ bakma yerinden ve motor blogunun üstündeki flitrenin olduğu yerden yağ sızdığını gördüm acaba bu sorunlar neden kaynaklana bilir tesekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

bilen yok mu?

Uğur
07 Mart 2015, 23:55
Rölantinin düşük olması muhtemel,basit bir ayarla sorun çözülebilir.

hakikiteker
07 Mart 2015, 23:56
Stop etme sorunu manyeto mu yoksa alteratör mü var motorunuzda bilmiyorum ama muhtemelen onlardan kaynaklanıyordur. Yağ sızıntısı ise pek hayra alamet değil ama yağı fazla koymuş olabilirsiniz, zayıf bir ihtimal de olsa stop etmesinin sebebi de bu olabilir. Motoru durdurduktan sonra marşla çalıştırabiliyorsanız tahminen ikinci tespit doğru.

ajwer06
08 Mart 2015, 00:22
Stop etme sorunu manyeto mu yoksa alteratör mü var motorunuzda bilmiyorum ama muhtemelen onlardan kaynaklanıyordur. Yağ sızıntısı ise pek hayra alamet değil ama yağı fazla koymuş olabilirsiniz, zayıf bir ihtimal de olsa stop etmesinin sebebi de bu olabilir. Motoru durdurduktan sonra marşla çalıştırabiliyorsanız tahminen ikinci tespit doğru.
geçtiğimiz yazdan beri yağı değişmedi yağı fazla olamaz. bi pislik flan kaçmış olabilir mi filtreye acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

hava filtresinden yağ nası gelebilir ?