PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dominosta part time nasıl oluyor?

obk11
07 Mart 2015, 18:00
Sevgili mt ailesi dominosa yazin girmeyi dusunuyorum. Fakat hafta sonu dershane olmasi sebebiyle hafta sonuda calisamiyorum. Yeni araba aldigimiz icin paradanda kestiler para atamiyorum kenera kit kanaat yetiriyorum parayi. Simdi hafta ici okuldan 16.10 da cikiyorum 17.00-00.00 arasi calisma saatleri varmi dominosta. Eger varsa uc bes birseyler atmak icin calismak istiyorum a2 ehliyetimi aralikta aldim sus olarak duruyor simdilik. Calisan fikir sahibi olan arkadaslardan ricam beni bilgilendirebilirlermi?

Tesekkurler...

umuterdogdu
07 Mart 2015, 18:11
mc donalds da çalıştım 2 ay kadar ama motor kurye olarak değil ordaki paketçi abilerle aram iyidi bildiğim gibi sadece uyanık olman gerekiyor :) başkası senın sırana bile cıkabiliyor uyanık atik hızlı olmak ve + olarak stresli ve maası az olan bir iş :) başka part time işlere yönele bilirsin bence

obk11
07 Mart 2015, 18:16
Sevdigim is olsun camurdan olsun hesabi birazda 5 seneden beri motor sevdasiyla yanip tutusuyorum ehliyetimi allaha cok sukur aldim simdi sira motorda ama para atamiyorum artik. Dominosa cok rahat girebilirim bir abimin ahbabiymis muduru..

umuterdogdu
07 Mart 2015, 18:18
Sevdigim is olsun camurdan olsun hesabi birazda 5 seneden beri motor sevdasiyla yanip tutusuyorum ehliyetimi allaha cok sukur aldim simdi sira motorda ama para atamiyorum artik. Dominosa cok rahat girebilirim bir abimin ahbabiymis muduru..

inşallah girersin ozaman :) ama dikkat et fast food culara daha cok gıcık bızım milletimiz :)

obk11
07 Mart 2015, 18:35
17.00-00.00 arasi calisma saatleri varsa olur insallah..

hsk
07 Mart 2015, 19:12
02.00'a kadar açık oluyor benim bildiğim kadarıyla yani aklımda öyle kalmıştı.

kordinaryus
15 Ağustos 2015, 20:39
konuya net cevap gelmemiş. tekrar sorayım. dominosta part time çalışan/çalışmış olan var mıdır acep? şartlar ve saatler nasıl oluyor?

yardımlarınızı esirgemeyin.

AliCem Yener
15 Ağustos 2015, 21:25
Abi bilen ksein söyliyecektirde gidip sorabilirsin. En kesin ve net cevabı alırsınız.

MetinK.
15 Ağustos 2015, 21:52
Uzun Süre Dominos'ta Çalıştım.Merak Ettiğiniz Birşey Varsa,Sorabilirsiniz.Konuyu Açan Arkadaşa Gelirsek.Evet Kapanış Olarak O Saatlerde Çalışabilirsin.Ayrıca İlla Tanıdık Olmasına Gerek Yok.Dominos Her Türlü İnsanı Alıyor.

iptaluyelik01
15 Ağustos 2015, 22:18
Sıkıntılı bir ortam ve iş olduğundan devamlı motorcular ihtiyaçları oluyor kolay bir şekilde girebili ve o saatlerde çalışabilirsiniz.

denizsrkn
16 Ağustos 2015, 00:00
konuya net cevap gelmemiş. tekrar sorayım. dominosta part time çalışan/çalışmış olan var mıdır acep? şartlar ve saatler nasıl oluyor?

yardımlarınızı esirgemeyin.
Hocam 8 ay dominosta calistim. Oncelikle girmeni tavsiye etmem ama illa giricem diyosan yardimci olayim. Part time calisma saati gunde 4.5 saat. Ya sabah 10:00-14:30 calisirsin ya da aksam 18:00-22:30 seklinde. Part time olanlari bu saatlere yerlestiriyolar. Haftalik izin 2 haftada bir oluyor. Full time calisanlara yemek olarak 1 adet orta boy pizza veriliyor part calisanlara 1 adet kucuk boy. Maas genelde 500-600 arasi. Is stresi cok fazla. Isten ayrildigim icin mutluyum.

kordinaryus
16 Ağustos 2015, 00:54
Hocam 8 ay dominosta calistim. Oncelikle girmeni tavsiye etmem ama illa giricem diyosan yardimci olayim. Part time calisma saati gunde 4.5 saat. Ya sabah 10:00-14:30 calisirsin ya da aksam 18:00-22:30 seklinde. Part time olanlari bu saatlere yerlestiriyolar. Haftalik izin 2 haftada bir oluyor. Full time calisanlara yemek olarak 1 adet orta boy pizza veriliyor part calisanlara 1 adet kucuk boy. Maas genelde 500-600 arasi. Is stresi cok fazla. Isten ayrildigim icin mutluyum.

bu standartların yasal dayanağı var mı yahu? 2 haftada 1 izin ve 500 lira maaş nedir.. vasıfsız eleman değil ki bu, a2 belgesini kullanarak para kazanan ve risk alan bi eleman. dominos da nispeten kurumsal bi firma, bu derece leş olmaması lazım aslında.

hakan nkd
16 Ağustos 2015, 02:28
Part time için en az 5 saat çalışman gerekir. kendi motorun ile çalışırsan benzinden iyi para kalıyor. Motorun yok anladığım kadarıyla eğer little caesars varsa yakınında orası daha iyidir. Bende haftada 3 gün çalışıyorum patron tanıdık olduğu için :)

kordinaryus
16 Ağustos 2015, 05:44
Part time için en az 5 saat çalışman gerekir. kendi motorun ile çalışırsan benzinden iyi para kalıyor. Motorun yok anladığım kadarıyla eğer little caesars varsa yakınında orası daha iyidir. Bende haftada 3 gün çalışıyorum patron tanıdık olduğu için :)

dominosta kendi motorumuzla çalışabiliyor muyuz ki?

obk11
16 Ağustos 2015, 13:46

Hocam konuyu açan kişi benim.1 haziran günü dominosa part time moto kurye olarak girdim. Ben Bilecik-Bozüyük şubesindeydim. Bizim şubede müdür-işçi ilişkisi yoktu. Her zaman abi-kardeş ilişkisi vardı. Bizler müdürümüze abi diye hitap ediyorduk. Beraber sigaramızı içiyorduk. Ve part time olmama rağmen her hafta istediğim bir gün izin yazıyorlardı. Mesala bu hafta salı işim var bir daha ki hafta cuma işim var diyelim, hiç bir şey sormadan veriyorlardı. Yemek konusunda part time olmama rağmen her zaman orta clasik pizza yiyebiliyordum. hiç bir zaman sen partsın küçük yiyeceksin demediler. Ve sende bilirsin ki personel en fazla 2 malzeme kullanır, ama biz 4-5 malzemeye kadar kullanıyorduk. Çalışma saatleri sabah 10.30-15.00 yada 19.00-00.00 akşam vardiyasında part time çalışanada 1 saat dinlenme hakkı veriyorlardı. ama yarın akşam işin çıktı ya, ama sende akşam çalışıyorsun hemen vardiya değiştirebiliyorsun bizim burada. Rush saati haricinde istediğin zaman sigaranı içebiliyorsun. Maaşlarıda iyiydi yani ben öğrenciyim ve bana ilk ay 680 tl yattı ve de bana çok rahat yetti o para.. 2. ay bayramda 4 gün izin verdiler ve öyleyken bile 630 tl maaş yattı. ama ben işten çıkmak zorunda kaldım ygs için. daha uzun çalışabilirdim. Eğer dominosa girmek istiyen varsa girsin çünkü kaliteli bir şirket. eğer benim çalıştığım şube bulursanız kaçırmayın. Arada uğruyorum sufle ısmarlıyorlar :D

kordinaryus
16 Ağustos 2015, 14:48
Hocam konuyu açan kişi benim.1 haziran günü dominosa part time moto kurye olarak girdim. Ben Bilecik-Bozüyük şubesindeydim. Bizim şubede müdür-işçi ilişkisi yoktu. Her zaman abi-kardeş ilişkisi vardı. Bizler müdürümüze abi diye hitap ediyorduk. Beraber sigaramızı içiyorduk. Ve part time olmama rağmen her hafta istediğim bir gün izin yazıyorlardı. Mesala bu hafta salı işim var bir daha ki hafta cuma işim var diyelim, hiç bir şey sormadan veriyorlardı. Yemek konusunda part time olmama rağmen her zaman orta clasik pizza yiyebiliyordum. hiç bir zaman sen partsın küçük yiyeceksin demediler. Ve sende bilirsin ki personel en fazla 2 malzeme kullanır, ama biz 4-5 malzemeye kadar kullanıyorduk. Çalışma saatleri sabah 10.30-15.00 yada 19.00-00.00 akşam vardiyasında part time çalışanada 1 saat dinlenme hakkı veriyorlardı. ama yarın akşam işin çıktı ya, ama sende akşam çalışıyorsun hemen vardiya değiştirebiliyorsun bizim burada. Rush saati haricinde istediğin zaman sigaranı içebiliyorsun. Maaşlarıda iyiydi yani ben öğrenciyim ve bana ilk ay 680 tl yattı ve de bana çok rahat yetti o para.. 2. ay bayramda 4 gün izin verdiler ve öyleyken bile 630 tl maaş yattı. ama ben işten çıkmak zorunda kaldım ygs için. daha uzun çalışabilirdim. Eğer dominosa girmek istiyen varsa girsin çünkü kaliteli bir şirket. eğer benim çalıştığım şube bulursanız kaçırmayın. Arada uğruyorum sufle ısmarlıyorlar :D

şubeden şubeye değişiyor demek ki. part time günlük minimum 6 saat, 6 saate aylık 600 lira. paket başı ücret yok. 8 saate 950 lira. 10 saate 1150 lira. benim aldığım bilgi bu şekilde. bana uymadı açıkçası. allah çalışanlara kolaylık versin.

denizsrkn
16 Ağustos 2015, 21:27

Sizin sube cok daha iyiymis hocam. Ben bursada calisiyordum. Evet calisanlar arasinda abi kardes iliskisi soz konusu. Ama bizim basimizdaki mudurlerden dolayi bu kadar esneklik yansitilmiyodu bize :) iyi forumlar

shruikan
16 Ağustos 2015, 23:03
Allah, hizmet sektörünün yeme-içme grubunda çalışanlara sabır versin. Üniversiteden sonra üç (3) günlük komilik tecrübem olduydu, 4. gün haber bile vermeden bıraktım gitmeyi.