PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devlet benden para almıyor (valla)

40yapar
07 Mart 2015, 01:51
Herkese selamlar!

Sticker şeklinde HGS kullanıyorum. Ancak herhangi bir yere yapıştırmış değilim, ruhsatın içinde duruyor. Köprüden geçerken zaten otomatik olarak ücret düştüğü için dert etmemiştim. Tem'de iken de önceleri reflektörlü yeleğimin yakasındaki cepteydi, giriş istasyonunu bir türlü görmüyordu. Ben de çıkarıp ruhsatın içine almıştım. Hep en uzak istasyon üzerinden ücretlendiriyordu, ben de her seferinde mail atarak düzelttiriyordum, sorun yoktu yani, gül gibi geçinip gidiyorduk.

Geçenlerde hesabımı kontrol ettim, en son 26.01.2015'te Köprüden geçişim için ücret alınmış. Ondan sonra defalarca köprüden ve Tem'den gitmeme rağmen ücret almamış. Şimdiye kadar en fazla 4-5 günlük gecikmeyle hesaba düşerdi geçişler. Ama öyle bir durum da yok.

Şimdi, sorum şu: Plakam açık ve nizami, hiçbir çapanoğlu yok yani. Net bir şekilde okunuyor, kir çamur kaplı değil. Geçerken de tam 30 km hızla ve bazen ortadan bazen sağ teker izinden geçiyorum hep (sol tekerden geçmem genelde, özel bir sebebi yok ama). Özel bir istasyonum yok. Hangisini gözüme kestiriyorsam ondan geçiyorum. Fakat o tarihten beri ücret alınmamış. Bu normal mi, aynısını yaşayan var mı?

Geçenlerde telefonla aradım, 'benden ücret kesilmiyor, bir sorun var' dedim. Nihayetinde kullanıyorsam, karşılığını da ödemeliyim diye düşündüm. 'Sistemde sorun yok. O tarihten beri köprü ve otoyolları kullanmamışsınız. Geçiş görünmüyor, yapacak bir şey yok. Çok da üstüne düşmeyin bence!' dedi karşımdaki.

Plakam, hızım, geçişim her şeyim nizami. Arayıp sorunu da bildiriyorum. Ama değişen bir şey yok, elimden de başka bir şey gelmiyor. Öte yandansa durumdan rahatsız oluyorum. Ne bileyim, sanki bi hortumlama bi sıfırlama durumu varmış gibi geliyor, bilemedim!

Taner YILMAZ
07 Mart 2015, 02:05
Devlet kuruşunu bırakmaz, benden söylemesi.

Daha sonradan topluca çıkartabilirler karşına..

40yapar
07 Mart 2015, 02:10
Devlet kuruşunu bırakmaz, benden söylemesi.

Daha sonradan topluca çıkartabilirler karşına..

tam da ondan korkuyorum işte. o yüzden sordum başına gelen var mı diye. bi ben değilimdir heralde

redlion999
07 Mart 2015, 02:17
Bende yapıştırmıyorum.. Bu devlete para vermediğim için üzülmüyorum ancak yapıştırmama sebebim esas olarak koyacak yerimin olmaması.. Ön cama koysam sarı sarı çok sırıtıyor kaska koysam yine aynı..

Eski motorumda bir kere köprüden geçerken okumuşlar başka da gelmedi. Şimdiki motorumun eski sahibi de ufak plaka yapmış böyle cbf 500 yazan pleksi kaplı kıyamıyorum da(esas olan sele altında).. Traktör plakasını okuyamayan bunu hayatta okuyamaz..

Bence sizde şöyle yapın:cat:

https://www.youtube.com/watch?v=JnXKrNCvl0Y

40yapar
07 Mart 2015, 02:23
Bundan sonra da İdris Kaptan'ın Kamil'e Hitabı gelmeli bence, ki pek yanlış olmaz :)

eraksoy
07 Mart 2015, 02:27
Köprü geçişlerini benden de almadığı oldu bir kaç kez. Zaten sizden otomobil parası alıyoz buda bizden olsun diyorlar diyorum içimden ve üstelemiyorum.

Taner YILMAZ
07 Mart 2015, 02:30
Benim başıma biraz farklısı geldi O yüzden yazdım öyle.

Bir gün 2900 TL trafik cezası yemiştim.
Ödemek için gittiğimde vergi dairesinde cezanın olmadığı söylendi.
Bizde ceza işlenmedi atlandı herhalde diye düşündük.
Aracın muayene zamanı gelince cezayı ödemeden muayene ettiremezsiniz dendi.
Meğer araç Kırşehir plaka olduğu için Kırşehir vergi dairesinde görünüyormuş ceza.
Ben İzmit'te olduğum için buradaki vergi dairesinde cezayı görmüyorlardı.
Neyse cezayı ödedik muayeneyi hallettik.
Öyle saçma sapan şeylerde oluyor işte.
Plakayı yazdığı zaman ceza nerede olursa olsun görmeleri gerekmiyor mu bilemedim ama sormadım da.
ÖZET olarak devlet kuruşunu bırakmaz.

Enes Bakır
07 Mart 2015, 03:28
Hep devletmi bizden koparıcak :)

COQ
07 Mart 2015, 04:39
Krizin sebebi belli oldu.:cherry:

mgora
07 Mart 2015, 09:06
Hangi devlet hizmeti düzgün ki bu olsun , yolların hali ortada o kadar vergi veriyoruz.Sonuçta sizin plakayı okuması gereken kim bir devlet memuru , torpil almış yürümüş sen geçerken boğaz manzarası seyrediyorlardır ya da arsa almışlardır kentsel dönüşüme sokuyorlardır.

40yapar
07 Mart 2015, 09:56
Krizin sebebi belli oldu.:cherry:

Ne krizi!! Gişedeki kameralara teğet geciyorum ben :)

hsk
07 Mart 2015, 10:23
Bence internet den girip kontrol edin arada 11kasım a ait geçişim şubat sonu gibi hesapda görünmüştü bazen geç giriyor sisteme arada kontrol etmekte fayda var.

Bune
07 Mart 2015, 10:42
Gişelerden otomobil parası ödeyerek geçen motorcu arkadaşlara çok özeniyorum idolümsünüz :D

snappy x
07 Mart 2015, 10:43
keşke herkes siz gibi olsa:rendeer: avatardaki bionikmi:P

Siyah&Beyaz
07 Mart 2015, 10:47
Herkese selamlar!

Sticker şeklinde HGS kullanıyorum. Ancak herhangi bir yere yapıştırmış değilim, ruhsatın içinde duruyor. Köprüden geçerken zaten otomatik olarak ücret düştüğü için dert etmemiştim. Tem'de iken de önceleri reflektörlü yeleğimin yakasındaki cepteydi, giriş istasyonunu bir türlü görmüyordu. Ben de çıkarıp ruhsatın içine almıştım. Hep en uzak istasyon üzerinden ücretlendiriyordu, ben de her seferinde mail atarak düzelttiriyordum, sorun yoktu yani, gül gibi geçinip gidiyorduk.

Geçenlerde hesabımı kontrol ettim, en son 26.01.2015'te Köprüden geçişim için ücret alınmış. Ondan sonra defalarca köprüden ve Tem'den gitmeme rağmen ücret almamış. Şimdiye kadar en fazla 4-5 günlük gecikmeyle hesaba düşerdi geçişler. Ama öyle bir durum da yok.

Şimdi, sorum şu: Plakam açık ve nizami, hiçbir çapanoğlu yok yani. Net bir şekilde okunuyor, kir çamur kaplı değil. Geçerken de tam 30 km hızla ve bazen ortadan bazen sağ teker izinden geçiyorum hep (sol tekerden geçmem genelde, özel bir sebebi yok ama). Özel bir istasyonum yok. Hangisini gözüme kestiriyorsam ondan geçiyorum. Fakat o tarihten beri ücret alınmamış. Bu normal mi, aynısını yaşayan var mı?

Geçenlerde telefonla aradım, 'benden ücret kesilmiyor, bir sorun var' dedim. Nihayetinde kullanıyorsam, karşılığını da ödemeliyim diye düşündüm. 'Sistemde sorun yok. O tarihten beri köprü ve otoyolları kullanmamışsınız. Geçiş görünmüyor, yapacak bir şey yok. Çok da üstüne düşmeyin bence!' dedi karşımdaki.

Plakam, hızım, geçişim her şeyim nizami. Arayıp sorunu da bildiriyorum. Ama değişen bir şey yok, elimden de başka bir şey gelmiyor. Öte yandansa durumdan rahatsız oluyorum. Ne bileyim, sanki bi hortumlama bi sıfırlama durumu varmış gibi geliyor, bilemedim!

Motosikletiniz hayalete donmus olabilir. Dikkat edin. Trafikte gorunmuyoruz derken bunu demek istemis olabilirler:)

CompanERROR
07 Mart 2015, 11:24
Gişelerden otomobil parası ödeyerek geçen motorcu arkadaşlara çok özeniyorum idolümsünüz :D

ahahahha :D kesinlikle

moturmotur
07 Mart 2015, 11:31
hemmen 6.sınıf bir hgs kart alıyorsunuz hgs kartın kılıfını en sağından ve en solundan eldivene dikey olarak para bantıyla yapıştırıyorsunuz. Köprüden geçmeye niyetiniz var ise önceden kartı kılıfa yerleştirin ben sol eldiveni tercih ettim. gişeden geçerken el havaya bi selam çakıyorsunuz tabi selam verip borçlu çıkmak bu olsa gerek. sıkıntı çözüldü.

40yapar
07 Mart 2015, 12:03
Bence internet den girip kontrol edin arada 11kasım a ait geçişim şubat sonu gibi hesapda görünmüştü bazen geç giriyor sisteme arada kontrol etmekte fayda var.

Sürekli kontrol ediyorum ama daha birşey yok. Bu dediğiniz bana da mantıklı geldi. Devletin 5 kuruşunu vatandaşta bırakmayacağına yönelik haklı tespitleri de destekliyor ayrıca :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

:D :D Adam en azından samimi!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

keşke herkes siz gibi olsa:rendeer: avatardaki bionikmi:P

Adana'daki CG yarışlarından "o an" dedirten bir enstantane. CG'ci kardeşimiz üzerine yattığı motoru viraj çıkışında düzeltirken. Pulitzer alır bu foto, ama benden başka kıymetini bilen yok :D

Bu vesileyle, Oktay Usta'ya selamlar :)
https://www.youtube.com/watch?v=Taebsxs51Wo

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

hemmen 6.sınıf bir hgs kart alıyorsunuz hgs kartın kılıfını en sağından ve en solundan eldivene dikey olarak para bantıyla yapıştırıyorsunuz. Köprüden geçmeye niyetiniz var ise önceden kartı kılıfa yerleştirin ben sol eldiveni tercih ettim. gişeden geçerken el havaya bi selam çakıyorsunuz tabi selam verip borçlu çıkmak bu olsa gerek. sıkıntı çözüldü.

Ben kartta değil plakanın okunmamasında sorun vardır diye düşünüyordum! Ancak devlet babanın, eline toplu para geçsin düşüncesiyle bir iki ay biriktirip sonradan topluca isteyeceğini hesaba katmamıştım. Yakında devlet benimle altın günü yaparsa şaşırmam artık :D

Olcay Avşar
07 Mart 2015, 12:19
gişelerdeki (yerdeki) bantlar çoğu zaman algılamıyor motosikleti, ondan olabilir.

BatuhanK
07 Mart 2015, 13:05
Kaçak geçişlerde, bir çok kez uyarı dahi vermediğine şahit oldum. Ben değil tabi arkadaşım geçmiş. Okumamış olma ihtimali yüksek

canerol
07 Mart 2015, 13:24
boşver ses çıkarma herkese söyleme :)

RunemagicK
07 Mart 2015, 13:36
Ben de yaklasik 5 ay hgs kullandim ve kurus bile odemedim. Defalarca mail attim bi yanlislik oluyor diye ama kimse ciddiiciddiye almadi. Kendileri bilir

shooter1
07 Mart 2015, 13:52
ara ara kontrol et borç vs. çıkarsa sonradan faizi ile ödettirirler