PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Binecem YBR'me vurucam kırbacı :D

hakikiteker
06 Mart 2015, 21:07
Her zaman söylediğim gibi; uzunca bir süredir YBR alma niyetindeydim. Son zamlardan sonra "ben YBR ye yetişemeyeceğim" diye düşünüp, yamaha türkiye ye de ayar olduktan sonra başlarım diyip ikinci el almaya niyetlendim. Bir ilan buldum ve her konuda adamla görüşüp anlaştım, ailem tam motoru almaya gitmeden önceki gece(dün) "olmaz öyle şey, o kadar fark varsa biz verelim sıfırını al bari gözümüz yolda kalmasın" dediler :queen: "İyi madem, siz biliyonuz" ::asker:: dedim. Nasıl işime geldi, nasıl bizimkilere sarılasım geldi anlatamam :mrgreen:

Neyse, gece oldu ama uykum gelmiyor. Gece de uyuyamadım zaten, üniversite sınavından önceki gün gibi oldu :mrgreen:. Sabah iki bayi gezdik ve İzmoto'dan siyah YBR'mi satın aldık ::coool::. Ruhsatıyla, sigortasıyla, plakasıyla uğraştık akşama kadar, derler ya: "Babam sağolsun!" heh işte ondan bir tane de benden :).

Motosikletin parasının kocaman bir kısmını ben iki yıldır ordan burdan artıra artıra biriktirdim ve üzerime almayı düşünüyor, heyecanlanıyordum ama gel gelelim sigortaya sorup babamın 3 katı teklif alınca babamın üzerine yaptırmaya karar verdim. Nasıl mutluyum anlatamam, pazartesi günü teslim alınca uçarım artık herhalde :queen:.

Ülkemizde aklı başında olan insanların, motosiklet olayına bakışını tarif eden bir de süper diyalog yaşadım;

- Oğlana araba aldık
-- Ooo, hayırlı olsun
- Araba mı dedim ya, motor aldık
-- Tüh be, keşke almasaydınız. Neyse hayırlı olsun :mrgreen:

Neyse, artık yollarda görüşürüz. Her boş zamanımda yollarda olacağım, görüşürsek road runner tarzı bir "bip bip" gönderirim :bounce: :mrgreen:

Kaangngr
06 Mart 2015, 21:15
Hayırlı olsun kesinlikle acımayın :) rodajda sakin kullanın bendede var bi tane banamısın demiyor.

actros1
06 Mart 2015, 21:16
yakışır.hayırlı olsun.ilk zamanlar sakin ve yavaş....

Ali1903
06 Mart 2015, 21:17
Her zaman söylediğim gibi; uzunca bir süredir YBR alma niyetindeydim. Son zamlardan sonra "ben YBR ye yetişemeyeceğim" diye düşünüp, yamaha türkiye ye de ayar olduktan sonra başlarım diyip ikinci el almaya niyetlendim. Bir ilan buldum ve her konuda adamla görüşüp anlaştım, ailem tam motoru almaya gitmeden önceki gece(dün) "olmaz öyle şey, o kadar fark varsa biz verelim sıfırını al bari gözümüz yolda kalmasın" dediler :queen: "İyi madem, siz biliyonuz" ::asker:: dedim. Nasıl işime geldi, nasıl bizimkilere sarılasım geldi anlatamam :mrgreen:

Neyse, gece oldu ama uykum gelmiyor. Gece de uyuyamadım zaten, üniversite sınavından önceki gün gibi oldu :mrgreen:. Sabah iki bayi gezdik ve İzmoto'dan siyah YBR'mi satın aldık ::coool::. Ruhsatıyla, sigortasıyla, plakasıyla uğraştık akşama kadar, derler ya: "Babam sağolsun!" heh işte ondan bir tane de benden :).

Motosikletin parasının kocaman bir kısmını ben iki yıldır ordan burdan artıra artıra biriktirdim ve üzerime almayı düşünüyor, heyecanlanıyordum ama gel gelelim sigortaya sorup babamın 3 katı teklif alınca babamın üzerine yaptırmaya karar verdim. Nasıl mutluyum anlatamam, pazartesi günü teslim alınca uçarım artık herhalde :queen:.

Ülkemizde aklı başında olan insanların, motosiklet olayına bakışını tarif eden bir de süper diyalog yaşadım;

- Oğlana araba aldık
-- Ooo, hayırlı olsun
- Araba mı dedim ya, motor aldık
-- Tüh be, keşke almasaydınız. Neyse hayırlı olsun :mrgreen:

Neyse, artık yollarda görüşürüz. Her boş zamanımda yollarda olacağım, görüşürsek road runner tarzı bir "bip bip" gönderirim :bounce: :mrgreen:

Hayırlı olsun. Darısı başımıza artık gün sayıyoruz

biyeybaraküs
06 Mart 2015, 21:22
hayırlı olsun kazasız belasız yanlış hatırlamıyorsam ilk motor ve ilk km ler olacak eğer öyleyse aman dikkat edelim başlarda mümkünse ara sokaklarda sürelim belli bir müddet

sezer0696
06 Mart 2015, 21:22
HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZA BELA VERMESİN ARKADASINDA DEDIGI GİBİ RODAJDA FAZLA BASMA ZATEN YETKİLİ SERVİS SANA TALİMAT VERİR SU HIZDA GIT BU HIZDA GIT EN SONUNDA BAS BASA BILDIGIN KADAR DERLER Beni oyle bilgilendirdiler

ruthsims
06 Mart 2015, 21:28
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Darısı olmayanların başına. Lastiklerinizi mutlaka değişin. Koruma demiri taktırın. Kasksız bakkala dahi gitmeyin.

leokaplann
06 Mart 2015, 21:28
Allah utandırmasın ve kazasız belasız güzel günlerde gönlünce binmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun kardeşim

snappy x
06 Mart 2015, 21:41
hayırlı uğurlu olsun enjeksiyonlu değilmi:king:

halilom
06 Mart 2015, 22:01
Ya 125 lik commuterler bile kaç paralara geldi. Millet motora binsin diye uğraşıyoruz distribitörlerin devletin yaptığına bak.
Hayırlı olsun kardeşim bu arada ömürlük makine almışsın ah bide o paralar olmasa.:silent:

TyrenRax
06 Mart 2015, 22:01
Hayırlı Olsun Kazasız Belasız Kullanman Dileğiyle Darısı Herkese

Adventure58
06 Mart 2015, 22:03
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

Bab Hunk
06 Mart 2015, 22:06
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

manofsteel
06 Mart 2015, 22:42
Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah :)

hakikiteker
06 Mart 2015, 23:09
Teşekkürler herkese, ekipman ve kullanımında sıkıntım yok, olabildiğince çok araştırma yapıp kendimi geliştirdim ve geliştirmeye de devam edeceğim. Bundan sonrası biraz pratiğe ve daha sonrasında eğitime bakıyor. Rodaj konusunda bilgi eksiğim yok, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :). Zaten makinalara ilgim olduğundan olmayacak noktasına kadar bilirim, rodajını çok özenerek yapacağım. Fiyat konusunda da kesinlikle bu fiyatları bizim hak etmediğimizi düşünüyorum, o aletin ederi 3500 civarı olmalı. Ayrıca faturaya bakınca devletin bana nasıl geçirdiğinin de hikayesini okumuş oldum; 5000TL nin 1000TL si (abartmıyorum) vergi (ÖTV+KDV). Yazık bize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

hayırlı uğurlu olsun enjeksiyonlu değilmi:king:

Yok abi enjeksiyonlu değil, 2014 model diye geçiyor. 2015 modeller Mayıs'ta gelirmiş.

Onurhan D
07 Mart 2015, 00:34
Sonunda aldın demek hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız eskitirsin inşallah.
Kıskanmadım ki kıskanmadım ki :D

Mirkuza
07 Mart 2015, 00:44
Hayırlı olsun bak onca insan senin motor almana nasıl sevinmiş ve ne kadar güzel şeyler yazmışlar sende dikkatli ol yaşın çok genç , ailen sana bu kadar güvenmiş onları üzme bir ömür pişmanlık yaşamasınlar sonra. Tadını çıkara çıkara vur kırbacı sakin sakin vur kırbacı yoksa Ybr'de olsa yersin çifteyi :)

Enes Bakır
07 Mart 2015, 00:47
İnsanın hayaline kavuşması gibi güzel bişey yoktur :) sinek gibi vız vız gidersin artık her yere , kazasız belasız :)

hakikiteker
07 Mart 2015, 13:32
Sonunda aldın demek hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız eskitirsin inşallah.
Kıskanmadım ki kıskanmadım ki :D

Eyvallah, darısı sana kardeşim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Teşekkürler hepinize, vurucam kırbacı derken laf olsun diye söyledim. Yoksa korkuyorum bile diyebilirim ki korku iyidir hayatta tutar diye düşünüyorum :)

AydınOğlu09
07 Mart 2015, 13:37
Hayırlı olsun. En kısa sürede fotoğraf bekliyoruz :)

Freye
07 Mart 2015, 13:41
hayırlı olsun hocam
adam az daha koyup YBR almış :)

hakikiteker
07 Mart 2015, 13:44
Hayırlı olsun. En kısa sürede fotoğraf bekliyoruz :)

Teşekkür ederim, teslim alamadım daha pazartesi plaka çıkaracağım ama cuma gibi arkadaşımla bir gezi yapacağız kısmetse kuş cenneti ne. Fotoğraf kesinlikle alacağım :)

AydınOğlu09
07 Mart 2015, 13:52
Teşekkür ederim, teslim alamadım daha pazartesi plaka çıkaracağım ama cuma gibi arkadaşımla bir gezi yapacağız kısmetse kuş cenneti ne. Fotoğraf kesinlikle alacağım :)

Kuş cennetinde hiç bir şey yok :D başka yerlere gitmenizi öneririm

biyeybaraküs
07 Mart 2015, 14:08
iyi olur o taraflar sakin olur trafik açısından

burhank
07 Mart 2015, 15:24
Hayırlı olsun hocam...Bende ybr kullanıyorum rodajını düzgün yaptıktan sonra kafan rahat uzun yıllar kullanırsın ybr'yi:cat:

telike
07 Mart 2015, 15:43
Sonunda aldın dostum. Sabrettin sıfır motoru kaptın. Güle güle kullan kazasız belasız

Onurhan D
07 Mart 2015, 15:55
Bencede kuş cennetini boşver emin ol hiç bişe yok :)

sadocanni
07 Mart 2015, 15:57
Valla kismetse 15inden sonra yani YGS den sonra bir YBR 125 bende alicam cbr125ten sonra hem görünüş hem gidiş tatmin ederim bilmiyorum ama 2009 filan uygun bisey almak gerek artik :) hayirli olsun bu arada allah kaza bela vermesin

hakikiteker
07 Mart 2015, 18:41
Teşekkür ederim hepinize, iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz-öğütleriniz için, isteyenlerin tümüne kısmet olur inşallah. Kuş cennetini seçtim ama bir şey olduğundan değil, yollar güzel ve günün çoğu saati sakindir. 4 sene liseyi Sasalı'da okuyunca her tarafını biliyorum köy içleri dahil :mrgreen:

hakikiteker
04 Nisan 2015, 21:37
http://i.hizliresim.com/GvaWLN.jpg (http://hizliresim.com/GvaWLN)

Yükledim sonunda, açısı biraz kötü oldu ama acemilikten bi saat uğraşıp bunu becerince yola devam ettik :mrgreen: 120+ km gezdim bugün :)