PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H.G.S de son durum bilgisi geldi

BLACK_ICE
06 Mart 2015, 18:54
Bimer başvurunuz Bimer başvurunuz incelenmiş olup, başvurunuzda belirtmiş olduğunuz motosikletler için üretilmiş olan 6. Sınıf HGS kartları mevcut durumda PTT iş yerlerinde satışa sunulmuştur. Kart tipi ürün olan bu ürün etikete göre motosikletler için daha uygun bir üründür. Mevcut HGS etiketinizi iptal ederek 6. Sınıf HGS kartı temin edebilirsiniz. Şirketimiz hizmetlerini tercih ettiğiniz için teşekkür eder,işlerinizde başarılar dileriz.

MFTaşkıran
06 Mart 2015, 20:16
Ben kartı alacaktım bi problem çıktı kartı gördüm arkasında motor logosu olan kredi kartı boyutunda bir şey pazartesi alacağım.

muzoooo
06 Mart 2015, 20:54
ücretlendirme nasıl olacak acaba??
1.sınıf şeklinde mi yoksa indirimli mi??
bende tesadüfen bugün bankadan 1.sınıf etiketi aldım.

GB79
06 Mart 2015, 20:57
1. Sınıf ve 6. Sınıfın ücretlendirmesi aynı arkadaşlar. Yalnız bu kartı motora nasıl takacağımıza dair kesin bir çözüm bulamadım.

MFTaşkıran
06 Mart 2015, 21:24
1. Sınıf ve 6. Sınıfın ücretlendirmesi aynı arkadaşlar. Yalnız bu kartı motora nasıl takacağımıza dair kesin bir çözüm bulamadım.

Ben de bulamadım açıkçası biri bir fikir verse çok güzel olacak yani bir şey var aklımda fakat her zaman yapılabilecek bir şey değil.

berkcigdem
06 Mart 2015, 21:29
http://s878.photobucket.com/user/ekundak/media/2014-02-18152104_zps2ebcea60.jpg.html

herhalde dediğiniz kart bu. benim motorda şuanki incecik hgs yi yapıştırcak yer yokken bu hiç bir yere olmaz.

eek
06 Mart 2015, 21:36
En uzak mesafe meselesi nedeniyle otobanda sıkıntı olur ancak köprü geçişinde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum (bende de etiket var ve ruhsatın içinde duruyor), sorun yaşayan var mı?

atillatopal9
06 Mart 2015, 21:50
seni kandırmışlar dostum. ben 6 aydır 6.sınıf hgs kullanıyorum. normal araç klasmanından ve fiyatlandırmasından hiç farkı yok.
not; kart tipi hgs yide yapıştırmanıza gerek yok. şöyle avantajı var. geçiş yaptığınız süre sonrasında plakanızı okuyor ve o gece içerisinde hesapta ki bakiyeden düşüyor

Motor_Derili
06 Mart 2015, 21:52
HGS etiketini yspıştırmanıza gerek yok. Önemli olan plakanız adına kayıtlı bir HGS olması ve içinde yeterli bakiyesi bulunması. Ben yanımda bile taşımıyorum.

ilkadam
06 Mart 2015, 22:10
HGS etiketini yspýþtýrmanýza gerek yok. Önemli olan plakanýz adýna kayýtlý bir HGS olmasý ve içinde yeterli bakiyesi bulunmasý. Ben yanýmda bile taþýmýyorum.

Peki cezalı tutarı kesmiyor mu?
On katı oluyor

Motor_Derili
06 Mart 2015, 22:12
Peki cezalı tutarı kesmiyor mu?
On katı oluyor

Kesilmiyor. Önemli olan plakaya kayıtlı HGS kaydı ve yeterli bakiye bulunması. Benim bankadan otomatik yükleme talimatı var. 20 TL altına düşünce tekrar 20 TL yüklüyor.

İlave olarak arabanın ön camında takılı ama geçişlerimin yarısı okumadığı için kaçak geçiş yazıyor. Bu güne kadar hiçbir sorun olmadı. Sonradan sistem plaka-HGS durumuna bakıp otomatik düşüyor. HGS kaydı olmayan yada yeterli bakiye bulunmayana da 3-5 gün sonra yada neyse ceza kesiyor.

berkcigdem
07 Mart 2015, 03:57
hgs takmayan arkadaşlar sadece gişeleri kullanırken dikkat etsinler. eğer hgs yok ise normalde atıyorum 2 tl ödediğiniz yol için sizden en uzak mesafe parasını alıyor. onun dısında köprülerde sorun olmuyor.

vader
07 Mart 2015, 08:47
Kart tipi Hgs alırken yanında plastik kılıf veriyorlar, (vermezlerse de isteyin.)

Kılıfın bir tarafı yapışkan, eğer motosikletiniz'de rüzgar camı var ise, camın alt kısmına yapıştırabilirsiniz.

Yola çıkacağınız zaman HGS'yi kılıfın içine koyarsınız.

Ben bu şekilde kullanıyorum, ve memnunum.

Saygılarımla.