PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apartman önü motosiklet bırakma sorunu

condospree
05 Mart 2015, 20:42
Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda fikir almak istiyorum. Bir sitede oturuyorum ve kendi evim. Motosikletimi kış aylarında apartmanın önündeki 5 metre eninde 7 metre boyundaki alana kenara bırakıyorum, üstü kapalı diye. Kapıyı falan kapatmıyor kenarda duruyor. Apartmanda birileri bundan rahatsız olup sürekli site yönetimine şikayette bulunuyor bunu kaldırsın buradan diye. Sürekli uyarıyorlar aldırış etmedim bugüne dek pek. Nedeni de yaz aylarında gece 2 ye kadar insanlar sitede bahçede gürültü yapıyor, parkta çocuklar oyun oynuyor, ben de sabah 6'da uyanıp işe gidiyorum. Gece hep uykusuz kalıyorum gürültüden yaz aylarında. Ben şikayet edince, belli saatten sonra gürültü olmasın diye, söylüyoruz dinleyen yok diyorlar. Sırf gıcık olduğumdan buna, motosikleti de ben kaldırmıyorum.

Şimdi motosikletin üstüne yazı asmışlar kaldırın yoksa site yönetimi olarak biz taşırız diye. Bunu yapabilirler mi. Gürültüye bir şey yapmayıp motosiklete direniyorlar. Bunlar polis değil, kanun değil. Site yönetiminin sıkıntısı varsa benle adli yollara başvurur diye düşünüyorum. Benim özel mülkümü taşıyabilir mi? Apartman benim de malım, komşuların şikayeti varsa bana gelir, çözülmezse adli yola gideriz. Taşıma işine siz ne dersiniz?

Darkcity2000
05 Mart 2015, 20:54
Taşımak bir kenara dokunamazlar bile, yazının üzerine not bırakın, Bu motoru benden habersiz dokunan yerinden oynatan hakkında parmak izi almak da dahil hırsızlığa teşebüsten yasal işlem başlatacağım diye not düş. kimse uğraşamaz. Yada bir yazı apartmana as, motorumu lütfen el birliği ile koruyalım, çalınmasından ve hasar görmesinden endişeleniyorum benim için çok önemli, bu alanda güvende olduğunu düşünüyorum lütfen sizde yardımcı olun... yaz, çok şey değişebilir...

AurorAbeam
05 Mart 2015, 20:57
Bağla, taşıyamasınlar :) Ama hukuken bir bilgim yok.

TyrenRax
05 Mart 2015, 20:57
Adamlar Resmen Tehtid Etmiş "Kaldır Yoksa Biz Kaldırmasını Biliriz" gibisinden çok sinir bozucu

RAMİREZ
05 Mart 2015, 21:13
Kesinlikle taşıyamazlar. Taşırlarsa direk suçlu olurlar. Darkcity2000 in dediği mantıklı. Panoya bir yazı yaz. Yada topla milleti anlat meramını. Mutlaka hak veren çıkacaktır.

srkn.ks
05 Mart 2015, 21:22
Bir ara benimde basıma gelmişti
Kanunda şöyle bir madde war ne kadar işine yarar bilmiyorum

TÜRK CEZA KANUNU :5237
Mala zarar verme
MADDE 151. - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

onurordek
05 Mart 2015, 21:26
KAT MÜLKİYETİ KANUNU

IV - Ortak yerler:
Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her
halde ortak yer sayılır.
a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer
elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,
asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve
çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup
bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları,
sığınaklar, (1)
b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve
elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri,
c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri.
Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer
yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer.

II - Ortak yerler üzerinde :
Madde 16 – Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet
hükümlerine göre malik olurlar.
Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve
çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

A) Kat Maliklerinin borçları:
I - Genel kural:
Madde 18 – Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk
kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine
uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.
Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna)
hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine
getirmiyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.

Cronos
05 Mart 2015, 21:26
Bu milletin derdi ne motorlarla arkadaş anlamıyorum nasıl bi millet bu böyle. Ne yolda rahat var ne bahçede ne otoparkta vs.. Ben şuna bağlıyorum olayı çekemiyorlar arkadaş.

Enes Bakır
05 Mart 2015, 21:30
usta motorunu uzaktan gözetle biri dokundugu an ver odunu gitsin ben olsam böyle yapardım böyle insanlara böyle çözüm kimse kusura bakmasın :)

Adventure58
05 Mart 2015, 21:43
Enteresandır. Bizim ev sahibide yazık dışarda ıslanıyor binanın içine sığmaz mı ya diyor ki sığmaz da. Ama zihniyet işde

dadas607
05 Mart 2015, 21:45
KAT MÜLKİYETİ KANUNU

IV - Ortak yerler:
Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her
halde ortak yer sayılır.
a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer
elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,
asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve
çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup
bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları,
sığınaklar, (1)
b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve
elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri,
c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri.
Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer
yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer.

II - Ortak yerler üzerinde :
Madde 16 – Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet
hükümlerine göre malik olurlar.
Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve
çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

A) Kat Maliklerinin borçları:
I - Genel kural:
Madde 18 – Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk
kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine
uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.
Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna)
hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine
getirmiyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.

Eee özet geçsen makbul olurdu :queen:

fearlesboyy
05 Mart 2015, 21:48
işin özeti ende dairede oturuyorum ve motorumu bınanı sıgınagına kalorıfer kazanının oldugu alana koyuyorum ılk etapda şöyle böyle dediler tapu gıbı kanunu önlerıne koydumö cıt yok işin özü sen mal sahibiysen o binada hakkın var...kimse bir şey diyemez

condospree
05 Mart 2015, 21:58
Teşekkürler herkese fikirleri için arkadaşlar.

İşin ilginç tarafı apartmanın içine insanlar bisikletlerini de sokup bağlıyorlar, hatta asansöre koyup kendi katına bağlayan da var. İlk yazı yazdıklarında "bisiklet ve motosikletleri alalım" yazdılar. İşin aslı sonradan çıktı. Bisikletleri unuttular, benim dışarıdaki motosikleti taşırız diyorlar sadece, tek bana yazı asmışlar. Gıcıkları motosiklete yani:)

Ben aslında alırım oradan 1 ay sonra havalar da düzelir iyice, ama gece yarılarına kadar gürültüye ses yok, motosiklet sorun oldu.

Yarın sabah telefonla site yönetimini arayacağım. Ben işteyken açılıyor kapanıncaya kadar da işten gelemiyorum eve, yüz yüze şansım olmuyor. Şansıma apartman girişinde kamera da var. Sitenin kamerası ama çekerlerse motosikletimi, isterim görüntü, vermek zorunda kalırlar. Özel mülküm olduğunu, taşıyamayacaklarını söyleyeceğim. Neden koyduğumu da insan gibi anlatacağım. Neden her konuda bu kadar hassas olmadıklarını soracağım. Makul karşılarlarsa, gürültü konusunda da ellerinden geleni yaparlarsa, ben de alırım motosikleti. Bahçede bir tane çardak var kışın oturmuyor millet çok altına, belki oraya taşırım yağmur almıyor orası da, o da ayrı bir macera olur belki:)

dadas607
05 Mart 2015, 22:02
Adres ver gelelim sopalarla :) Her yere motosiklet koyalım işin şakası.

Bende bina girişine koyuyorum 3 gündür kimse bişi demedi hatta dış kapıyı açtınmı direk benim motosikletin kıçı çıkıyor korkuyom biri çarparda ışık yanmadan motosiklet aşağı düşer :D

mete_han
05 Mart 2015, 22:06
arkadaşım öncelikle yanlış yolda olduğunu söylemek isterim...bir sitede oturduğunu yazmışsın...madem öyle orada geçerli olan bir kanun ve nizam var..adı Kat Mülkiyeti Kanunu...site girişi ortak kullanım alanı olduğundan oraya herhangi bir aracı bırak bisiklet bile koyamazsın...ha uyarsın uymazsın o senin bileceğin iş...ama birileri seni bu konuda uyarırsa atar gider yapma...hem hukuken haksız hemde çokda tringo deme hakkına sahip değilsin...gerisi sana kalmış...

bende 2 yıl Ulus da site güvenliği yaptım...ordan biraz biliyorum konuları...

komşularla aran iyiyse sevilen biriysen vs sorun yok ama ters manyak psikopat bir komşuya dek gelirsen ulan sana ne dedik deyip bir gece yarısı egsozunun içine bez koyarsa ondan sonra sen uğraş :) ne olduğunu bile anlayamazsın...yada penseyle iki telini keser ön diskine çekiçle vurur vs anlıyorusn değilmi bence göze batma...

condospree
05 Mart 2015, 22:35
arkadaşım öncelikle yanlış yolda olduğunu söylemek isterim...bir sitede oturduğunu yazmışsın...madem öyle orada geçerli olan bir kanun ve nizam var..adı Kat Mülkiyeti Kanunu...site girişi ortak kullanım alanı olduğundan oraya herhangi bir aracı bırak bisiklet bile koyamazsın...ha uyarsın uymazsın o senin bileceğin iş...ama birileri seni bu konuda uyarırsa atar gider yapma...hem hukuken haksız hemde çokda tringo deme hakkına sahip değilsin...gerisi sana kalmış...

bende 2 yıl Ulus da site güvenliği yaptım...ordan biraz biliyorum konuları...

komşularla aran iyiyse sevilen biriysen vs sorun yok ama ters manyak psikopat bir komşuya dek gelirsen ulan sana ne dedik deyip bir gece yarısı egsozunun içine bez koyarsa ondan sonra sen uğraş :) ne olduğunu bile anlayamazsın...yada penseyle iki telini keser ön diskine çekiçle vurur vs anlıyorusn değilmi bence göze batma...

hocam hak veriyorum sana da. ben de normalde uyumsuz değilim almayı düşünürdüm, neme lazım milletin de canını sıkmayalım diye. ama her konuda sitedeki insanlar ve yönetim hassas olmuyor. benim de zoruma gidiyor açıkçası. gürültüden uyuyamayınca da kimse gece saat 2 olmuş, işe giden mi var erken giden mi var demiyor. site yönetimi de dinlemiyorlar diyor.

biri motosiklete de bir şey yaparsa, kameranın önünde olmasına rağmen motosiklet, ben uğraşırım yine tabii hasarları düzeltmekle.

Adventure58
05 Mart 2015, 22:46
Arkadaş da uzlaşma yolunda anladığımız kadarı ile ama, Motor dan önce cevredeki ses kirliliği ki dah ayaz gelmedi çocuklar sokaga salınmıyor :)
piskiletler ne olcek bende sesden rahatsızım neden sadece kapıdaki mtordan rahatsız oluyorlar diyor. Sitede olsa rahatsızda olsa Derdi olan gelir söyler değil mi? arkasından yazı asmak da ne?

RODWIN250R
05 Mart 2015, 23:01
Bir fotograf paylasabilirmisin? Benim garaj projem var

Siyah&Beyaz
05 Mart 2015, 23:20
Site yazili kurallari icinde buna iliskin ya da benzer bir madde varsa cekici cagirip aldirabilirler. Sitenin yazili kurallarina bakin.

Darkcity2000
05 Mart 2015, 23:32
Site yazili kurallari icinde buna iliskin ya da benzer bir madde varsa cekici cagirip aldirabilirler. Sitenin yazili kurallarina bakin.

site kuralı vs bağlamaz alıp götüremezler, site kuralları tck dan üstün değildir. o motora dokunan cürüm işler.

Sabırsız
05 Mart 2015, 23:37
Yapamazlar Darkcity'nin dediğini yap .

Fatihunak
06 Mart 2015, 01:52
Bende sitede oturuyorum da yazınızı okuyunca şaşırdım açıkçası ya çok duyarsız insan var ya da duyarlıları bize denk gelmiş. Bizim binada 5 kişinin motoru var herkes sıraya diziyor bizim bloğun önünde zaten hepimiz hemen hemen aynı saatte işe gidiyoruz bu zamana kadar hiçbir kimse bu motorlar ne burda demedi, diyemezde zaten. Ee ozaman onlarda araçlarını kaldırıma parketmesinler? Sonuçta yaya yolu?

Açıkçası kimsenin motoruna kimseler karışamaz :cherry:

jrbatu
06 Mart 2015, 02:13
duran haldeki mülkünüzü hareket ettiren kişiyi gönül rahatlığı ile hırsızlık suçlamasıyla şikayet edebilirsiniz. Site içerisinde sizin de sahip olduğunuz alan var çünkü. Kimse karışamaz.

yeknet
06 Mart 2015, 02:25
sizin motorunuz olduğunu biliyorlar mı? biliyorlarsa neden yüzünüze söylemiyorlar. park ettiğiniz yer apartman ortak alanı ve herhangibir şekilde birilerinin geçişini engelliyorsa oraya park etmek için yönetimden izin almalısınız. Konu sadece gürültü ise şikayet edenlerle makul yollu anlaşabilirsiniz. yok eğer bir gıcıklık sözkonusu ise her iki taraf da hiçbirşey yapamaz, siz oraya park edersiniz onlar da size yazı bırakırlar hepsi bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

bizim otoparkta hurda bir araba var sahibi 1 yıl oldu yerinden oynatmıyor kendisinin de nerde olduğu belli değil. her daireye bir arabalık yer yok yani orası onun tapulu malı değil ama arabayı dışarı çektiremiyoruz. Aynı şekilde kadıköyde yol kenarı park alanında lastikleri patlamış araba var ama trafik gelip çekmiyor.

125cm3
06 Mart 2015, 04:34
motorun ustune birakilan kagidi sakla delil. bi avukat arkadasina rica et bi yazi ile site yonetimini uyar haklarini bildigine belirt cahilce isler yapmasini onle onlardan onde ol herzaman . ayrica site yonetimi sana park yeri gostermek zorunda. yada motorun onone araba kayinca tutmasi icin bar caktir yere , barada zincirle ustunude kapat 3-4ay binmeyeceksen.

MELİH
06 Mart 2015, 07:09
deposunda benzin olması nedeni ile güvenlik açısından sakıncalı şeklinde işlem yapabilirler.

sandıkçı
06 Mart 2015, 07:37
Yaşadığım bir olayı paylaşayım: apartman bahçemizde araç girecek yer yok.sadece motor veya bisîklet girebilir.motorun üzerine yazı bırakmışlar "bunu bi daha buraya koyma burası motosiklet garajı değil"gibi komik vasat bir yazıyla not bırakmışlar.sonra notun sahibine ulaştım.karşımda tahmin ettîğim gibi zeka seviyesi yerlerde olan teyzeler-amcalar çıktı.kendisine motorun bahçede ne gibi bir zararı olduğunu sorduğumda verdiği cevap "patlama ihtimali var" en kötü çin mallarındA bile duymadığım bir ihtimal HONdA nın en son teknoloji scoterında nasıl olucağını tabiki algı sorunundan dolayı açıklayamadım...
Sonuç olarak muhattap olmadım ve dışarda bir yere alıp önce çelik zincirle bağladım.sonra içim rahat etmedi kasko yaptırdım.bu tarz insanlara uğraşacak vaktin varsa uğraş ama laf anlatmassın çünkü bu insanlar şizofren.. şiddete başvurusun bastırsan bile zararı sana dokunur(polis-karakol). Korkmuş sinmiş gibi gözükmeden ağır ağır başka yere al.notu yazanı bul motoru ellerse başvurmayı düşündüğün yol hangisiyse anlat.ama al o aracı bi kere kafayı takmış hastalar. Değmezz aynı konudan yakın bir arkadaşım asliye mahkemelerinde sürünüyo kaç senedir.

vader
06 Mart 2015, 08:47
Motosiklete karşı yukarıda anlatılanlara benzer "tatsız" olaylar ülkemizde maalesef sıkça yaşanıyor.

İnsanlarımızın bu güzel makineye karşı, "bağnaz" bir bakış açısı olduğunu düşünüyorum.

Benzeri bir olay benim de başıma geldi; bizde kapalı garaj var apartmanın altında, sorun ise egzoz sesi oldu.

Yönetici motoru iterek dışarı çıkartıp çalıştırmamı istedi, sorun şu ki garaj girişinde oldukça dik bir rampa mevcut.

Kendisini garaja davet ettim bir gün, motosikletimin "doğası" gereği (cruiser) bu şekilde sesli çalıştığını izah ettim, sonrasında ise garajdan iterek dışarı çıkarmasını rica ettim, 235 kg olduğu için beceremedi tabii ki :cherry:

Olay bu şekilde daha fazla uzamadan çözüldü.

Saygılarımla.

celikat
06 Mart 2015, 10:12
türklerin birada yaşaması tarih boyunca her zaman sıkıntılı olmuştur. ister bundan binlerce sene öncesinin obası, beyliği, imparatorluğu olsun, ister bugünün site yaşantısı olsun. hep aynı terane. benim dediğim olsun, benim istediğim olsun muhabbetleri. bunu site yaşantısı, trafik, siyaset, iş hayatı ve bunlara benzer binlerce alanda her daim görürsün. kısır çekişmeler, sidik yarıştırmalar. kısaca ego tatmini.

yapacağın iş belli.

rahat etmek istiyorsan, başın ağrımasın istiyorsan yaşadığın yerin delisi olacaksın. aha bu deli diyecekler senin için. parmakla gösterecekler, manyağın önde gideni bu diye. o zaman kimse senin tavuğuna kışt diyemez. süper rahat edersin. tecrübe ile sabittir.

condospree
06 Mart 2015, 10:45
Arkadaşlar bu sabah site yönetiminden bir bayanla konuştum. Kadın kibar bir dille durumunu anlattı, kendi astırmış yazıyı.

Ben "merhaba, şu blokta şu dairede oturan şu kişiyim. girişteki motosiklet benim, üzerine site yönetiminden bir yazı yapıştırılmış, sizin haberiniz var mı?" diye sordum. kadın, "kusura bakmayın, ben yapıştırttım yazıyı ama uzun zamandır hep aynı yerde durunca(kışın 2-3 haftada bir biniyorum güneşli havada), kullanan var mı yok mu, sahibi var mı bilemedim. elimden geldiğince size ulaşmaya çalıştım ama bulamadım sizi. sahibi yoksa taşıtmayı planlıyordum" dedi. "sizin malınızı elbette sizden izinsiz taşıtamayız." diye olayı kıvırdı büktü toparladı. ben de bu konularda genelde uzlaşmaya çalıştığımı ama gürültü konusunun geçiştirildiğini, ayrıca apartman içindeki bisikletlere, ortak alanlardaki eşyalara laf edilmeyip sadece benim motosikletime özel böyle bir yazının yapıştırılmasının motosiklete kasıt olduğunu düşündürttüğünü söyledim. her konuda düzensizlik varken motosikletin göze batması zoruma gidiyor dedim. kadın sizin motosikletin sahibini bilmediğimden ona yazdım, yoksa haklısınız, kış aylarında siz de aracınız korunsun diye koymuşsunuz dedi. biz de insanların arasını bulmaya çalışıyoruz, sıkıntı olmasın diye uğraşıyoruz dedi. siz kış ayları artık yavaş yavaş bittiğine göre oradan kaldırsanız, şikayetleri kessek; daha sonra da 10 gün içerisinde apartman içerisindeki diğer eşyaların toplatıldığını, bisikletlere de sizden ayrı muamele yapılmadığını da göreceksiniz, gündüz ben de bu işlerle uğraşıyorum dedi. size kastımız yok, siz bir adım atın, diğer insanlara da bir adım attırmaya çalışalım dedi.

Gürültü konusuna gelince, kendisinin de sitede oturduğunu, bazı şeyler deneyip halen çözemediğini söyledi. 12den sonra park ve çardakta oturanların gürültüsünü; ışıkları kapattırıyorum kesemiyorum, her yere yazı asıyorum çözemiyorum. bazen polis çağırıyoruz, o gün gidiyorlar, ertesi gün yine çocuklarını alıp gece çıkıyorlar diyor. öneriniz varsa gelin beraber çözmeye çalışalım bu işi diyor.

Ben de sonuç olarak tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır hesabı, alayım o zaman dedim. bahçedeki kullanılmayan çardaklardan birinin altına koyarım, başka arkadaşlardan da oralara koyanlar var. bir 10 gün bakalım, başka değişiklik oluyor mu diye sitede. yine insanlığımızı yapıp kenara çekilelim, izleyelim gelişmeleri. bize mi gıcıklık varmış, iyi niyetle mi konuşmuşlar anlaşılır nasıl olsa.

screamaykut
06 Mart 2015, 12:03
HUKUKEN BIR BILGIM YOK AMA SAHIBININ IZNI OLMADAN BIR YERDEN BASKA BIR YERE HER HANGI BIRSEYI KIMSENIN TASIMA HAKKI YOKTUR BEN DE AYNI SORUNLARI YASADIM BINAMIZIN ALTINDA SUCU VARDI BENDE KENDI BINAMIZ MECBUREN BIRAKIYORDUM YAZ AYLARINDA AMA BENDEN HABERSIZ ALIP YOLUN KARSISINA KOYMUSLAR VE BIRAKIRKENDE SINYALINI KIRMISLARDI POLISTEN SIYAKETCI OLDUM ZARARIMI KARSILADILAR VE BEN YINE HALA ISTEDIGIM KENDI BINAMIN ONUNE KOYUYORUM HIC BIR YERDE HIC KIMSENIN BIR MALINI BASKA BIR YERE TASIYAMAZ

DKN
06 Mart 2015, 14:12
motorun modeli ne ?

harun27
06 Mart 2015, 14:43
Allah hepimizi kişiliksiz komşulardan korusun...

Alisilin
06 Mart 2015, 14:57
Bence motosiklet falan bahane, o apartmanda senin kişisel olarak anlaşamadığın birisi var, ondan çıkıyor bu istekler.

mete_han
06 Mart 2015, 21:20
hocam hak veriyorum sana da. ben de normalde uyumsuz değilim almayı düşünürdüm, neme lazım milletin de canını sıkmayalım diye. ama her konuda sitedeki insanlar ve yönetim hassas olmuyor. benim de zoruma gidiyor açıkçası. gürültüden uyuyamayınca da kimse gece saat 2 olmuş, işe giden mi var erken giden mi var demiyor. site yönetimi de dinlemiyorlar diyor.

biri motosiklete de bir şey yaparsa, kameranın önünde olmasına rağmen motosiklet, ben uğraşırım yine tabii hasarları düzeltmekle.

site ortamında güvenlik olsa bile eğer kin tutan bir komşu varsa ve sen onun hedef tahtasında isen malını bir şekilde koruman lazım...unutma havlayan köpek ısırmaz...asıl havlamayanlardan korkman lazım.. :P

bir ybr milletin dötüne nedne batar onuda anlamış değilim..site yöneticileri genelde işgüzardır...

condospree
06 Mart 2015, 23:11
http://i60.tinypic.com/ayrc51.jpg
http://i57.tinypic.com/2e38rdf.jpg

Arkadaşlar fotoğraf biraz geç paylaşabildim. Alttaki resimde girişin tamamı yok ama, görünen kısım apartman girişinin tam yarısı. Engelleyen bir durum yok aslında. Motosikletin arkasındaki cam kısım da sabit, açılabilen bir kapı değil.

Neyse artık, yarın sabah alacağım, bakacağım duruma. Duruma göre bakacağız neler olacak:)

mete_han
06 Mart 2015, 23:18
Sultanahmetde hiç unutmam pezevengin biri motorumu çekerek yerini değiştirmeye çalışmış geldiğinde orta sehpam yamulmuştu sonrası zaten kırıldı ...ellerken sağına soluna verebilecekleri zararlarıda düşünmek lazım..bence onlar ellemeden sen kaldır...bahcıvana güvenliğe teknik elemanlara haydi bir tutunda çekek diyecekler...olan yine sana olacak...

hotbiber3
06 Mart 2015, 23:28
hocam motorun kime neye zararı var allah aşkına orada ben olsam inat için alır içerdeki posta kutusunun altına koyarım terbiyesiz eriflere bak gelelim mi yardıma konuşmaya ?