PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durum bu sefer gerçekten b*ktan.

sozerten
05 Mart 2015, 19:14
Merhaba arkadaşlar. Apartmanın lağım borusu kapalı garajımdan geçiyor, iki gün önce boru patlamış. Ortalığın durumunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Motorumu başka bir garaja koydum bugün. Sorum ise şu, hem motora zarar vermeyecek hem de yüksek dezenfeksiyon sağlayacak bir temizlik maddesi var mıdır?

Carbondioxid
05 Mart 2015, 19:27
Antibakteriyel sıvı el sabunları aklıma gelen ilk şey oldu , (protex vesair markalar.) doktor yakınınız/tanıdığınız var ise başka markalarda belki tavsiye edebilirler.

Hakikaten b*ktan bir durum:santa:

mephamd
05 Mart 2015, 19:29
su. Bol su.

Sıradan deterjanlar yeterli. Zaten lagımdakı bütün bakteriler bizim normalde taşıdığımız bakterılerdır. Sadece yoğunluğu fazla.

Endişe etmeye gerek yok.
Bol su ve normal köpüklü sistemlerle yıkayın yeterli olacaktır.

Bune
05 Mart 2015, 20:23
Geçmiş olsun gözümün önüne bile getirmek istemiyorum ::arrow:: inşallah lağımın patladığını erken farketmişlerdir de fazla bi hasar yoktur.

efendy06
05 Mart 2015, 21:41
Motoru yıkayacakanız, şu benzinliklerde oto yıkmalardaki köpük aslında bildiğimiz asit ihtiva ediyor. İşe yarar. Bol bol su en iyisidir.
Yok garaj için soruyorsanız çamaşır suyu bile kullanabilirsiniz.

shooter1
05 Mart 2015, 21:52
hakkaten b*k bir durum geçmiş olsun

mete_han
05 Mart 2015, 21:55
caaaanım ınazuma bok deryasınaa malzeme oldu hemi..geçmiş olsun...peki normal ilaçlı yıkamayla asla koku geçmez mi diyorsun...bir kaç foto atsan :) yani lağım suları motora ne kadar temas etti...

DraQuila
05 Mart 2015, 21:57
geçmiş olsun arkadaşım ben olsam satardım .. "ciddiyim" :D

sozerten
05 Mart 2015, 22:01
caaaanım ınazuma bok deryasınaa malzeme oldu hemi..geçmiş olsun...peki normal ilaçlı yıkamayla asla koku geçmez mi diyorsun...bir kaç foto atsan :) yani lağım suları motora ne kadar temas etti...

Garip bi şekilde hiçbir koku yok abi. Pis su sadece lastiklere değdi. Ama yine de binerken içim rahat etmez o yüzden soruyordum

mete_han
05 Mart 2015, 22:20
aslında haklısın...eğer seleye değdiyse yani istemsiz bir etkisi kalıcılığı olabilir...açık havada kalsa belki diyorum zaman içinde geçermi..çünkü egsoz ve motor ısısında ortaya bir tuhaf koku çıkabilir...yağmurlu bir günde yoğun tempolu bir turlama ve sonrası yıkamada ne olur acaba...lağım biliyorsun yüksek metan gazı taşır tek sıkıntı belki de...o metan gazı motorun bir yerlerine sızarsa ve motor çalıştığında bu acayip koku çıkacaksa ondan korkmak lazım...satmayı düşünürsende bu detayı anlatmazdın diye umuyorum..tekrar geçmiş olsun...

pis su lastiklere değdi yazmışsın şimdi okudum...:P başkan o zaman sıkıntı yok ya..psikolojik olarak tamam ama bende bu stresi kaza sonrası yaşarım...kaza yapmışsam değil motordan hayatdan soğurum ve satmak isterim hemen...:cat:

berkcigdem
05 Mart 2015, 23:15
geçmiş olsun. anlattığınız kadarıyla çok abartılcak bir durum yok ama eğer içinize sinmesini istiyorsanız sonax gibi firmalarda sele - gidon - elcikler gibi yerlere özel temizlik maddeleriyle acayip şeyler yapıyorlar eskisinden dahada temiz oluyor. böyle bir yerde motoru yıkatabilirsiniz en fazla alıcakları 50-100 tl dir ama içiniz rahatlar ve cidden temizler.

oluroyle
05 Mart 2015, 23:15
Merhaba,

Buyuk gecmis olsun . Tekerlere değmiş sadece, sorun olmaz. Tekerler nerelerden geciyo degiyor.

arda4
05 Mart 2015, 23:22
var, su buharı.

Çamaşır suyunu çok fazla sulandırırsan o da olur.

Kolayca dezenfekte edersin, mikrop falan kalmaz merak etme :cat:

logan07
05 Mart 2015, 23:29
yıka güneşe koy gitsin. mikrop kaparsan en fazla ishal olursun. zaten şebeke suyuna da çoğu zaman karışıyor.