PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsiklet garajı imalatı fikri

RODWIN250R
05 Mart 2015, 13:12
Arkadaşlar herkese merhaba,
Aklımda uzun zamandır bir konu var sizinde fikirleriniz alabilirmiyim...
Motosiklet Garajı imalatına girmek istiyorum. Şöyle çok pahalı olmayan ancak şık tasarımlı ve çalınmaya engel olacak. Aynı zamanda motoru pisliklerden , kötü hava şartlarından, hayvan pisliği ve zararlarından koruyacak.Tüm ekipmanlarınızı da içine koyabileceksiniz, artık eve eşya taşımak yok. Sırt çantanız kaskınız elbiseleriniz garajda kutusunda olacak. İçersinde de küçük el aletleri olacak ve ufak müdahaleleri siz kendiniz yapacaksınız.
Şimdi sizden tavsiye beklentilerim ve kullanıp kullanılmayacağı konusunda yorumlarınzı bekliyorum. Özel sitede oturan ve binanın kendi garajından motoru çalınanlara da çok çözüm getirecektir.Bahçeli evi olanlara da büyük kolaylık olacak.
*Yıllık 300 adet Üretebileceğim.
*Fiyatı Çok Makul seviyede tutabiliyorum.
*Ebatları 3 farklı ölçüde olabilecek. (sipariş edenin motoruna göre)
*Çekmeceleri, elektiriği, ve Motor askıya alma aparatıda olacak
*Demontable olacak istediğinizde sökülüp taşına bilecek
*3 farklı rente üreteceğim
*Araç arkasında çekilebilecek (römorklu)
*El aletleri çantası olacak .

Sizden gelecek yorumlar bu iş kolunda ilerleyip irlemeyeceğime dair bir fikir olacaktır.

http://www.leisurebuildings.com/acatalog/motorcycle-garage-large.jpg

AydınOğlu09
05 Mart 2015, 13:19
Fikir güzel ancak, sitede veya kiralık oturan adam bunu alsa bile nereye koyacak sıkıntı orada. Kaç kişinin kendine ait bahçesi veya boş bir yeri var acaba?

Örnek; Ben müstakil evde oturuyorum ama evimin yanında sadece balkon büyüklüğünde bir boşluk var.

RODWIN250R
05 Mart 2015, 13:50
Küçük modellerinide yapıcaz. Çekmece model olarak. Gerekirse kaldırımda bile durabilecek ..
http://www.hogcabin.com/Graphics/HogCabin-ani.gif

nines
05 Mart 2015, 14:00
bence fikrin gayet iyi ama birazdaha büyük düşünmelisin ilk etapta türkiye pazarı olabilir ama daha sonra yurtdışına kesinlikle yönelmelisin. ve mümkün mertebe markalaşmanı öneririm yani dizayn ettiğin garajların pantentini al. bunun dışında bütçe hesabını çok iyi yapmanı öneririm. bazen evdeki hesap çarşıya uymayabilir. ayrıca yıllık 300 adet biraz iddialı yapılmazmı yapılır ama biraz fabrikasyon gerekli. düşünürsen kosgeb desteklerine başvurabilirsin.

şimdi gelelim işin mühendislik kısmına.

1- hangi malzemeden yapmayı düşünüyorsun.
2- bağlantı elemanlarını garajın içine gelecek şekilde yapmanı öneririm öteki türlü sadece yağmurdan korur (dıştan verirsen hırsız elinde tornavidasıyla söker gider.
3- iç dizayn çok çok önemli özellikle hacim/alan değerini iyi hesapla bu sayede optimum değere ulaşırsın yani maksimum hacim minimum malzeme.

bunun gibi işler kısaca. bu arada herhangi bir sorun olursa çekinmeden sor.

TEKNECI
05 Mart 2015, 14:13
cok guzel fikir.
su 2. foto, kucuk model icin ben siraya girebilirim.
fiyat onemli tabii ki..
kolay gelsin

bu arada benzer urunler, fiyatlar icin;
http://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?query_text=motosiklet+garaji

RODWIN250R
05 Mart 2015, 14:19
nines teşekkürler.
Bazı cevaplar vereyim ama ticari kısmından olmayacak (sır babında)
Ana şase FE (demir) olacak. Yan duvarları caka büküm ile kuvvetlendirilmiş 1.50mm sac dan imal eloksallı Aluminyum levha olacak. Düşeyde demir profil destekli ızgaralı .
300 adet aslında maliyet&kar oranından geliyor. yani 300 satmak zorunlu ki proje geliştirile bilsin ve uluslararası arenaya alnı ak çıkması için.
2 yıldan önce ihracat düşünmüyorum. Öncelikli hedef ülkemde başarıyı yakalamak ve doğru tasarımı ihtiyaca göre tam belirlemek. Avrupa, Canada, USA gibi ülkelerde zaten var bu ürünler. Ancak hedef ülkelerim olmasada maliyet ve tasarım ile bu pazarlarıda zorlamak mümkün.
Benim kisi bir fikir işte.... sonuçta bir uğraşı meşkale ve gelir elde etmek gerekli...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

tiawern
05 Mart 2015, 14:19
Bu güzel proje için sizi tebrik ediyorum. Çok pahalı olmayacak ancak şık tasarımlı ve çalınmaya engel olacaksa bence iş yapar

RODWIN250R
05 Mart 2015, 14:22
cok guzel fikir.
su 2. foto, kucuk model icin ben siraya girebilirim.
fiyat onemli tabii ki..
kolay gelsin

bu arada benzer urunler, fiyatlar icin;
http://www.sahibinden.com/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning?query_text=motosiklet+garaji

Bunda alt şase yok ... Yani alttan kaldırsanız garajı ters döner ve motor dışarıda kalır. Bu değil. Benim düşüncem tamamen endüstriye olacak

HAZZILHAR
05 Mart 2015, 14:23
Ben destekliyorum şahsen ama tutar mı bilmiyorum. Üstteki yeşil olanın projesini hazırladım 1-2 ay önce. Malzeme olarak da alüminyum konteyner sandviç panellerinden kullanacaktım 5 mm'lik. Tabanı da yükseltilmiş olarak yapacaktım ki kışın lastikler soğuk ve sert zeminde sırt yapmasın. Raflar, 3'lü priz ve bir adet led aydınlatma da ekleyerek tasarımı bitirdim. Bağlantılarında bulon veya cıvatalı köşebentler kullanarak da demontaja uygun olmasını planladım. Buraya kadar aldığım fiyatlarla işçilik hariç bana 570 TL'ye mal oldu. Şimdi ise zımparalı rampa (tekerlek kaymasın diye) ve kapıyı nasıl yapsam diye düşünüyorum. Çünkü bu sistemlerde asma kilit kullanırsan kırıp açması hırsız açısından çok basitleşiyor. Sağa sola dönmeyi engelleyecek bir tırnak koymam lazım ki kapı yalnızca anahtarıyla açılsın. Tahminimce işçiliği bana ait olmak üzere 700-750 TL civarına bu işi bitiririm gibi. Sen eğer seri üretime geçeceksen tek işin bu olmamalı. 1000 TL'den pazarlasan adam diyecek ki "Benim motorum zaten 1500TL". Her kesime satamayacaksın, herkesin evi/bahçesi müsait olmayacak. Bunu sadece standart bir üretim yapıyorsan yan imalat olarak üret. Yoksa batabilirsin. Zaten üreticileri var. Vakti olan adam da biraz eli alet tutuyorsa kendisi yapıyor veya ucuz işçilik isteyen demircilere yaptırıyor. 1000 TL'nin altına düşebileceksen o zaman satışların ciddi olarak artabilir. Umarım başarılı olursun ve ilk müşterin ben olurum çünkü yapmaya çok üşeniyorum + vaktim yok : )

Dip Not: İnşaat Mühendisiyim.

emc2
05 Mart 2015, 14:25
isimde vermek lazim buna gerci siz vermissiniz. " demontable" ��:queen::silent:

RODWIN250R
05 Mart 2015, 14:27
Bu güzel proje için sizi tebrik ediyorum. Çok pahalı olmayacak ancak şık tasarımlı ve çalınmaya engel olacaksa bence iş yapar

3.000TL değerindeki motosiklet te çalındığında kıymetli ve 50.000TL değerindeki motosiklette çalındığında kıymetlidir. Bu ana kural çerçevesinde garaj tasarımı yapacağım.3 ayrı modelde 3 ayrı fiyatta garaj ile piyasaya çıkmak istiyorum. Burada motosiklet kullanıcılarının fikri ve yönlendirmesine çok ihtiyacım var. Bende motosiklet kullanıyorum. Bazı detayları atlamak istemiyorum ancak fiyat en önemli kriter burada.

Onurhan D
05 Mart 2015, 14:32
Çekmece gibi olandan internette görmüştüm çok pahalıydı.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-moto-box-kapali-motosiklet-garaji-ako-tuning-176608952/detay

Sizin fikirler güzel inşallah hayırlı olur.

RODWIN250R
05 Mart 2015, 15:04
isimde vermek lazim buna gerci siz vermissiniz. " demontable" ��:queen::silent:

isim var. kayıt edildi. domantabşe değil :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Ben destekliyorum şahsen ama tutar mı bilmiyorum. Üstteki yeşil olanın projesini hazırladım 1-2 ay önce. Malzeme olarak da alüminyum konteyner sandviç panellerinden kullanacaktım 5 mm'lik. Tabanı da yükseltilmiş olarak yapacaktım ki kışın lastikler soğuk ve sert zeminde sırt yapmasın. Raflar, 3'lü priz ve bir adet led aydınlatma da ekleyerek tasarımı bitirdim. Bağlantılarında bulon veya cıvatalı köşebentler kullanarak da demontaja uygun olmasını planladım. Buraya kadar aldığım fiyatlarla işçilik hariç bana 570 TL'ye mal oldu. Şimdi ise zımparalı rampa (tekerlek kaymasın diye) ve kapıyı nasıl yapsam diye düşünüyorum. Çünkü bu sistemlerde asma kilit kullanırsan kırıp açması hırsız açısından çok basitleşiyor. Sağa sola dönmeyi engelleyecek bir tırnak koymam lazım ki kapı yalnızca anahtarıyla açılsın. Tahminimce işçiliği bana ait olmak üzere 700-750 TL civarına bu işi bitiririm gibi. Sen eğer seri üretime geçeceksen tek işin bu olmamalı. 1000 TL'den pazarlasan adam diyecek ki "Benim motorum zaten 1500TL". Her kesime satamayacaksın, herkesin evi/bahçesi müsait olmayacak. Bunu sadece standart bir üretim yapıyorsan yan imalat olarak üret. Yoksa batabilirsin. Zaten üreticileri var. Vakti olan adam da biraz eli alet tutuyorsa kendisi yapıyor veya ucuz işçilik isteyen demircilere yaptırıyor. 1000 TL'nin altına düşebileceksen o zaman satışların ciddi olarak artabilir. Umarım başarılı olursun ve ilk müşterin ben olurum çünkü yapmaya çok üşeniyorum + vaktim yok : )

Dip Not: İnşaat Mühendisiyim.

5mm konteyner sac çok kalın ve ağır olacak bence. Maliyeti yüksek işlemesi zor ve süreç gerektirir. Bu işin tasarım noktası alt şaseden başladığı için maliyetin genelidealt şaseye gidiyor. Daha akllıca endüstriyel tasarım fikirlerim var. İmalat konusu çok önemli. İyi bir atölye ile tasarım odaklı çalışacağım. Kapı kilit konusunda çok meşhur bir kilit firması sahibi benim arkadaşım. Yani kapıyı hırsızlar açamayacak emin olabilirsin.:cat: bu arada maliyeti 1.000tL nin altına düşecek bir ürünü de hazırladım. Kendin Kur mantığında Kutulu satılacak.

CompanERROR
05 Mart 2015, 15:19
İşin kötü yanı olurda biri patlatırsa bu sefer kask mont ne varsa gidecek. Ya adam kamyonetle gelip çekerse :silent:

ilker a.
05 Mart 2015, 15:21
Fuarda görmüştüm; www.novagaraj.com adresinde, tam tarif ettiğiniz şeyler var zaten.

RODWIN250R
05 Mart 2015, 15:32
Fuarda görmüştüm; www.novagaraj.com adresinde, tam tarif ettiğiniz şeyler var zaten.

çok kalitesiz hemde çok pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

İşin kötü yanı olurda biri patlatırsa bu sefer kask mont ne varsa gidecek. Ya adam kamyonetle gelip çekerse :silent:

komyonetle çekecek adam da sonuçlarını-a katlanacaktır artık....:queen:

HAZZILHAR
05 Mart 2015, 16:02
isim var. kayıt edildi. domantabşe değil :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

5mm konteyner sac çok kalın ve ağır olacak bence. Maliyeti yüksek işlemesi zor ve süreç gerektirir. Bu işin tasarım noktası alt şaseden başladığı için maliyetin genelidealt şaseye gidiyor. Daha akllıca endüstriyel tasarım fikirlerim var. İmalat konusu çok önemli. İyi bir atölye ile tasarım odaklı çalışacağım. Kapı kilit konusunda çok meşhur bir kilit firması sahibi benim arkadaşım. Yani kapıyı hırsızlar açamayacak emin olabilirsin.:cat: bu arada maliyeti 1.000tL nin altına düşecek bir ürünü de hazırladım. Kendin Kur mantığında Kutulu satılacak.

5 mm sac hurda konteyner'dan çıkma olarak alacaktım ucuz diye. Bir de 2 mm'in altındaki kalınlıklardan olursa yandan rüzgar aldıysan inanılmaz gürültü çıkıyor. Panel halinde ayırırsan bunun önüne geçersin gerçi. Yekpare olmadığı sürece çok da sıkıntı olmaz.

Yere dübellersen sıkıntı olmaz. Taşıyacağın zaman sökersin dübelleri. Zaten çalmak isteyen adam her türlü çalar, ne önlem alırsan al önüne geçemezsin. O kadar da düşünemeyiz artık.

A.Volkan
05 Mart 2015, 16:44
Ali bey bence çok güzel fikir :cat:ben bahçekatı evlere bakıyorum sırf bu motor olayı yüzünden!

Murat.K.
05 Mart 2015, 17:06
fikir çok hoşuma gitti, hatta uzun vade de mantıklı bir yatırım gibi bile duruyor. fazla güvenlikten zarar gelmez. tık sıkıntı apartman veya yönetimleri bunları bahçelere konulmasına izin vermeyebilir. malum site ve apartmanların bahçeleri ortak alana girmekte, mutlakada binada buna karşı çıkacak bir dengesiz bulunacaktır...

RODWIN250R
05 Mart 2015, 17:13
fikir çok hoşuma gitti, hatta uzun vade de mantıklı bir yatırım gibi bile duruyor. fazla güvenlikten zarar gelmez. tık sıkıntı apartman veya yönetimleri bunları bahçelere konulmasına izin vermeyebilir. malum site ve apartmanların bahçeleri ortak alana girmekte, mutlakada binada buna karşı çıkacak bir dengesiz bulunacaktır...

Apartman altı garajlara kurulabilecek daha eni dar ama şık tasarımlı modelleri geliştirip, apartman yöneticilerininde itiraz etmeden beğenerek kabul edecekleri hücre garajları da tasarladım.bu da mümkün ancak hücre garaj modelinde kaskları ve ekipmanları evinize çıkarmak durumunda kalacaksınız. hücre daraglar motorunuzu siz yokken kurcalanmaktan koruyacak ve apartmandaki çocukların eğlence oyuncağı olmayacak. Yer kaplamaz aracınıza ait garaj hakkınızın dışına çıkmadan aracın ön kısmına gelen boşlukta konumlanır.

Tgn
05 Mart 2015, 17:45
Fikir güzel. Aslında olabilecek birşey.
Ben yinede kendi fikrimi söylemeliyim.
Bu işin kilit noktası fiattır bana göre
Sıradan bir demirci bu işi kaça yaparsa sen ondan daha aşağıya ve kaliteli yaparsan işi alırsın. Buda 500 tl civarlarına üretim yapabilmen demek.

infernox
05 Mart 2015, 17:45
Şu apartman altı garajın nasıl birşey olduğunu anlamak için resim varmı?

RODWIN250R
05 Mart 2015, 18:52
Şu apartman altı garajın nasıl birşey olduğunu anlamak için resim varmı?

Tasarım ve detayları var ancak buradan vermem doğru değil takdir ederseniz. Bir aracın enin genişliğinde (ayna ucundan ayna ucuna 2200mm) . hücre garajın boyu arabanın eni kadar yani.. genişliği de 85cm . Ağırlığı 43kg mı geçmeyecek. Hücre garajı kabin Açma ve Kapama ayak pedallıdır. Zemin kapalı ve geçmek kilit emniyetlidir. 220cm uzunluk X 85cm genişlik h:120cm. Otopark için karanlıkta fosforlu yüzey verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Fikir güzel. Aslında olabilecek birşey.
Ben yinede kendi fikrimi söylemeliyim.
Bu işin kilit noktası fiattır bana göre
Sıradan bir demirci bu işi kaça yaparsa sen ondan daha aşağıya ve kaliteli yaparsan işi alırsın. Buda 500 tl civarlarına üretim yapabilmen demek.

Tüm politikamız fiyat üzerine değil tabiki ama fiyat çok önemli bir etken olacaktır.

DKN
05 Mart 2015, 19:01
bunu alacığıma mcx grom alır eve çıkarken sırtımda çıkarırım

RODWIN250R
05 Mart 2015, 22:47
bunu alacığıma mcx grom alır eve çıkarken sırtımda çıkarırım

Bu da bir fikir ama gerçekleşmeyecek bir fikir :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Tasarım ve detayları var ancak buradan vermem doğru değil takdir ederseniz. Bir aracın enin genişliğinde (ayna ucundan ayna ucuna 2200mm) . hücre garajın boyu arabanın eni kadar yani.. genişliği de 85cm . Ağırlığı 43kg mı geçmeyecek. Hücre garajı kabin Açma ve Kapama ayak pedallıdır. Zemin kapalı ve geçmek kilit emniyetlidir. 220cm uzunluk X 85cm genişlik h:120cm. Otopark için karanlıkta fosforlu yüzey verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Tüm politikamız fiyat üzerine değil tabiki ama fiyat çok önemli bir etken olacaktır.

Sence fiyat ne olmali

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Fikir güzel ancak, sitede veya kiralık oturan adam bunu alsa bile nereye koyacak sıkıntı orada. Kaç kişinin kendine ait bahçesi veya boş bir yeri var acaba?

Örnek; Ben müstakil evde oturuyorum ama evimin yanında sadece balkon büyüklüğünde bir boşluk var.

Balkon büyüklüğündeki yere motorunuz sigarcak kadarmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Bayilikler vermeden direk satis düşünüyorum daha ucuz olsun diye

cool113
05 Mart 2015, 23:13
sağlam ve fazla yer kaplamayan motosiklet garajı motosiklet kullanıcılarının en büyük dertlerinden. korumalar garajda durmasın benim için dert değil açıkçası. fiyatıda uygun olursa tadından yenmez.

RODWIN250R
06 Mart 2015, 00:00
sağlam ve fazla yer kaplamayan motosiklet garajı motosiklet kullanıcılarının en büyük dertlerinden. korumalar garajda durmasın benim için dert değil açıkçası. fiyatıda uygun olursa tadından yenmez.

Hem kaliteli hemde güzel tasarımlı olacak ve fiyatida alınabilir rakamlar olacak

orcunberkk
06 Mart 2015, 01:08
abi öncelikle hayırlı olsun ben seneye motor alıcam ve en çok düşündüren konu bu idi inşallah başarırsınız.
dışardan çok janjanlı durmasın
korumalı dursun (caydırıcılık)
en önemlisi fiyat 1000 tl alamam ama 300-400 arasında bir fiyat olursa kapış kapış gider
:D

hsk
06 Mart 2015, 12:39
Aslında yerin olacak şöyle birşey yaptıracaksın...
http://www.dailymotion.com/video/x28oj9e_daha-once-boyle-pratik-ve-kullanisli-motosiklet-garaji-gorulmemistir_lifestyle

RODWIN250R
06 Mart 2015, 13:25
Aslında yerin olacak şöyle birşey yaptıracaksın...
http://www.dailymotion.com/video/x28oj9e_daha-once-boyle-pratik-ve-kullanisli-motosiklet-garaji-gorulmemistir_lifestyle

Arkadaşım bunun fiyatı 2.000€ muş. Sordum. Türkiyede yapılsa 4.000tL olur.Alırım diyen varsa hemen sipariş yazdırsın yapmaya başlayayım:queen:

tulumbake
06 Mart 2015, 14:14
Kardeşim gerçekten bu günlerde çoğu motorsiklet sahibinin ihtiyaç duyduğu bir konuda boyle bir proje yapman çok iyi.Çalışmalarında başarılar, bir an önce üretime baslamanı dilerim.İlk müşterilerinden birisi olmaya talibim... (tabiki lansman fiyatından :) )
Boyle bir garajın alarm sistemi ile desteklenmesi iyi olur diye düşünüyorum.

hsk
06 Mart 2015, 14:14
Arkadaşım bunun fiyatı 2.000€ muş. Sordum. Türkiyede yapılsa 4.000tL olur.Alırım diyen varsa hemen sipariş yazdırsın yapmaya başlayayım:queen:

Benim motor 4.000 tl etmiyor ki maşallah ama yaptıran olur bence yeri olan ve 20.000-30.000 lik motoru olan için 4.000 tl ne ki ...

eek
06 Mart 2015, 14:51
Güvenlik sorunu genelde büyük şehirlerde oluyor, büyük şehirlerde de yer çoğunluk için sorundur diye düşünüyorum. Kalitesiz demişsiniz ama novagaraj sitesindeki speedy modeli tarzında bir ürün de tasarlarsanız daha çok müşteriniz olur. Kendimden ve çevremden düşünüyorum, kimsenin bu büyüklükte bir garajı kuracağı yer yok. Bahsettiğim model:

http://www.novagaraj.com/data1/images/5.jpg

RODWIN250R
06 Mart 2015, 15:15
Güvenlik sorunu genelde büyük şehirlerde oluyor, büyük şehirlerde de yer çoğunluk için sorundur diye düşünüyorum. Kalitesiz demişsiniz ama novagaraj sitesindeki speedy modeli tarzında bir ürün de tasarlarsanız daha çok müşteriniz olur. Kendimden ve çevremden düşünüyorum, kimsenin bu büyüklükte bir garajı kuracağı yer yok. Bahsettiğim model:

http://www.novagaraj.com/data1/images/5.jpg

Bu çadır tarzın güvenliği olmadığını düşünüyoruz. Maket bıçakla bile kesilebilir görünüyor ama amaç motoru pisliklerden korumaksa hayvanlardan korumaksa yagmurdan korumaksa bu çözüm güzel. Daha pahalı motorlar ve yedek parça değeri yüksek olan (mesela adamın motorunda 5000TL lik veya 5000€ luk aksesuar var. bunlar çalınmamalı bunun için bu ürün devre dışı kalacak.
Benim tasarımlarımıda 3 ayrı model ve 3 ayrı fiyatlandırma var. Yeri dar olanlara çok mükemmel bir çözüm getirdik. Morotu koyacak yer varsa eğer garajıda oracıkta var olacak bizimle.

erro
06 Mart 2015, 15:25
ben yaptım geçen sene..900 TL ya mal oldu...kutu profil demir, içten osb levha dışı sac kaplama...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/133476-motosiklet-garaji-yapimi.html

ama seri üretime geçersen alıcısı çok olurççben araştırma yaparken herkesin kendi yaptığını gördüm..seri üretim çok azdı. hatta yoktu...

RODWIN250R
06 Mart 2015, 15:31
ben yaptım geçen sene..900 TL ya mal oldu...kutu profil demir, içten osb levha dışı sac kaplama...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/133476-motosiklet-garaji-yapimi.html

ama seri üretime geçersen alıcısı çok olurççben araştırma yaparken herkesin kendi yaptığını gördüm..seri üretim çok azdı. hatta yoktu...

Seri üretimde hem çok şık hem uygun fiyat olacak hemnde siz uğraşmayacaksınız. Türk Motosiklet binicisi en iyisine layık yerli üretimle...

eek
06 Mart 2015, 15:50
Bu çadır tarzın güvenliği olmadığını düşünüyoruz. Maket bıçakla bile kesilebilir görünüyor ama amaç motoru pisliklerden korumaksa hayvanlardan korumaksa yagmurdan korumaksa bu çözüm güzel. Daha pahalı motorlar ve yedek parça değeri yüksek olan (mesela adamın motorunda 5000TL lik veya 5000€ luk aksesuar var. bunlar çalınmamalı bunun için bu ürün devre dışı kalacak.
Benim tasarımlarımıda 3 ayrı model ve 3 ayrı fiyatlandırma var. Yeri dar olanlara çok mükemmel bir çözüm getirdik. Morotu koyacak yer varsa eğer garajıda oracıkta var olacak bizimle.

Siz üretim aşamasına geldiğiniz için fazlaca bilginiz vardır, benim demek istediğim sizin de bahsettiğiniz gibi yer sorunu olacakları unutmamanız, ki unutmamışsınız. Merakla bekliyorum :)

tyrung
06 Mart 2015, 18:08
Motosiklet garajını koyabileceği alana sahip kişinin zaten belli standartlarda güvenliği vardır.
Sitede koyamazsınız millet bıdıbıdı yapar, kaldırma koyarsanız yine aynı.. belediye alır götürür çünkü yol ve kaldırım bizim malımız değil :)
Bahçen varsa illaki bir garajın vardır.

Heves kırmak istemem tabi ama kullanabilecek kitle bana göre oldukça az.

Onurhan D
06 Mart 2015, 18:12
Kesşke bizimde koyabilecek yer olsada bizde böyle bişey alabilsek...

RODWIN250R
07 Mart 2015, 10:54
Motosiklet garajını koyabileceği alana sahip kişinin zaten belli standartlarda güvenliği vardır.
Sitede koyamazsınız millet bıdıbıdı yapar, kaldırma koyarsanız yine aynı.. belediye alır götürür çünkü yol ve kaldırım bizim malımız değil :)
Bahçen varsa illaki bir garajın vardır.

Heves kırmak istemem tabi ama kullanabilecek kitle bana göre oldukça az.

Tüm yorumları merak ettiğimiz icin olabildigince farkli eleştirileri almak istiyorum. Bir gun gelir site yonetimleri hucre motor garajlarina onay nervek durumunda kalirsa apattman altlarinda hususi yer bile verirler diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Kesşke bizimde koyabilecek yer olsada bizde böyle bişey alabilsek...

Motorunuzu nerey bırakırsınız? Kışın bir garaj olsa tüm kış botun ca motorunuzu ekim ayından şubat ayına kadar bırakmısınız? Hemde bakımını yapsalar temizleseler adresiniden alıp adresinize bıraksalar mesela..

KaanD
07 Mart 2015, 12:31
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.kalite-fiyat oranını tutturursanız satışlar cok fazla olur diye düşünüyorum. Kendimce aklıma gelen birkaç tavsiyem var. Küçükte olsa bi havalandırma koyun (güvenliği bozmayacak şekilde).Zemin çok önemli,motoru bıraktığımızda yağ,benzin akabilir kolay temizlenebilir olması çok önemli. Örnek teşkil etmesi açısından ilandaki ürünün zemini(malzemenin adını bilmiyorum:D)
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-novagaraj-turkiyenin-ilk-demonte-motorsiklet-garaji-148585401/detay

kinqdai
07 Mart 2015, 12:45

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-muhtesem-motosiklet-garaji-187144773/detay

Bi yanlışınız var.

RODWIN250R
07 Mart 2015, 18:57
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-muhtesem-motosiklet-garaji-187144773/detay

Bi yanlışınız var.

Bu resim almanyadaki garaj imalatçısını dan alınma... Alman firmaya Telefon açın size 2000€ diyecekler. Bu ilanı giren arkadaşa sipariş ederseniz aynı ürünü alabileceksmisiniz 2.000TL ye? 2.000TL=714€ yapar Almanyada 2.000€ :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.kalite-fiyat oranını tutturursanız satışlar cok fazla olur diye düşünüyorum. Kendimce aklıma gelen birkaç tavsiyem var. Küçükte olsa bi havalandırma koyun (güvenliği bozmayacak şekilde).Zemin çok önemli,motoru bıraktığımızda yağ,benzin akabilir kolay temizlenebilir olması çok önemli. Örnek teşkil etmesi açısından ilandaki ürünün zemini(malzemenin adını bilmiyorum:D)
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-novagaraj-turkiyenin-ilk-demonte-motorsiklet-garaji-148585401/detay

Zemin kolay silinebilir epoksi kapli olacak

c4gin
07 Mart 2015, 19:34
Apartman altı garajlara kurulabilecek daha eni dar ama şık tasarımlı modelleri geliştirip, apartman yöneticilerininde itiraz etmeden beğenerek kabul edecekleri hücre garajları da tasarladım.bu da mümkün ancak hücre garaj modelinde kaskları ve ekipmanları evinize çıkarmak durumunda kalacaksınız. hücre daraglar motorunuzu siz yokken kurcalanmaktan koruyacak ve apartmandaki çocukların eğlence oyuncağı olmayacak. Yer kaplamaz aracınıza ait garaj hakkınızın dışına çıkmadan aracın ön kısmına gelen boşlukta konumlanır.

Merhababende tam olarak böyle bir şey bakıyorum, apartman altı garajın kullanılmayan bir bölümüne yere kimyasal dübel atıp kaynatacağım böylece yerinden sökülemez olucak gerçi bu olayı dış ortamda kullanıyor olsamda yapıcam. Kendim yapıcaktım ancak sizin hali hazırda tasarladığınız ve sattığınz bir garaj varsa hazır alabilirim, bunlar için bir web siteniz yada sahibinden dükkan linkiniz var mıdır teşekkürler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Zemin için epoksi ye gerek yok bence,
3 kriter önemli,
Aksesuar ve motorun çalınmaması için içten vidalı, puntalı vs güvenlikli olmalı,
fiyatı uygun olmalı,
büyüklüğü optimum olmalı zaten bu fiyatın düşük olması içinde gerekli, şahsen ben kaskı ve montu eve alsamda olur.

RODWIN250R
07 Mart 2015, 23:32
Merhababende tam olarak böyle bir şey bakıyorum, apartman altı garajın kullanılmayan bir bölümüne yere kimyasal dübel atıp kaynatacağım böylece yerinden sökülemez olucak gerçi bu olayı dış ortamda kullanıyor olsamda yapıcam. Kendim yapıcaktım ancak sizin hali hazırda tasarladığınız ve sattığınz bir garaj varsa hazır alabilirim, bunlar için bir web siteniz yada sahibinden dükkan linkiniz var mıdır teşekkürler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Zemin için epoksi ye gerek yok bence,
3 kriter önemli,
Aksesuar ve motorun çalınmaması için içten vidalı, puntalı vs güvenlikli olmalı,
fiyatı uygun olmalı,
büyüklüğü optimum olmalı zaten bu fiyatın düşük olması içinde gerekli, şahsen ben kaskı ve montu eve alsamda olur.

Tasarımlarım henüz tescil aşamasında. Üretime ve reklama geçmedi. Yani önümüzdeki kış gibi üretimi düşünüyorum. Bir modelimizde otopark icinde asma raf modelimiz olacak. Arabaniz varsa aynı alana motorunuzuda üste raylı raf ile kaldırıp kolayca depolaya bileceksiniz

brooklynnn
15 Mart 2016, 00:27
üstad
üretime geçildi mi ?