PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satmıyorum Arkadaş..

Permatiq59
04 Mart 2015, 20:03
Bu yaz ortalarında kız arkadaşımla işi ciddiye dökmeyi planlıyoruz. O İtanbulda, ben ise Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Sürekli git-gel git-gel problem olmaya başladı. Hem nişan masraflarımız için extra maliyet çıkmasın hemde gitmesi gelmesi aile ile kolay olsun die motosikletimi kışın satışa çıkarmıştım. Ve altına Takas olanağı olarak üzerine para alabileceğim ''2 KİŞİ BİNEBİLECEĞİMİZ'' cbf yada pcx takası olabilir yazmıştım. Üzerine alacağım paraya birazda ben katarım 4 kapısı 4 koltuğu olan A noktasından B noktasına 4 kişiyi taşıyan idareten bir araba alırım diye düşünmüştüm. Fuar sonrası sezonun açılmasıyla ilan mesajları ve telefonum iyiden iyiye yoğunlaştı. 10 liraylık motora ''-7 verem mi he kardeş veremmi '' diye mesaj atanmı istersin, 20 binlik jeep teklif edenmi. oysa ki herşeyi açık açık yazmıştım ben. evlilik nedeniyle maddi sıkıntıdan satılıktır diye. En son ''KURBAN BAYRAMINDA 15 GÜNLÜK 5 YILDIZLI TATİL '' takas teklifi gelince vaz geçtim bu işten. satmıyorum arkadaş.. Takarım bi çanta hatun arkasına yaslanıp biraz daha rahat etsin diye. Binerim mis gibi motoruma.. Gerildim iyice bir deşarj olıyım diye buraya siz dostlara yazdım. Alım satım Zorlu iş piirim..

GP500-1st
04 Mart 2015, 20:07
motorunuz piyasada müsterisi olan ve piyasası beli bir motor, sezonda değerinde satamakta zorlanmassınız, sadece biraz dolmuşsunuz dengesizlerden

Dodin
04 Mart 2015, 20:09
İşler online olunca bazı insanlarda saygı kalmıyor malesef, yüzüne söyleyemeyeceği küfür gibi teklifleri mesaj atıyorlar işte...

Geçmiş olsun :)

Permatiq59
04 Mart 2015, 20:12
Ne teklifler geldi görseniz şaşarsınız. Oysaki Türkçe yazmıştım herşeyi. bir telefon diyaloğunda. '' - Ya abi ben gene arıyorum biliyorum vermezsin bende olsam vermem ama ....TL veriyim diyorum ben. '' Yemin ederimki %100 bu diyaloğu yaşadım :)

sezerh
04 Mart 2015, 20:12
Sen o unoyu satmicaktin abi :D

Permatiq59
04 Mart 2015, 20:14
Sen o unoyu satmicaktin abi :D

Evlenicez diye sattık ola ola bu seneye kaldı işte :) Uno arıyorum yine

Dodin
04 Mart 2015, 20:17
O alacak adamlar öğrenci ve ya kullanacak adamlar olsa hadi biraz daha anlaşılır göreceğim, ama birikmiş parası olan sahibindende mezarcılık yapıyor, zor durumda acil ihtiyacı olan insanların motorlarına ölü fiyat çekip ısrar ediyorlar, kapabildiklerini de pahalıdan satıyorlar, bunu meslek edinen insanlar var emin olun

Permatiq59
04 Mart 2015, 20:20
O alacak adamlar öğrenci ve ya kullanacak adamlar olsa hadi biraz daha anlaşılır göreceğim, ama birikmiş parası olan sahibindende mezarcılık yapıyor, zor durumda acil ihtiyacı olan insanların motorlarına ölü fiyat çekip ısrar ediyorlar, kapabildiklerini de pahalıdan satıyorlar, bunu meslek edinen insanlar var emin olun

bir telefon diyaloğunda ''Kardeş biz bundan 3 tane aldık daha dün 8500 e aldık. 1-2 tane daha alıcaz'' demişti biri. bende o fiyata motor yok dedim kapattım. Safari orman turu düzenliyen türden bir şirkettir diye düşünmüştüm

turkish39
04 Mart 2015, 20:20
İşler online olunca bazı insanlarda saygı kalmıyor malesef, yüzüne söyleyemeyeceği küfür gibi teklifleri mesaj atıyorlar işte...

Geçmiş olsun :)

Artık yüz yüze de söyleniyor ki.Perdesi patlamış insanların.Geçen yıl aynı şey yüzünden ben de vazgeçmiştim.Aksine internetten daha çok motor başında olmuştu benim.Adam geliyo,oooo abi manyak bakmışsın motora süper olmuş vıdı vıdı vıdı...Ne kadar istiyon ? 2600 Kardeşim. 1000 liram var abi.Gerisini yazmaya gerek yok,o gün bugündür satılık yazısı yazmaya bi tarafım yemiyo.

Permatiq59
04 Mart 2015, 20:22
Artık yüz yüze de söyleniyor ki.Perdesi patlamış insanların.Geçen yıl aynı şey yüzünden ben de vazgeçmiştim.Aksine internetten daha çok motor başında olmuştu benim.Adam geliyo,oooo abi manyak bakmışsın motora süper olmuş vıdı vıdı vıdı...Ne kadar istiyon ? 2600 Kardeşim. 1000 liram var abi.Gerisini yazmaya gerek yok,o gün bugündür satılık yazısı yazmaya bi tarafım yemiyo.

aynen abi. satılmasın binerim düğüne kadar. Giderse eşe dosta gider. Satmıyorummmmmm

BatuhanK
04 Mart 2015, 21:08
Hatayı maddi sıkıntı yazarak yapmışsınız. O kelime yazılınca ölücülere sinyal gidiyor bilmiyorsunuz :P

Benim diyaloğum da güzel...
En son kaç olur usta?
-8400 e vereyim.
7500 olmaz mı?
-Olmaz, o fiyattan aşağıya inmem
O zaman 8 vereyim çünkü bunu sattığımda zaten o paralara gidecek
:) Ulan o paralara gidecekse ben niye sana düşük fiyata vereyim, zaten azınla söylüyosun bunu

TIGERSHARK
04 Mart 2015, 21:12
ilanın açıklama kısmına kazasız'dır ve fiyat sondur'dan başka hiçbir şey yazmayın çünkü yazılanları kımse okumuyor

GezeGeze
04 Mart 2015, 21:29
Galericiler, emlakçılar, bilimum aracılar işte bunun için vardır. Sinirsiz stressiz satışını verir paranızı alırsınız.

Sahibinden türü sitelerde, kabul edin ki, galericiyi aradan çıkartarak, alıcılar daha ucuza bulmaya çalışırken, satıcılar da aynı şekilde galericinin muhtemelen vereceğinden daha pahalıya satmaya çalışmaktadırlar.

Öyle olunca, bu ve benzeri diyaloglar olağan. Çünkü siz aslında galericilerin sizin adınıza dinlediği bu tür muhabbetleri, onları aradan çıkartarak dinlemeye karar vermiş oluyorsunuz. Daha pahalıya satabildiğiniz için, bu tür muhabbetler dinlemeye değer dendiği sürece, böyle devam eder, arada da böyle soranlar da çıkar ...

metinkilic
04 Mart 2015, 21:35
Motorsiklet satmak/almak bu ülkede macera. Ben ilan verdiğimde başımdan geçenler;
1. Gece saat 24.00 de bile telefon ile arayanlar,
2. Fiyatının yarısını teklif edenler, hayır diyince kızıp trip atanlar, hatta küfür edenler,
3. Kendisini acındırarak fiyat indirmeye çalışanlar,
4. Eşşek, dana, köpek, vb.ile takas teklif edenler,
5. Motora bakmak istiyorum, adresim burası yarın gelin diyenler,
6. Aynı soruyu cevabını aldığı halde tekrar tekrar soranlar'dan illallah ettiğimden motoru satmaktan vazgeçtim. Bırakın motoru, hayattan, yaşamaktan soğuttu bu grup insanlar.

Permatiq59
04 Mart 2015, 21:41
Galericiler, emlakçılar, bilimum aracılar işte bunun için vardır. Sinirsiz stressiz satışını verir paranızı alırsınız.

Sahibinden türü sitelerde, kabul edin ki, galericiyi aradan çıkartarak, alıcılar daha ucuza bulmaya çalışırken, satıcılar da aynı şekilde galericinin muhtemelen vereceğinden daha pahalıya satmaya çalışmaktadırlar.

Öyle olunca, bu ve benzeri diyaloglar olağan. Çünkü siz aslında galericilerin sizin adınıza dinlediği bu tür muhabbetleri, onları aradan çıkartarak dinlemeye karar vermiş oluyorsunuz. Daha pahalıya satabildiğiniz için, bu tür muhabbetler dinlemeye değer dendiği sürece, böyle devam eder, arada da böyle soranlar da çıkar ...

iyi diyorsunuz fakat. Zaten galeriye verip değerinin altında satacak kadar maddi özgürlüğe sahip olsak. maddi sıkıntıdan motorumuzdan niye vaz geçelim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Motorsiklet satmak/almak bu ülkede macera. Ben ilan verdiğimde başımdan geçenler;
2. Fiyatının yarısını teklif edenler, hayır diyince kızıp trip atanlar, hatta küfür edenler,
6. Aynı soruyu cevabını aldığı halde tekrar tekrar soranlar'dan illallah ettiğimden motoru satmaktan vazgeçtim. Bırakın motoru, hayattan, yaşamaktan soğuttu bu grup insanlar.

geçen gün bir arkadaş söyle birşey paylaşmıstı benzer bir konuda iyi gülmüştüm.. görmeyen için paylaşıyım.

http://i.hizliresim.com/rgyRvz.jpg (http://hizliresim.com/rgyRvz)

serdar1547
04 Mart 2015, 21:56
bana oturma grubuyla takas teklifi gelmişti

Deeplord
04 Mart 2015, 22:01
Almak bir dert ( Seçmek para denkleştirmek ) Satmak apayrı bir dert !

Her çeşit insan çıkabiliyor karşınıza, kimi ne yazdığının doğru dürüst farkında, kimi de ne konuştuğunun.

Galeriye verdiğinde,( Aracı olması için ) doğal olarak galericide üstüne koyuyor.( Cuzi rakkam )250 tl gibi sizden,250 tl karşı tarafdan. bunlar

motora yansıyor.ama herkesle muhatap olmuyorsunuz.bir artısı da, talip olanın bayii den alıcak olduğu için ekstra güven duyuyor işler daha hızlı

yürüyor tabi( kurumsal ise ).eğer aceleniz yoksa sabırlıysanız. kendiniz satmanız en mantıklısı.

Permatiq59
04 Mart 2015, 22:04
moraliniz bozuksa biraz malum siteye takılın ne ilanlar var allah aşkına :)

F54
05 Mart 2015, 00:02
Evlenicez diye sattık ola ola bu seneye kaldı işte :) Uno arıyorum yine

Tipo verelim

Siyah&Beyaz
05 Mart 2015, 00:31
Konu acilmisken galeri dediniz, motosiklet alim satimi yapan guvenilir galeri var mi tavsiye edebileceginiz? Genelde galeriler araba aliyor satiyor. Motosiklet alim satimini pek duymadim gormedim cunku.

ergunbilgeha
05 Mart 2015, 01:18
Sahibinden.com üzerinden uzun suredir irili ufaklı birsuru urun satmisimdir.neredeyse her sattigim ürünü alan hep birisine hayır için alıyor ve bendende bu hayira ortak olmam için müthiş indirim bekliyor :)Sattigim koltuk takımına ücret odememek için vakıfa aldığını söyleyen kiseye vakıf belgelerini getirmesi karşılığı verecegimi soyledim ve megerse inşaatın satış ofisi icinmis.

logan07
05 Mart 2015, 10:33
http://youtu.be/8ZYkNSaNfEo

:)))

celikat
05 Mart 2015, 10:42
toplumda o kadar çok parazit var ki, bunlar beleş yaşamaya o kadar alışmışlar ki, başkasının sırtına binip para kazanmayı o kadar hak görür olmuşlar ki, allah hepsinin gani gani belasını versin, amin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

sahibinden de ilan açarken asla telefon seçeneğini açmam. isteyen mesaj atar. açar bakarım, işime geleni cevaplarım, gelmeyeni direk silerim. hatta ilan açarken ilana direk "saçma sapan insanlarla muhatap olmak istemediğim için telefon numaramı vermiyorum" diye yazarım.

infernox
05 Mart 2015, 10:43
Şimdi ikinci elde teknik şudur. Acil diye arattırırsın. Çıkan ilanlara nede olsa acilci ucuz verir diye mesajı döşersin.
İlana acil yazmayacaksın bu baya fark ettirir gelen mesajları.

yayan-bay
05 Mart 2015, 11:12
satma kardeşim sık dişini , ben sattım mecburen zamanında "Allah sıkmasın çok zor" ben altıncı senede zor koydum yerine .

Alisilin
05 Mart 2015, 11:30
Arabamı değiştirmek istiyordum fakat sırf bu al-sat stresi yüzünden değiştirmeyip binecem.

yigitap
05 Mart 2015, 11:36

Zamanında sahibinden.com da satiliga cikardigim playstation 3 e mobilya takimi teklif gelmişti harbiden ortalik çok olucu kayniyor.

nines
05 Mart 2015, 12:40
beyler sahibinden.com'u bırakın hatta motoru alalı 5-6 ay filan olmuştu (gv 250) iş için şehir değiştirdim oturduğum yerde zorla satmamı isteyenler oldu teki gına getirdi bazen benzincide filan yanıma gelip abi bu kaçlık kaç yapıyo bana satsana helalinden 5000 lira vereyim demişti. sonra 1-2 defa daha denk geldim adama yine aynı laf busefer ben dedim ben sana 5000 lira vereyim dahada bu konuyu açma diye. başka biri yine tutturmuştu bana sat bana sat her seferinde satılık değil diyordum en son yine canıma tak etti tamam dedim satayım nekadar istiyorsun dediğinde 15000 lira dedim abi naptın falan başladı sıfırı nekadar bunun dedi. bende valla ben plaka ruhsat 11250'ye aldım 6 ay önce dedim. bunun üzerine şaşırdınmı sıfırı 11 küsür sen 15 diyosun diye başladı bende valla mal benim satılık değil diyorum zorla sat diyorsun ve 15000 lira satayım demiştim. kısacası takıntılısı ölücüsü her yerde.

AydınOğlu09
05 Mart 2015, 12:44
Almak'da zor satmak ta arkadaş. Motosikleti satarken neler yaşadığımı bir ben birde Allah bilir. şimdide yazı geçiricek şöyle ucuz bir şey arıyom. 5 kuruş motosiklete adamlar 2000TL yazmış. sıfır 2100TL zaten kardeşim.