PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İz-Moto (Yamaha İzmir Bayisi) Bizi Enayi mi sanıyor!!!!

Atakan121
04 Mart 2015, 17:57
Merhaba abilerim, arkadaşlarım!

İz-Moto'yu arayalı bir saat bile olmadı. Çıkan bayana 2014 model yamaha ybr'ye zam gelip gelmediğini sordum. Çünkü daha önce bana fuardan sonra gelebilir demişti. Yamaha ybr 2015 fiyatıyla aynı 2014 modelini de 5480 tl'den satıyoruz dedi. ::angry2:: Bir de size 5150 tl'ye olur diyor. Bu nasıl iş olması gereken 4980 tl 2015 modeliyle aynı fiyata satmaya kalkıyorlar. Anlamayanlara kakalıcaklar eski modelleri. :jocolor:

ruthsims
04 Mart 2015, 18:01
2015 ler geldiginde tekrar zam olacak bilgin olsun. Yapılan zam 2014'e. Birde model yılını takma kafana 2011 den beri aynı motor. Enjeksiyon gelirse de 6 6,5 dan aşağı olmaz.

Atakan121
04 Mart 2015, 18:05
2015 ler geldiginde tekrar zam olacak bilgin olsun. Yapılan zam 2014'e. Birde model yılını takma kafana 2011 den beri aynı motor. Enjeksiyon gelirse de 6 6,5 dan aşağı olmaz.

2015 modeli gelmiş zaten İz-Moto'ya. 2014 modelide 2015 fiyatına satıyor işte. Birde 2015 model enjeksiyonlu değil mi zaten?

ruthsims
04 Mart 2015, 18:11
yanlışım olmasın mart sonu nisan başı diyorlardı 2015 için. Henüz gorme şansım olmadıgı için enjeksiyon var mı yok mu bilmiyorum. Fuardan 1 ay once bayiye sorduğumda enjeksiyon olmayacak demişti.

telike
04 Mart 2015, 18:16
Gün geçmiyor ki iz motonun yaptıklarına bir mağduriyet daha eklenmesin. Bilen arkadaşlar var bana ilk motorumu aldığımda neler yaptıklarını. Nasıl itelediklerini. Herkese de söylerim izmotoya gitmeyin gideni uyarın. Bi kaç sene sonrası için planlarımda supertenere var ikinci motosiklet olarak. Tabiki de izmotodan almayacağım. Memlekette yamaha bayisi mi tükendi.

Atakan121
04 Mart 2015, 18:20
yanlışım olmasın mart sonu nisan başı diyorlardı 2015 için. Henüz gorme şansım olmadıgı için enjeksiyon var mı yok mu bilmiyorum. Fuardan 1 ay once bayiye sorduğumda enjeksiyon olmayacak demişti.

Fuardan birkaç gün öce aramıştım ben. 2015 ne zaman gelecek diye. Fuardan sonra dedi ve gelmiş şuan İz-Mota'ya ve bildiğim kadarıyla 2015 modeli enjeksiyonlu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Gün geçmiyor ki iz motonun yaptıklarına bir mağduriyet daha eklenmesin. Bilen arkadaşlar var bana ilk motorumu aldığımda neler yaptıklarını. Nasıl itelediklerini. Herkese de söylerim izmotoya gitmeyin gideni uyarın. Bi kaç sene sonrası için planlarımda supertenere var ikinci motosiklet olarak. Tabiki de izmotodan almayacağım. Memlekette yamaha bayisi mi tükendi.

İz-Moto'dan uzak durmak gerek galiba. Resmen kazıklıyorlar insanları. Sizin öneribileceğiniz motorlar nelerdir? Başlangıç motoru olacak (senelerce scooter kullandım. Denge sorunu falan yok.) 6000 Tl'ye kadar?

eee
04 Mart 2015, 18:24
enjeksiyonlu değil.fuarda sordum. sitenizi düzeltin o zaman dedim. düzeltecez dedi.

telike
04 Mart 2015, 18:25
Tarzına göre bişeyler seçebilirsin. Scooter kullandıysan vitesli de 125 250 cc kullanabilirsin. Dostum illa sıfır yamaha alacam diyosan başka bayiye gidelim. Bak gidelim diyorum çünkü ben de gelirim. O mağaza ne esnaf gibi esnaftır ne motorcu gibi motorcudur

Keoma
04 Mart 2015, 18:40
İz-motoyla ilgili benimde başıma bir olay gelmişti.Tabi tamamen onlarla alakalı değil.Çünkü murat bey ve eşi damla hanım gayet ilgililer.Motoru başka bi şehirden gelip aldım.Ama motoru kargoyla getirttiğim için bakamamıştım sorun olup olmadığına.Motorun gösterge panelinin tuşu çalışmıyordu.Bulunduğum şehirdeki 60 km uzaklıktaki servise götürdüm hallettiler.Dönüşte motordan hafif bir şekilde düştüm.Tabi motor aynen aynı servise.Usta demişti.Onlar kontrol edip öyle yollasalardı belki bu olmayacaktı.Kısmet deyip evime gazladım.Böyle bir anı işte iz-moto ile...

Espaniole
04 Mart 2015, 19:13
Bugün İz Moto'ya R25 için ismimi yazdırdım, hata mı ettim acep?

Atakan121
04 Mart 2015, 19:36

Yedek parça ve servis hizmeti nasıl bilmiyorum. Fakat bu uyanıklıkla rutin km bakımlarında bile geçiriyolardır müşterilere. Ama hayırlı olsun sonuçta fiyat her yerde aynıdır. (Yakında normal fiyatınında üstünde satmaya kalkarlarsa şaşmamalı.)

Darkcity2000
04 Mart 2015, 19:57
Almayin abicim almayin, piyasayi 10 kere doyuracak 2. el cbf var temizini bul al, japonun 2. elini almayacaksinda neyi alacaksin?

Blindfire
05 Mart 2015, 10:58
Yamaha bu yıl gerçekten çok acımasız, Müşteri memnuniyetsizliğin de zirveye oynuyor galiba.

telike
05 Mart 2015, 13:45
Yamaha bu yıl gerçekten çok acımasız, Müşteri memnuniyetsizliğin de zirveye oynuyor galiba.

dostum yamahanın yaptığı şirket politikası ayrı. mağazanın müşterisine muamelesi ayrı.

ARçİL
05 Mart 2015, 14:22
Ybr kötü demiyorum ama , mağaza sahibine gıcık olduysan alma Derbi ETX modelide baya iddalı.

A.Volkan
05 Mart 2015, 14:44

Burak kardeşim sen karizma adamsın sana r25 yakışır canını sıkma!Vesvese yapma!

CompanERROR
05 Mart 2015, 15:07
telike haklı şirket politikasına birde satıcı politikası eklenince zınavadan çıkıyorlar

Blindfire
05 Mart 2015, 15:25
Al birini vur ötekini, kalite namına bir şey kalmamış artık.

Moğol
05 Mart 2015, 16:40
Honda ile yarışıyorlar.

RedCBR125
17 Mayıs 2017, 18:43
Yamaha İzmoto ile ilgili izlenimleri zaten b*k gibiydi bugün kaçıncı oldu izlenimlerim daha da b*k oldu.

Motosiklet satışı için ekspertiz randevusu aldık, merkezde olduğu için Menemendeki Yamaha bayiisi yerine İzmotoya gelmek zorunda kaldım.

Motosikleti ekspertize soktular. Motosiklet 1.000 km de zaten makine hatasız çıktı. Ekspertiz raporu alabilir miyim diyorum adamlar rapor vermediklerini söylüyorlar. E o zaman ben niye buraya 100 Lira veriyorum ayak üstü? (Rapor vermediler.)

Neyse alıcıyla konuştuk ettik anlaştık falan ben gittikten sonra Yamaha görevlileri gitmiş alıcıya sana sıfır motor verelim bu motoru bu adam zorlamıştır vs bayaa şeyler demişler, 2.el motosiklet alınır mı vs döşemişler yani sıfır motor satabilmek için.

Ben bunları ben gittikten sonra orda bulunan başka bir müşteriden şans eseri öğrendim. Tam bir şerefsizler, motosiklet sıfır olarak Menemen bayiinden alındı zaten İzmotonun karaktersizliği yüzünden. Bu da son olsun ne bi bakıma giderim ne motosiklet almaya ne ekspertize ne de ekipman vs bi halt almaya giderim... kimseye de gram tavsiye etmem.

Gidersin zaten büyük makinen yoksa yüzüne bakmazlar. Neyse artık gözümde İzmoto tamamen bitmiştir.

Ahmetderin
17 Mayıs 2017, 19:11
Yamaha Türkiye mail yazın ve maile cc olarak Yamaha Global'i de koyun. Bu forumdaki konu başlığını da maile ekleyin derim. Mutlaka ilgilenirler.

MazhaRR
17 Mayıs 2017, 19:48
İz-moto'ya hala gidenler var mı ya? Hayret doğrusu. :silent:

Yolu gözünüzde büyütmeyin, atlayın motorunuza gelin manisa DAĞLILAR yamaha'ya hem temiz bi dağ havası alırsınız hem de nasıl bu kadar güzel motosiklet servisi olabilir diye düşünür durursunuz. :bestmt:

Salurbey
17 Mayıs 2017, 19:50
Beyler,iz moto'yu bilmiyorum ama bugun Ersoy Motor Yamaha (ustası ve sahibi Gökhan severim kendisini ) ekspertiz yaptırdım. Rapor vericegini baştan söyledi. Sanırım hicbir yetkili serviste rapor uygulaması yok.

Genel geçer kabul budur değildir bilmiyorum fakat uygulama bu şekilde.

Ben nasıl isterdim derseniz tabi ki kapı gibi bir rapor olsa keşke.

maktama
17 Mayıs 2017, 20:43
Beyler,iz moto'yu bilmiyorum ama bugun Ersoy Motor Yamaha (ustası ve sahibi Gökhan severim kendisini ) ekspertiz yaptırdım. Rapor vericegini baştan söyledi. Sanırım hicbir yetkili serviste rapor uygulaması yok.

Genel geçer kabul budur değildir bilmiyorum fakat uygulama bu şekilde.

Ben nasıl isterdim derseniz tabi ki kapı gibi bir rapor olsa keşke.

rapor vereceğini mi verMEyeceğini mi?!!?!
Rapor vermeyerek kendilerini resmi sorumluluktan kurtarıyorlar. Sorumluluğun yoksa ne anladım ben o expertizlikten?!!?! Ver bana da 50 tl "Bu motor iyiymiş, bak şundan dolayı belki biraz sert kullanılmıştır ama alınır..." vs derim. Satış sonrasında bir sıkıntı mı oldu, bana ne, nasıl olsa bir evrak falan vermedim ki. Oh, ne güzel memleket.:jocolor:

Salurbey
17 Mayıs 2017, 20:49
Yanlış yazmışım, " rapor vermeyeceğini " olacaktı. Kusura bakmayın.

RedCBR125
17 Mayıs 2017, 21:45
Antalya Honda da motosiklet ekspertizi yaptırmıştım evrak verdi, rapor verdi, motosikleti de yıkayıp tertemiz şekilde teslim etti. 70 Lira verdim Antalyadaki eksertize .

Yamaha İzmoto Bayraklı ya zaten gitmiyordum hiç. 1,5 ay önce arkadaş R25 için parça siparişi verdi yağ pompası, tank braketi falan garantiden degişecek parçalar 1,5 ay geçti hala gelmedi parçalar. İzmoto her konuda 5 para etmez bir yermiş bunu tekrar tekrar gördüm.

Üstüne üstlük ekspertize gittiğim alıcıya sıfır motosiklet satmaya çalışmalarını geçtim sırf ekspertize getirdiğim insana 0 km motosiklet satabilmek için ben bayiden gidince arkamdan o motoru alacak adama benim hakkımda iftira atmış, çamur atmışlar ben buna çok şaşırdım, insanlıklarından utandım.

Şerefsizler ya. Pis küfürler yazacağım olmayacak.

Yağ pompasından dolayı makineyi kitlediğimde de oraya gimek zorunda kaldı Alsancaktan oraya itelemek zorunda kaldım motosikleti. O zaman da suçu bana atıp garanti dahilinde değil suç sizde vs diye kavga dövüş motoru garanti dahilinde yaptırmıştım yaz yaz bitmiyor bu şerefsizlerin b*kları.

emrerd
20 Temmuz 2019, 23:59
Ben de memnun değilim iz motordan. Bereket Manisa, menemen çok yakın mecbur değilim.

telike
21 Temmuz 2019, 00:45
Bu post için attığım ilk yorumda bahsettiğim çalışanların hepsi izmoto dan ayrıldı. Ama sistem aynı kaldı.