PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağ şeritleri park yeri yapmayın

natila
04 Mart 2015, 17:24
işe gidiş gelişlerde sahil yolu, bağdat caddesi istikametini kullanıyorum motosikletimle güzel güzel uslu uslu en sağ şeritten yoluma devam etmek istiyorum ancak fırsat vermiyorlar minübüs veya otobüsleri demiyorum özel araç sakinleri araçlarını 4 lülerini yakıp çoğu da yakmıyor sağ şeride park ediyorlar mecburen sol şeride geçmek zorunda kalıyorum bilmiyorum yasak mı değilmi öyle şeride park edip şeridi işgal etmek hele bazı yerlerde 2 şeritli yol tek şerit halini alıyor bunun önüne geçilemezmi ne bileyim cezası falan yokmu

YouSuffer
04 Mart 2015, 17:47
Ben bunu şişli-taksim arasindaki Cumhuriyet Caddesinde hep görüyorum işyeri ofis acenta bakkal vs ne varsa hepsi cadde üstünde park edilecek yer olmayınca bazen tek şerit aktığı oluyor trafiğin, önüne tabikide geçilir ama ne doğru işliyor ki şu ülkede onun önüne geçsinler

Freye
04 Mart 2015, 17:55
resmini çek şikayet et köpekleri.

natila
04 Mart 2015, 18:26
hangi birini çekeyim

nines
04 Mart 2015, 18:50
tersanede çalıştığım zamanlarda cumartesi günü iş çıkışı pendikten geçerken söve söve geçerdim hatta yer yer orta şeride parkedenede rastlamadım değil. bir ara parkedilmesin diye belediye sağ şeride bariyer çekti (bu sefer trafiğin ırzına belediye geçmişti) bizim uyanıklarda bariyerin yanına parketmeye başladı hop 2 şerit iptal. anlamadığım şu hemen yanında otopark var. 30-40 binliralık arabaya biniyorsun 3-5 lira otopark parasımı koyuyor anlamıyorum. halbuki trafik 2-3 tanesini çekse ne güzel olur enazından saçma sapan sebeplerle ekonomiye katkı amaçlı bize ceza kesmezler.

sezerh
04 Mart 2015, 19:49
Kardes ayip olmuyomu. Ya acil bi isi olsa adamin odami kopek olucak. Burdaki tek kopeklik oralari duzenleyen mimar, imar veren serefsizden dolayi

Freye
04 Mart 2015, 20:02
Kardes ayip olmuyomu. Ya acil bi isi olsa adamin odami kopek olucak. Burdaki tek kopeklik oralari duzenleyen mimar, imar veren serefsizden dolayi

acil bir iş için orada onca kişiyi bekletmeye hiç kimsenin hakkı yok.
belki ileride kaza oldu adam hastaneye yetişemez ise ölecek ve bu adamlar yüzünden ambulans gidemiyor. bu dediğim her gün oluyor ambulanslar çoğu zaman geçemiyor bu park edenler yüzünden yol vermeyenler yüzünden.
bunun gibi bir çok örnek vere bilirim ve bunlar insan olamaz köpek demek bile az gelir. Git otoparka 3-5 bir şey ver kalsın aracın orada bu seçenek sizce de daha mantıklı değilmi :)

ben şeridi babasının yeri gibi görüp aracını yola park edip sadece telefonda o kedi oynunu oynayanı gördüm :)

birde kaldırım sıkıntısı kaldırımları da babasının yeri gibi görenler :)