PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Ekipman Nereden Alınır ?

yigitap
04 Mart 2015, 12:08
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Daha önce konu açmıştım motosiklet için para biriktiriyorum ayrıca ehliyet kursuna da yazıldım. Hazır yaz sezonu gelmeden ekipman fiyatları da coşmadan şu ekipman işini hallediyim diyorum. Bütçem 1000-1200 lira civarında. Ekipmanları kredi kartından alıcam o yüzden şu anda 800 TL lik kısmını almayı düşünüyorum. Yani kask, mont, eldiven ve para yeterse dizliği de aradan çıkarayım diyorum. Fakat bildiğiniz üzere Ankara'da belli başlı mağazalar dışında motosiklet ekipmanı alınacak pek fazla yer yok. İlk olarak Motomax' a gitmeyi düşünüyorum. Burada fiyatlar nasıldır ve indirim yaparlar mı? Veya uygun fiyatlı satış yapan bildiğiniz bir mağaza var mıdır? Bir de ulus yiba çarşısı var uygun fiyatlı ekipmanlar satılıyor ama kalite ürünler yok diye biliyorum. Arkadaşlar Ankara'da en iyi fiyatlı ekipmanları nereden alabilirim ?

Bu arada kask olarak LS2 FF396
Mont olarak Prohel Protex mevsimlik
Dizlik olarak Dainese Knee V
Eldiven olarak da uygun fiyatlı deri uzun kışlık bir eldiven düşünüyorum. Ekipman seçimlerim hakkında da yorum yaparsanız sevirim abilerim ablalarım. Bu konularda sizlerden yardım bekliyorum. Saygılarımla...

mithrelios
04 Mart 2015, 12:39
bütçenizde bot ve korumalı pantolona yer ayırmamışsınız. Özellikle bot kritik bir ekipman, en ufak kazalarda bile en çok zarar görmesi muhtemel yer ayak/bilek oluyor çünkü. Dizlik ise sürtünme koruması sağlamadığından bence tek başına yeterli değil, korumalı pantolon almak lazım.

yazın Ankara'da yazdığınız mont ve eldivenlerle motosiklete binemezsiniz. yaz için kesinlikle yazlık eldiven ve yazlık mont lazım yoksa çekilmez olur, giderken bile terletir. motoru sonbaharda almayı planlıyorsanız sorun yok ancak eğer yazın alıp kullanacaksanız mont ve eldiven tercihinizi değiştirmeniz hayırlı olacaktır.

uygun fiyatlı ürünler içeren ve geniş ürün yelpazesi sunan benim bildiğim ve alışveriş yaptığım bir motomax var, mağazada ilgilenen personelinden de hep memnun kaldım. aldığım ürünlerden ise çok da memnun olduğum söylenemez bi yerlerinde patlama çatlama oldu 1 sezon kullanımdan sonra bile almış olduğum Dane pantolon ve Difi eldivenlerde. çok büyük bişey olmasa da atan dikişler var.

eek
04 Mart 2015, 12:45
Saydığınız ürünleri Yiba çarşısından alabilirsiniz, Dainese dizlik bulabilir misiniz bilmiyorum ama diğerleri vardır.

arda4
04 Mart 2015, 12:52
Dediğin malzemelerin benzerini YİBA çarşısı zemin kattan almıştım. Zaten oradaki adam LS2 Ankara bayiisi imiş.

LS2 FF396 fena değil, o fiyata bulabileceğin en ucuz fiber kask. Bütçeni biraz artırırsan Bell M1'lere bakmanı tavsiye ederim. ICON kasklara da iyi diyorlar.

Prosev mont aldım 160TL'ye o da fena değil. Korumaları EN1621-1 rüzgar soğuk geçirmiyor, içinde ekstra astarı var. Havalandırması fena değil. Sırt koruması yok ama yeri var. Bellik kemeri mevcut.

Eldiveni mümkün mertebe iyisinden al derim:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142663-uzun-bilekli-eldiven-tavsiyesi.html

Ben gittim taklit 40TL'lik kışlık eldiven aldım, korumaları fena değil amma çok terletiyor, terleyince giyip çıkarması işkence...

http://www.motoplus.com.tr/urun/18319090227/ARMODE-KEVLAR-KISLIK-ELDIVEN-MG-056 (Ben yine çok ucuza almışım baksana adamlar 100TL'ye satıyor)

yigitap
04 Mart 2015, 13:10
@mithrelios

bütçenizde bot ve korumalı pantolona yer ayırmamışsınız. Özellikle bot kritik bir ekipman, en ufak kazalarda bile en çok zarar görmesi muhtemel yer ayak/bilek oluyor çünkü. Dizlik ise sürtünme koruması sağlamadığından bence tek başına yeterli değil, korumalı pantolon almak lazım.

yazın Ankara'da yazdığınız mont ve eldivenlerle motosiklete binemezsiniz. yaz için kesinlikle yazlık eldiven ve yazlık mont lazım yoksa çekilmez olur, giderken bile terletir. motoru sonbaharda almayı planlıyorsanız sorun yok ancak eğer yazın alıp kullanacaksanız mont ve eldiven tercihinizi değiştirmeniz hayırlı olacaktır.

uygun fiyatlı ürünler içeren ve geniş ürün yelpazesi sunan benim bildiğim ve alışveriş yaptığım bir motomax var, mağazada ilgilenen personelinden de hep memnun kaldım. aldığım ürünlerden ise çok da memnun olduğum söylenemez bi yerlerinde patlama çatlama oldu 1 sezon kullanımdan sonra bile almış olduğum Dane pantolon ve Difi eldivenlerde. çok büyük bişey olmasa da atan dikişler var.

Hocam konuda belirttiğim gibi ekipmanların sadece 800 TL lik kismini şimdi alacagim. Korumali pantolon alir miyim bilmiyorum ama botu zaten alacagim. Motoru mayis - haziran döneminde alacagim. Konuda belirttiğim mont mevsimlik. Yani bu donemde fazla mi kalin bir mont olur? Bu montu almazsam yazlik fileli mont mu almaliyim? Fileli montlarin da korumasi bana pek sağlam gelmiyor. Sizce nasil bir mont tercih etmeliyim ? Ekipmanları büyük ihtimalle motomaxtan alicaz eli mahkum.

@eek

Saydığınız ürünleri Yiba çarşısından alabilirsiniz, Dainese dizlik bulabilir misiniz bilmiyorum ama diğerleri vardır.

Belirttiğim ürünler yiba carsisinda varsa çok iyi hocam. En azindan pazarlik imkanim da olur.

@arda4

Dediğin malzemelerin benzerini YİBA çarşısı zemin kattan almıştım. Zaten oradaki adam LS2 Ankara bayiisi imiş.

LS2 FF396 fena değil, o fiyata bulabileceğin en ucuz fiber kask. Bütçeni biraz artırırsan Bell M1'lere bakmanı tavsiye ederim. ICON kasklara da iyi diyorlar.

Prosev mont aldım 160TL'ye o da fena değil. Korumaları EN1621-1 rüzgar soğuk geçirmiyor, içinde ekstra astarı var. Havalandırması fena değil. Sırt koruması yok ama yeri var. Bellik kemeri mevcut.

Eldiveni mümkün mertebe iyisinden al derim:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142663-uzun-bilekli-eldiven-tavsiyesi.html

Ben gittim taklit 40TL'lik kışlık eldiven aldım, korumaları fena değil amma çok terletiyor, terleyince giyip çıkarması işkence...

http://www.motoplus.com.tr/urun/18319090227/ARMODE-KEVLAR-KISLIK-ELDIVEN-MG-056 (Ben yine çok ucuza almışım baksana adamlar 100TL'ye satıyor)

Hocam kask zaten bayagi tercih edilen bir model o yuzden kask konusunda endisem yok. Bu kask genelde 450 TL civarinda satiliyor ama mesela geçen gün bir sitede havale ile 360 TL seçeneğini gormustum. Bu yüzden pazarlik yapabilecegim bir yerden almak benim icin onemli. Mont konusunda ise mevsimlik mont tercih ettim fakat motoru mayis-haziran döneminde almayi planliyorum. Konuda belirttiğim Prohel Protex mont yaz döneminde çok mu sicak tutar? Yazlik fileli montlardan mi almaliyim? Fileli montlarin da koruması bana pek güven vermiyor. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

eek
04 Mart 2015, 13:31
Geçen yaz FF396 düz beyaz 320TL'ye aldım, pazarlık yapmayı unutmayın :)

yigitap
04 Mart 2015, 13:35
Geçen yaz FF396 düz beyaz 320TL'ye aldım, pazarlık yapmayı unutmayın :)

Hocam nasil nereden aldiniz :D 320 TL verebileceğim bir kaska 450 TL vermek istemiyorum zaten butcem kısıtlı :(

Salih_T
04 Mart 2015, 13:38
yigitap; Yiba çarşısı 1. kat Ulus motor git bak, beğen.. Hüseyin Abinin yanına git gerekli indirimi zaten yapar..

Başka yerlerede bak tabi ama hüseyin Beyin yanına uğrayıp elinde varsa ondan fiyat almadan alma derim..

Motorum ve kendim için gerekli tüm ekipmanımı (mont:prosev, kask:ls2 ff351, dizlik:venom, eldiven:givid, bot:yds diablo) oradan aldım.. Gerekli güzelliği her daim yaptı..

yigitap
04 Mart 2015, 13:41
yigitap; Yiba çarşısı 1. kat Ulus motor git bak, beğen.. Hüseyin Abinin yanına git gerekli indirimi zaten yapar..

Başka yerlerede bak tabi ama hüseyin Beyin yanına uğrayıp elinde varsa ondan fiyat almadan alma derim..

Motorum ve kendim için gerekli tüm ekipmanımı (mont:prosev, kask:ls2 ff351, dizlik:venom, eldiven:givid, bot:yds diablo) oradan aldım.. Gerekli güzelliği her daim yaptı..

Hocam yardiminiz için çok tesekkur ederim dediğiniz yere gidicem. Hatta sizin onerdiginizi de ustaya belirtirim. Fakat ulus motorun daha önce internet sitesine bakmistim fiyatlar pek de uygun degildi. Belki de mağazada daha uygundur.

DraQuila
04 Mart 2015, 13:44
Gülbaşı Ulusan Motordan istedğiniz ekipmanı bulabilirsiniz yanlız tuzlu olur

Salih_T
04 Mart 2015, 13:58
Hocam yardiminiz için çok tesekkur ederim dediğiniz yere gidicem. Hatta sizin onerdiginizi de ustaya belirtirim. Fakat ulus motorun daha önce internet sitesine bakmistim fiyatlar pek de uygun degildi. Belki de mağazada daha uygundur.

sitesine bakma.. Yibada ekipman ve motor parçaları satan iki yerleri var.. küçük ama çeşitleri sıkı sık değişen dükkan... git, gör, giy öyle karar ver.. Hüseyin Beye selamımı söyle.. Kırşehir'li Salih.. Beyaz salcano wolfü var de bilir..yine de bütçene göre pazarlığını yapmayı ihmal etme... Taksitte yapar...

infernox
04 Mart 2015, 14:26

Motorum ve kendim için gerekli tüm ekipmanımıa (mont:prosev, kask:ls2 ff351, dizlik:venom, eldiven:givid, bot:yds diablo) oradan aldım.. Gerekli güzelliği her daim yaptı..

Bot kaç liraya geldi?

eek
04 Mart 2015, 14:40
Hocam nasil nereden aldiniz :D 320 TL verebileceğim bir kaska 450 TL vermek istemiyorum zaten butcem kısıtlı :(

Ulus motor hocam Yiba'dan ama düz rengi, desenliler biraz daha pahalıydı ve bir sene geçti. Gidip konuşun indirim yapacaktır.

arda4
04 Mart 2015, 16:52
Hocam kask zaten bayagi tercih edilen bir model o yuzden kask konusunda endisem yok. Bu kask genelde 450 TL civarinda satiliyor ama mesela geçen gün bir sitede havale ile 360 TL seçeneğini gormustum. Bu yüzden pazarlik yapabilecegim bir yerden almak benim icin onemli. Mont konusunda ise mevsimlik mont tercih ettim fakat motoru mayis-haziran döneminde almayi planliyorum. Konuda belirttiğim Prohel Protex mont yaz döneminde çok mu sicak tutar? Yazlik fileli montlardan mi almaliyim? Fileli montlarin da koruması bana pek güven vermiyor. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Yaz gelmeden denemeden gidip fileli mont alma derim. Dediğim gibi bendeki normal montun havalandırması gayet iyi, hareket halinde olduğun sürece neredeyse hiç terletmiyor.

Motosella da FF396 indirime (250-300TL gibi) girmişti, bir bak istersen. Ben geçen ekim ayında FF396'yi 340-350TL gibi bir fiyata almıştım. Adam katalogtaki fiyatın bile altına inmişti. Bir de kaskı almadan önce iç kısmında astarın hemen altında (başının en üst noktasına denk gelen yerde) üretim tarihi var ona dikkat et. Kaskın ömrü en fazla 5 yıl imiş, kullanım kılavuzunda öyle diyor.