PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet e oto alarm ı...

tekintekin
03 Mart 2015, 23:59
Sevgili arkadaşlar , motosiklete otomobil alarmı takmak istiyorum , aranızda böyle bir uygulama yapmış olan varmı ?

codeprof
04 Mart 2015, 00:17
neden motor alarmı duruken araba alarmı ? daha fazla güç tüketimi olup aküyü sömürsün olsun diye mi ? elinizdekini değerlendirmek için mi ?

xxxonepirxxx
04 Mart 2015, 00:19
abusun alarmli disk kilidini aldım kafam rahat youtube dan videolarını izle kafana yatarsa acımadan al gitsin

tekintekin
04 Mart 2015, 00:28
Neden, derseniz motosiklet alarmlarının siren sesi çok az ve caydırıcı olmadığını düşündüğümdendir , bir diğer sebep ise daha önceki çinli motosikletlerimde kullanmıştım , motosiklet alarmı ve hep bozuldular .O yüzden oto alarmı düşündüm .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

abusun alarmli disk kilidini aldım kafam rahat youtube dan videolarını izle kafana yatarsa acımadan al gitsin

Sevgili kardeşim , alarmlı veya alarmsız disk kilitleri ,ok rahat
ekarte ediliyor pek güvenmiyorum , levye ile çok rahat kırılıyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

neden motor alarmı duruken araba alarmı ? daha fazla güç tüketimi olup aküyü sömürsün olsun diye mi ? elinizdekini değerlendirmek için mi ?

Daha fazla güç tüketimi ,kafamı kurcalıyor açıkçası ...

pertry
04 Mart 2015, 00:38
Ben 3 yıldır araba alarmı kullanıyorum, ileri düzey elektronikçiyim 0.01 çekiyor araba alarmı, doğru takılırsa ömür boyu problem çıkarmaz akün sağlamsa hiçbir problem olmaz.

tekintekin
04 Mart 2015, 00:57
Ben 3 yıldır araba alarmı kullanıyorum, ileri düzey elektronikçiyim 0.01 çekiyor araba alarmı, doğru takılırsa ömür boyu problem çıkarmaz akün sağlamsa hiçbir problem olmaz.

Daha fazla güç tüketimi,söz konusu değil mi yani ...http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-oto-alarm-kumandali-12-v-201476556/detay/ bu ürünü kullanmak isterim ...

LynXMaSTeR
04 Mart 2015, 01:18
ciyak ciyak öten motosiklet alarmları da var.

tekintekin
04 Mart 2015, 01:24
ciyak ciyak öten motosiklet alarmları da var.

Abisi ciyak ciyak öttürmek önemli değil , benim düşüncem bir diğer taraftan da , gerektiğinde siren sesini kullanmamak , mahallede milleti rahatsız etmemek gibi , gerektiğinde de siren kullana bilmek ...

VESPERA
04 Mart 2015, 11:58
Abus'un alarmlı disk kilidini aldım geçen gün, granit serisi. Kırılma diye bişey yok, kolay değil yani. 360 TL verdim ama hakettiğini düşünüyorum. 3 boyutlu hareket algılama sensörü var, motora dokununca 30 saniye ötüyor. Dokunmayı keserseniz alarm susuyor. Farklı melodilerde led ışığı ile beraber 110 db ses çıkarıyor. Şimdilik memnunum.
Boşuna elektronik aksamı açıp alarm taktırmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum

LynXMaSTeR
04 Mart 2015, 18:51
Abisi ciyak ciyak öttürmek önemli değil , benim düşüncem bir diğer taraftan da , gerektiğinde siren sesini kullanmamak , mahallede milleti rahatsız etmemek gibi , gerektiğinde de siren kullana bilmek ...

hocam iyi güzel düşünmüşsün de alarm zaten rahatsız etmeli ki insanlar bi ne oluyo desin, Allah korusun, millet rahatsız olmasın die alarmı kapattığın anda götürmeye kalkışırlarsa sonu pek iyi olmaz bence.
tabi yine tercih senin ama ben sürekli ötmesinden yanayım.
bu arada ben alarm felan kullanmıyorum, adliyenin bahçesine bırakıyorum, ileride alırsam o şekilde yaparım :)

forzaBJK
04 Mart 2015, 19:13
sireni dogru yere koy sesi iyi ciksin, sar sen spy 5000m'den, montajini yap, makinan güvende olsun.
forumda bi cok kisi kullaniyor ve memnun, ben dahil.

pertry
05 Mart 2015, 12:58
Doğru bağlamassanız mutlaka problem çıkarırır elektronikten anlamadan denemeyiniz bile 12v motorda enfazla sigorta attırırsınız ama ters polarize yaparsanız alarm paneli gider

tekintekin
05 Mart 2015, 16:31
Ismarladım İst. bitane oto alarmı , gelecek , sanırım , kutu içeriğinde bağlantı şeması vardır ,oromobillerde kapılada bağlantı luyor motosiklette ise bu bağlantıları yapmayacağım ,sinyaller , siren , let lamba ve motor bloke kullanacağım...

tekintekin
08 Mart 2015, 12:08
Selamlar , ısmarladığım Oto alarmı geldi ,berekli şekilde motosikletime bağlantıyı yaptığımı sanıyorum i her şey iyi güzel ama ne yaptıysam siren sesi alamadım ,lütfen bi yardım edermisiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Siren olayı da halledildi tarafımdan , :) vatana millete hayırlı olsun ...Herkese kazasız sürüşler dilerim...

almpoz
08 Mart 2015, 12:18
bir video bekleriz abi nasıl birşey olmuş diye.

mehmetenis
08 Mart 2015, 13:31
Ben Bu ürünü Fuardan aldım zinciri ile Abus 8077 Alarm lı Disk Kilidi ve Zinciri olan On numara bir ürün,
Tek elle takılması ve çıkarılması büyük kolaylık, Fiyatına Gelince ikisini 499TL Büyük pazarlıklar neticesinde aldım,

http://i.hizliresim.com/1YZQrN.jpg

http://i.hizliresim.com/39lbL9.jpg

AurorAbeam
08 Mart 2015, 13:45
Hocam o kilidi istendiginde aşağı indirilemeyecek şekilde yukarda, asılı gibi tutun. Yoksa bu şekilde yerden destek alınıp makasla güzelce kesilir. Altın elbiseli adamın videosunu referans almayın çünkü daha sağlam bir makasla gelirlerse iyi olmaz.

tekintekin
08 Mart 2015, 14:24
bir video bekleriz abi nasıl birşey olmuş diye.

https://www.facebook.com/video.php?v=918473328185135&set=vr.918473328185135&type=2&theater&notif_t=video_processed

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Ben Bu ürünü Fuardan aldım zinciri ile Abus 8077 Alarm lı Disk Kilidi ve Zinciri olan On numara bir ürün,
Tek elle takılması ve çıkarılması büyük kolaylık, Fiyatına Gelince ikisini 499TL Büyük pazarlıklar neticesinde aldım,

http://i.hizliresim.com/1YZQrN.jpg

http://i.hizliresim.com/39lbL9.jpg
iyi para ...

mehmetenis
08 Mart 2015, 14:46
Bu arada bu kilidin veya diğer kilitlerin sesi hiç bir zaman 100 db çıkmaz neden şu anda polis araçlarında ki sirenlerin sesleri 100 ila 110 desibel arasındadır, Yani benim kilidin kutusunda da yazıyor 100 db ama öyle bir ses yok.