PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 cc scooter deliricem...

xgjao
03 Mart 2015, 22:09
Merhaba abilerim.150 cc scooterim var 2-3 aydir yatiyordu 2-3 gundur calistirmaya ugrasiyorum. calistiriyorum geziyorum geliyorum stop ediyorum marşa bi basiyorum giv giv calismiyor. Takviye yapiyorum basiyorum giv giv calismiyor.hava kutusunu aciyorum filtreyi cikarip bi üfluyorum bem beyaz duman .hava borusunu cikarip bakiyorum hava borusuna benzin gelmis hava borusunu takmadan calistiriyorum yine ayni sorun.Yardim edin kafayi yicem.

Atakan121
03 Mart 2015, 22:36
Benim 125 scooterda böyle oluyordu. Karbüratör kabloları çürümüş, delinmiş olabilir. Benim hepsi değişti. Sorun ortadan kalktı.

Uğur
03 Mart 2015, 22:47
Akün zayıflamış,ayak marşı varsa öyle çalıştırıp biraz gezersen akü kendine gelir.

mterayes26
04 Mart 2015, 03:47
Akün zayıflamış,ayak marşı varsa öyle çalıştırıp biraz gezersen akü kendine gelir.

Takviye yapıyorum diyor .

Hava giriş hortumunu sök elinle tıka orayı bas marşa çalışmazsa ateşlemeye bak sonra da bujıye ateslıyor mu dıye yine çalışmazsa karbüratör manifoltunu sök içeri benzın akıt bas marşa yine çalışmazsa bujıyı degıstır bu da olmazsa yani benzin geliyor atesleme var ama çalışmıyorsa , sıkıntı var şu meşhuuuuur sübap kontrolü baslar

xgjao
04 Mart 2015, 08:36
Takviye yapıyorum diyor .

Hava giriş hortumunu sök elinle tıka orayı bas marşa çalışmazsa ateşlemeye bak sonra da bujıye ateslıyor mu dıye yine çalışmazsa karbüratör manifoltunu sök içeri benzın akıt bas marşa yine çalışmazsa bujıyı degıstır bu da olmazsa yani benzin geliyor atesleme var ama çalışmıyorsa , sıkıntı var şu meşhuuuuur sübap kontrolü baslar
Abi karbüratör u sıfır aldım yine ayni sorun motor calisiyor ama stop edince çok zor çalışıyor bujiyi sıfır taktim yani dediklerinin hepsini yaptım geriye tek su dediğin subap ayarı kaldı herhalde

mterayes26
04 Mart 2015, 16:04
Abi karbüratör u sıfır aldım yine ayni sorun motor calisiyor ama stop edince çok zor çalışıyor bujiyi sıfır taktim yani dediklerinin hepsini yaptım geriye tek su dediğin subap ayarı kaldı herhalde

Yıllar önce caracalım varken , benzın fıltresınin kartonları sismişti blogada yakın oldugundan sıcaktan iyice şişiyor benzın geçirmiyordu . Filtreyi değiştirdim sorun çözülmüştü . Benim dediğim sübap ayarı degıl ama

Alisilin
04 Mart 2015, 16:12
Sübap ayrından oluyor zor çalışma olayı.
2006da bi çinli motor almıştım sıfır km olarak. Bazen tek marşta çalışırdı bazen 10 dakika uğraştırırdı kafasına göre. Aklıma gelen herşeyine baktım bulamadım, servis de bulamadı sorunu. Servise değil başka bi ustaya gittim. Serik'i bilen motorcular tanır meşhur Adil usta. Karbüratörü ayarladı bi de sübap ayarı yaptı 4 sene sorunsuz binmiştim.

xgjao
04 Mart 2015, 21:30
Bugun iki motorcuya gittim biri karburator arizali iade et dedi obur motorcuda benzin muslugundan yapiyor olabilir dedi kafam iyice karisti

mterayes26
05 Mart 2015, 02:11
0 km de öyle sorunlar olabilir

austere
11 Mart 2015, 13:37
karbüratöre benzin dolmuş olabilir. Banada aynısı olmuştu şanzumana yağ ve benzin kaçmıştı motor boğulmuştu. Servisi cağırdım geldü motoru söktü şanzumanı temizledi karbüratördeki benzini boşalttı sonra düzeldi.

tekintekin
12 Mart 2015, 01:46
:) Allah yardımcın olsun...

search16
12 Mart 2015, 02:44
Şanzumanımı temizledi:cyclopsan
Bujiyi değiştir. Karbüratör hava ayarını biraz değiştir. çok açıksa kıs kısıksa aç

Nikkfurie
12 Mart 2015, 03:05
beyaz duman boğulduğunun işaretidir..

yani fazla benzin geliyor karbüratörden..

şamandıralı ise delik olabilir,memesi gevşek olabilir,ayarı çok bozuk olabilir vs vs..