PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silindir değişimi motor ömrünü artırır mı ?

Biyturs_OnSr
03 Mart 2015, 18:03
Yolda giderken motor birden stop etti. 2-3 dakika uğraşınca çalıştı, 5 dakika sonra yine seyir halindeyken stop etti ve bu sefer hiç çalışmadı. Muhtemelen karbüratörden. Ustaya bırakmıştım, zaten 1-2 eksiği vardı tamamlarız diye, bugün gittim, yağ sızdırıyor, şöyle böyle silindir değiştirmek gerekebilir falan dedi.

Şimdi bana yaklaşık €300 fiyat verdi. Benim için ciddi bir miktar. Arada bakımınıda yaptırsam sizce ortalama kaç km gider bu motor ? Pert diye satılığada çıkarabilirim ki buda alıp uçurumdan atmak gibi bir şey, napsam bilemedim :silent: Fikir verirseniz sevinirim :)

airhead
03 Mart 2015, 18:28
Silindir değişimi,zaten ömrü bitmiş motoru,yeniden hayata döndürmektir.Genelde motor açıldıktan sonra extra masraf çıkacaktır.Ustanın verdiği fiyat,kafa fiyatıdır hazırlıklı olmakta fayda var.

Biyturs_OnSr
03 Mart 2015, 18:59
Silindir değişimi,zaten ömrü bitmiş motoru,yeniden hayata döndürmektir.Genelde motor açıldıktan sonra extra masraf çıkacaktır.Ustanın verdiği fiyat,kafa fiyatıdır hazırlıklı olmakta fayda var.

Cevap için teşekkürler. Yarın sorunca umarım abartı bir rakam çıkarmaz. Uygun yerim olsa dağıtır toplarım sıkıntı yok ama motoru bile sokağa bırakıyorum :)

TEMBEL
03 Mart 2015, 19:08
Cevap için teşekkürler. Yarın sorunca umarım abartı bir rakam çıkarmaz. Uygun yerim olsa dağıtır toplarım sıkıntı yok ama motoru bile sokağa bırakıyorum :)

sokağa bırakmayıp napacaksın? yatak odasına mı götüreceksin :queen:

Biyturs_OnSr
03 Mart 2015, 19:50
sokağa bırakmayıp napacaksın? yatak odasına mı götüreceksin :queen:

:mrgreen::mrgreen: Yok hocam yani bahçe/garaj yok onu kastettim ::telefon:

biyeybaraküs
03 Mart 2015, 20:19
Yolda giderken motor birden stop etti. 2-3 dakika uğraşınca çalıştı, 5 dakika sonra yine seyir halindeyken stop etti ve bu sefer hiç çalışmadı. Muhtemelen karbüratörden. Ustaya bırakmıştım, zaten 1-2 eksiği vardı tamamlarız diye, bugün gittim, yağ sızdırıyor, şöyle böyle silindir değiştirmek gerekebilir falan dedi.

Şimdi bana yaklaşık €300 fiyat verdi. Benim için ciddi bir miktar. Arada bakımınıda yaptırsam sizce ortalama kaç km gider bu motor ? Pert diye satılığada çıkarabilirim ki buda alıp uçurumdan atmak gibi bir şey, napsam bilemedim :silent: Fikir verirseniz sevinirim :)

pejo silindiri 300 Euro mu :silent:

oyunageldim
03 Mart 2015, 21:31
Silindir değiştirme mevzusu yağ damlatmasından dolayımı?
Damlama genelde conta kaynaklıdır.

Motorun çekişi güzel yağ yakmasıda yoksa silindir değiştirmeye gerek yoktur

Biyturs_OnSr
03 Mart 2015, 22:48
pejo silindiri 300 Euro mu :silent:

Toplam işçilikle beraberdir muhtemelen, yarın gidip adam akıllı sormayı düşünüyorum. Bugün gittiğimde kalabalıktı, benimde acelem vardı üstelemedim fazla.

Silindir değiştirme mevzusu yağ damlatmasından dolayımı?
Damlama genelde conta kaynaklıdır.

Motorun çekişi güzel yağ yakmasıda yoksa silindir değiştirmeye gerek yoktur

2. el aldım. İlk sahibi nasıl kullandı emin değilim, 30bin'de sayaç. Kalkış biraz yavaş sanki ilk aldığım zamana göre, benim için sorun değil ama ışıkta kalkarken arkadakiler vs. problem oluyor.

Adama götürmeden önce baktım, ayak marşının oradan yağ akmış, yağ deposuna baktım, daha 1 ay önce doldurmuştum, 100ml falan kalmış çok şaşırdım. Tahminimce silindirin oradan yağ kaçırıyor diye silindiri değiştirecek.

oyunageldim
03 Mart 2015, 23:24
Yağ kaçırıyor olabilir ama motorunuz en az 700ml yağ alıyodur,bu kadar yağ akmış olsa görmüş olurdunuz
O yüzden sanırım motorunuz yağ yaktığı için yağınız azalıyor,tamirci doğru söylüyor olabilir

Yağ akıyor diye silindirde değiştirilmez:),ayak marşının milinin geçtiği yerdeki keçe belliki ömrünü tamamlamış,onunda değişmesi gerekir

Biyturs_OnSr
04 Mart 2015, 20:46
Yağ kaçırıyor olabilir ama motorunuz en az 700ml yağ alıyodur,bu kadar yağ akmış olsa görmüş olurdunuz
O yüzden sanırım motorunuz yağ yaktığı için yağınız azalıyor,tamirci doğru söylüyor olabilir

Yağ akıyor diye silindirde değiştirilmez:),ayak marşının milinin geçtiği yerdeki keçe belliki ömrünü tamamlamış,onunda değişmesi gerekir

Yardımınız için teşekkürler, umarım yağ kaçırıyor ayağına beni kazıklamaya çalışmaz :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Motor yağ kaçırdığı için silindire yeterli yağ gitmemiş. Sanırım ayak marşı milinin geçtiği yerden kaçırıyordu. Yeterli yağ gitmediği için silindirin oralar aşınmış sanırım. €140 iyisinden silindir, şu kadar şundan, bu kadar bundan, sana toplam €300 gibi bir masraf çıkacak dedi. 1-2 yıl benim işimi görecekse yapın dedim. Motoru açınca ek masraf çıkarsa tamam artık diyip pert olarak satarım artık :thumright