PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza - Sigorta primim ne kadar etkilenir seneye?

Agv
03 Mart 2015, 17:26
arkadaşlar hayırlı günler motosikletim ile araca çarptım frenle ilgili kaza hidrolik.. herneyse ortalama 400 lira masraf var arkadaşlar sigortadan yaparsam eğer bu masraf seneye sigorta yenilerken eklenir mi? yani bu sene 350 liraya yeniledim daha önce hiç kazam yok 350 lira önümüzdeki yenilerden ne kadar olur sizce başına gelen var mı acaba? teşekkürler

ftkrblt
03 Mart 2015, 17:36
geçmiş olsun,araca çarptım demişsiniz,eğer ki araca siz çarptıysanız,hele ki arkadan çarptıysanız sigortadan motosikletinizi yaptıramazsınız,sizin sigortanız sadece karşı tarafın hasarını karşılar,eğer ki karşı taraf hatalıysa karşı tarafın sigortası sizin motosikletinizi yaptırır bu durumda da sigorta pirimi artmaz,kendi aracınızı yaptırabilmeniz için kaskonuz olmalı eğer yoksa ve hatalı sizseniz geçmiş olsun cebinizden yaptıracaksınız

codeprof
03 Mart 2015, 17:38
Geçmiş olsun. Sigorta Motor Marka Modeli, Sizin yaşınız, Daha önceki Sigorta geçmişiniz, Sigara içip içmediğiniz vs bir sürü noktaya bakıyor. gelecek sene için fiyat verecek müneccim bulmak zor ama. bu kaza en fazla %20 etkiler. %10 da zam gelse. siz hesaplayın.

ftkrblt
03 Mart 2015, 17:42
ben mesajı yanlış anladım galiba kusura bakmayın siz karşı tarafın hasarı için düşünüyorsanız 400 lira gibi bi hasar varsa bence sigortadan yaptırrın,boşuna nı sigorta yaptırıyoruz?sigorta ödesin,seneye 400 lira gibi bi artış olmaz bence sonuçta poliçe için

Agv
03 Mart 2015, 17:49
inşallah fazla olmaz bakalım arkadaşlar evet doğrudur dostum karşı tarafın aracını yaptıracağım ulaşamadık kendisine bu yüzden kaza yerinden ayrıldım numara bıraktım buluştuğumuzda fotoğraf vesaire çeksek sorun olur mu acaba arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

şey bu arada arkadaşlar bu sicil ömür boyu devam ediyor mu

ftkrblt
03 Mart 2015, 18:00
kaza yapmadığınız her sene için indiriminiz olur,yani seneye biraz fazla olur sigorta poliçeniz kaza yapmazsanız sonra ki sene bi miktar düşer,kaza yapmadığınız,ve sigorta şirketini zarar uğratmadığınız her sene için poliçe fiyatı düşer,canınızı sıkmayın,şirketlere göre zaten fiyatlar fark ediyor,bakar araştırırsınız her sene en düşük fiyat verene yaptırırsınız,ben motosikletimin poliçesini sene başında yaptırdım sıfır almıştım,150-300 tl arası fiyat verildi,tam yaptıracaktım baktım karşıda bi sigortacı daha var dedim birde ona soralım,adam ergo sigortanın aracısıymış,bi fiyat çıkardı 57.5 tl,ağzım sıcacık oldu hemen yaptırdım geçtim,bu sene kazam olmasa bile seneye bu fiyata sigorta yaptırabileceğimi sanmam,

Agv
03 Mart 2015, 18:06
inşallah hallolur teşekkürler hocam peki dediğim gibi olaydan sonra ulaşamayınca gittim kaza yerinden tutanağı buma göre buluşup aynı yerde doldurabilir miyiz

TEMBEL
03 Mart 2015, 18:15
trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. kasko da senin kendi hasarını karşılar. trafik sigortası priminde kazaya bağlı artma ya da azalma olmaz diye biliyorum. kaskodaysa kazada siz suçluysanız sizin hasarınızı karşılar ve gelecek yıl hasarsızlık indiriminizden yamulmuyorsam %10 düşer. bir kaza daha yaparsanız bir %10 daha düşer. böyle kademe kademe gider. hasarsızlık indiriminiz yoksa başlangıç fiyatı neyse onu vererek kaskoyu gelecek yıl alırsınız.

Agv
03 Mart 2015, 18:48
trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. kasko da senin kendi hasarını karşılar. trafik sigortası priminde kazaya bağlı artma ya da azalma olmaz diye biliyorum. kaskodaysa kazada siz suçluysanız sizin hasarınızı karşılar ve gelecek yıl hasarsızlık indiriminizden yamulmuyorsam %10 düşer. bir kaza daha yaparsanız bir %10 daha düşer. böyle kademe kademe gider. hasarsızlık indiriminiz yoksa başlangıç fiyatı neyse onu vererek kaskoyu gelecek yıl alırsınız.

hocam şimdi aracı tamir ettirince 2 yıl hasarsızlığım var bunlardan biri mi düşecek sadece yani %10 zamlı mı ödeyeceğim sigortayı

TEMBEL
03 Mart 2015, 18:54
hocam şimdi aracı tamir ettirince 2 yıl hasarsızlığım var bunlardan biri mi düşecek sadece yani %10 zamlı mı ödeyeceğim sigortayı

abi sende hangi sigortalar var şimdi? zorunlu trafiğin var anladığım kadarıyla. kasko da var mı? trafik sigortana yaptırt karşı tarafın hasarını. seneye seni etkilemez zorunlu trafik. kasko yoksa kendi hasarını kendin ödeyeceksin. kasko varsa kendi hasarını kaskodan yaptırırsın, seneye kaskoyu bir miktar daha pahalıya yaptırırsın.

Ben arabayı 0 km aldım, dolayısıyla kaskomda yeniydi. 3. ayında kaza yaptım. kasko 4bin liralık kendi hasarımı karşıladı. karşı tarafın hasarı yok gibiydi onu cebimden ödedim. sonraki yıl kaskoyu 200 lira daha pahalıya yaptırdım.

Agv
03 Mart 2015, 19:11
abi sende hangi sigortalar var şimdi? zorunlu trafiğin var anladığım kadarıyla. kasko da var mı? trafik sigortana yaptırt karşı tarafın hasarını. seneye seni etkilemez zorunlu trafik. kasko yoksa kendi hasarını kendin ödeyeceksin. kasko varsa kendi hasarını kaskodan yaptırırsın, seneye kaskoyu bir miktar daha pahalıya yaptırırsın.

Ben arabayı 0 km aldım, dolayısıyla kaskomda yeniydi. 3. ayında kaza yaptım. kasko 4bin liralık kendi hasarımı karşıladı. karşı tarafın hasarı yok gibiydi onu cebimden ödedim. sonraki yıl kaskoyu 200 lira daha pahalıya yaptırdım.

anladım abi teşekkürler telefondan yazınca yanlış anlattım sanırım zorunlu sigorta var dediğin gibiyse zorunlu sigortaya zam gelmiyor o zaman kaza yaptık diye ama bazı firmalar bilerek fiyatı baya artırıyormuş sırf benden yapmasın misali

Agv
08 Mart 2015, 16:12
arkadaşlar şimdi yanış anlamadı isem kaza yapmaz isek basamak sırası varmış sanırım 4.5.6.7 diye gidiyor

ÖR: ilk defa sigorta yaptırıyorum mesela 4. basamaktayım. Hiç kaza yapmazsam öbür sene 5. basamağa geçiyorum.. 5. basamağa geçtikten sonra kaza yaptım diyelim 4. basamağa tekrar düşüyorum yani ne artış ne de indirim oluyor... 4. basamak yılında iken kaza yaparsam 3. basamağa düşüyorum % 10 cezalı ödüyorum kaza yapmadığımız sürece 4.5.6.7.... diye giderek % 20 civarı indirim oluyor doğru mudur acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

hiçbir yerde fiyat vermiyor yahu