PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön düzen sıkıntısı bi bitmedi. Yardımcı olurmusunuz.

kinqdai
01 Mart 2015, 15:18
Evet arkadaşlar yine ben yine ön düzen sıkıntısı. Hatırlayan varsa bir ara önden gelen bir ses var diyordum göbeği dağılmış onu yaptırdım çok şükür güzeldi yeni jant takıldı filan her neyse bu seferde sanırım disk den bi sıkıntı geliyor. Yolda giderken artık ön freni kullanamıyorum, kullanmak istemiyorum hiç güven vermiyor. Ön fren resmen abs gibi. Bas çek bas çek bas çek yapıyor kendi kendine. Yani ben frene basıyorum sıkıyor bırakıyor sıkıyor bırakıyor seri seri. Tak tak tak vuruyor yani anlıyacağınız. 80 100 ü geçince de disk tarafından tık tık tık tık diye ses geliyor acaba diyorum disk mi yamuk benim ya bi bitmedi şu ön düzen fikiri olan arkadaşlardan yardım istiyorum kendi halledebilceğim birşeyse hiç servise filan gitmiyim bari.

cenkito
01 Mart 2015, 15:32
disk yamulmusa benziyor.

dediğin belirtileri yamuk disk verir

kinqdai
01 Mart 2015, 15:50
disk yamulmusa benziyor.

dediğin belirtileri yamuk disk verir

Göbek dağıldığında bir süre öyle sürmek zorunda kalmıştım acaba diyorum o süre zarfında mı olmuştu bu :S Ya vallahi can sıkıntısı olup duruyor. Çok büyük ihtimalle disk yamulması bana da öyle geliyor. Yenisinimi almak gerekiyor sadece disk satılıyormu ?

cenkito
01 Mart 2015, 15:53
Göbek dağıldığında bir süre öyle sürmek zorunda kalmıştım acaba diyorum o süre zarfında mı olmuştu bu :S Ya vallahi can sıkıntısı olup duruyor. Çok büyük ihtimalle disk yamulması bana da öyle geliyor. Yenisinimi almak gerekiyor sadece disk satılıyormu ?

öncelikle diski kontrol ettirin, sorun onda ise tek olarak satılır.

göbek değişimi, jant değişimi yapıldıgından belki de sorun diskte değil ,diskin montaj yerinde de olabilir.

Freye
01 Mart 2015, 17:04
bencede disk yamulmuş

hellboys
01 Mart 2015, 17:31
diskte atıklık var anlamak için tornaya takıp devirli bir şekilde çevirince zaten atık olduğunu göreceksiniz

kinqdai
02 Mart 2015, 01:24
Güzel yorumlarınız fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar en kısa zamanda disk için ustanın yanına bi uğruyacam bu gidişle :)

BatuhanK
02 Mart 2015, 01:58
aklınızda bulunsun fren diskinin tamiri olmaz. Yenisiyle değişecek mecburen