PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajda sıkıntı mı var ?

dadas607
25 Şubat 2015, 01:42
Herkese merhaba motosiklet.net ailesi sorunum şu 125 mh drift adlı motora sahibim genel kanı güzel motor ama şöyle sorunum var. Trafikte sık sık dur kalk sırasın debriyajı salarken son tamamen bırakma noktasına geldiğinde motordan klik diye bir ses geliyor sanki birşey bi yere giriyor ve motoru hafif öne atıyor sanki acemi gibi debriyajı kaçırıyorum bu neyden kaynaklanabilir ?

Nikkfurie
25 Şubat 2015, 02:00
zincirin bol galiba, kalkış ve vites değişimlerinde hatta gaz açıp kaparken arka maşaya vuruyor olabilir..

km ye bağlı arka takozlarında da boşluk olabilir..

BatuhanK
25 Şubat 2015, 02:06
Eğer çukurlardan geçerken de takır tukur yapmıyorsa bana da arka takozlar gibi geliyor ama oradan klik diye ses gelir mi bilemedim

dadas607
25 Şubat 2015, 02:10
Zinciri gerdirdim arka maşaya vuruyordu çukurdan geçerken evet takur tukur ses geliyor ama bu sıkıntı sıkça dur kalklarda oluyor gazıda iyi ce acıyorum ki kacırıyorsada gaz yesin ama yine motor salıyor o ses gelip gitmeye devam ediyor

BatuhanK
25 Şubat 2015, 02:14
Zincirinize bir bakın yine de, üstüne oturup bir bakın esnemesi ne kadar.Çok laçka ise ses büyük ihtimalle zincirden. Eğer ses ''Tak'' şeklinde vuku bulsaydı debriyaj tasına bir baktırın derdim

dadas607
25 Şubat 2015, 02:18
Şimdi baktım gayet normal üstüne binince ya sanki ön teker boşalıyor tekrar yerine geliyor gibi.

BatuhanK
25 Şubat 2015, 02:30
Ön teker ve debriyajın son kavrama anı, valla ben burada pes ediyorum :) Motosiklet sehpadayken ön tekeri tutup aşağı yukarı sertçe hareket ettirin bakalım acaba rulmanında mı problem var. Tekerlek kendi içinde, (milin geçtiği yerden) hareket ediyor mu

dadas607
25 Şubat 2015, 02:48
Ama bunu sürekli yapmaz mı ki sadece dur kalkta böyle bişi yapıyor kapı önünde deniyorum sürüyorum öyle bi sıkıntı yok nasıl ki araçların arasında dur kalk yapıyorum o an oluyor bi bakayım geleyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Kontrol ettim ön tekeri sıkıntı yok.